MENÜ

Us. News

Us. News ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Us. News haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.337 Us. News haberi bulunmuştur.

Us. News Haberleri

Overwatch Contenders Ligi başlıyor

Overwatch Contenders Ligi başlıyor

Blizzard son yaptığı bir açıklamayla profesyonel ligde oynamak isteyen amatör ve yarı amatör oyunculara yönelik Overwatch Contenders karşılaşmalarının, Pasifik ve Atlantik ayakları ile ilgili tarih ve yer bilgilerini paylaştı. Buna göre Pasifik karşılaşmaları 24-26 Mayıs’ta Şangay’da, Atlantik karşılaşmaları ise 1 Mayıs- 2 Haziran arasında Almanya’nın Krefeld kentinde gerçekleşecek.

16.04.2019Teknoloji
2019un en güçlü ülkeleri belli oldu Bakın Türkiye kaçıncı sırada...

2019'un en güçlü ülkeleri belli oldu! Bakın Türkiye kaçıncı sırada...

Teknoloji, ekonomi ve askeri güç gibi kriterler baz alınarak The US News tarafından hazırlanan listeye göre 2019’un en güçlü ülkeleri belli oldu.

4.03.2019Ekonomi
İşte kariyer için en iyi ülkeler Türkiye tüm ülkeleri solladı, bakın kaçıncı sırada

İşte kariyer için en iyi ülkeler! Türkiye tüm ülkeleri solladı, bakın kaçıncı sırada

US News kariyer için en iyi ülkeleri açıkladı. Türkiye hem Avrupa'da hem de tüm dünyada birçok ülkeyi geride bıraktı.

26.02.2019Ekonomi
ABDde okullara kamera geliyor

ABD'de okullara kamera geliyor

ABD’de okullara yapılan saldırıların 2018’de artmasının ardından, ülkede birçok eğitim kurumu yeni güvenlik önlemleri aldı. Geçen şubatta Florida’da bir lisede, eski öğrencinin gerçekleştirdiği otomatik tüfekli saldırıda 17 kişi hayatını kaybetmişti.

17.01.2019Eğitim
Boğaziçi, Türkiyenin En İyi Küresel Üniversitesi seçildi

Boğaziçi, Türkiye'nin En İyi Küresel Üniversitesi seçildi

US News & World Report sitesinin hazırladığı ‘’Dünyanın En İyi Üniversiteleri’’ sıralaması açıklandı. 2019 sıralamasında Boğaziçi Üniversitesi dünyada 234. sırada, Türk üniversiteleri arasında 2019’da da en yüksek sırada yer aldı.

28.11.2018Kampüs
Dünya kültürünü şekillendiren 5 ülke

Dünya kültürünü şekillendiren 5 ülke

Askeri, siyasi veya ekonomik gücüyle değil, kültürüyle dünyayı en fazla etkileyen beş ülke…

27.07.2018Seyahat
Dünyanın en güçlü ülkeleri açıklandı Türkiye neredeyse tüm ülkeleri solladı

Dünyanın en güçlü ülkeleri açıklandı! Türkiye neredeyse tüm ülkeleri solladı

US News dünyadaki söz sahibi olma durumuna göre dünyanın en güçlü ülkeleri sıralamasını açıkladı. Türkiye bakın kaçıncı sırada...

11.07.2018Ekonomi
Boğaziçi Üniversitesi rektöründen dikkat çeken tweet

Boğaziçi Üniversitesi rektöründen dikkat çeken tweet

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi için "Bu üniversitemiz açıkçası biraz zayıf kalmıştır. Bu ülke ve bu milletin değerlerine yaslanamadığı için küresel bir marka haline gelme çabalarında hedeflerine tam manasıyla ulaşamamıştır. Çokseslilikle, kendi ülkesine ve milletine yabancılık arasındaki çizgi doğru çizilmeden bunu başaramayız. Dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim görmekle yerli ve milli duruş sahibi olmak asla birbirinin zıddı değildir." dedi. Erdoğan'ın eleştirisinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan'dan dün akşam ve bu sabah olmak üzere dikkat çeken iki paylaşım geldi.

7.01.2018Gündem
Türk üniversitelerinin 2017 uluslararası karnesi çıkarıldı

Türk üniversitelerinin 2017 uluslararası karnesi çıkarıldı

ODTÜ Enformatik Enstitüsü URAP, 160 Türk üniversitesinin 2017 yılında dünya genel sıralamalarındaki yerini araştırdı. 17 Türk üniversitesinin Webometrics, SCIMago, US News and World Report, QS, THE, Leiden (CWTS), CWUR, RUR, ARWU ve ODTÜ Enformatik Enstitüsü URAP Laboratuvarı’ndan oluşan 10 kuruluşun en az 6'sının listesine girdiği ortaya çıktı. ODTÜ, İstanbul, Hacettepe, Ankara ve Gazi üniversiteleri 10 dünya sıralamasının 10'un da da yer aldı.

3.01.2018Eğitim

17 Türk üniversitesi 2017’de dünya sıralamasına girdi

ODTÜ Enformatik Enstitüsü URAP (University Ranking by Academic Performance) tarafından hazırlanan ve Türk üniversitelerinin 2017 dünya genel sıralamalarındaki durumunu gösteren rapora göre, Türkiye'den 17 üniversite, dünya genel sıralaması yapan 10 kurumdan en az 6'sının açıkladığı listeye girme başarısını gösterdi.

3.01.2018Eğitim
Boğaziçi, Twitter paylaşımında Avrupa’nın birincisi

Boğaziçi, Twitter paylaşımında Avrupa’nın birincisi

World 100 Reputation Network’un 33 ülkede 252 üniversite arasında yaptığı araştırmada, Boğaziçi Üniversitesi Twitter etkileşiminde Avrupa’da birinci, dünyada da dokuzuncu sırada yer aldı.

16.11.2017Eğitim
Boğaziçi Üniversitesi Twitter yayılımda dünyada ilk 10da

Boğaziçi Üniversitesi Twitter yayılımda dünyada ilk 10'da!

World 100 Reputation Network, 33 ülke, 252 üniversite arasında yaptığı araştırmada, Boğaziçi Üniversitesi Twitter etkileşiminde Avrupa’da birinci, dünyada da dokuzuncu sırada yer aldı.

16.11.2017Teknoloji
En iyi Türk üniversitesi 190. sırada

En iyi Türk üniversitesi 190. sırada

ABD merkezli bilgi ve haber yayıncısı US. News, ‘Dünyanın En İyi Üniversiteleri Sıralaması 2018’i açıkladı. 74 ülkeden 1.250 yükseköğretim kurumunun değerlendirildiği listede Türkiye’den 30 üniversite yer aldı. Boğaziçi Üniversitesi 190’ıncılıkla Türk üniversiteleri arasında ilk sırayı elde ederken dünyanın en iyisiyse yine Harvard oldu.

26.10.2017Eğitim
Boğaziçi Twitter’da lider

Boğaziçi Twitter’da lider

World 100 Reputation Network’ün hazırladığı rapora göre, Boğaziçi Üniversitesi Twitter etkileşimlerinde dünyada önde gelen üniversitelerin önüne geçti.

23.10.2017Eğitim
Üniversite adayları için ‘sıralama raporu’

Üniversite adayları için ‘sıralama raporu’

ODTÜ Enformatik Enstitüsü URAP Laboratuvarınca, tercih aşamasındaki üniversite adayları ve veliler içi hazırlanan ve 159 Türk üniversitesinin, 2017 en iyi bilim alanları ile dünya sıralamalarındaki yerini gösteren raporu erişime sunuldu.

17.07.2017Eğitim
Bu sertifikalar kariyerini güçlendirecek

Bu sertifikalar kariyerini güçlendirecek

Bugün iyi bir üniversitede, uluslararası alanda rağbet gören bir sertifika programı size yeni kariyer kapılarını açabilir. Üstelik bunları almak için kilometrelerce yol gitmenize gerek yok. İhtiyacınız olan çalışan iyi bir bilgisayar, yabancı dil ve tabii ki para.

7.05.2017Eğitim
Zirvedeki Türk üniversiteleri açıklandı

Zirvedeki Türk üniversiteleri açıklandı

ODTÜ Enformatik Enstitüsü URAP Laboratuvarı, üniversite adaylarına ve velilere yardımcı olmak amacıyla geçen yıl yayımlanan 10 farklı "dünyanın en iyi üniversiteleri" sıralamasında 159 Türk üniversitesinin yerini gösteren bir rapor hazırladı. Buna göre, dünya sıralamalarında  en üst sıralarda Boğaziçi, ODTÜ ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) yer aldı.

30.03.2017Eğitim
Sosyal medyanın gücünü kariyeriniz için kullanın

Sosyal medyanın gücünü kariyeriniz için kullanın

Ne kadar iyi bir CV’niz olursa olsun, artık çoğu zaman sosyal medya sayesinde iş buluyoruz.

11.03.2017Eğitim
İsviçre dünyanın en iyi ülkesi seçildi

İsviçre dünyanın en iyi ülkesi seçildi

Amerikan haber dergisi ‘US News and World Report’un 80 ülkeyi kapsayan anket ve Pennsylvania Üniversitesi’nin bilimsel araştırma sonucunda dünyanın en iyi ülkesi İsviçre çıktı.

10.03.2017Dünya
36 saatte ABD’nin en yaşanası şehri: Denver

36 saatte ABD’nin en yaşanası şehri: Denver

US News dergisinin okurlarına göre, Colorado Eyaleti’nin başkenti ABD’nin en yaşanası şehri. Refahın, yenilikçi kentsel politikaların izlerini her yerde görmek mümkün. Ülkede bisiklet paylaşımı programının en iyi uygulandığı yer. Neredeyse her mahallesinde rastlanan esrar otomatları günlük hayatın doğal birer parçasına dönüşmüş. Washington Parkı’ndan Cherry Creek bisiklet parkuruna şaşırtıcı güzellikte o kadar güzel yer var ki, bir şehir için bu kadarı çok bile...

İlk 1000’de 20 Türk üniversitesi

İlk 1000’de 20 Türk üniversitesi

ABD merkezli bilgi ve haber yayıncısı US. News, ‘Dünyanın En İyi Üniversiteleri Sıralaması 2017’yi açıkladı. 65 ülkeden 1000 yükseköğretim kurumunun değerlendirildiği listede Türkiye’den 20 üniversite yer aldı. Boğaziçi Üniversitesi 166’ncı olarak Türk üniversiteleri arasında ilk sırayı elde etti. Dünyanın en iyisi ise Harvard Üniversitesi oldu.

26.10.2016Eğitim
Boğaziçi Türkiye’nin en iyi küresel üniversitesi seçildi

Boğaziçi Türkiye’nin en iyi küresel üniversitesi seçildi

Thomson Reuters işbirliği ile US News & World Report sitesinin hazırladığı ‘’Dünyanın En İyi Üniversiteleri’’ sıralaması açıklandı. 2017 sıralamasında Boğaziçi Üniversitesi dünyada 166.sırada, Türk üniversiteleri arasında da en yüksek sırada yer aldı.

25.10.2016Kampüs
Teknoloji meraklıları için ideal meslekler

Teknoloji meraklıları için ideal meslekler

ABD’de faaliyet gösteren haber ve bilgi platformu U.S News, 2015’in ‘En İyi Teknoloji Meslekleri’ni belirledi. Bu işler yüksek istihdam oranı ve dolgun maaşlarıyla ön plana çıkıyor. Liste başında yazılım geliştiriciliğinin yer aldığı sıralamada, ikinci bilgisayar sistemleri analistliği, üçüncü ise bilgi güvenliği analistliği oldu. İşte huzurlarınızda listedeki 10 meslek ve gelecekleri.

28.05.2016Eğitim
Kadınlar için en iyi ülkeler listesinde Türkiye 39uncu

Kadınlar için en iyi ülkeler listesinde Türkiye 39'uncu

US News and World Report adlı Amerikan medya şirketinin yaptığı araştırmada ‘dünyada kadınların yaşaması için en iyi ülkeler’ belirlendi.

22.01.2016Dünya
Üniversite sıralamalarının toplumdaki etkileri

Üniversite sıralamalarının toplumdaki etkileri

Üniversite eğitimi, ülkelerin ekonomik gelişiminde önemli bir yer tutuyor. Gelişmekte olan ülkelerin milli gelirlerini yükseltmek için iyi üniversitelerde eğitim almış mezun sayısını artırması gerekiyor.

4.01.2016Eğitim
Üniversite sıralamaları ve üniversitelere etkisi

Üniversite sıralamaları ve üniversitelere etkisi

Sıralamalar, üniversite adaylarına ve üniversite yönetimlerine yardımcı olmayı hedefler. Malezya’da ise sıralamada üniversitesi gerileyen rektörü görevden aldılar.

1.09.2014Eğitim
Kolesterol düşüren diyet: TLC

Kolesterol düşüren diyet: TLC

US News&World Report’un 2014’ün En İyi Diyetleri listesine en iyi 2’nci olarak giren TLC, kolesterolü düşürüyor. ABD Ulusal Sağlık Kolesterolü Eğitim Programı’nın geliştirdiği TLC diyeti, Amerikan Kalp Derneği tarafından da destekleniyor.

28.08.2014Sağlık
Kalbini sevenlerin diyeti: Ornish

Kalbini sevenlerin diyeti: Ornish

Ornish, US News&World Report’un 2014’ün En İyi Diyetleri listesine kalbi en iyi koruyan diyet olarak girdi. Diyeti geliştiren ABD’li doktor Dr. Dean Ornish kalp ve damar hastalıklarının beslenme ve yaşam tarzındaki olumlu değişikliklerle yüzde 95 azaltılabileceğini söylüyor.

27.08.2014Sağlık
Az puan al iyi kilo ver  İşte Weight Watchers diyeti

Az puan al iyi kilo ver İşte Weight Watchers diyeti

Haftada 1 kilo verdirme gibi iddialı bir diyet olan Weight Watchers, US News&World Report’un ‘2014’ün En İyi Diyetleri’ listesine tüm kategorilerde 3’üncü olarak girdi. Tüm gıdaların değerlerini ‘puan’ yöntemiyle belirleyen bu diyette az puan alan çok ve çabuk kilo veriyor.

27.08.2014Sağlık
Diyetlerin şampiyonu: DASH

Diyetlerin şampiyonu: DASH

Türkçesi, Hipertansiyonu Durdurmak İçin Beslenme Yaklaşımları olan DASH, USNews&World Report tarafından yılın en iyi diyeti seçildi. İşte ‘en iyi kilo verdiren, sağlıklı, uyulması en kolay diyet’ gibi kategorilerde açık ara önde giden DASH ve ‘incelikleri’...

26.08.2014Sağlık
Akdeniz’le uzun yaşam

Akdeniz’le uzun yaşam

Akdeniz diyeti, US News&World Report’un 2014 listesinde en iyi 3’üncü diyet olarak yer aldı. Bize yabancı olmayan bu diyette, uzun yaşamın sırrı gizli.

25.08.2014Sağlık
En iyi kilo kaybettiren diyet: Weight Watchers

En iyi kilo kaybettiren diyet: Weight Watchers

Weight Watchers, US News&World Report’un 2014’ün En İyi Diyetleri listesine “en iyi kilo kaybettiren” diyet olarak girdi. Kuralları en kolay uygulanan diyetler arasında da ilk sırada yer alan Weight Watchers’da gıdalar puanlanıyor. Az puanlı gıdalar, daha iyi kilo verdiriyor.

20.08.2014Sağlık
Diyetlerin şampiyonu DASH

Diyetlerin şampiyonu DASH

USNews&World Report’a göre yılın en iyi diyet programı DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension).

20.08.2014Sağlık
Yerkelin hayat hikayesinde ilginç detaylar

Yerkel'in hayat hikayesinde ilginç detaylar

301 madencinin hayatını kaybettiği Soma'da bir protestocuya tekme atan Başbakanlık Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Yerkel'in hayatındaki ilginç detaylar ortaya çıktı.

29.05.2014Gündem
Sümer okullarından üniversite sıralamalarına: 4 bin yıllık serüven

Sümer okullarından üniversite sıralamalarına: 4 bin yıllık serüven

Ülkelerin gelişmesinde üniversitelerin payı yüksek olduğu için üniversite sıralamaları önem taşıyor. Üniversitelerin kökeni ise Sümer okullarına dayanıyor.

17.03.2014Eğitim
Üniversite Tercihinde Püf Noktalar

Üniversite Tercihinde Püf Noktalar

7 bölgeden 8 rektör bu yıl tercih yapacak adaylara deneyimlerini anlattı.

12.07.2013Advertorial
Tercih yaparken üniversite sıralamalarından nasıl yararlanılır

Tercih yaparken üniversite sıralamalarından nasıl yararlanılır?

Üniversite seçimi tüm dünyada gençler ve aileleri için en önemli kararlardan biridir. Seçeceğiniz üniversite ve bölüm, ilerdeki yaşamınızın şekillenmesinde büyük önem taşır.

6.07.2013Eğitim
Üniversitelerimizin dünyadaki yeri ve tanınırlıkları

Üniversitelerimizin dünyadaki yeri ve tanınırlıkları

Hitler’in üniversitelerden uzaklaştırdığı Yahudi kökenli Avrupalı profesörleri 1933’te ülkemize davet eden Atatürk, modern bir üniversite sistemi kurdurttu. Üniversitelerimiz uzun süre Avrupa sistemini uyguladı.

24.03.2013Eğitim
ABDnin en iyisi Johns Hopkins

ABD'nin en iyisi Johns Hopkins

ABD'de 20 yıldır düzenlenen 'En iyi Amerikan Hastaneleri' anketinde, Johns Hopkins Hastanesi bu yıl da birinci oldu.

30.07.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Kadın-erkek hak eşitliği ülkelere mutluluk getirir

Kadın ve erkek eşitliği, iki cinsin aynı olduğunu söylemez.

10.03.2018

AKP’nin insan kaynakları giderek daralıyor

SİYASETİ iyi takip eden bir yazar dostumuzla konuşurken “Başbakan Tayyip Erdoğan’ın perspektifi daraldıkça partiyi kuşatan hareler kayboluyor. Dış halkalar eksildikçe de aday kalitesinde büyük düşüş yaşanıyor” dedi.

3.12.2013