MENÜ

Ukome

Ukome ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ukome haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ukome haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.231 Ukome haberi bulunmuştur.

Ukome Haberleri

Yıldırım ve İmamoğlu canlı yayında bir araya geldi

Yıldırım ve İmamoğlu canlı yayında bir araya geldi

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldırım ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmamoğlu, ortak yayında soruları yanıtladı.

16.06.2019Gündem
Yunuslara atlara özgürlük

Yunuslara atlara özgürlük

TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu’nda sunum yapan Faytona Binme Atlar Ölüyor İnisiyatifi ve Yunuslara Özgürlük Platformu bir rapor sunarak, atların ve yunusların özgür bırakılmasını talep etti. İnisiyatif, İstanbul Adalar’da ölen at sayısının son dört yılda iki katına çıktığını vurgularken, platform da yunusların parklarda iki metrelik havuzlarda hapis hayatı yaşadığını, antidepresan verildiğini anlattı.

7.06.2019Gündem
İBB’den bayram müjdesi: 22 yıllık yasak kaldırıldı

İBB’den bayram müjdesi: 22 yıllık yasak kaldırıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 22 yıllık yasağı kaldırarak yolcu taşıyan M1 ve M2 sınıfı ile N1 sınıfı minibüs ve yük taşıyamayan Panelvan kamyonetlerin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçmesine izin verdi.

1.06.2019Gündem
Son dakika... Binali Yıldırımdan köprü cezalarıyla ilgili flaş açıklama

Son dakika... Binali Yıldırım'dan köprü cezalarıyla ilgili flaş açıklama

Cumhur İttifakı İstanbul adayı Binali Yıldırım 23 Haziran İstanbul seçimleri ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yıldırım, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden yasak geçişlerle ilgili “Bu kararı konuştuk İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle, düzeltiyorlar. İnşallah bundan böyle birinci sınıfa giden ister taksi, ister Doblo veya benzeri araçlar olsun herhangi bir şekilde cezalı geçiş sayılmayacak. Böylece vatandaşlarımızın, İstanbulluların mağduriyeti de bitmiş olacak” dedi.

10.05.2019Gündem
İstanbullulara güzel haber Yeni hatlar belli oldu

İstanbullulara güzel haber! Yeni hatlar belli oldu

İstanbul’a yeni taksi dolmuş hatları geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından geçtiğimiz ay kabul edilen yeni hatlar ise Kadıköy-Beykoz, Suadiye-Ataşehir, Kartal Metro Durağı- Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü arasında oldu. Yeni hatların fiyatları da belli oldu.

12.04.2019Ekonomi
Okul servis ücretleriyle ilgili emsal karar

Okul servis ücretleriyle ilgili emsal karar

Antalya'nın Kemer ilçesinde oturan Sultan Yıldız, özel okulda okuyan oğlu için servis ücreti olarak 20 kilometrelik uzaklığa 40 kilometre parası istenmesi üzerine yaşadığı anlaşmazlık sonrası Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdu. Konyaaltı Tüketici Hakem Heyeti'nce fazla ücretin Yıldız'a iadesine karar verildi. Ailenin avukatı Hakan Evcin, "Belirlenen ücretten fazlası alınamaz. Karar emsal niteliğindedir" dedi.

22.03.2019Gündem
Yıldırım: En gerçek anket, en doğru anket seçim sandığından çıkan ankettir

Yıldırım: En gerçek anket, en doğru anket seçim sandığından çıkan ankettir

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Sultangazi'de basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "En gerçek anket, en doğru anket seçim sandığından çıkan ankettir" dedi.

14.03.2019Gündem
Trafiğin en yoğun noktalarından biriydi... Şirinevlerde güzergahlar yeniden düzenlendi

Trafiğin en yoğun noktalarından biriydi... Şirinevler'de güzergahlar yeniden düzenlendi

İSTANBUL'un en yoğun trafik sirkülasyonun yaşandığı yerlerden Bahçelievler ilçesinin Şirinevler bölgesinde trafiği rahatlatmak adına araç güzergahları yeniden düzenlendi.

27.02.2019Ekonomi
Taksi çıkmaları sarı renkte kullanılmayacak

Taksi çıkmaları sarı renkte kullanılmayacak

Ticari taksi olarak çalışan ve sonrasında taksiden çıkarak hususi kullanıma geçen otomobillerin rengi değişmeden tescil işlemleri yapılmayacak.

27.02.2019Ekonomi
İETT’den yeni ücretsiz aktarma hattı

İETT’den yeni ücretsiz aktarma hattı

İstanbul’da, Yenikapı- Atatürk Havalimanı Metrosu’na ücretsiz aktarma yapılacak yeni bir İETT hattı kuruldu.

26.02.2019Ekonomi
İstanbuldaki toplu taşıma araçları için önemli gelişme

İstanbul'daki toplu taşıma araçları için önemli gelişme

İstanbul'daki toplu taşıma araçlarının kullanım ömürleri UKOME kararı ile uzatıldı.

26.02.2019Ekonomi
İzmir’de düdenlerin oluştuğu bölge trafiğe kapatıldı

İzmir’de düdenlerin oluştuğu bölge trafiğe kapatıldı

İzmir'in Menderes ilçesine bağlı kırsal Karakuyu Mahallesi'ndeki tarım arazilerinde yağış sonrası düdenlerin oluştuğu bölgedeki karayolu, çökme riskine karşı kapatıldı. Vatandaşların fotoğraf çekmek için bölgeye akın ettiğini belirten mahalle sakini Hasan Coşkun, "Bu iş o kadar abartıldı ki, gelin ve damat dış çekim için düdenlere geliyordu. Kimseye bir şey olmadan yol kapatıldı" dedi

23.02.2019Gündem
Uber Davası ertelendi

Uber Davası ertelendi

UBER'in yasal olmadığı iddiasıyla açılan davada yeniden bilirkişi heyeti seçildi ve dava raporun hazırlanması için ertelendi.

21.02.2019Ekonomi
Ankaralılar kredi kartıyla seyahati sevdi

Ankaralılar kredi kartıyla seyahati sevdi

Ankara'da toplu ulaşım araçlarında ATM ve kredi kartı kullanılmasına vatandaşlar ilgi gösteriyor.

2.02.2019Ekonomi
Ticari taksilerde önemli değişiklik

Ticari taksilerde önemli değişiklik

Ticari taksilerdeki kullanım süresine ilişkin değişikliğe gidildi. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu ticari taksi plakası sahiplerine gelişmeyi kısa mesajla duyurdu.

1.02.2019Ekonomi
Esnaflara köprü desteği

Esnaflara köprü desteği

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün talebine üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü (UKOME) yeni bir düzenleme yaptı.

3.01.2019Ekonomi
Son dakika: İBB duyurdu Artık Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü kullanabilecekler...

Son dakika: İBB duyurdu! Artık Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü kullanabilecekler...

İBB'den yapılan son dakika açıklamasında "Yeni düzenlemeyle artık kamyonet, minibüs, panelvan tipi 2. sınıf araçlar, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü kullanabilecek" denildi.

2.01.2019Ekonomi
15 Temmuz Köprüsü’nde tüm 1. sınıf araçlara müsaade

15 Temmuz Köprüsü’nde tüm 1. sınıf araçlara müsaade

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişi yasak olan hafif ticari araçlara kesilen cezalara af getiren kanun kapsamında Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü (UKOME) kararını yeniden düzenledi.

1.01.2019Ekonomi
Son dakika... Bakanlık köprü geçişleri cezalarıyla ilgili detayları açıkladı

Son dakika... Bakanlık köprü geçişleri cezalarıyla ilgili detayları açıkladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçen sürücülere uygulanan cezalara af getiren 'Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un Resmi Gazete'de yayımlandığını belirterek, söz konusu cezalar kapsamında bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce yapılan tahsilatların 28 Şubat 2019 tarihine kadar başvurulması halinde 29 Mart 2019 tarihine kadar ret ve iade edileceğini, bu maddenin 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe gireceğini bildirdi.

31.12.2018Ekonomi
Köprü cezalarıyla ilgili son dakika açıklaması: Cezalar affedilecek, paralar geri ödenecek

Köprü cezalarıyla ilgili son dakika açıklaması: Cezalar affedilecek, paralar geri ödenecek

TBMM Başkanı Binali Yıldırım köprü cezaları konusunda önemli açıklamalarda bulundu. "6001 sayılı Karayolları kanunu'na geçici bir madde koyarak bu işi kökten çözeceğiz." diyen Yıldırım, "Bu cezaların yazıldığı günden bu düzenlemenin Meclis'ten geçtiği güne kadar olan tüm cezaları affedilmesi birinci işimiz." diye konuştu. Yıldırım, "Ceza ödemiş olanlar da mart sonuna kadar ödediği cezalar geri ödenecek." ifadelerini kullandı.

20.12.2018Gündem
İstanbul’da ticari araçların tavan ve yanlarına da plakası yazılacak

İstanbul’da ticari araçların tavan ve yanlarına da plakası yazılacak

İstanbul’da minibüs, taksi dolmuş ve servis taşımacılığı yapan araçlarla ilgili alınan karar doğrultusunda 1 Ocak 2019 yılından itibaren araçların tavanlarına ve sağ-sol yanlarına plakası yazacak.

20.12.2018Ekonomi
İstanbullular dikkat Yanlış köprüden geçene ceza

İstanbullular dikkat! Yanlış köprüden geçene ceza

Üçüncü köprünün açılmasının ardından 2’nci sınıf yani dingil mesafesi 3.20’nin üzerinde olan araçların ikinci köprüden geçişi yasaklandı. Ancak yasaktan haberdar olmayan vatandaşlar ikinci köprüyü kullanmaya devam etti, cezalar da peşi sıra geldi.

2.12.2018Ekonomi
İstanbullular dikkat O köprüler trafiğe kapatılacak

İstanbullular dikkat! O köprüler trafiğe kapatılacak

Atatürk, Galata ve Haliç Metro köprüleri bu gece araç ve yaya trafiğine kapatılarak deniz trafiğine açılacak.

26.11.2018Gündem
İDO seferleri iptal ederse ne olacak Sözleşme ortaya çıktı

İDO seferleri iptal ederse ne olacak? Sözleşme ortaya çıktı

Hürriyet’in ulaştığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (İDO)  arasında yapılan sözleşmeye göre, ihaleyi alan Tepe-Afken Grubu’nun Bostancı-Bakırköy, Bostancı-Kabataş/Beşiktaş ve Adalar’dan oluşan iç hat seferlerini 1 Aralık tarihinden itibaren iptal etmesi halinde ağır cezalar gelebilir.

23.11.2018Ekonomi
‘7 gelişme vurdu hatları kapattık’

‘7 gelişme vurdu hatları kapattık’

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ. (İDO) iç hat seferlerini iptale getiren süreç hakkında açıklama yaptı. İDO’nun Tepe-Akfen-Souter-Sera ortaklığında 2011 yılında toplam 934 milyon dolara özelleştirilme bedeli ile alındığına dikkat çekilen açıklamada, “İDO Yönetim Kurulu 7 Kasım tarihli toplantıda, kredi yapılandırma görüşmelerini yaptığı bankaların da tavsiye ve görüşleri doğrultusunda, yabancı stratejik ortağı SOUTER Inv’ın da talebi ile Uluslararası Hukuk Platformu’na başvurmadan önce tüm zarar eden hatlarını kapatarak, bir parça olsun kanamayı durdurmayı hedeflemiştir. Bu şartlar dahilinde 1 Aralık 2018 tarihi itibariyle Sirkeci–Harem hattı hariç iç hat seferlerimizi geçici olarak durdurduğumuzu anlayışınıza sığınarak bildirmek isteriz” denildi. Açıklamada İDO’nun bu noktaya 7 gelişmenin sonucu olarak geldiği de öne sürüldü ve bu gelişmeler şöyle sıralandı:

20.11.2018Ekonomi
İDO’dan iptal açıklaması

İDO’dan "iptal" açıklaması

İç hat seferlerini durdurma kararı alan İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş.’den yazılı açıklama yapıldı.

19.11.2018Ekonomi
Haliçteki 3 köprü trafiğe kapanacak

Haliç'teki 3 köprü trafiğe kapanacak

Atatürk, Galata ve Haliç Metro köprüleri, bu gece bir süre yaya ve araç trafiğine kapatılarak deniz trafiğine açılacak.

12.11.2018Gündem
Yol uzadıkça ücreti düşen taksimetre

Yol uzadıkça ücreti düşen taksimetre

2 bin 450 ticari taksicinin bulunduğu Muğla’da özellikle yaz aylarında yaşanan taksici-müşteri tartışmaları Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından geliştirilen ve Türkiye’de ilk olan ‘Mesafe kat ettikçe azalan taksimetre’ uygulaması ile son buluyor. Aynı zamanda korsan taksiciliğin de önüne geçilmesi hedeflenen uygulama il genelinde başladı.

26.10.2018Ekonomi
Turizmcilerden taşıma yönetmeliği talebi

Turizmcilerden "taşıma yönetmeliği" talebi

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya: "(Uber şikayetleri sonrası alınan kararlar) Seyahat acentalarının münhasır hakkı olan 'tur ve transfer', yeni çıkan yasalar ve yönetmeliklerle bizim açımızdan bir biçimde kullanılamaz halde. Turisti biz getiriyoruz ama şu an transferini yapamaz, tura çıkartamaz durumdayız.Turizm için ayrı bir turizm taşıma yönetmeliğinin düzenlenmesinin elzem olduğunu, aksi takdirde büyük sıkıntılar doğuracağını söylüyoruz. Turist bizim için çok değerli.Bu işin ana muhatabı Kültür ve Turizm Bakanlığıdır. Bakanlığın masada hakim olmasını istiyoruz. Her şeye turizm gözlüğüyle, perspektifiyle bakılması gerekiyor." ifadelerinde bulundu.

1.10.2018Ekonomi
İBB Başkanı Uysal açıkladı Yanlış park eden yandı…

İBB Başkanı Uysal açıkladı! Yanlış park eden yandı…

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Bakırköy'deki Ulaşım Yönetim Merkezi'nin (UYM) tanıtım toplantısında, yanlış parklanmalar konusunda Emniyet Genel Müdürlüğü ile görüşmelerin yapıldığını söyledi. Uysal, "Büyük bir ihtimal, şu anda o görüşmeler çerçevesinde, yanlış parklanmaların çekilmesi konusunda da İBB olarak hızlı, aktif, o problemi çözücü adımlar atılmış olacak. Önemli bir rahatlama olacak" dedi.

27.09.2018Gündem

Yazar Sonuçları

İDO'da seferler neden durdu

İDO’nun ortakları Tepe, Akfen, İskoç Souter ve Sera, iç hat seferlerini iptale sebep olan süreç için bu hafta açıklama yapacak. Kamuoyunda tepki gören kararın alınmasının arkasında yatan nedenler arasında BUDO ve Negmar gibi firmaların sefere başlaması, Sirkeci-Harem hattının büyük araçların kullanımına kapanması ve Martı projesinden kaynaklı gelir kaybının oluştuğu iddiaları yer alıyor.

18.11.2018