MENÜ

Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Üniversitesi Hukuk Fakültesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.026 Üniversitesi Hukuk Fakültesi haberi bulunmuştur.

Üniversitesi Hukuk Fakültesi Haberleri

Mansur Yavaş kimdir kaç yaşında CHP Ankara BB Başkanı adayı

Mansur Yavaş kimdir kaç yaşında? CHP Ankara BB Başkanı adayı

Mansur Yavaş, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilmesinin ardından merak konusu oldu. Daha önce Beypazarı'nda belediye başkanlığı yapan Mansur Yavaş, geçtiğimiz dönemlerde de Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere katılmıştı. Peki, Mansur Yavaş kimdir? İşte, o isim hakkında merak edilen detaylar

15.01.2019Gündem
“Hayalim Londra’da MOC açmak”

“Hayalim Londra’da MOC açmak”

Deniz Yıldız Düzgün aslında avukat. 4 yıl avukatlık yaptıktan sonra, “Hep mutsuz insanlar, sorunlarla uğraşıyorum. Adliye koridorları bana göre değil” diyerek her zaman hayalini kurduğu işin peşine düşmüş genç bir kadın. Kahve içmeye olan tutkusunun izinden giden Deniz Yıldız Düzgün, Türkiye’nin ilk 3. nesil kahve zincirlerinden Ministry of Coffe -MOC’un kurucusu. Avustralyalı ortağıyla birlikte Deniz Yıldız Düzgün, 13 şubede 70’den fazla kahve çeşidi sunuyor. Yıldız Düzgün’ün kendisi de bir Barista. Barista yetiştirecek uzmanlığa da sahip. MOC İstanbul’daki en iyi 3’üncü nesil kahvecilerden biri. Nişantaşı Topağaçı’nda bulunduğu sokağın atmosferini değiştirdi. 2014’te kurulan, sınırları İstanbul’u aşan MOC’u kurucusu Deniz Yıldız Düzgün anlattı.

12.01.2019İK/Yeni Ekonomi
Fenerbahçe Ceren Damar Şeneli unutmadı

Fenerbahçe Ceren Damar Şenel'i unutmadı

Fenerbahçe Spor Kulübü geçtiğimiz hafta öğrencisi tarafından uğradığı saldırı sonucunda hayatını kaybeden genç akademisyen Ceren Damar Şenel için tepkisini ortaya koydu.

9.01.2019Voleybol
Yoksul köy çocuğu hayaline kavuştu

Yoksul köy çocuğu hayaline kavuştu

Metin Özer, meslek hayatına yayıncılıkla başladı. Onu dershane ve okullar izledi. 300 kurumda 15 bin çalışanı bulunan Özer, Ardahan’da yoksul bir köy çocuğu olarak dünyaya geldi. Her ne kadar hukuk fakültesi mezunu olsa da hayali olan öğretmenliğe yayıncılıkla kavuştu. Özer, okul seçerken şunları öneriyor: “Öğretmen kadrosu, yabancı dil programından akademik başarısına, sportif ve kültürel etkinliklerinden okul ücretlerine kadar hepsine bakın. Çok sayıda okulun açılması ve yaşadığımız ekonomik süreç, seçeceğimiz okulun güvenilir ve köklü bir marka olmasını gerekli kılıyor.”

6.01.2019Eğitim
‘Öğretmenlerin yüzde 29.3’ü şiddet görüyor’

‘Öğretmenlerin yüzde 29.3’ü şiddet görüyor’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel’in öğrencisi tarafından öldürülmesinin ardından eğitimcilere yönelik şiddet ile ilgili çarpıcı veriler paylaştı.

5.01.2019Gündem
Yasa boğan ölümde korkunç detaylar... Telefonda söylemiş

Yasa boğan ölümde korkunç detaylar... Telefonda söylemiş

ÇANKAYA Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel’i öldüren 4’üncü sınıf öğrencisi Hasan İsmail H.’nin ailesi, tutuklanan zanlının cinayetten önce yazdığı ileri sürülen ’İntiharımdan Ceren Damar sorumludur’ yazılı mektubu savcılığa teslim etti. Hasan İsmail H.’nin, kopya çekerken yakalanması ardından sınıftan çıkarıldıktan sonra kendisini arayan arkadaşına "Ceren Damar’ı öldüreceğim" dediği de öğrenildi.

4.01.2019Gündem
‘Hocamı öldürdüm’ diye evini aramış

‘Hocamı öldürdüm’ diye evini aramış

KENDİSİNİ kopya çekerken yakalayan araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel’i silahla ateş ederek ardından da 10 yerinden bıçaklayarak öldüren Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Hasan İsmail Hikmet ifadesinde, “Tutanağı iptal etmesini, işleme koymamasını istedim. ‘Yapacak bir şey yok’ deyince kendimi kaybettim, cinayeti işledim” dedi.

4.01.2019Gündem
Acılı eşten hayat dersi

Acılı eşten hayat dersi

Öğrencisi tarafından katledilen araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel, dün gözyaşlarıyla uğurlandı. Çankaya Üniversitesi’ndeki törende, öldürülen eşinin yerine konuştuğunu söyleyen Levent Şenel, öğrencilere “Hiçbir zaman kötülüğe kötülükle cevap vermeyin. Eşim eğitim şehidi. Bu olayla da eğitim sistemindeki bazı yanlışlıklar ve pek çok konuda farkındalık oluşacaktır” diye seslendi.

4.01.2019Gündem
Türkiyenin konuştuğu caninin ifadesi ortaya çıktı

Türkiye'nin konuştuğu caninin ifadesi ortaya çıktı

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'in katil zanlısı H.İ.H, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. H.İ.H'nin babası Ö.H. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. H.İ.H,'nin ifadesi de ortaya çıktı

3.01.2019Gündem
Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenelin katil zanlısı adliyeye sevk edildi

Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'in katil zanlısı adliyeye sevk edildi

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'in katil zanlısı Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencisi H.İ.H. (23) emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

3.01.2019Haber
Ceren için gözyaşları sel oldu

Ceren için gözyaşları sel oldu!

Çankaya Üniversitesi Balgat Kampüsü Hukuk Fakültesi'nde sınavda kopya çekmekten hakkında tutanak tuttuğu öğrenci Hasan İsmail Hikmet (23) tarafından öldürülen Araştırma Görevlisi Ceren Damar (27) için fakülte önünde tören düzenlendi. Törende Ceren Damar'ın Dışişleri Bakanlığı'nda görevli diplomat eşi Levent Şenel, karısının tabutu başından bir an olsun ayrılmadı

3.01.2019Gündem
İbrahim Kalın acı haberi paylaştı... Öldürülen araştırma görevlisi komşusunun kızı çıktı

İbrahim Kalın acı haberi paylaştı... Öldürülen araştırma görevlisi komşusunun kızı çıktı

CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın, dün Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrencisi tarafından vurularak öldürülen araştırma görevlisi Ceren Damar’ın (27) komşularının kızı olduğunu ve olayın tüm yönleriyle araştırıldığını açıkladı.

3.01.2019Gündem
Kopya yakalayan hocasını öldürdü

Kopya yakalayan hocasını öldürdü

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Hasan İsmail Hikmet (23), kopya çekerken kendisini yakalayan araştırma görevlisi Ceren Damar’ın (27) odasını bastı. Hikmet, emekli özel harekat polisi olan babasının silahıyla Damar’a iki el ateş ettikten sonra 10 yerinden bıçaklayarak öldürdü.

3.01.2019Gündem
Öğrenci, üniversite hocasını vurdu

Öğrenci, üniversite hocasını vurdu

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencisi H.İ.H. (23), Araştırma Görevlisi Ceren Damar'ı okulda silahla vurarak öldürdü.

2.01.2019Haber
Kampüste dehşet Öğrenci, üniversite hocasını vurdu

Kampüste dehşet! Öğrenci, üniversite hocasını vurdu

Ankara'da, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4'üncü sınıf öğrencisi öğrencisi Hasan İsmail H., odasında tartıştığı araştırma görevlisi Ceren Damar'ı önce bıçakladı, ardından tabancayla vurdu. Ağır yaralanan Ceren Damar, sağlık ekiplerinin müdahalesine karşın kurtarılamadı. Polis, kaçan Hasan İsmail H.'yi kısa sürede yakalayıp, gözaltına aldı.

2.01.2019Gündem
AK Parti Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan kimdir

AK Parti Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan kimdir?

Halihazırda Sincan Belediye Başkanı olarak görev yapan Murat Ercan, 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti tarafından aday olarak gösterildi. Peki, AK Parti Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan kimdir? İşte, Murat Ercan hakkında detaylar...

1.01.2019Gündem
AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural kimdir

AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı Özlem Öztekin Vural kimdir?

Özlem Öztekin Vural kimdir sorusunun yanıtı, AK Parti Belediye Başkan adaylarının açıklanmasının ardından birçok vatandaş tarafından sorgulanmaya başladı. AK Parti Adalar Belediye Başkan adayı olan Özlem Öztekin Vural'ın hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, Özlem Öztekin Vural kimdir?

29.12.2018Gündem
AK Parti Üsküdar Belediye Başkan adayı Hilmi Türkmen kimdir

AK Parti Üsküdar Belediye Başkan adayı Hilmi Türkmen kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti İstanbul Belediye başkan adaylarını açıkladı. 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Üsküdar Belediye başkan adayı Hilmi Türkmen oldu. Peki Hilmi Türkmen kimdir? İşte Ak Parti Üsküdar Belediye Başkan adayı Hilmi Türkmen'in biyografisi.

29.12.2018Gündem
AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan adayı Mevlüt Uysal kimdir

AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan adayı Mevlüt Uysal kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti İstanbul Belediye başkan adaylarını açıkladı. 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Büyükçekmece Belediye başkan adayı Mevlüt Uysal oldu. Peki Mevlüt Uysal kimdir? İşte Ak Parti Büyükçekmece Belediye Başkan adayı Mevlüt Uysal'ın biyografisi.

29.12.2018Gündem
Güzeller taçlandı

Güzeller taçlandı

27.12.2018Ankara
Tabs artık onun gözleri

Tabs artık onun gözleri

Özel olarak yetiştirilen rehber köpek Tabs, henüz 11 yaşındayken geçirdiği göz kanseri nedeniyle görme yetisini kaybeden avukat Mustafa Keskin’in yoldaşı oldu.

20.12.2018Gündem
Mansur Yavaş kimdir

Mansur Yavaş kimdir?

Mansur Yavaş, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak belirlenmesinin ardından kamuoyu tarafından internet üzerinden araştırılan isim olmaya başlandı. Aslen Ankara Beypazarı doğumlu olan Mansur Yavaş, Beypazarı'nda başladığı siyasi kariyerine ilçe belediyesinin başkanı olarak devam etti. İşte, Mansur Yavaş'ın biyografisi hakkında bazı bilgiler

18.12.2018Gündem
Bu yumurtanın sürprizi adalet

Bu yumurtanın sürprizi adalet

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencileri, ilk sınavdan önceki Milletlerarası Özel Hukuku dersine ‘sürpriz yumurta’ yiyerek başlıyor. Prof. Dr. Bahadır Erdem, bu etkinliği “Adalete hizmet etmek için kullandığım bir araç” diyerek açıklıyor. Öğrencilerin içindeki çocuğu, iyiliği kaybetmemeleri için bunu yaptığını söyleyen akademisyen, “İyilik adaleti getirir” diye de ekliyor. Dersin ünü üniversitenin sınırlarını aşmış. Afla geri dönen 76 yaşındaki Zeki Sayın da ‘sürpriz’den mutlu.

18.12.2018Eğitim
LGBTİ bireyler iş hayatında cinsel kimliklerini gizlemek zorunda kalıyor

LGBTİ bireyler iş hayatında cinsel kimliklerini gizlemek zorunda kalıyor

Kadir Has Üniversitesi ve Kaos GL’nin özel ve kamu alanında 287 katılımcı ile bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiği “İstihdamda LGBTİ+ Anketi 2018” sonuçları açıklandı.

11.12.2018Kampüs
Phuket Adasında hayatını kaybeden Zehra, 10 gün sonra defnedildi

Phuket Adası'nda hayatını kaybeden Zehra, 10 gün sonra defnedildi

Tayland’ın Phuket Adası’nda motosiklet kazasında hayatını kaybeden genç kız memleketi Trabzon'da son yolculuğuna uğurlandı.

10.12.2018Gündem
Hüzünlü bekleyiş... İçişleri Bakanı devreye girdi

Hüzünlü bekleyiş... İçişleri Bakanı devreye girdi

Tayland'ın Phuket Adası'nda bir hafta önce Cezayirli arkadaşı ile birlikte motosiklet kazasında hayatını kaybeden Zehra Yalçınkaya’nın Trabzon’un Of ilçesindeki yakınları cenazenin Türkiye’ye getirilmesini bekliyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da cenazenin bir an önce Türkiye'ye getirilmesi için devreye girdiği öğrenildi.

6.12.2018Gündem
Koray Uymaz kimdir AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Koray Uymazın biyografisi

Koray Uymaz kimdir? AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Koray Uymaz'ın biyografisi

Koray Uymaz 2019 Yerel Seçimleri'nde AK Parti'nin Edirne belediye başkan adayı oldu. Bu gelişmenin ardından başta Edirne'de ikamet eden vatandaşlar olmak üzere pek çok kişi, Koray Uymaz'ın kim olduğunu internette araştırıyor. Peki, AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Koray Uymaz kimdir?

6.12.2018Gündem
Phukette motosiklet kazasında ölen Zehranın ailesi, cenaze işlemlerini bekliyor

Phuket'te motosiklet kazasında ölen Zehra'nın ailesi, cenaze işlemlerini bekliyor

Tayland'ın Phuket Adası'nda, Muay Thai sporcusu Cezayirli Amine Halimi ile birlikte motosiklet kazasında yaşamını yitiren Hollanda Radboud Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Zehra Yalçınkaya'nın (28) cenazesi, henüz teslim alınamadı. Acılı ailenin, kızlarının cenazesini Türkiye'ye getirmek için işlemleri sürdürdüğü öğrenildi.

5.12.2018Gündem
Ölüm onları Phuket’te yakaladı

Ölüm onları Phuket’te yakaladı

Hollanda Radboud Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu 28 yaşındaki Zehra Yalçınkaya, tatil için gittiği Tayland’ın Phuket Adası’nda, Muay Thai boksörü Cezayirli Amine Halimi ile birlikte motosiklet kazasında yaşamını yitirdi.

5.12.2018Gündem
Hukuk öğrencilerinden gönüllü destek

Hukuk öğrencilerinden gönüllü destek

Hukuk Fakültesi öğrencilerinin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik yeni bir iş birliği protokolü imzalandı. İstanbul Barosu’yla yapılan işbirliği kapsamında hukuk fakültesi öğrencileri, gönüllü avukatların ücretsiz üstlendikleri ‘Pro Bono’ dava dosyalarını onlarla birlikte takip edecek.

29.11.2018Eğitim
Mehmet Özhaseki kimdir AK Parti Ankara Belediye Başkan Adayı

Mehmet Özhaseki kimdir? AK Parti Ankara Belediye Başkan Adayı

Mehmet Özhaseki, AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasının ardından araştırılan isim oldu. Daha önce bakanlık görevinde bulunan Mehmet Özhaseki, daha önceki dönemde ise 5 kez üst üste Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek bu görevi üstlenmiştir. Peki, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

27.11.2018Gündem
‘Gizli protokol’ü aştı 2. tazminatı aldırdı

‘Gizli protokol’ü aştı 2. tazminatı aldırdı

İş kazalarında ölen işçilerin ailelerine ödenmesi gereken tazminatlar bakımından yargıdan örnek bir karar çıktı. Bu kararın arkasında ise iki kolunu da iş kazasında kaybettikten sonra avukat olan Turan Hançerli var. Hançerli, ölen işçinin ailesine gizli protokolle az para ödendiğini 8 yıl sonra hesaplayarak yeniden dava açtı ve kazandı. Şirketin itirazı ise reddedildi.

26.11.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Doğu’nun kutupyıldızı Van

Doğuda ama sanki deniz kıyısında... Doğası, sofrası, kaleleri ve kedileriyle ünlü. İki dine ait tarihi ibadethaneleri, Edremit’ten Erciş’e sahil yerleşimleri, yakın çevresinde Tatvan, Adilcevaz, Ahlat gibi (Bitlis’e bağlı) birbirinden ilginç ve güzel kasabaları ile Van, potansiyeli doğrultusunda bölgenin turizm merkezi olma yolunda ilerliyor.

14.01.2019

Türkiye’den kaçanlara altı okkalı laf ettim

Yahu siz ortada savaş mavaş yokken bile ülkenizi terk edip kaçıveriyorsanız... Vatan müdafaası söz konusu olsaydı... Ne yapacaktınız acep?

4.01.2019