MENÜ

Uluslararası Bakalorya Programı

Uluslararası Bakalorya Programı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uluslararası Bakalorya Programı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 71 Uluslararası Bakalorya Programı haberi bulunmuştur.

Uluslararası Bakalorya Programı Haberleri

Koleje uluslararası bakalorya yetkisi

Koleje uluslararası bakalorya yetkisi

Türkiye’de bir eğitim kurumu öğrencilerine dünya üniversitelerinin kapılarını açan ‘Uluslararası Bakalorya Programı’ uygulamaya hak kazandı.

27.05.2016Eğitim

Üsküdar Amerikan’a IB yetkisi

116 ülkede üniversiteye sınavsız geçiş hakkı sağlayan Uluslararası Bakalorya Programı (IB) yetkisi, Türkiye’den bir okula daha verildi.

2.08.2014Eğitim
Üstün yeteneklilere uluslararası okul

Üstün yeteneklilere uluslararası okul

NOBEL okullar zincirinin Türkiye’de ilk halkası olan Bridges International School İstanbul, Eylül 2013’te eğitime başlıyor. İstanbul Maslak’taki okulda üstün ve normal yetenekli çocuklara İngilizce ve Türkçe olmak üzere çift dilli eğitim verilecek.

21.06.2013Eğitim
TEVden 3 milyon dolarlık burs

TEV'den 3 milyon dolarlık burs

Bugüne kadar 200 binin üzerinde öğrenciye burs veren Türk Eğitim Vakfı, bir yılda yurtdışı bursiyerler için 3 milyon dolarlık burs sağladı. Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, “Gururluyuz” dedi.

20.06.2013Eğitim
Uluslararası Bakalorya programlarının geleceği tartışıldı

Uluslararası Bakalorya programlarının geleceği tartışıldı

12’nci Türk IB (Uluslararası Bakalorya) Okulları Ulusal Konferansı 13 Nisan’da yapıldı. Konferansa katılan 1200 izleyici, toplam 171 sunum ve 32 eş meslekliler buluşma noktasındaki çalışmalardan yararlanma olanağı buldu.

16.04.2013Eğitim
Robert Kolejinde artık din dersi var

Robert Koleji'nde artık din dersi var

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bazı özel öğretim kurumlarının haftalık ders çizelgelerini değiştirdi. Aralarında özel Fransız liselerinin yanı sıra Özel Alman Lisesi, Özel Amerikan Robert Lisesi'nin de bulunduğu bazı özel okulların haftalık ders çizelgelerine seçmeli Kur'an-ı Kerim ile Hazreti Muhammed'in Hayatı dersleri de eklendi.

12.10.2012Gündem
Sizden Gelenler

Sizden Gelenler

Umut GÜL bize Tanrı ile burun buruna gelen bir atenin (ateist yahut) hallerini anlatıyor - Tülin OYMAK ve ODTÜ’den arkadaşları beni ansiklopedi yerine koyuyor, büyük kedilerle ilgili bilgi istiyor - Serdar KALAYCI, Hürriyet’te çıkan bir spor haberine itiraz ediyor, haklı - Ediz TİYANŞAN, ta Güney Afrika’dan, eğitim sistemiyle ilgili doğru tespitlerini aktarıyor - Banu ÖDÜL ise Kaş’taki akla zarar bir otelden şikayetini aktarıyor, mubarek (En Son Babalar Duyar dizisindeki) Kadir Bey Resort sanki...

26.08.2004Gündem
Sosyal bilimler liseleri ‘fen’ ağırlıklı olacak

Sosyal bilimler liseleri ‘fen’ ağırlıklı olacak

Yükseköğretim Yasası’ndaki düzenlemeyle imam-hatip liselerine, ‘alan’ makyajı uygulayarak genel lise statüsü kazandırmayı amaçlayan Milli Eğitim Bakanlığı, Sosyal Bilimler Liseleri’nin statüsünü de ‘fen’ makyajıyla değiştiriyor.

26.05.2004Gündem
Sosyal bilimler lisesine Anadolu lisesi modeli

Sosyal bilimler lisesine Anadolu lisesi modeli

Türk eğitim sistemine, "Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in eseri" olarak geçen sosyal bilimler liseleri, Anadolu ve fen liselerine rakip konuma getirildi.

26.05.2004Gündem
Etiyopyalı Ebtisam Yılın Kızı’ seçildi

Etiyopyalı Ebtisam 'Yılın Kızı’ seçildi

Microsoft İsveç’te, Bilgi Teknolojileri (BT) ‘Yılın Kızı’ ödülünü 21 yaşındaki Etiyopyalı öğrenci Ebtisam Mohammedsalih’e layık gördü.

25.03.2019Avrupa
İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ege Yazgandan tercih dönemi yol haritası

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ege Yazgan'dan tercih dönemi yol haritası

ÖSYM tarafından yurt genelinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın sonuçları 31 Temmuz 2018’de açıklanacak. Sonuçların açıklanmasının ardından ise tercihler 7-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Biz de tercih dönemi üniversite adaylarını yalnız bırakmayalım dedik ve aklımıza takılan sorularla ilgili Türkiye’nin önde gelen vakıf üniversitelerinden Bilgi Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Ege Yazgan ile söyleştik. Uluslararası girişimcilikten inovasyona kadar birçok detayı barındıran bu söyleşinin, hayata attığınız bu görkemli adımda size yol göstermesini umuyoruz.

27.07.2018Kampüs
Milli Eğitim Eski Bakanı, TEOG’un kaldırılmasını değerlendirdi

Milli Eğitim Eski Bakanı, TEOG’un kaldırılmasını değerlendirdi

Milli Eğitim Eski Bakanı Ömer Dinçer, Habertürk Gazetesi’ndeki köşesinde TEOG’un kaldırılmasını değerlendirdi. Dinçer’in, TEOG, YGS ve ortaöğretim kurumlarıyla ilgili tespit ve önerilerde bulunduğu ‘Ortaöğretimi ve TEOG’u ne yapmalı?’ başlıklı yazısı şöyle:

25.09.2017Eğitim
Bu burslar sizi cezbedecek

Bu burslar sizi cezbedecek

Tercih dönemi geldi, çattı. LYS’den geçerli not alan adayları, şimdi üniversite seçimi bekliyor. Vakıf üniversitelerini tercih edecek adaylar için önemli kriterlerden biri de, burs. Bazı yükseköğretim kurumları, adayları ‘özel’ burslarıyla etkiliyor. Bu zorlu dönemde sizlere rehberlik etmesi için bu fırsatları araştırdık.

24.07.2017Eğitim
Türk öğrenciler dünya üniversitelerinde

Türk öğrenciler dünya üniversitelerinde

Türkiye’deki bir özel okulun 16 öğrencisi dünyada ilk 500’de yer alan üniversitelere kabul edildi.

14.09.2016Eğitim
Kanıtıyla gel, yüzde yüz bursla dön

Kanıtıyla gel, yüzde yüz bursla dön!

Sanatçı ya da sporcu olduğunu gösteren yüzde 100 bursu alıyor. Ayrıca sanatçı ve sporculuğunu kanıtlayan, yarışmalarda dereceye girenlere ayda 1000 TL’ye kadar nakit burs da var.

11.07.2016Kampüs
TERAKKİ Tuzla/Tepeören’de

TERAKKİ Tuzla/Tepeören’de

Neden Terakki? Neden 138 yıllık birikim?

20.08.2015Advertorial
2015-2016 Özel Üniversite ücretleri ne kadar Özel Üniversite burs olanakları neler

2015-2016 Özel Üniversite ücretleri ne kadar? Özel Üniversite burs olanakları neler?

Özel üniversite aylık ve yıllık dönem ücretleri ne kadar? Yeni kayıt yaptıranlar Özel Üniversitelere ne kadar ücret ödemek zorundalar? Tüm Üniversitelerin fiyatları için haberi okuyun.

4.08.2015Gündem
Terakki Tuzla / Tepeören’de

Terakki Tuzla / Tepeören’de

TERAKKİ 138 yıllık deneyimiyle, eğitim yaklaşımıyla, seçkin ve deneyimli öğretmenleriyle, öğrencilerini özgüvenli, sorumluluğunu bilen, öğrenmeyi öğrenmiş bireyler olarak hayata hazırlar.

2.06.2015Advertorial
İELEV Özel Lisesi açıldı

İELEV Özel Lisesi açıldı

İELEV (İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı) Eğitim Kurumları, özel lisesini açtı. Okuldan mezun olacak öğrenciler Almanya’da Avusturya’da ve İsviçre’deki üniversitelerde ücretsiz okuma imkanı elde edecek. Aynı zamanda Türkiye’deki vakıf üniversitelerinden burs alabilecek.

10.09.2014Eğitim
Lise öğrencilerine uluslararası diploma programı

Lise öğrencilerine uluslararası diploma programı

Uluslararası Okullar Birliği (CIS - Council Of International Schools) üyesi olan Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları, Ayazağa ve Erenköy kampüslerinde lise öğrencilerine Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IB-International Baccalaureta Diploma Programme) verecek.

24.03.2014Eğitim
Suriyeli öğrencilere elektronik kayıt sistemi

Suriyeli öğrencilere "elektronik kayıt" sistemi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Suriyeli öğrencilerin eğitimi için yeni bir plan hazırladı. Buna göre, MEB, İçişleri Bakanlığı ile birlikte Suriyeli öğrencilerin Bakanlığa bağlı tüm resmi ve özel okullara kayıt olmalarını sağlamak için elektronik kayıt sistemi oluşturacak.

11.03.2014Eğitim
İstanbul Erkek’e özel lise

İstanbul Erkek’e özel lise

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV) özel lisesini açıyor. Almanca, İngilizce ve Türkçe olmak üzere üç dilde eğitim verecek İELEV Özel Lisesi önümüzdeki eylül ayında eğitim öğretime başlıyor.

17.02.2014Eğitim
İstanbul Erkek’e özel lise

İstanbul Erkek’e özel lise

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV) özel lisesini açıyor. Almanca, İngilizce ve Türkçe olmak üzere üç dilde eğitim verecek İELEV Özel Lisesi önümüzdeki eylül ayında eğitim öğretime başlıyor.

Yazar Sonuçları

Fen ağırlıklı sosyal bilim liseleri

EDEBİYAT dünyasında karşılaştığım saçmalıkları ‘Saksağan ötüşlü bülbül!’ deyişiyle karşılarım. AKP hükümeti ‘fen ağırlıklı sosyal bilim liseleri’ hamlesiyle saksağanı bülbül gibi öttürmeyi başarıyor.

31.05.2004

İzmir’e eğitim göçü de başladı

Temelleri 1878’de Maria West’in küçük bir okul açmasıyla atılan Özel İzmir Amerikan Koleji, bugün 21. yüzyılın gençlerini yetiştirmek için mücadele ediyor. Okulun müdürü Didem Erpulat, İstanbul’dan Antalya’ya birçok kentten öğrenci çektiklerini belirterek, “İzmir eğitimde de önemli bir durak haline geldi” dedi.

26.04.2018

Yeni kampüs yok ama...

Öğrenci merkezli bir anlayışla 20 yıl önce sektöre adım atan ve bu alanda rol model olma misyonuyla hareket eden Işıkkent Eğitim Kampüsü, tek noktada anaokulundan lise sona kadar kesintisiz eğitim imkanı sunuyor. Kurum, yeni kampüsler açmak yerine eğitim kalitesini artıracak yatırımlara odaklandı.

7.12.2017

Önemi kadar gündem olmayan bir sorunumuz; Özel gereksinimli çocukların eğitimi…

Yeni eğitim öğretim yılına girdiğimiz şu günlerde tartışılan birçok konu var. Fakat ben bugün sizinle tartışılmayan bir konuyu paylaşmak istiyorum.

24.09.2017