MENÜ

Ünlülerin Hastalıkları

Ünlülerin Hastalıkları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ünlülerin Hastalıkları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 47 Ünlülerin Hastalıkları haberi bulunmuştur.

Ünlülerin Hastalıkları Haberleri

Bu gidişle hapı yutacağız

Bu gidişle hapı yutacağız

- Hatalı antibiyotik kullanımı, dirençli bakteriler yani ‘süper mikroplar’ı çoktan yarattı bile. Sadece Avrupa ülkelerinde her yıl yaklaşık 33 bin, tüm dünyada da 700 bin kişi bu süper mikropların yol açtığı enfeksiyonlardan yaşamını kaybediyor. Sorun bu hızla büyürse 2050 yılından itibaren her yıl toplam 10 milyon kişinin dirençli bakteri enfeksiyonları nedeniyle öleceği hesaplanıyor. Bu tabloya ‘antibiyotik kıyameti’ de deniyor.

18.11.2018Gündem
Tümay Özokur’un acı günü

Tümay Özokur’un acı günü

Ünlülerin Menajeri Tümay Özokur’un İç hastalıkları uzmanı olan babası Doktor Naci Özokur 87 yaşında Bursa’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

26.12.2017Magazin
Pasta mumunu 40 santim uzaktan söndüremiyorsanız doğru doktora

Pasta mumunu 40 santim uzaktan söndüremiyorsanız doğru doktora

Türk Toraks Derneği Başkanı Prof. Dr. Arzu Yorgancıoğlu, “Pasta mumunuzu 40 santim uzaktan söndüremiyorsanız göğüs hastalıkları uzmanına başvurun” dedi.

4.02.2016Gündem
Her gün yüzüne sperm sürüyor

Her gün yüzüne sperm sürüyor

Güzellik için kadınlar yüzyıllardan beri çok farklı şeyler yapıyor ama İngiliz blogger Tracy Kiss bu kez gerçekten acayip bir uygulamaya imza attı.

12.11.2015Sağlık
Ünlülerin tuhaf hastalıkları

Ünlülerin tuhaf hastalıkları

Hollywood dünyasının ünlüleri de -ilginçtir- ama bizim gibi insan! Onların da tuhaf rahatsızlıkları olabiliyor.

15.08.2014Hayat
Acı biber zayıflatmıyor şişmanlatıyor...

Acı biber zayıflatmıyor şişmanlatıyor...

TÜRKİYE'de pek çok ünlünün "sayesinde zayıfladım" dediği, kilolarından dertli pek çok kişinin de bu sözün arkasına takılıp tükettiği acı kırmızı biberin 'zayıflatmayıp aksine şişmanlattığı' bildirildi. Bu iddiasıyla ezber bozan İzmir Kent Hastanesi Endokrinoloji Profesörü Dr. Mitat Bahçeci, "Acı bibere bu acılığı veren içerisindeki kapsaisin adlı madde, doygunluk sağlayarak yemek yemeyi baskılayan hormonun sinirsel iletimini bozuyor. Doydu sinyalini engelliyor, bu da kişinin iştahının açılmasına ve daha çok yemesine, obeziteye yol açıyor. Bu bir kandırmaca" dedi.

13.08.2014Ege
İşte acı gerçek

İşte acı gerçek

TÜRKİYE'de pek çok ünlünün "sayesinde zayıfladım" dediği, kilolarından dertli pek çok kişinin de bu sözün arkasına takılıp tükettiği acı kırmızı biberin 'zayıflatmayıp aksine şişmanlattığı' bildirildi.

13.08.2014Avrupa
Gizli salgın LYME hastalığı hakkında önemli uyarılar

Gizli salgın LYME hastalığı hakkında önemli uyarılar

Aralarında Türkiye'nin de olduğu 117 ülkede LYME bakterisinin olduğunu söyleyen Prof. Dr. Barbaros Çetin, gizli salgın olarak nitelendirilen LYME hastalığı hakkında uyarılarda bulundu. Çetin, "Bu süper bakteri tam 350 hastalığı taklit ediyor. Dünyada da büyük taklitçi olarak anılmaya başladı” dedi.

21.07.2014Avrupa
Lyme hastalığı kene ısırığıyla bulaşıyor ve çok tehlikeli

Lyme hastalığı kene ısırığıyla bulaşıyor ve çok tehlikeli

Dokuz Eylül Üniversitesi Biyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Barbaros Çetin, kronik yorgunluk, huzursuz bacak sendromu, kalp krizi, beyin tümörü, otizm gibi birçok hastalığı taklit eden Lyme bakterisi ile Türkiye'de 10 milyon kişinin yaşadığını savundu.

16.07.2014Sağlık
Doğru nefes aşk kapılarını açar

Doğru nefes aşk kapılarını açar

“Her şeyin başı sağlık” diye bilirdik ama Nevşah Fidan Karamehmet’i tanıdıktan sonra “Her şeyin başı nefes mi acaba?” diye sormaktan kendini alamıyor insan. Etrafta Kurban Bayramı misali bir sürü yaşam koçu, nefes koçu, trend koçu, sağlık koçu kol gezerken bu “modaya” güvenimiz de ister istemez giderek azalıyor. Evet efendim, Nevşah Fidan Karamehmet bir nefes ve yaşam koçu. Ancak mucize vaat etmek yerine, herkesin zaten içinde olan “mucizeleri” keşfetmesine yardımcı oluyor. O, insan yaşamındaki olumlu ya da olumsuz her şeyin sorumlusunun alışık olduğumuz “düşünce kalıpları” olduğunu savunuyor. Tüm hastalıkların baş sorumlusunun düşüncelerimiz olduğunu söylerken, tedavinin de yine aynı şekilde düşünce ve nefesle yapılabileceğine inanıyor. Şimdi rahat bir yere oturun ve derin bir nefes alıp muhabbetimize katılın.

7.04.2014Kelebek
Baba adaylarına öneriler

Baba adaylarına öneriler

Hamileleri gebelik süreci, doğum ve bebek konularında bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla İzmir Kent Hastanesi tarafından düzenlenen “Sağlıklı bebekler, mutlu anneler” seminerinde, baba adaylarına da önemli öneri ve uyarılar geldi.

15.12.2013Ege
Bebek kime benziyor

Bebek kime benziyor

İbrahim Tatlıses’in eşi Ayşegül Yıldız Salı gününün ilk saatlerinde 01:00 itibariyle kızları Elif Ada’yı dünyaya getirdi.

9.04.2013Kelebek
Bildiğiniz her şeyi unutun

Bildiğiniz her şeyi unutun

Finlandiya’da Kuopio Üniversite Hastanesi’nde yapılan yeni bir araştırmaya göre, kedi veya köpeklerle büyüyen çocukların, yaşamlarının ilk yılında diğer çocuklara kıyasla solunum sorunuyla daha az karşılaşıyor.

9.07.2012Sağlık
Jinsei Kolye bilimsel olarak kabul edildi

Jinsei Kolye bilimsel olarak kabul edildi

Son zamanların modası ve Ünlülerin vazgeçilmezi Jinsei Bilimsel olarak kabul gördü.

19.12.2011Advertorial
New York alarmda

New York alarmda

Yaz aylarında yüz binlerce turistin akın ettiği New York kentinde yaşayanlar, geçen seneki tahtakurusu deneyimini tekrar yaşamamak için tetikte bekliyor.

18.05.2011Gündem
Doğum kontrol hapı kurbanı

Doğum kontrol hapı kurbanı

Ünlü makyaj uzmanı Aslı Ayfer Tirtom, kist tedavisi için doktorunun verdiği doğum kontrol hapını kullanınca sol bacağındaki toplardamar tıkandı. Tirtom, “Ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kaldım. İlaç firmasına dava açacağım” dedi, kadınları uyardı.

11.12.2010Gündem
Ağlayan bebeği sakinleştirmenin 5 yolu

Ağlayan bebeği sakinleştirmenin 5 yolu

Ağlayan bebeği sakinleştirmek için çok fazla uğraşmaya gerek yok. ABD'li ünlü Çocuk Doktoru Harvey Karp'ın uygulaması çok kolay yöntemiyle 5 dakika dolmadan bebeğiniz sakinleşiyor.

26.08.2010Kelebek
Ünlüler sayesinde normal doğum yeniden normalleşti

Ünlüler sayesinde normal doğum yeniden normalleşti

Sezaryen planlı programlı yaşamayı seven, ağrı çekmek ve riske girmek istemeyen kadınların ve tabii doktorlarının uzun yıllar gözdesi oldu.

5.04.2010Kelebek
Ünlüler sayesinde normal doğum yeniden normalleşti

Ünlüler sayesinde normal doğum yeniden normalleşti

Sezaryen planlı programlı yaşamayı seven, ağrı çekmek ve riske girmek istemeyen kadınların ve tabii doktorlarının uzun yıllar gözdesi oldu. Dünya Sağlık Örgütü’nün, doğumlar içindeki sezaryen oranının yüzde 17’yi geçmemesi önerisine rağmen, Türkiye’de her 100 doğumdan 40’ı sezaryenle yapılmaya başlandı. Derken yaşamın her alanında doğala dönüş başladı. Bundan doğumlar da etkilendi ve aslında bir ameliyat olan sezaryen gözden düşmeye başladı.

2.04.2010Kelebek
Sonsuzluk, ıssızlık ve yalnızlığın kuzey kalesi

Sonsuzluk, ıssızlık ve yalnızlığın kuzey kalesi

Yeryüzünün ne kadar uçsuz bucaksız, insanoğlunun doğa karşısında kimi zaman ne kadar çaresiz olduğunu görebileceğiniz nadir coğrafyalardan biri Sibirya.

23.08.2009Seyahat
Uyku süresini de, uyku zamanını da genetik kodumuz belirliyor

Uyku süresini de, uyku zamanını da genetik kodumuz belirliyor

Başınızı yastığa koyar koymaz uyumanız iyi bir uykunuz olduğu anlamına gelmiyor. Her 100 kişiden en az beşi solunum sorunları nedeniyle uykusunu almadan uyanıyor, ertesi günü uyuklayarak geçiriyor. Toplumun yüzde 40’ı horluyor, üstelik bunu da normal kabul ediyor! Her on kişiden dokuzu hayatının bir döneminde uykusuzluk sorunuyla karşılaşıyor.

20.03.2009Kelebek
Unakıtan 3’lü by-pass oldu, açıklama 4 gün gecikmeli geldi

Unakıtan 3’lü by-pass oldu, açıklama 4 gün gecikmeli geldi

ABD’nin Cleveland kentinde tedavi amacıyla hastanede bulunan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 3’lü by-pass ameliyatı oldu, ameliyatın başarılı geçtiği öğrenildi.

19.02.2009Ekonomi
Ayurveda ile hamile kalacak

Ayurveda ile hamile kalacak

Madonna’nın üçüncü çocuğuna hamile kalabilmek için alternatif tıbba yönelerek Hint usulu ilaçlar ve terapiler sayesinde doğurganlığını artırmaya çalıştığı belirtildi. İngiliz Dail Mirror Gazetesi’nin haberine göre, 46 yaşındaki ünlü şarkıcı, yönetmen kocası Guy Ritchie’den üçüncü çocuğuna hamile kalabilmek için Hindistan’dan özel olarak spariş ettiği ilaçları kullanıyor.

15.05.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Başkan Trump 71 yaşa göre gayet normal

Yazarımız Dr. Mehmet Öz, Başkan Donald Trump tarafından ‘ABD Spor, Egzersiz ve Beslenmeden Sorumlu Danışma Kurulu’na atandı. ‘The Dr. Oz Show’ adlı televizyon programı geçen hafta dokuzuncu kez Gündüz Kuşağı Emmy Ödülü kazanan Öz’le belki de kariyerinin en önemli yılını değerledirdik.

12.05.2018

Hürriyet Hanım’ın başarı öyküsü

Star TV’de yayınlanan “Melek” programına katılan Hürriyet Hanım, sekiz haftada bizim yönlendirmemizle 7 kilodan fazla yağ kaybetti. İşte Hürriyet Hanım’ın başarı öyküsü...

15.05.2012

Kırışıklık kürü

Aslında bazen siz ne yaparsanız yapın sonuç pek değişmiyor. Her organınız gibi cildinizde az ya da çok ama mutlaka yaşlanıyor. Yine de yapılabilecek bir şeyler yok mu? Tabii ki var!

22.08.2009

Tende ipeksi dokunuşlar

Özellikle sıcaklığın yoğun olarak hissedildiği günlerde cilt normaldan daha fazla parlıyor.

17.08.2008

Ünlülerin güzellik sırları

Ünlülerin gençlik ve güzellik sırları merak edilir. Hangi diyeti uyguladıkları, ne yiyip ne içtikleri, hangi kırışıklık küründen yararlandıkları araştırılır.

15.03.2008