MENÜ

Uluslararası Mersin Narenciye Festivali

Uluslararası Mersin Narenciye Festivali ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uluslararası Mersin Narenciye Festivali haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 31 Uluslararası Mersin Narenciye Festivali haberi bulunmuştur.

Uluslararası Mersin Narenciye Festivali Haberleri

Uluslararası Mersin Narenciye Festivali için geri sayım başladı

'Uluslararası Mersin Narenciye Festivali için geri sayım başladı

Kasım'da altıncı kez düzenlenecek olan Uluslararası Mersin Narenciye Festivali'nin hazırlıkları kapsamında binlerce narenciye ürünü kullanılarak ilginç figürler oluşturuluyor. Helikopter, uçak, gemi, tren gibi devasa figürler de ortaya çıkarken, festival alanı şimdiden vatandaşların en uğrak mekânı haline gelmeye başladı. Festivalde ayrıca 30 ülkeden 700 gösteri sanatçısı yer alacak.

14.11.2018Seyahat
Aslan, fil, zürafa... Kasalarca meyve heykele dönüştü

Aslan, fil, zürafa... Kasalarca meyve heykele dönüştü

Bu yıl altıncı kez düzenlenecek olan Uluslararası Mersin Narenciye Festivali kapsamında narenciye ürünlerinden aslan, fil, zürafa, otomobil, motosiklet ve gitar gibi ilginç figürler oluşturuluyor.

30 ülkenin sanatçıları Mersin Uluslararası Narenciye Festivalinde buluştu

30 ülkenin sanatçıları Mersin Uluslararası Narenciye Festivali'nde buluştu

Mersin'de bu yıl altıncısı gerçekleşen Uluslararası Narenciye Festivali kapsamında kente gelen 30 ülkenin gösteri sanatçıları, yöresel kıyafetleriyle narenciye bahçelerini gezip, limon, mandalina ve portakal hasadı yaptı

22.11.2018Seyahat
Güneşi yere indirdiler

Güneşi yere indirdiler

Önceki hafta sonunda Mersin’in sokakları, meydanları portakal ve greyfurtlarla süslendi. Verimli geçen bir hasat sezonu daha Narenciye Festivali’yle kutlandı. Tarihte birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Mersin, kumsalları, ören yerleri, narenciye bahçeleri, arkeolojik değerleri, limanı, uluslararası festivalleriyle dinamik bir Akdeniz kenti. Yılın 310 günü güneşli. Kasımın sonuna yaklaştığımız şu günlerde bile deniz suyu sıcaklığı 22 derece. Yazı şimdiden özlediyseniz, havayollarının ucuz Adana biletlerinden yararlanıp bir hafta sonunu Mersin’de geçirebilirsiniz.

27.11.2011Seyahat
Güneşi yere indirdiler

Güneşi yere indirdiler

Önceki hafta sonunda Mersin’in sokakları, meydanları portakal ve greyfurtlarla süslendi. Verimli geçen bir hasat sezonu daha Narenciye Festivali’yle kutlandı.

26.11.2011Seyahat
Narenciye festivalle tanıtılacak

Narenciye festivalle tanıtılacak

Türkiye'nin narenciye ihtiyacının yüzde 13'ünü karşılayan Hatay'ın Erzin ilçesinde, ilki 7-10 Ocak 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek “Uluslararası Narenciye ve Kültür-Sanat Festivali” ile ihracatın arttırılması hedefleniyor.

31.12.2010Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bira kültürünün mabedi

ALMAN halkı, karnaval ya da diğer adıyla faşing kutlamasında, 6 hafta sürecek olan bir ‘oruca’ hazırlanıyor.

15.11.2014

Atatürk üzerinden Tatlıses ve Şivan Perwer buluşması: ‘Kürdibesk açılımı’

BAŞBAKAN Erdoğan, Mustafa Kemal’in 96 yıl önceki Kürdibesk açılımını devam ettiriyor.

16.11.2013