MENÜ

Üniversite Öğrencileri

Üniversite Öğrencileri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Üniversite Öğrencileri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Üniversite Öğrencileri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 11.835 Üniversite Öğrencileri haberi bulunmuştur.

Üniversite Öğrencileri Haberleri

Örgütte üç kriter: Güzel, zengin ve eğitimli

Örgütte üç kriter: Güzel, zengin ve eğitimli

İstanbul Başsavcılığı, ‘Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’ne ilişkin iddianamesinde Adnan Hoca’nın üyelerde aradığı üç kriteri ‘güzel-yakışıklı, zengin ve eğitimli’ olarak özetledi. Örgütün 1990’lı yılların ikinci yarısında cinsel sömürüye başladığı belirtildi.

17.07.2019Gündem
İŞKUR Sosyal Çalışma Programı sonuçları açıklandı SÇP kura sonuç sorgulama ekranı

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı sonuçları açıklandı! SÇP kura sonuç sorgulama ekranı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından İŞKUR işbirliğiyle başlatılan Sosyal Çalışma Programı (SÇP) kura sonuçları açıklandı. İş imkanı yakalamak isteyen toplamda 200 binden fazla üniversite öğrencisinin başvurduğu kurada, 20 bin üniversite öğrencisi belirlenmişti. Peki, SÇP sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, İŞKUR SÇP kura sonuç sorgulama ekranı.

4.07.2019Gündem
Sosyal Çalışma Programı sonuçları ne zaman açıklanacak SÇP kura çekimi ne zaman

Sosyal Çalışma Programı sonuçları ne zaman açıklanacak? SÇP kura çekimi ne zaman?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının başlattığı Sosyal Çalışma Programlarına (SÇP), 200 binin üzerinde üniversite öğrencisi başvurdu. Gözler şimdi, SÇP sonuçlarının açıklanacağı tarihlerde. Peki, sosyal Çalışma Programı sonuçları ne zaman açıklanacak?

4.07.2019Gündem
Üniversite öğrencileri mayın arama robotu yaptı

Üniversite öğrencileri 'mayın arama robotu' yaptı

Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencileri, uzaktan kumandalı ve görüntü aktarma sistemli mayın arama robotu yaptı.

2.07.2019Teknoloji
Üniversitelilerden Sosyal Çalışmaya büyük ilgi

Üniversitelilerden Sosyal Çalışmaya büyük ilgi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın başlattığı Sosyal Çalışma Programlarına 200 binin üzerinde üniversite öğrencisi başvurdu.

1.07.2019Ekonomi
Hayvanları yollardan uzak tutmak için cihaz tasarladı

Hayvanları yollardan uzak tutmak için cihaz tasarladı

Üniversite öğrencisi Güvendi, geliştirdiği projeyle hayvanları kara ve demir yollarından uzak tutarak neden oldukları kazaları ve ölümlerini engellemek için çalışıyor.

30.06.2019Teknoloji
İŞKUR sosyal çalışma programı (SÇP) başvurusu için son saatler Başvuru nasıl yapılır

İŞKUR sosyal çalışma programı (SÇP) başvurusu için son saatler! Başvuru nasıl yapılır?

Yaz tatilinde üniversite öğrencileri için sosyal programlarda çalışırken gelir kapısı oluşturma şansı verecek olan İŞKUR Sosyal Çalışma Programı (SÇP), son gününde başvuru işlemleri ile gündemde yer almaya devam ediyor. Üniversite öğrencilerinin gerekli koşulları taşımaları halinde başvuru işlemini gerçekleştirebileceği İŞKUR Sosyal Çalışma Programı (SÇP) birçok kişinin gündeminde yer alıyor. Peki, İŞKUR Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuru işlemi nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

28.06.2019Ekonomi
İŞKUR SÇP öğrenci alımı başvurusu nasıl yapılır Üniversite öğrencilerine iş fırsatı

İŞKUR SÇP öğrenci alımı başvurusu nasıl yapılır? Üniversite öğrencilerine iş fırsatı

Üniversitelileri iş hayatına hazırlamak için uygulanacak, Sosyal Çalışma Programlarına başvurular başladı. Öğrenciler, söz konusu programa nasıl ve hangi tarihler arasında başvuru yapabileceklerinin yanı sıra, programa başvurmaları halinde burslarının kesilip kesilmeyeceğini de merak ediyor. Peki, İŞKUR öğrenci alımı başvurusu nasıl yapılır?

27.06.2019Gündem
İŞKUR sosyal çalışma programı başvurusu nasıl yapılır Üniversite öğrencileri için iş fırsatı

İŞKUR sosyal çalışma programı başvurusu nasıl yapılır? Üniversite öğrencileri için iş fırsatı

Üniversite öğrencileri için yaz tatillerinde ekstra gelir kaynağı oluşturmak amacıyla İŞKUR ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından geliştirilen İŞKUR sosyal çalışma programı için başvuru süreci 25 Haziran tarihinde başladı. Peki, İŞKUR sosyal çalışma programı başvurusu nasıl ve kimler tarafından yapılır? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı sosyal çalışma programı hakkında detaylı bilgiler...

26.06.2019Ekonomi
İŞKUR 30 soruda Sosyal Çalışma Programını anlattı - SÇP nedir

İŞKUR 30 soruda Sosyal Çalışma Programı'nı anlattı - SÇP nedir?

Sosyal Çalışma Programı başvuru süreci İŞKUR üzerinden başladı. Haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında toplumsal faydanın yüksek olduğu alanlarda kamu kurumlarıyla işbirliği halinde düzenlenecek olan SÇP’ye ilgi yoğun oldu. Peki, SÇP nedir, kimler başvuruda bulunabilir, nerede uygulanır, okulu uzayan öğrenci başvurabilir mi? İşte, 30 soruda Sosyal Çalışma Programı’nın detayları

25.06.2019Ekonomi
Taciz şüphelisinden pişkin sözler

Taciz şüphelisinden pişkin sözler

KONYA'da takip ettiği 2 üniversite öğrencisine tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Nuri D.'nin (26), ifadesi ortaya çıktı. İfadesinde kızlardan birinin kendisine bakıp güldüğünü sandığını öne süren Nuri D., "Kız bana gülüyor sandım. Ben de onu takip etmeye başladım. 500 metre takip ettim. Hızlıca yürüyerek önlerine geçtim. Bir anlık kızın bana ilgi duyduğunu sandım" dedi.

25.06.2019Gündem
İŞKUR üzerinden başvurular alınıyor - Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuru şartları neler

İŞKUR üzerinden başvurular alınıyor - Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuru şartları neler?

Öğrencilere müjde başlığıyla verilen Sosyal Çalışma Programı'na başvuru süreci İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) üzerinden başladı. Sosyal Çalışma Programı’na kabul edilen öğrenciler, 5 Temmuz 2019 günü elektronik ortamda kura ile belirlenecek. Öğrenciler, Sosyal Çalışma Programı'na (SÇP) katılım sağladıkları her gün için 67.36 lira ödeme almaya hak kazanacak. Peki, Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuru şartları neler?

25.06.2019Ekonomi
Üniversiteli kızları taciz etti, savunması pes dedirtti

Üniversiteli kızları taciz etti, savunması 'pes' dedirtti!

Konya'da yevmiyeyle gündelik işlerde çalışan Nuri D. (26), takip ettiği 2 üniversite öğrencisine cinsel organını gösterdiği iddiasıyla gözaltına alındı. İfadesinde 'Şeytana uydum' diyen Nuri D., ''Bir anda aklıma geldi. Neden yaptığımı bilmiyorum. Ailevi sorumlarım var. Eşim gidince boşluğa düştüm" diye konuştu.

20.06.2019Gündem
Tören öncesinde büyük şok Dev sahne yıkıldı...

Tören öncesinde büyük şok! Dev sahne yıkıldı...

Karabük’te akşam saatlerinde düzenlenecek olan mezuniyet töreninde gerçekleştirilecek olan konser için kurulan sahne şiddetli rüzgar sebebiyle yıkıldı. Platformun kurulmasında görevli öğrenciler ve personellerden iki kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

19.06.2019Gündem
İŞKUR üniversite öğrencilerine yaz işi başvuru ne zaman başlayacak

İŞKUR üniversite öğrencilerine yaz işi başvuru ne zaman başlayacak?

İŞKUR'un, üniversite öğrencilerinin kamu kurumlarının toplumsal faydası yüksek işlerine katılarak mesleki niteliklerini geliştirebilmeleri için düzenleyeceği, Sosyal Çalışma Programı için araştırmalar hız kazandı. Okulların kapanacağı tarihin yaklaşmasıyla birlikte, Sosyal Çalışma Programı başvurularının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. İşte, İŞKUR Sosyal Çalışma Programı hakkında tüm detaylar...

18.06.2019Gündem
Harçlıklarıyla tasarladıkları makineleri üniversiteye bağışladılar

Harçlıklarıyla tasarladıkları makineleri üniversiteye bağışladılar

Düzce'de üniversite öğrencileri, 4 yıl boyunca biriktirdikleri harçlıklarından artırdıkları para ve buldukları sponsorlar aracılığıyla tasarladıkları makineleri üniversiteye bağışladı.

12.06.2019Teknoloji
Tabaktaki yemeğe ‘akıllı tartı’ denetimi

Tabaktaki yemeğe ‘akıllı tartı’ denetimi

Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde yiyeceklerin ağırlıkları ile kalori ve besin değerlerini hesaplayabilen “akıllı tartı” tasarlandı.

11.06.2019Ekonomi
Tabaktaki yemeği akıllı tartı denetleyecek

Tabaktaki yemeği "akıllı tartı" denetleyecek

Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde yiyeceklerin ağırlıkları ile kalori ve besin değerlerini hesaplayabilen "akıllı tartı" tasarlandı.

10.06.2019Teknoloji
İŞKUR Sosyal Çalışma Programı başvuruları ne zaman

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı başvuruları ne zaman?

İŞKUR'un, üniversite öğrencilerinin kamu kurumlarının toplumsal faydası yüksek işlerine katılarak mesleki niteliklerini geliştirebilmeleri için düzenleyeceği, Sosyal Çalışma Programı için araştırmalar hız kazandı. Okulların kapanacağı tarihin yaklaşmasıyla birlikte, Sosyal Çalışma Programı başvurularının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Peki, İŞKUR Sosyal Çalışma Programı başvuruları ne zaman?

9.06.2019Gündem
Zekat ve fitrelerinizi eğitime ayırın

Zekat ve fitrelerinizi eğitime ayırın

DARÜŞŞAFAKA ‘eğitimde fırsat eşitliği’ ilkesiyle 1863’ten bu yana binlerce yoksul ve yetim çocuğun eğitim-öğretimine destek oluyor.

1.06.2019Eğitim
Hukuk Fakültesi 5 yıl mı olacak Cumhurbaşkanından Hukuk Fakültesi açıklaması

Hukuk Fakültesi 5 yıl mı olacak? Cumhurbaşkanından Hukuk Fakültesi açıklaması

Hukuk Fakültesi 5 yıl mı olacak sorusu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamaların ardından üniversite öğrencileri ve eğitimcilerin araştırdığı konu olmaya başladı. Kontenjanların azaltılacağı bilgisini de veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hukuk Fakültelerindeki yeniliklerden bahsetti. Peki, Hukuk Fakültesi 5 yıl mı olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

30.05.2019Gündem
İç mimarlık öğrencilerine ödül

İç mimarlık öğrencilerine ödül

İzmir’de düzenlenen ‘İç Mekan Tasarımı’ yarışmasında birincilik, ikincilik, mansiyon ve sergileme ödüllerini, iç mimarlık okuyan üniversite öğrencileri kaptı.

30.05.2019Eğitim
İstanbul Blockchain Okulu açılıyor

İstanbul Blockchain Okulu açılıyor

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ortaklığı ve İstanbul Kalkınma Ajansı Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamındaki Habitat Derneği’nin İstanbul Blockchain Okulu Projesi'nin lansmanı gerçekleştirildi.

30.05.2019Teknoloji
Son dakika... Beşiktaşta çalışanları darp etmişti Serbest bırakıldı

Son dakika... Beşiktaş'ta çalışanları darp etmişti! Serbest bırakıldı

İstanbul Beşiktaş’ta bulunan eğlence mekanı Dorock XL'ın bilet satış bölümünde görevli biri kadın iki çalışan, iş yeri sahibi tarafından ayağa kalkmadıkları gerekçesiyle dayak yedi. Olay sırasında mekanda çalışan diğer işçiler ise duruma seyirci kaldı. Sosyal medyada da tepki çeken görüntünün ardından gözaltına alınan mekan sahibi polise verdiği ifadesinde "Son zamanlarda şirkette meydana gelen maddi anlamdaki olumsuzlar tansiyon hastalığımı tetikledi ve ani öfke patlamaları yaşıyorum. Yaşananlar için çok üzgünüm'' dedi. Çalışanları darp eden Şahin Ş. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Konuyla ilgili Dorock XL'dan da açıklama geldi. Açıklamada, "Darp olayını gerçekleştiren Şahin Ş. Beşiktaş Dorock XL markasının değil, sadece markanın bulunduğu Meydan Beşiktaş ve otopark alanının mülk sahibidir. Arkadaşımız Gaye Akıl, görevine halen devam etmektedir. Personelimizin hukuksal süreçte her konuda yanındayız" denildi.

30.05.2019Gündem
Patrondan çalışanlarına “ayağa kalkmadın” dayağı kamerada

Patrondan çalışanlarına “ayağa kalkmadın” dayağı kamerada

Beşiktaş’ta ünlü bir eğlence mekanının bilet satış bölümünde görevli biri kadın iki çalışan mekan sahibi tarafından ayağa kalkmadıkları gerekçesiyle dayak yedi. Olay sırasında mekanda çalışan diğer işçiler duruma seyirci kaldı. Olay geçtiğimiz Nisan ayında Beşiktaş’ta bulunan ünlü bir eğlence mekânında meydana geldi.İddialara göre, eğlence mekanında bilet satış masasında görevli Gaye Akıl ve Enver isminde iki vatandaş saat 20:55 sıralarında mekana gelen iş yeri sahibi Şahin Ş. tarafından darp edildi. “Beni görünce ayağa kalkacaksınız” diyerek iki çalışanına tokat atmaya başlayan Şahin Ş. çevrede bulunan diğer personellerin gözü önünde çalışanlarına sözlü ve fiziksel saldırıda bulundu. Bu saldırı sırasında mekanda bulunan güvenlik görevlilerin ve çalışanların bir süre olayı sadece izlemesi ise şaşkınlığa neden oldu. Mekanın içinde başlayan darp, daha sonra mekanın dışına da yansıdı. Gaye Akıl’ın sosyal medya hesabından paylaştığı iddiaya göre, “bir daha buraya gelirseniz, sizi öldürürüm, ayaklarınızı kırarım” diye tehditler savurarak çalışanları dışarı çıkardı. Daha sonra Enver isimli çalışana tokatlayarak mekanın önünden kovdu. Olayın ardından Beşiktaş Emniyet Müdürlüğüne giden Gaye Akıl patronundan şikayetçi oldu. Akabinde hastaneye götürülen Akıl, darp raporu alarak Şahin Ş. hakkında 6 ay uzaklaştırma kararı çıkardı. Daha önce aynı mekanda güvenlik görevlileri tarafından üniversite öğrencileri darp edilmişti. Sosyal medya hesabından görüntüleri yayınlayan Akıl, kamuoyundan destek istedi. Patronunun saldırı anı kameralara ise böyle yansıdı. Görüntülerde, Şahin Ş. çalışanlarının bulunduğu masaya gelip bir anda tokat attığı görülüyor. Bir süre sonra aralarında tartışma devam ediyor ve köşeye kıstırdığı Gaye Akıl’a defalarca tokat attığı kameralara yansıyor. Daha sonra mekanın dışına çıkan Enver isimli çalışanına şiddet uygulamaya devam ettiği görülüyor.

30.05.2019Haber
Derin sularda çalışabilen insansız su altı robotu geliştirildi

Derin sularda çalışabilen 'insansız su altı robotu' geliştirildi

Başkent Üniversitesinde, derin sularda insanların yerine görev alabilecek yapay zeka teknolojisine dayalı insansız su altı robotu geliştirildi.

28.05.2019Teknoloji
Üniversite öğrencileri kiralık otomobille kaza yaptı

Üniversite öğrencileri kiralık otomobille kaza yaptı

Denizli’nin Çivril ilçesinde otomobil kiralayan üniversite öğrencileri, tır ile çarpıştı. Kazada öğrencilerden 1’i olay yerinde hayatını kaybederken, diğer 4’ü ve tırda bulunan 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

23.05.2019Haber
Kiralık araçla facia... Üniversite öğrencileri kaza yaptı: Ölüler ve yaralılar var

Kiralık araçla facia... Üniversite öğrencileri kaza yaptı: Ölüler ve yaralılar var

Denizli’nin Çivril ilçesinde üniversite öğrencilerinin kiralık otomobille tırla çarpıştığı kazada ölü sayısı 2’ye yükseldi. Öğrencilerden Halit Atabay, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

23.05.2019Gündem
Şule Çet eyleminde taciz iddiasına soruşturma

'Şule Çet' eyleminde taciz iddiasına soruşturma

Ankara'da, plazanın 20'nci katından atıldığı iddia edilen üniversite öğrencisi Şule Çet'in ölümüyle ilgili davanın duruşması sırasında, adliye önünde basın açıklaması yapan gruptaki kadına tacizde bulunduğu iddia edilen B.K., gözaltına alındı. Suçlamayı kabul etmeyen B.K., adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, soruşturma sürdürülüyor.

22.05.2019Gündem
TYP kapsamında üniversiteli gençlere Sosyal Çalışma Programı başlıyor – SÇP nedir

TYP kapsamında üniversiteli gençlere 'Sosyal Çalışma Programı' başlıyor – SÇP nedir?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), bu yaz tatilinde üniversiteli gençlere yönelik özel bir program uygulama başlatıyor. TYP kapsamına alınmış olan programın adı ‘Sosyal çalışma program’ (SÇP) olarak adlandırıldı. Üniversiteli gençler programa katılarak hem deneyim elde edecek hem de günlük 67 lira alacak. Peki, Sosyal Çalışma Programları (SÇP) nedir, kimler başvuru yapabilir?

21.05.2019Ekonomi
Girişimcilik Vakfı Fellow 2019 başvuruları başladı

Girişimcilik Vakfı Fellow 2019 başvuruları başladı

Türkiye'de girişimcilik ekosistemini geliştirmek ve genç girişimcilere ilham vermek üzere kurulan Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın Fellow 2019 Programı için başvurular başladı!

16.05.2019Kampüs
Üniversiteliler uydu ve uzay teknolojisinde iddialı

Üniversiteliler "uydu ve uzay teknoloji"sinde iddialı

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Uzay Kulübü öğrencilerinden oluşan Maksat-X ekibi, tasarladıkları prototip araçla İran Uzay Ajansı tarafından düzenlenen "Model Uydu Yarışması"nda üçüncü oldu.

14.05.2019Teknoloji
Üniversite öğrencileri uydu ayrılma sistemli roket yaptı

Üniversite öğrencileri uydu ayrılma sistemli roket yaptı

Antalya'nın Alanya ilçesinde bir grup üniversite öğrencisinin kurduğu Altürk-7 Roket takımı, AGENA adını verdikleri katı yakıtlı alçak irtifa uydu ayrılma sistemli roket üretti.

13.05.2019Teknoloji
Ankaralı liseliler, matematik hünerlerini sergiledi

Ankaralı liseliler, matematik hünerlerini sergiledi

Üniversite öğrencileri, liseler arası matematik yarışması düzenledi. Yarışmada, 109 liseden 218 öğrenci mücadele etti.

6.05.2019Eğitim
Üniversiteliler engelli çocuklarla buluştu

Üniversiteliler engelli çocuklarla buluştu

Özel gereksinimli çocuk ve gençler bir araya geldi. Onların topluma katılmaları ve gelişimlerine katkı sağlamak için gerçekleştirilen etkinliğe, üniversite öğrencileri de katıldı.

3.05.2019Eğitim
Beşiktaşta derbi hazırlıkları devam ediyor

Beşiktaş'ta derbi hazırlıkları devam ediyor!

Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 31. haftasında 5 Mayıs Pazar günü Galatasaray'a konuk olacağı derbi karşılaşmasının hazırlıklarını sürdürdü.

2.05.2019Futbol
Üniversiteliler tasarladıkları reklam projesiyle yarıştılar

Üniversiteliler tasarladıkları reklam projesiyle yarıştılar

Üniversite öğrencileri kendi reklam kampanyalarını tasarladı. Söz konusu reklam kampanyalarının katıldığı yarışmada, Aydın Üniversitesi öğrencilerinin projesi birinci oldu. Projeyi hazırlayan öğrenciler 10 bin TL’lik para ödülü almaya da hak kazandı.

30.04.2019Eğitim
Atlara bira içirip sosyal paylaşım sitesinde paylaştılar

Atlara bira içirip sosyal paylaşım sitesinde paylaştılar

Antalya’ya gezi için gelen üniversite öğrencileri, eğlenmek için gittikleri macera parkındaki Midilli cinsi atlara bira içirince karakolluk oldu. Atlara içki içirirken çekilmiş görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine hayvanseverlerin ihbar ettiği öğrenciler karakola götürüldü, 700 TL para cezasına çarptırılarak serbest bırakıldı.

30.04.2019Haber
Rezaletin görüntüsünü de çekmişler

Rezaletin görüntüsünü de çekmişler!

Antalya’ya gezi için gelen üniversite öğrencileri, eğlenmek için gittikleri macera parkındaki midilli cinsi atlara alkol içirince karakolluk oldu. Atlara içki içirirken çekilmiş görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine hayvanseverlerin ihbar ettiği öğrenciler karakola götürüldü, 700 TL para cezasına çarptırılarak serbest bırakıldı.

30.04.2019Gündem
‘King Size’ prodüksüyonla rekor

‘King Size’ prodüksüyonla rekor

101,4 saat boyunca, seyircilerin karşısında, saat başı değişen konuklarıyla ‘Metehan Mert Çakır ile Arka Koltuk King Size’, Türkiye’de bir rekora imza attı.

30.04.2019Kitap Sanat
Üniversite öğrencileri hayalet fener geliştirdi

Üniversite öğrencileri "hayalet fener" geliştirdi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınır ötesi operasyonlarından etkilenen üniversite öğrencileri "Hayalet fener" geliştirdi. Savunma ve güvenlik alanları için tasarlanan fener, zifiri karanlıkta elde ettiği net görüntüyü dijital ortama aktarabiliyor.

29.04.2019Kampüs
KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar: Sonuna kadar mücadele edeceğiz

KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar: Sonuna kadar mücadele edeceğiz

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, "Kadını kapitalizmin bir aracı haline getiren, bu uğurda aileyi önünde engel gören, neslin devamını çeşit çeşit sapkınlıkla tehdit eden, ahlak ve özgürlüğü sadece kendi çıkarları ve hazzı doğrultusunda değerlendiren zihniyetle sonuna kadar mücadele edeceğiz." ifadelerini kullandı.

27.04.2019Gündem

Yazar Sonuçları

İyi ki gençler var

ÖNCEKİ hafta Urla İskeleye yolum düştüğünde alışmadığım görüntülerle karşılaştım.

9.07.2019

Mezun olmak için 10 fidan şartı

 SOSYAL medyada bir haber gördüm. Hoşuma gitti, özetleyeyim dedim: “Filipinler’de bir geleneğe göre lise ve üniversite öğrencileri mezun olduktan sonra fidan dikermiş. Şimdi bu gelenek yasayla zorunlu kılınmış. Okullardan mezun olabilmek için en az 10 fidan dikmek gerekiyormuş.

25.06.2019

Zekat ve fitrelerinizi eğitime ayırın

DARÜŞŞAFAKA ‘eğitimde fırsat eşitliği’ ilkesiyle 1863’ten bu yana binlerce yoksul ve yetim çocuğun eğitim-öğretimine destek oluyor.

1.06.2019