MENÜ

Uluslararası Yazarlar Birliği

Uluslararası Yazarlar Birliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uluslararası Yazarlar Birliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 726 Uluslararası Yazarlar Birliği haberi bulunmuştur.

Uluslararası Yazarlar Birliği Haberleri

Sanat ve Gastronomi Şöleninde taş ocaklarına tepki

Sanat ve Gastronomi Şöleni'nde taş ocaklarına tepki

Sanat ve Gastronomi Şöleni'nde taş ocaklarına tepki

30.10.2016İzmir
Nobel Edebiyat Ödülü Ataol Behramoğlu’nun: Neden olmasın

Nobel Edebiyat Ödülü Ataol Behramoğlu’nun: Neden olmasın?

İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi, 2016 yılının Nobel Edebiyat Ödülü’ne değer gördükleri ismi Bob Dylan olarak açıkladığında herkes bir şaşkınlık yaşadı. Dylan’ın henüz ödülü kabul edip etmediği belirsizliğini korurken, bir haber de Romanya’dan geldi. Romanya Mihai Eminescu Akademisi, Türkiye’den şair Ataol Behramoğlu’nu aday olarak önerdiklerini bildirdi. Şairlikte 50’nci yılını geride bırakan Ataol Behramoğlu’yla adaylığını ve Nobel’i konuştuk.

22.10.2016Keyif
Musul mesajları: Nasıl girmeyeyim

Musul mesajları: Nasıl girmeyeyim

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Irak’ta terör örgütü DEAŞ’a karşı başlatılan operasyona ilişkin “Ne diyorlar; Türkiye Musul’a girmesin. Tehdit altındayım. Bunun dışında kalmamız mümkün değil. Türkiye’nin olmadığı bir operasyonda doğabilecek neticelerden biz sorumlu değiliz” diye konuştu. Türkiye’nin Başika’dan da çıkmayacağını vurgulayan Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen Uluslararası İstanbul Hukuk Kongresi’nde özetle şu mesajları verdi:

17.10.2016Gündem
Erdoğan: Biz operasyonunda da olacağız, masada da olacağız (4)

Erdoğan: Biz operasyonunda da olacağız, masada da olacağız (4)

Erdoğan: Biz operasyonunda da olacağız, masada da olacağız (4)

17.10.2016İstanbul
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Musul operasyonu hakkında ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Musul operasyonu hakkında ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Hukuk Kongresi'nde konuştu. Erdoğan dün gece başlayan Musul operasyonu hakkında, "Ne diyorlar; Türkiye Musul'a girmesin. Yahu nasıl girmeyeyim. 350 kilometre sınırım var benim. Hiç ilgisi olmayanlar giriyor. Hiç ilgi alakası olmayanlar gelip giriyor, neymiş Bağdat onlara gel demiş. Gel demedikleri zaman Irak’a gelenlere niye hayır demediniz? 14-15 sene önce Saddam gel mi dedi bunlara? Ama girdiler. Orada kan gövdeyi nasıl götürdü. Milyonu aşkın insan öldü" dedi.

17.10.2016Gündem
Alman gazeteci ve yazarlardan Türkiye kampanyası

Alman gazeteci ve yazarlardan Türkiye kampanyası

Almanya’dan yazar ve gazeteciler, Başbakan Angela Merkel ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker’den Türkiye’de düşünce özgürlüğü konusunda daha fazla çabalamasını istedi.

28.08.2016Dünya
Prof Dr. Hakan Yavuz: Cemaatçiler savaşı kaybetmiş Naziler gibi Hoca’ya karşı isyan var

Prof Dr. Hakan Yavuz: 'Cemaatçiler savaşı kaybetmiş Naziler gibi! Hoca’ya karşı isyan var'

Bir yanda fantastik bilgilerle sürekli el artıran itirafçılar... Bir yanda ‘dir’li ‘dır’lı kesin cümleleriyle memleketimin televizyon yorumcuları... Ve topu hâlâ üst akıllara atan politikacılar... Bu kakafoniden sağlıklı bir analiz çıkarmamız zor. Türkiye’de Gülen’le ilgili yayımlanmış objektif akademik çalışma sayısı bir-ikiyi geçmiyor. Dünyada Cemaat’i en iyi incelemiş isimlerden biri, hatta kimilerine göre ilki Utah Üniversitesi Siyasal Bilgiler Bölümü’nden Prof. Dr. Hakan Yavuz... Yavuz, bir dönem Cemaat’e yakın durmuş, Fethullah Gülen ile defalarca mülakat yapmış, 2000’li yılların sonunda ise Hürriyet’te yayımlanan üç açıklamayla net bir mesafe koymuş biri. Cemaat’le ilgili ilk uluslararası akademik çalışmayı yaptı. İkinci kitabı Oxford Üniversitesi Yayınları’ndan çıktı. Kendisiyle FETÖ’nün son durumunu ve Türkiye’de bu yapıları yaratan toplumsal ahlak sorununu konuştuk.

20.08.2016Gündem
Şair Ataol Behramoğluna Romanyadan ödül...

Şair Ataol Behramoğlu'na Romanya'dan ödül...

Şair Ataol Behramoğlu'na Romanya'dan ödül...

11.05.2016İstanbul
Şimdi Hatay zamanı

Şimdi Hatay zamanı

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği ve Hürriyet gazetesinin düzenlediği ‘Antakya’da Hatay’ı Keşfet’ organizasyonu, 4-5 Mayıs’ta Hatay’da gerçekleştirdi. Hatay’ın tarihi mirasının, yemek kültürünün ve turizm potansiyelinin ön plana çıkarıldığı organizasyonda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Hatay’ın böyle bir toplantıya ihtiyacı vardı. Artık Hatay güzellikleri ile anılacak” dedi.

7.05.2016Ekonomi
EDAM Başkanı Sinan Ülgenden siber çağ uyarısı: Mahremiyetine güvenme

EDAM Başkanı Sinan Ülgen'den siber çağ uyarısı: Mahremiyetine güvenme

2015 sonunda hazırladığı raporda Türkiye’nin siber güvenlik zafiyetine dikkat çeken düşünce kuruluşu EDAM’ın başkanı Sinan Ülgen’le, 48 milyon kişiye ait kimlik bilgisinin internete sızmasını konuştuk. Ülgen, Türkiye’nin kişisel verilerin korunmasındaki açıklara dair ‘devekuşu politikası’ izlediğini söylüyor.

10.04.2016Teknoloji
Konak’ta ’Mülteci Meclisi’ kuruldu

Konak’ta ’Mülteci Meclisi’ kuruldu

İZMİR’de, Konak Kent Konseyi’nin geçen ocak ayında aldığı karar doğrultusunda, 40 sivil toplum kuruluşunun temsilcileri bir araya gelerek, Konak Mülteci Meclisi’ni kurdu.

12.03.2016Ege
Can Dündar Ayşe Armana konuştu

Can Dündar Ayşe Arman'a konuştu

Can Dündar çıktı, herkes çok sevindi. En çok da, ‘hukuk kazandı’ diye... Ha, özgürlük ve hukuk mücadelesi bu ülkede daha çoook sürecek ama Anayasa Mahkemesi’nin kararı bir dönüm noktası oldu. Can Dündar’la oturduk -içeriyi, dışarıyı- uzun uzun konuştuk... Sorularıma verdiği samimi yanıtlar için Can’a çok teşekkür ederim.

6.03.2016Magazin
Başbakan Davutoğlu: Tek tek elimizde Rusyanın attığı her bombanın nereye düştüğünün bilgisi var

Başbakan Davutoğlu: Tek tek elimizde Rusya'nın attığı her bombanın nereye düştüğünün bilgisi var

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye, Suriye'de iç karışıklıkların başladığı Mart 2011'den itibaren dil, din, ırk ayrımı gözetmeden tüm mağdurlara, mazlumlara kapısını, gönlünü, sofrasını, yüreğini açmıştır. Bu gönül zenginliği dolayısıyla milletimizle gurur duyuyoruz" dedi. Uluslararası toplumun, ABD ve Rus yönetimlerinin samimi davranması gerektiğini belirten Davutoğlu, ''Tek tek elimizde Rusya'nın attığı her bombanın nereye düştüğünün bilgisi var. 6 bini aşkın sortinin yüzde 90'ı sivillere ve ılımlı muhalefete atıldı, sadece yüzde 10'u DEAŞ'a. Her bir bombanın düştüğü yerin bilgisi elimizde ve bunu ABD de Birleşmiş Milletler de bütün uluslararası toplum da biliyor. Artık bu gidişe bir 'dur' demenin vakti gelmiştir'' ifadelerini kullandı.

9.02.2016Gündem
25 yazardan Türkiye mektubu

25 yazardan Türkiye mektubu

İNGİLTERE’de önde gelen 25 yazar, Başbakan David Cameron’a bir mektup göndererek, Türkiye’de basın özgürlüğüne yönelik kaygıları önümüzdeki hafta Londra’da görüşeceği Başbakan Ahmet Davutoğlu’na iletmesini istedi.

15.01.2016Dünya
Mersin’in İlk Kitap Fuarı 28 Kasım’da Açılıyor

Mersin’in İlk Kitap Fuarı 28 Kasım’da Açılıyor

MERSİN’İN İLK KİTAP FUARI 28-KASIM-6 ARALIK 2015 TARİHLERİ ARASINDA AÇILIYOR. CNR FUARCILIK TARAFINDAN DÜZENLENECEK ‘KİTAP FUARI’NIN TANITIMINI, CNR HOLDİNG CEO'SU SALTUĞ KABİL (SOLDA), CNR HOLDİNG PAZARLAMA GRUP BAŞKANI REHA TARTICI (ORTADA) VE CNR HOLDİNG POZİTİF FUARCILIK GENEL MÜDÜRÜ ERCÜMENT YILDIZERLER YAPTI.

16.11.2015Mersin
Genç Yazarın Büyük Başarısı

Genç Yazarın Büyük Başarısı

Avrupa Birliği’nin fonladığı, 10 ülkenin katılımıyla 2013-2015 yılları arasında gerçekleşen ‘Literature Live’, Türkçe adıyla ‘Yaşayan Edebiyat’ projesine gelen teklif üzerine Türkiye’yi temsil etmek için katılan 22 yaşındaki Samsunlu yazar Burak Yavuzyiğit, proje içerisindeki 60 yazar içinde en genci olarak Türkiye’ye büyük gurur yaşattı.

12.11.2015Samsun
Taslak sert

Taslak sert

AB İlerleme Raporu’na ilişkin ilk taslak çalışmasında sert tespitler dikkat çekti. Özellikle yolsuzluk ve yargının durumu konularında eleştiriler yer alıyor. Raporun nihai halinde ilk taslak çalışmasında yer alan bazı unsurların yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

31.10.2015Dünya
Dünyaca ünlü gazeteciler Türkiyede basın özgürlüğü için ayağa kalktı

Dünyaca ünlü gazeteciler Türkiye'de basın özgürlüğü için ayağa kalktı

Türkiye’de son dönemde basına yönelik baskılara uluslararası basın temsilcileri ve dünyaca ünlü gazetecilerden tepki geldi. 120’nin üzerinde ülkede 35 bini aşkın yayıncıyı temsil eden Dünya Gazeteler ve Haber Yayımcıları Birliği (WAN- IFRA) ve Dünya Editörler Forumu’nun (WEF) yanı sıra en köklü basın özgürlüğü örgütlerinden Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI) ile Uluslararası Yazarlar Birliği (PEN), dünyaca ünlü 52 gazetecinin imzasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a mektup yazdı.

30.10.2015Dünya
2023’ün Türkiye’si Erzurum’da Masaya Yatırıldı

2023’ün Türkiye’si Erzurum’da Masaya Yatırıldı

2023'ÜN TÜRKİYE'Sİ ERZURUM'DA MASAYA YATIRILDI

28.10.2015Erzurum
Dr. Mucize mi

Dr. Mucize mi?

Biorezonans uzmanı bir doktorla yapılan söyleşi, 19 Ekim’de Ege ekinin manşetindeydi. Hem de “Dr. Mucize” başlığıyla. Spotlarda da bu doktorun alerji, fıtık gibi hastalıkları tedavi ettiği hatta kız kardeşi ve annesinin tedavisine yardımcı olduğu belirtiliyordu. İnanılması zor bir mucize tablosu çizilmişti.

26.10.2015OkurTemsilcisi
Şair Karakoçun ismi Kahramanmaraşta okula verildi

Şair Karakoç'un ismi Kahramanmaraş'ta okula verildi

Türk edebiyatında "Dede Korkut" ve "Beyaz Kartal" olarak anılan 85 yaşındaki şair Bahaettin Karakoç'un ismi, Kahramanmaraş'ta bir ilkokula verildi. Vali Mustafa Hakan Güvençer ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Onikişubat ilçesi Binevler Mahallesi'nde yaşayan şair Karakoç'u evinde ziyaret etti.

6.10.2015Gündem
TÜYAP Kitap Fuarı 7 Kasımda

TÜYAP Kitap Fuarı 7 Kasım'da

Kitapseverlerin heyecanla beklediği TÜYAP Kitap Fuarı ne zaman? Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle gerçekleştirilen TÜYAP Kitap Fuarı, bu sene 7 Kasım'da kapılarını açacak.

7.09.2015Keyif
Köşe Yazarlarından ARÜ’ye Övgü

Köşe Yazarlarından ARÜ’ye Övgü

YAZARLARDAN ARDAHAN ÜNİVERSİTESİNE ÖVGÜ

7.09.2015Ardahan
Vice News gazetecilerin tutuklanmasını kınadı

Vice News gazetecilerin tutuklanmasını kınadı

Çatışma bölgelerinden yaptığı haber ve videolarla tüm dünyada bilinen ABD merkezli haber sitesi Vice News, Türkiye muhabiri Jake Hanrahan ve ekibinin tutuklanmasını kınadı.

31.08.2015Dünya
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğandan 30 Ağustos resepsiyonunda büyük sürpriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan 30 Ağustos resepsiyonunda büyük sürpriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla ilk kez Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bir resepsiyon verdi. Erdoğan, resepsiyonda yurt içi ve yurt dışında görev yapan Silahlı Kuvvetler mensuplarıyla görüntülü telefon bağlantısı gerçekleştirdi. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Erdoğan, 'Seçim güvenliği noktasında hükümetimiz, silahlı kuvvetleri olsun, İçişleri Bakanlığı olsun, her şeyiyle, bütün tedbirlerini almak suretiyle en az hasarla atlatacağına inanıyorum. İnşallah seçim güvenliği içerisinde öyle zannediyorum ki 7 Haziran'da yaşananlar, 1 Kasım'da yaşanmayacaktır' dedi.

31.08.2015Gündem
AK Parti Milletvekili Aydemir: “Cumhurbaşkanımıza Minnettarız”

AK Parti Milletvekili Aydemir: “Cumhurbaşkanımıza Minnettarız”

MİLLETVEKİLİ İBRAHİM AYDEMİR

5.08.2015Erzurum
Prof. Dr. Alaeddin Asna yaşamını yitirdi

Prof. Dr. Alaeddin Asna yaşamını yitirdi

İletişimci, halkla ilişkiler duayeni, gazeteci, radyocu ve akademisyen Prof. Dr. Alaeddin Asna, 75 yaşında hayatını kaybetti.

4.08.2015Gündem
Yazlık Yaylası’nda “Barış Ve Kardeşlik” Vurgusu

Yazlık Yaylası’nda “Barış Ve Kardeşlik” Vurgusu

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YEREL YÖNETİMLER KOORDİNASYON DAİRE BAŞKANI MUSTAFA YAZLIK ÜLKE ÜZERİNDE KÖTÜ EMELLERİ OLANLARIN YİNE HAREKETE GEÇTİĞİNİ SÖYLEDİ.

3.08.2015Konya
Dündar’dan Yabancı Öğrencilere Diploma

Dündar’dan Yabancı Öğrencilere Diploma

YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLARI İLE TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ’NİN OSMANGAZİ BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİ İLE DÜZENLEDİĞİ AKADEMİK VE MESLEKİ EĞİTİM PROGRAMINI TAMAMLAYAN ÖĞRENCİLER, SEYYİD USÜL KÜLTÜR MERKEZİ’NDE DÜZENLENEN TÖRENLE DİPLOMALARINI ALDI.

15.06.2015Bursa
Durbilmez’e Bir Ödül De Yozgat’tan

Durbilmez’e Bir Ödül De Yozgat’tan

YOZGAT SÜRMELİ FOLKLOR KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ, YOZGAT FOLKLORUYLA İLGİLİ ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI ERÜ EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. BAYRAM DURBİLMEZ’İ ÖDÜLLENDİRDİ.

28.05.2015Kayseri
Durbilmez’e Bir Ödül De Yozgat’tan

Durbilmez’e Bir Ödül De Yozgat’tan

TANINMIŞ BİLİM VE SANAT ADAMLARINDAN DOÇ. DR. BAYRAM DURBİLMEZ’E BİR ÖDÜL DE YOZGATLI HEMŞEHİRLERİ TARAFINDAN VERİLDİ. YOZGAT SÜRMELİ FOLKLOR KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ, YOZGAT FOLKLORUYLA İLGİLİ ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI ERÜ EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. BAYRAM DURBİLMEZ’İ ÖDÜLLENDİRDİ.

28.05.2015Kayseri
Ahmet Demirel’in İsmi Kütüphanede Yaşayacak

Ahmet Demirel’in İsmi Kütüphanede Yaşayacak

TÜRK OCAKLARI SALİHLİ ŞUBESİ BÜNYESİNDE AHMET DEMİREL KÜTÜPHANESİ DÜZENLENEN TÖRENLE AÇILDI.

3.05.2015Manisa
Kılıçdaroğlu canlı yayında soruları cevapladı

Kılıçdaroğlu canlı yayında soruları cevapladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu NTV canlı yayınında soruları cevapladı. Kılıçdaroğlu, "kaynak" eleştirilerine, "79 yılda harcanan paradan çok daha büyük bir para son 12 yılda harcandı. Harcanan fazla para 1 trilyon 900 milyar dolar. 79 hükümetten daha fazla para harcadılar. Bütün vatandaşlarım, elini vicdanlarına koyup şu sorunun yanıtı versinler. 12 yılda ne yapıldı?" cevabını verdi. CHP Lideri, Atilla sertel'in adaylığının düşmesiyle ilgili olarak "Ön seçime girdi, başarılı oldu. İyi bir gazeteci, sizin meslektaşınız. Şikayet edenleri araştırıyorum. Onlar bizim partiliyse kesinlikle partide kalmayacaklar" dedi.

20.04.2015Gündem
CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
Kültür Bakanı Ömer Çelikin Üstün Akmene açtığı dava ile ilgili TEB ve P.E.Nden açıklama

Kültür Bakanı Ömer Çelik'in Üstün Akmen'e açtığı dava ile ilgili TEB ve P.E.N'den açıklama

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in bir köşe yazısında “hakaret ettiği” gerekçesiyle sahne sanatları eleştirmeni Üstün Akmen’e açtığı 50 bin TL'lik ikinci dava ile ilgili TEB (Tiyatro Eleştirmenleri Birliği) ve P.E.N Yazarlar Birliği'nden ortak bir basın açıklaması yayınlandı.

17.04.2015Keyif
İstiklal Marşını En Güzel O Okudu

İstiklal Marşını En Güzel O Okudu

MELİKGAZİ BELEDİYESİ, İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ KAYSERİ ŞUBESİ TARAFINDAN ORTAKLAŞA DÜZENLENEN ‘İSTİKLAL MARŞINI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI’NDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ. YARIŞMADA BİRİNCİ OLAN ÖĞRENCİYE 2500, İKİNCİYE 2000, ÜÇÜNCÜYE İSE 1500 TL ÖDÜL VERİLİRKEN KATILAN DİĞER ÖĞRENCİLERE DE SAFAHAT KİTABI HEDİYE EDİLDİ.

12.03.2015Kayseri
Çayda Çıra Film Festivali İstişare Toplantısı Yapıldı

Çayda Çıra Film Festivali İstişare Toplantısı Yapıldı

ELAZIĞ'DA 12-16 MAYIS 2015 TARİHLERİ ARASINDA BU YIL 8.'Sİ DÜZENLENECEK OLAN ULUSLARARASI ÇAYDA ÇIRA FİLM FESTİVALİ’NİN GENİŞ KATILIMLI İSTİŞARE TOPLANTISI ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI’NIN EV SAHİPLİĞİNDE YAPILDI.

12.03.2015Elazığ
Tebrik Ziyaretleri Sürüyor

Tebrik Ziyaretleri Sürüyor

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ÇELİK, GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE OLDUĞU GİBİ BU ÇARŞAMBA GÜNÜNÜ DE TEBRİK ZİYARETLERİNE AYIRDI.

11.03.2015Kayseri

Yazar Sonuçları

Nobel Edebiyat Ödülü Ataol Behramoğlu’nun: Neden olmasın?

İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi, 2016 yılının Nobel Edebiyat Ödülü’ne değer gördükleri ismi Bob Dylan olarak açıkladığında herkes bir şaşkınlık yaşadı. Dylan’ın henüz ödülü kabul edip etmediği belirsizliğini korurken, bir haber de Romanya’dan geldi. Romanya Mihai Eminescu Akademisi, Türkiye’den şair Ataol Behramoğlu’nu aday olarak önerdiklerini bildirdi. Şairlikte 50’nci yılını geride bırakan Ataol Behramoğlu’yla adaylığını ve Nobel’i konuştuk.

22.10.2016

‘Bir gemi inşa etmek’

ALMANYA’nın Frankfurt kenti bir finans merkezi olduğu kadar fuarlar kentidir. Fuarların biri biter, bir diğeri başlar.

17.10.2016

Seni gömüyorlar ama sen içeride yeşeriyorsun

Hürriyetine kavuşan Can Dündar, Hürriyet’e konuştu

5.03.2016

Eş ve iş

BAŞBAKAN Davutoğlu uzun süredir ahlaki yozlaşmaya karşı uyarılarda bulunuyor.

25.01.2016

Dr.Mucize mi?

Biorezonans uzmanı bir doktorla yapılan söyleşi, 19 Ekim'de Ege ekinin manşetindeydi. Hem de "Dr.Mucize" başlığıyla. Spotlarda da bu doktorun alerji, fıtık gibi hastalıkları tedavi ettiği hatta kızkardeşi ve annesinin tedavisine yardımcı olduğu belirtiliyordu. İnanılması zor bir mucize tablosu çizilmişti.

26.10.2015

Siyasi maliyet ve ‘Medine Sözleşmesi’

MEDİNE’de kabileler arasındaki ihtilaflara son vermek amacıyla yapılan, ‘Medine Sözleşmesi’ adı verilen ve Hz. Peygamber’in talimatı ile gerçekleşen anlaşma, İslam tarihinde önemli bir belgeyi oluşturur.

10.03.2015