MENÜ

Üniversite Sınavı Sonuçları

Üniversite Sınavı Sonuçları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Üniversite Sınavı Sonuçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.046 Üniversite Sınavı Sonuçları haberi bulunmuştur.

Üniversite Sınavı Sonuçları Haberleri

YKS üniversite sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Tercihler ne zaman

YKS üniversite sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tercihler ne zaman?

15-16 Haziran tarihlerinde yurt genelinde gerçekleştirilen YKS sınavının sonuçları, ÖSYM'nin değerlendirmelerini tamamlamasının ardından Aday İşlemleri Sistemi üzerinden sorgulanabilecek. YKS sınav sonuçları sonrasında süreç tercih aşaması ile devam edecek. Peki, YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ve tercihler ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

15.07.2019Gündem
YKS sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak

YKS sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) Temel Yeterlilik Testi'ne 2 milyon 446 bin 51, Alan Yeterlilik Testleri'ne 1 milyon 985 bin 689, Yabancı Dil Testi'ne ise 134 bin 323 aday başvuru yaptı. Gözler şimdi, 2019 üniversite sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihte. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

7.07.2019Gündem
Üniversite sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak YKS sonuç açıklama tarihi ne zaman

Üniversite sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuç açıklama tarihi ne zaman?

Geçtiğimiz yıl YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) adını alan üniversite sınavının oturumları devam ediyor ancak sonuç heyecanı şimdiden başladı. İstedikleri bölüme yerleşip yerleşemeyeceklerini merak eden öğrenciler, üniversite sınavının sonuç tarihini internet üzerinden araştırıyor. Peki, YKS 2019 (Üniversite Sınavı) sonuçları ne zaman açıklanacak?

16.06.2019Gündem
YKS sınav sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak İşte sonuçların açıklanacağı tarih

YKS sınav sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? İşte sonuçların açıklanacağı tarih!

YKS sonuçları, üniversite sınavına giren binlerce adayın merakla araştırdığı konu olmaya başladı. Sınavın tamamlanmasının üzerinden haftalar geçmesiyle birlikte YKS sonuçları için ÖSYM’nin yapacağı açıklamaya kilitlenen adaylar, konuyla ilgili sorgulamalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Peki ÖSYM, YKS üniversite sınav sonuçları bilgisini ne zaman adaylarla paylaşacak? İşte, o süreç hakkında bazı bilgiler.

24.07.2018Eğitim
2018 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih

2018 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih!

YKS sonuçları, TYT ve AYT sınavına giren binlerce kişinin merak ettiği konu oldu. Tercihler için hazırlıklarına başlayan öğrenciler, YKS sonuçları için sorgulamalarını sürdürüyor. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, AYT ve TYT sonuçları hakkında bazı bilgiler

10.07.2018Eğitim
Milyonlarca kişi şimdi ev kiralayacak Bu ilçelerde kiralar 470 TLden başlıyor

Milyonlarca kişi şimdi ev kiralayacak! Bu ilçelerde kiralar 470 TL'den başlıyor

Binlerce öğrenci üniversiteye giriş için ilk adımı attı. LYS sonuçlarının açıklanması ile birlikte özellikle başka şehirlere gidecek öğrencileri ev bulma telaşı sardı. Yurtlarda yer bulamayan ya da tercih etmeyen öğrenciler ortalama 100 metrekare bir ev için 470 lira ile 2 bin 750 lira arasında değişen oranda kira ödeyecek.

10.08.2017Ekonomi
Günün sorusu: LYS (üniversite) tercih sonuçları bugün açıklanacak mı

Günün sorusu: LYS (üniversite) tercih sonuçları bugün açıklanacak mı?

LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) son günlerin en çok araştırılan konularından biri olmaya devam ediyor. Hem daha önce bir kaç kez üniversite sınavına giren hem de yeni mezunlar LYS tercih sonuçlarını sosyal medyada da gündeme getirerek ÖSYM'den yanıt almaya çalışıyor. Peki tercih sonuçları bugün açıklanacak mı?

3.08.2017Gündem
LYS tercih sonuçları o tarihte mi açıklanıyor 2017 üniversite tercih sonuçları

LYS tercih sonuçları o tarihte mi açıklanıyor? 2017 üniversite tercih sonuçları

LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak konusu hakkında detayları sorgulamayı sürdüren adaylar, ÖSMY'nin bu hususta yapacağı açıklamanın tarihini merak ediyor. 2017 LYS tercih sonuçları bilgisine göre hangi üniversiteyi kazandıklarını öğrenecek olan adaylar, dönem başına doğru kayıtlarını gerçekleştirecek. Peki, LYS üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylı bilgiler

25.07.2017Eğitim
2016 YGS sınavı ne zaman yapılacak YGS baraj puanı kaç oldu

2016 YGS sınavı ne zaman yapılacak? YGS baraj puanı kaç oldu?

6 Ocak tarihinde başlayan 2016 YGS başvurularının bitmesine az bir zaman kala öğrencileri de heyecanlı bir bekleyiş sardı.19 Ocak tarihinde bitecek olan 2016 YGS başvurularının ardından üniversite sınavında ter dökecek olan öğrenciler, LYS sınavına girebilmek ve iyi bir eğitim alabilmek için YGS sınavında barajı aşmak zorunda. Peki 2016 YGS baraj puanı kaç oldu? 2016 YGS sınavı ne zaman yapılacak?

15.01.2016Eğitim
Üniversite (YKS) ek yerleştirmeleri ne zaman Gözler ÖSYMde

Üniversite (YKS) ek yerleştirmeleri ne zaman? Gözler ÖSYM'de

YKS merkezi yerleştirme sonuçlarının üzerinden günler geçmesi nedeniyle gözler ek yerleştirme sürecine çevrildi. Merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, YKS ek yerleştirme için başvuruda bulunamayacak. Üniversite ek yerleştirmelerinin ne zaman yapılacağı belli oldu mu, ÖSYM açıklamada bulundu mu? İşte, YKS ek yerleştirmelerinde son durum

14.08.2019Gündem
Üniversite boş kontenjanları belli oldu mu YKS ek tercih süreci ne zaman başlayacak

Üniversite boş kontenjanları belli oldu mu? YKS ek tercih süreci ne zaman başlayacak?

ÖSYM tarafından düzenlenen YKS'de geçtiğimiz günlerde tercih sonuçlarının açıklanması ile son sürece girildi. YKS yerleştirme sonuçlarına göre ön lisans ve ya lisan programına kayıt hakkı elde edemeyen adayların gözü, ek tercih sürecine çevrildi. Üniversite adayları, belirlenen boş kontenjanlara göre tercihlerini tamamlayacaklar. Peki, Üniversite boş kontenjanları belli oldu mu? YKS ek tercih süreci ne zaman başlayacak? İşte, konuya ilişkin tüm detaylar...

10.08.2019Gündem
KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman başlayacak KYK başvurusu nasıl yapılır

KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman başlayacak? KYK başvurusu nasıl yapılır?

Üniversitelerin açılmasına sayılı günler kala, YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla KYK yurt ve burs başvuruları gündeme gelmeye başladı. Devlet tarafından barınma ihtiyacı ve burs olanağı hakkını elde etmek isteyen öğrenciler, KYK kayıt tarihlerini araştırıyor. Peki, KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman başlayacak? KYK başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konular hakkında detaylı bilgiler.

8.08.2019Gündem
Üniversite kayıt tarihleri belli oldu mu

Üniversite kayıt tarihleri belli oldu mu?

ÖSYM tarafından YKS yerleştirme sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Yerleştirme sonuçları sonrası, adayların gündemine üniversite kayıt tarihleri geldi. Yerleştikleri yükseköğrenim programına kayıt hakkı elde eden adaylar, kayıt tarihlerini sorguluyor. Peki, üniversite kayıt tarihleri belli oldu mu? Üniversite kayıt işlemleri ne zaman başlayacak? İşte, o konuya dair detaylar.

8.08.2019Gündem
YKS ek tercihleri ne zaman başlayacak

YKS ek tercihleri ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) tercih sonuçlarını açıklamasının ardından gözler bu kez ek yerleştirme işlemlerine çevrildi. Yaptıkları tercihler kapsamında herhangi bir yükseköğrenim programına yerleşemeyen on binlerce kişi, boş kontenjanlar için tercih yapacakları tarihi bekliyor. Peki, YKS ek tercihleri ne zaman?

7.08.2019Gündem
Birincilerin tercihi

Birincilerin tercihi

Adayların heyecanla beklediği üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçları heyecanlanmadan bekleyen, yerleştiği bölümler onlar için pek de sürpriz olmayanlar da vardı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın birincilerini istedikleri tercihlerine yerleşti. Temel Yeterlilik Testi (TYT) birincisi Berke Çalışkan bilgisayar mühendisliği, sayısal birincisi Mehmet Berke İşler tıp, eşit ağrılık birincisi Cuma Taş siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler okuyacak.

7.08.2019Eğitim
YKS tercih sonuçları açıklandı: 71 bin 233 kontenjan boş

YKS tercih sonuçları açıklandı: 71 bin 233 kontenjan boş

‘2019 YKS Yerleştirme Sonuçları Raporu’na göre kontenjanların yaklaşık yüzde 92’si dolarken, 71 bin 233’üne yerleşen olmadı. Tercih yapan her 100 adayın 81’i bir bölüme girdi. Devlet üniversitelerinde tıp ve hukuk programlarında hiç boş yer kalmazken, boş kontenjanların neredeyse yarısı mühendislikten.

7.08.2019Eğitim
YKS ikinci tercihler ne zaman yapılacak Üniversite ek tercih tarihleri

YKS ikinci tercihler ne zaman yapılacak? Üniversite ek tercih tarihleri

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından, adayların gözü ikinci yani ek tercih sürecine çevrildi. İstedikleri ön lisans veya lisan programına yerleşemeyen adaylar, üniversite ek tercih sürecinde şansını deneyecek. Peki, YKS ikinci tercihler ne zaman yapılacak? Üniversite ek tercih tarihleri ne zaman? İşte, o konuya dair bilgiler.

6.08.2019Gündem
YKS üniversite tercih sonuçları erişime açıldı Kaç kontenjan boş kaldı

YKS üniversite tercih sonuçları erişime açıldı! Kaç kontenjan boş kaldı?

ÖSYM'nin değerlendirmesini tamamladığı YKS tercih yerleştirme sürecinin ardından raporlar yayımlandı. YKS tercih sonuçları kapsamında bu yıl 753 bin 461 adayın bir programa yerleştirildiğini duyuran Yükseköğretim Kurulu (YÖK), bu sayının geçtiğimiz yıla göre 43 bin fazla olduğunu açıkladı. Tüm öğrencilerin kayıtlarını tamamlaması halinde YKS yerleşme sürecinin %91 oranla tamamlanacağını duyuran YÖK, bu sayının bir önceki yıl %84 olduğunu duyurdu. İşte, YKS tercih sonuçları sonrası merak edilen bazı veriler...

6.08.2019Gündem
YKS tercih sonuçları açıklandı... 71 bin boş kontenjan var

YKS tercih sonuçları açıklandı... 71 bin boş kontenjan var

ÖSYM, yüz binlerce adayın heyecanla beklediği YKS tercih sonuçlarını açıkladı. 753 bin 461 öğrenci bir bölüme yerleşirken 71 bin boş kontenjan boş kaldı.

6.08.2019Eğitim
2019 üniversite kayıtları ne zaman YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

2019 üniversite kayıtları ne zaman? YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının açıklanacağını tarihe yönelik bilgi verdi. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite kayıtları ne zaman?

5.08.2019Gündem
YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak Üniversite ek tercihler ne zaman

YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite ek tercihler ne zaman?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçları için meraklı bekleyiş devam ediyor. Milyonlarca öğrencinin katılım sağladığı sınavda, ÖSYM tarafından yapılacak tercih sonuçları öğrenci ve veliler tarafından heyecanla bekleniyor. Peki, YKS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite ek tercihler ne zaman? İşte, o konuya dair detaylar.

3.08.2019Gündem
YKS tercih sonuçları için nefesler tutuldu Üniversite yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS tercih sonuçları için nefesler tutuldu! Üniversite yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçları için geri sayım başladı. Üniversiteli olma hayaliyle tercih işlemlerini gerçekleştiren öğrenciler, büyük bir merakla ÖSYM tarafından yapılacak tercih sonuçları açıklamasını bekliyor. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

2.08.2019Gündem
YKS yerleştirme sonuçları ne zaman belli olacak  Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanır

YKS yerleştirme sonuçları ne zaman belli olacak? Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) tercihleriyle ilgili yerleştirme sonuçlarını ne zaman ve hangi tarihte erişime açacağı, üniversiteli olma hayali kuran gençler tarafından merakla araştırılıyor. Heyecanla sonuçların açıklanacağı tarihi bekleyen adaylar, ÖSYM'den yapılacak açıklamaya kilitlendi. Peki, YKS yerleştirme sonuçları ne zaman belli olacak? Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

1.08.2019Gündem
ÖSYM tarafından YKS tercih sonuçları için açıklama tarihi belirlendi mi

ÖSYM tarafından YKS tercih sonuçları için açıklama tarihi belirlendi mi?

Üniversite tercihlerini gerçekleştiren binlerce kişi, YKS tercih sonuçları için ÖSYM'nin yapacağı açıklamayı beklemeye başladı. YKS tercih sonuçları açıklamasına göre yerleşip yerleşemeyeceklerini öğrenecek olan adaylar, buna göre ek yerleştirmeyi bekleyecek ya da bir sonraki sene tekrar sınava girmek için yeniden hazırlanacak. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merakla araştırılan bazı bilgiler

31.07.2019Gündem
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Üniversite kayıtları hangi tarihte yapılacak

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite kayıtları hangi tarihte yapılacak?

23 Temmuz'da başlayan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih işlemleri 29 Temmuz'da son buldu. ÖSYM Başkanlığı’nca YKS tercih sürecinin tamamlanmasıyla, adayların gündemine sonuç tarihi gelmeye başladı. Üniversite adayları, heyecanla YKS yerleştirme sonuçları ile ilgili açıklamayı bekliyor. Peki, 2019 YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, YKS yerleştirme sonuçları hakkında detaylar.

30.07.2019Gündem
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih verdi mi

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

ÖSYM Başkanlığı’nca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçları için geri sayım başladı. Tercihler için tanınan süre tamamlanırken, adayların da tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih gündemine gelmeye başladı. Heyecanla 2019- YKS sonuçlarını bekleyen üniversite adayları ÖSYM'den yapılacak açıklamayı bekliyor. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

29.07.2019Gündem
YKS tercih işlemleri ne zaman bitecek YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS tercih işlemleri ne zaman bitecek? YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, ÖSYM tarafından başlatılan tercih maratonu devam ediyor. 2 yıllık ve 4 yıllık bölümlerin başarı sıralamalarına göre tercihlerini tamamlayan adaylar bir yandan da sonuçların açıklanacağı tarihi sorguluyor. Üniversite yerleştirme sonuçları, 'https://sonuc.osym.gov.tr' internet adresinden adaylara duyurulacak. Peki, YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS üniversite tercihleri ne zaman bitecek? İşte, o konuya dair bilgiler.

27.07.2019Gündem
Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları ne zaman açıklanacak

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları ne zaman açıklanacak?

30 Haziran tarihinde, düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı'nda (DGS) geri sayım devam ederken, adaylar sonuçlara yönelik ÖSYM'den yapılacak açıklamaya kilitlendi. Sınav sonuçları, ÖSYM'nin yaptığı değerlendirmelerin ardından, kurumun internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Peki, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS sonuçları ayın kaçında açıklanacak?

24.07.2019Gündem
YKS tercihleri nasıl yapılır Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS tercihleri nasıl yapılır? Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, adaylar için tercih süreci başlatıldı. Tercihler, ÖSYM'nin internet sitesi AİS üzerinden alınacak ve adaylar, tercihlerini yaparken, 2 yıllık ve 4 yıllık bölümlerin başarı sıralamalarını göz önünde bulunduracak. YKS tercih işlemleri sürerken, konuya dair araştırmalar da hız kazandı. Peki, YKS tercihleri nasıl yapılır? Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

24.07.2019Gündem
YKS tercihleri ne zaman bitecek Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS tercihleri ne zaman bitecek? Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) tercih işlemleri 23 Temmuz tarihinde ÖSYM tarafından başlatıldı. Adaylar, 2 yıllık ve 4 yıllık bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamalarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirirken, YKS son tercih tarihi de merak edilmeye başlandı. Peki, YKS tercihleri ne zaman bitecek? Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

23.07.2019Gündem
YKS tercihleri başlıyor.. YÖK Atlas tercih ekranı nasıl kullanılır

YKS tercihleri başlıyor.. YÖK Atlas tercih ekranı nasıl kullanılır?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, üniversite tercih süreci 23 Temmuz'da başlıyor. YÖK, Atlas tercih robotu, üniversite adaylarının tercih işlemlerine ışık tutmak için geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kullanılacak. Atlas tercih robotunda, 2019 YKS ile öğrenci alan ön lisans ve lisans programlarının kontenjan bilgilerine erişilecek. Peki, YKS YÖK Atlas tercih ekranı nasıl kullanılır? YKS tercihleri nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

22.07.2019Gündem
Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak YKS tercih kılavuzu yayımlandı mı

Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak? YKS tercih kılavuzu yayımlandı mı?

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) sonuçları 17 Temmuz Çarşamba günü sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden erişime açıldı. Sonuçların açıklanması ardından gözler üniversite tercih tarihlerine, kılavuzuna çevrildi. Peki, Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak? YKS tercih kılavuzu yayımlandı mı?

18.07.2019Gündem
YKS sonuçları içerisinde Y-TYT puanı ne demek

YKS sonuçları içerisinde Y-TYT puanı ne demek?

Y-TYT puanı, YKS sonuçları içerisinde merak edilen konular arasında yer almaya başladı. YKS sonuçları içerisinde Y-TYT olarak hesaplanan puan türü, tercih aşamasında önemli bir yer tutacak. Peki, Y-TYT puanı nedir ve hangi aşamada kullanılmaktadır? İşte, Y-TYT puan türünün kullanım alanı hakkında bazı bilgiler

17.07.2019Gündem
Çevre baskısından soyutlanın iyi karar verin

Çevre baskısından soyutlanın iyi karar verin

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı. Sıra da tercihler var. Üniversite adaylarının bu dönemde çevre baskısından soyutlanarak iyi karar vermeleri gerekiyor.

15.07.2019Eğitim
YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Üniversite tercihleri ne zaman başlıyor

YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman başlıyor?

Üniversiteye geçiş kapsamında 15-16 Haziran tarihlerinde düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları için geri sayım başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından YKS sonuçlarının açıklanması sonrası, ikinci aşama olan üniversite tercih süreci başlayacak. Peki, YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman? İşte, o konuya dair bazı bilgiler.

14.07.2019Gündem
YKSde geri sayım sürüyor TYT, AYT ve YDT sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS'de geri sayım sürüyor! TYT, AYT ve YDT sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yaklaşık bir ay önce, üç oturumda halinde tamamlanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) için üniversite adaylarının geri sayımı sürüyor. Milyonlarca adayın katılım sağladığı sınavda, ÖSYM, YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanlarını duyurdu. Sınavın üzerinden haftalar geçmesinin ardından, gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, sınava dair bazı bilgiler.

12.07.2019Gündem
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak AYT, TYT, YDT sonuçları bekleniyor

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? AYT, TYT, YDT sonuçları bekleniyor

AYT, TYT, YDT olmak üzere üç oturumdan oluşan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) sonuçları için geri sayım devam ediyor. Son iki yıldır YKS adıyla bilinen üniversite sınavının oturumları, 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde tamamlanmıştı. Peki, YKS (AYT, TYT, YDT) sonuçları ne zaman açıklanacak?a2 milyondan fazla adayı ilgilendiren YKS’de sonuç heyecanı yaşanıyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın sonuçları ardından tercih telaşı başlayacak. Peki, YKS (AYT, TYT, YDT) sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.07.2019Gündem
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?

Milyonlarca öğrencinin katılım sağladığı YKS'de heyecanlı bekleyiş sürerken, temmuz ayının gelmesiyle sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih gündeme gelmeye başladı. Hayallerindeki üniversiteye yerleşmek isteyen adaylar, ÖSYM tarafından sınav sonuçlarının açıklanması sonrası, tercih sürecine dahil olacaklar. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak?

9.07.2019Gündem
ÖSYM’nin zorlu siyam ikizleri sınavı

ÖSYM’nin zorlu siyam ikizleri sınavı

Üniversite hayallerini gerçekleştirmek için 15 Haziran’da düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren 18 yaşındaki siyam ikizleri ÖSYM’yi zorladı. Kızlara sınavda farklı kitapçıklar verildi. Fakat şimdi yanıt bulması beklenen soru farklı üniversitelerde farklı bölümleri kazanırlarsa ne olacak? TBMM Down Sendromu ve Otizm Araştırma Komisyonu’nun “İkisinin aynı yerde okuması lazım” talebine ÖSYM Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yaşar Özban, “Siyam ikizleri aynı bünyeyi paylaşan iki farklı kişi ama hukuksal olarak aynı bünyeye sahip olmayan iki farklı kişi” dedi.

9.07.2019Gündem
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak Üniversite tercihleri ne zaman

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman?

Üniversite hayali kuran iki milyonu aşkın kişinin katıldığı 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda yapılan oturumlarda ter döken adaylar,  şimdi YKS sonuçların açıklanacağı tarihi sorguluyor. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman?

8.07.2019Gündem
Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak Yeni dönem üniversite kayıtları ne zaman

Üniversite tercihleri ne zaman başlayacak? Yeni dönem üniversite kayıtları ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) tamamlanmasının ardından tercih kılavuzu da kısa süre içinde erişime açıldı. Üniversiteli adayları şimdi, tercihlerin başlayacağı tarihleri ve üniversite kayıt tarihlerini sorguluyor. Peki, üniversite tercihleri ne zaman başlayacak? Yeni dönem üniversite kayıtları ne zaman?

2.07.2019Gündem
DGS saat kaçta başlayacak 2019 DGS kaç dakika sürecek ve saat kaçta bitecek

DGS saat kaçta başlayacak? 2019 DGS kaç dakika sürecek ve saat kaçta bitecek?

İki yıllık meslek yüksekokulu eğitimlerini 4 yıllık lisans programlarına geçerek devam ettirmek isteyen öğrenciler 30 Haziran Pazar günü, Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) katılım sağlayacak. Sınava kısa bir süre kala, DGS'nin başlangıç saati merak konusu oldu. Öte yandan 2019 DGS'nin kaç dakika süreceği ve saat kaçta tamamlanacağı da araştırılıyor. Peki, DGS saat kaçta başlayacak? 2019 DGS saat kaçta bitecek ve kaç dakika sürecek?

29.06.2019Gündem
DGSye katılacak aday sayısı belli oldu

DGS'ye katılacak aday sayısı belli oldu

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "İki yıllık meslek yüksekokulu eğitimlerini dört yıllık lisans programlarına geçerek devam ettirmek isteyen öğrenciler için 81 il ve 88 sınav merkezinde uygulanacak DGS'ye toplam 336 bin 573 aday katılacak. Sınava girecek tüm adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum" dedi.

28.06.2019Eğitim
Üniversiteli olmaya son adım: Tercihler 23-29 Temmuz’da

Üniversiteli olmaya son adım: Tercihler 23-29 Temmuz’da

Sınavları atlatan üniversite adaylarının önünde son bir zorlu süreç daha var: Tercih dönemi. 2.5 milyon aday, 23-29 Temmuz’da tercihlerini yapacak. Doğru tercihin ilk adımı, yerleştirme kılavuzunu iyi anlamak. İşte uzmanlardan liste hazırlarken dikkat edilmesi gerekenlere dair ipuçları.

28.06.2019Eğitim
YKSde geri sayım: TYT ve AYT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS'de geri sayım: TYT ve AYT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından üniversiteye geçiş kapsamında düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) heyecanlı bekleyiş devam ediyor. YKS, 15-16 Haziran tarihleri arasında Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) olmak üzere tamamlandı. Sınavın ardından, öğrencilerin gözü, TYT ve AYT sınav sonuçlarına çevrildi. Peki, TYT ve AYT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

26.06.2019Gündem
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak Üniversite tercihleri ne zaman

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında uyguladığı Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi'nin (YDT) sonuçlarını ne zaman açıklayacağı ve üniversite tercih sürecinin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite tercihleri ne zaman?

26.06.2019Gündem
YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak YKS tercih tarihi belli oldu

YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS tercih tarihi belli oldu

15-16 Haziran'da uygulanan, 2.5 milyondan fazla üniversite adayının katılım sağladığı, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) programları ve kontenjanları kılavuzu geçtiğimiz günlerde yayımlandı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'ün yaptığı açıklamada, YKS tercih tarihi, öğrencilerle paylaşıldı. Tercih sürecinin yaklaşması ile, YKS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih de merak konusu oldu. Peki, YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

22.06.2019Gündem

YKS tercih kılavuzu yayımlandı! ÖSYM, YKS tercihlerini ne zaman başlatacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, (ÖSYM) 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu yayımladı. Öte yandan, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, tercihlerin hangi tarihlerde yapılacağı konusunda bilgi verdi. Peki,  YKS tercihlerini ne zaman yapılacak?

21.06.2019Gündem

Yazar Sonuçları

İçimde birikenlerden parçalı bulutlu

Ara ara aklıma düşen ama ertelediğim bazı konulara kısa kısa değineceğim bu hafta. Yazmak istediğim birkaç konu oluyor; bir ucundan başlıyorum yazmaya fakat bazılarını yeterince renkli bulmayıp bir kenara ayırıyorum. Yine de kenarda köşede kalanları kısaca da olsa paylaşayım istedim bu defa

27.08.2010