MENÜ

Ulaş Özdemir

Ulaş Özdemir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ulaş Özdemir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 310 Ulaş Özdemir haberi bulunmuştur.

Ulaş Özdemir Haberleri

O da Beni Seviyor

O da Beni Seviyor

Bu yıl Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde en iyi ikinci film de dahil üç ödül birden kazanan O da Beni Seviyor haftanın yeni filmlerinden. Gül Dirican'ın, Doğusunda Dut Ağacı adlı öyküsünden uyarlanan filmin kadrosunda Lale Mansur, Uğur Polat, Ayla Algan, Cezmi Baskın, Tunçel Kurtiz gibi ustaların yanısıra Ece Ekşi ve Luk Piyes'de yer alıyor.

11.10.2001Gündem
SİYAD adayları belirlendi

SİYAD adayları belirlendi

Sinema Yazarları Derneği bu yıl 34. kez Türk sineması ödülleri dağıtacak. 21 Ocak akşamı Cemal Reşit Rey konser salonunda yapılacak törende verilecek ödüllerin adayları, açıklandı. Çeşitli gazete ve TV programlarından gelen 33 yazarın oylarıyla belirlenen 2001 yılının adayları şöyle :

9.01.2002Gündem
Mersinli hayırsever Prensese sahip çıktı

Mersinli hayırsever Prenses'e sahip çıktı

Sadist ruhlu birtakım kişilerin Trabzon'da gözünü oyup kuyruğunu yaktığı sokak kedisi Prenses'e Mersinli bir aile sahip çıktı. Prenses, Doğan Haber Ajansı'nın kusursuz organizasyonuyla Trabzon'da tedavi edilip Mersin'deki yeni yuvasına teslim edildi.

8.02.2002Gündem
TRT de savaşa hazırlanıyor

TRT de savaşa hazırlanıyor

Irak'la olası savaş sırasında çalınmak üzere, piyasadaki kahramanlık, cephe, kurtuluş ve asker türküsü CD'leri TRT tarafından toplanıyor. Toplanılan CD'leri radyolara dağıtacak olan TRT, çalacağı türkülerle askerlerimizin moralini yüksek tutmaya çalışacak.

14.03.2003Gündem
DHA’ya iki ödül

DHA’ya iki ödül

Foto Muhabirleri Derneği'nin ‘‘Yılın Basın Fotoğrafları-2002’’ ödülleri sahiplerini buldu.

28.04.2003Gündem
Bayram trafiğine 17 kurban

Bayram trafiğine 17 kurban

Yurt genelinde bugün meydana gelen trafik kazalarında 17 kişi öldü, 64 kişi yaralandı. Bugün saat 18.00'e kadar meydana gelen trafik kazaları şöyle:

16.11.2004Gündem
Mevlána’dan yola çıktı mafyaya karşı dizi yaptı

Mevlána’dan yola çıktı mafyaya karşı dizi yaptı

Süper Baba, Sıcak Saatler, Deli Yürek, Kurtlar Vadisi ve Ekmek Teknesi’nin yapımcısı Osman Sınav, Kapıları Açmak adlı müthiş bir projeyle ekranlara geri dönüyor... Sınav bu kez derin devlet ve mafyayı değil, Mevlana’dan yola çıkarak popüler kültürle yoğrulmuş bir aşk hikayesini anlatacak.

20.04.2005Kelebek
Telif mühendisi

Telif mühendisi

Nilüfer Saltık’ın (41) işi edisyon. Bir müzik eserinin sahiplerine yani besteciye, aranjöre, söz yazarına ve yorumcuya maddi manevi haklarını teslim ediyor. Tabii eğer sahibi olduğu şirketi Kalan Edisyon’a mensuplarsa. Şu anda Kalan Edisyon’a kayıtlı 52 sanatçıdan bazıları yaşamıyor, bazıları yeri yurdu bilinmeyen halk ozanları. Ama Nilüfer Saltık várislerinin peşine düşüyor, bin bir zahmetle onlara ulaşıyor. İşi bununla bitmiyor, sonra onların eserlerini yaygınlaştırmak için projeler üretiyor. Türkiye gibi "Albümü aldık, parasını verdik ya, daha ne istiyorsunuz?" mantığını benimsemiş bir ülkede telif mühendisi olmak nasıl bi şey? Nilüfer Saltık’tan bu soruya cevap vermesini istedik.

16.11.2007Kelebek
Kızılbaş tabusunu yıkan albüm

Kızılbaş tabusunu yıkan albüm

Kalan Müzik, “Kızılbaş” adlı bir albüm çıkardı. Bu albümdeki türküler, Türkiye’de asırlardır süren bir tabunun daha yerle yeksan olmasını sağlayacak, “kızılbaş” kelimesine yüklenen olumsuz anlamı yok edecek bir güce sahip. 16 eserin yer aldığı ve Musa Eroğlu, Cengiz Özkan, İsmail Hakkı Demircioğlu, Sabahat Akkiraz, Erkan Oğur gibi sanatçıların seslendirdiği albüm, bizi tarihin karanlık bir zamanına doğru yolculuğa çıkarıyor.

20.03.2009Kelebek
Trubadur ve aşıklarn izinde

Trubadur ve aşıklarn izinde

İstanbul Fransız Kültür Merkezi
17.06.2010
20:00

14.06.2010Kelebek
Türkiye evim gibi

Türkiye evim gibi

İran’da başlayan ve beş yaşında Hindistan’da devam eden bir hayat... İran Devrimi’nden sonra bir daha ülkesini göremeyen Azam Ali, 15 yaşında Hindistan’dan Amerika’ya göç etti. Artık Kanada’da yaşayan şarkıcının; ülkesi İran ve Türkiye’nin yanı sıra, tüm dünyada seveni çok. Ali ile Ortadoğu çocuklarına ithaf ettiği son albümü Türkiye’de yayınlanmadan önce; İran, evim dediği Türkiye, aile kavramı ve müziği hakkında konuştuk

8.04.2011Kelebek
Madende vagon kazası: 9 yaralı

Madende vagon kazası: 9 yaralı

Amasya'nın Suluova ilçesindeki kömür madeninde işçileri taşıyan vagonların çarpışması sonucu 9 kişi yaralandı.

24.12.2011Gündem
Forabandit İstanbulda konser veriyor

Forabandit İstanbul'da konser veriyor

Çalışmalarını Fransa'da sürdüren Forabandit, 29 Kasım'da Fransız Kültür Merkezi'nde olacak.

13.11.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Kemer Country’de ‘kaçak’a inceleme

ÇEVRE ve Orman Bakanı Osman Pepe dün NTV’de ‘Bizim dönemimizde ormanlarımızda kaçak tek bina yoktur’ dediği saatlerde Kemer Country’nin inşaatla ilgili genel koordinatörlerinden Mehmet Köseoğlu telefonla arayarak şunları anlattı:

15.04.2005