MENÜ

Uluslararası Bakalorya Programı

Uluslararası Bakalorya Programı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uluslararası Bakalorya Programı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 71 Uluslararası Bakalorya Programı haberi bulunmuştur.

Uluslararası Bakalorya Programı Haberleri

Birincilik kavgasını 6 yılda kazandı

Birincilik kavgasını 6 yılda kazandı

Doktor Cem Cemal İşyapar, 6 yıllık hukuk mücadelesinin ardından Danıştay kararıyla MSGSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden birincilikle mezun olduğunu kanıtladı. İşyapar, “Hukuksuzluğu göstermek istedim” dedi.

31.10.2012Gündem
Erdoğan: Türk Erasmusu kuralım

Erdoğan: ''Türk Erasmus'u kuralım''

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi öğrencilerine düzenlenen diploma töreninde yaptığı konuşmada, ”Kazakistan ile eğitim alanındaki işbirliğine de büyük önem veriyoruz. Bir Bakalorya sistemini, bir Erasmus’u bizler kendi aramızda niçin yapmayalım? Bunları kendi aramızda gerçekleştirebiliriz” dedi.

24.05.2012Gündem
Dijital çağda eğitim İzmir’de tartışılacak

Dijital çağda eğitim İzmir’de tartışılacak

Milli Eğitim Bakanı Dinçer’in katılımıyla Çeşme’de yapılacak sempozyuma, bakanlık bürokratları, özel eğitim kurumlarını temsil eden derneklerin başkanları, yabancı akademisyenler, özel okul yönetici ve öğretmenleri katılacak.

25.01.2012Ege
Yırcalı’yı anarak veda ettiler

Yırcalı’yı anarak veda ettiler

Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi, 18’inci dönem mezunlarını uğurlarken, okulun kurulmasına öncülük eden merhum işadamı Sırrı Yırcalı bir kez daha anıldı.

19.06.2008Ege
Topluma hizmet felsefesi önemli

Topluma hizmet felsefesi önemli

125 yıllık bir geçmiş... İzmir’in en eski özel okulu... Yıllardır yükselen başarı çıtası... Ve genç bir yönetici... İzmir’in köklü okullarından Amerikan Koleji’nin Amerikalı Müdürü Eric Trujillo ile konuştuk.

1.06.2007Ege
Teziç: Ortaöğretim ihmal edildi

Teziç: Ortaöğretim ihmal edildi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, ÖSS'de sıfır alanların sayısının, ortaöğretimin yoruma gerek bırakmayacak kadar ihmal edildiğini ortaya koyduğunu belirterek, bu kadar ağır ders yüküyle ortaöğretim yapılmaması gerektiğini söyledi.

27.07.2004Gündem
Bu okulda öğrenciler 35 öğretmenler 14 ülkeden

Bu okulda öğrenciler 35 öğretmenler 14 ülkeden

MEF Eğitim Kurumları bünyesindeki 'Uluslararası Okul'da, Türkiye'de yaşayan yabancıların çocukları okuyor. Eğitim dilinin İngilizce olduğu bu okula kayıt yaptırmak için, yabancı pasaportuna sahip olmak gerekiyor. Okulda 35 ülkeden 172 çocuk, 14 ülkeden
44 öğretmen bulunuyor. Eğitim ise tamaman 'global'.

14.05.2004Gündem
Türkiye’deki eğitim sistemi ‘ezberci’

Türkiye’deki eğitim sistemi ‘ezberci’

1968 yılında kurulduğunda sürekli yer değiştiren öğrencilere hizmet vermek amacını taşıyordu. Bugün 116 ülkede, bin 305 okulda uygulanan Uluslararası Bakalorya (IB) programına Türkiye'den başvurular her geçen gün artıyor. Merkezi Cenevre'de bulunan IB programına Türkiye'de 14 özel okul katılıyor. IB, 16-19 yaş arası öğrenciler için hazırlanmış, geniş kapsamlı, üniversite öncesi iki yıllık bir program.

26.03.2004Gündem
Koç Lisesi öğrencileri Urfa’da ders verdi

Koç Lisesi öğrencileri Urfa’da ders verdi

Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi öğrencileri, Şanlıurfa'daki VKV Koç İlköğretim Okulu'nda, okul öğrencileri ile Silopi, Van ve Elazığ VKV İlköğretim Okulları'ndan getirilen öğrencilere dersler verdi.

29.10.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Bu karar çok şaşkınlık yarattı

Kimseler anlayamadı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin harekatın en önemli aşamasında “Tamam,bitti. Artık geri dönüyoruz” demesi ve birliklerin apar topar geriye dönmeye başladıklarını açıklaması hayretler yarattı. Bu kararın kime ait olduğu sorgulanıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri ABD’nin baskısı altında kalıp böyle bir karar mı aldı? Yoksa hükümet bir baskı altında kaldı da mı , böyle bir karar aldı? Türk kamuoyu doğru dürüst bir açıklama bekliyor.

29.02.2008