MENÜ

Uğur Gürses

Uğur Gürses ile ilgili tüm haberleri, son dakika Uğur Gürses haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Uğur Gürses haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 598 Uğur Gürses haberi bulunmuştur.

Uğur Gürses Haberleri

Her şeyin çaresi birlik ve beraberlik

Her şeyin çaresi birlik ve beraberlik

Türk Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Erol Bilecik, seçim sürecinin getirdiği rekabet ortamı içinde, toplumsal kutuplaşmanın keskinleşmemesinin önemine dikkat çekti.

12.01.2019Ekonomi
Eşitlik isteyen 40 erkek

Eşitlik isteyen 40 erkek

Sanattan edebiyata, basından iş dünyasına, farklı alanlarda kadın-erkek eşitsizliğini dert edinen 40 erkek, ‘Yanındayız Derneği’ni kurdu. Dernek, cinsiyetler arası uçurumu kapatmak için yola çıktı.

25.09.2018Gündem
Ünlü 40 isim ’kadın hakları’ için çalışıyor

Ünlü 40 isim ’kadın hakları’ için çalışıyor

TÜRKİYE’DE ilk defa sanat ve iş dünyasından 40 erkek, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve her türlü cinsiyet ayrımcılığıyla mücadele etmek için ’Yanındayız Derneği’ni kurdu.

25.09.2018Gündem
TSPB’den Hürriyet Yazarı Uğur Gürses’e ödül

TSPB’den Hürriyet Yazarı Uğur Gürses’e ödül

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) 3. TSPB Sermaye Piyasaları Ödül Töreni’ni kapsamında Sermaye Piyasası Yazarı ödülünü Hürriyet Yazarı Uğur Gürses’e verdi.

12.04.2018Ekonomi
‘Süper satış’ fırtınası

‘Süper satış’ fırtınası

ABD’de cuma günü başlayan hisse senetlerinde düşüş fırtınası dün Asya ve Avrupa borsalarını da sardı. Piyasanın ‘flash crash’ yani süper satış, ani çöküş olarak adlandırdığı bu durumun fitili ABD’de ateşlendi.

6.02.2018Ekonomi
BigPara ve Hürriyet Oto’da yeni dönem

BigPara ve Hürriyet Oto’da yeni dönem

HÜRRİYET internetteki atılımlarını sürdürüyor. Hürriyet İcra Kurulu Başkanı Çağlar Göğüş’ün yaptığı duyuruyla Hürriyet Ekonomi Müdürü Sefer Levent Hürriyet’in finans portalı BigPara’nın yayın yönetmeni, Hürriyet Ekonomi Müdür Yardımcısı Emre Özpeynirci ise Hürriyet Oto’nun yayın yönetmeni oldu. Levent ve Özpeynirci yeni görevlerinin yanı sıra mevcut görevlerini de sürdürecek. Her iki portalın iş süreçlerinden ise Hürriyet Dikey Portaller Koordinatörü Pelin Kurt sorumlu olacak.

17.01.2018Ekonomi
‘Zenginlikler şehri’

‘Zenginlikler şehri’

‘Keşfet’ programlarının 8’incisi Hatay, Aydın, Mersin, Gaziantep, KKTC, Edirne ve İzmir’den sonra Kayseri’de düzenlendi. Hürriyet gazetesinin dev yazar kadrosuyla çıkarma yaptığı kentte Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Kayseri olarak türlü zenginliklerin üzerinde oturuyoruz. Doğal güzelliklerimiz, mutfağımız, gönlü zengin insanlarımız ve turizm bölgelerimiz var. Şimdi onları tanıtma ve pazarlama zamanı” diye konuştu.

22.12.2017Ekonomi
Sanayici destek istiyor

Sanayici destek istiyor

HÜRRİYET gazetesi tarafından Taş Yapı ana sponsorluğunda ve İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nin (İAOSB) desteğiyle düzenlenen ‘Hürriyet OSB’lerle Buluşuyor’ zirvesi kapsamında gerçekleşen panelde dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durum, reel ekonomi, sanayinin gelişimi, kurlardaki değişimlerin yatırımlar üzerindeki etkisi ve istihdam gibi konular masaya yatırıldı.

18.12.2017Ekonomi
Bu liseden 2 cumhurbaşkanı bir de genelkurmay başkanı çıktı Meclis buraya taşınacaktı

Bu liseden 2 cumhurbaşkanı bir de genelkurmay başkanı çıktı! Meclis buraya taşınacaktı

‘Kayseri’yi Keşfet’ programının üçüncü günü tarihi bir lise olan ‘Kayseri Sultanisi’ yani Kayseri Lisesi’nde başladı. Tarihi lisesi, Türkiye için ayrı bir önem taşıyor. Çünkü bu lise 2 cumhurbaşkanı bir de genelkurmay başkanına ev sahipliği yaptı. Bu lisenin diğer bir önemli tarafı ise eğer milli mücadele döneminde Yunan ordusu daha fazla ilerleseydi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne de ev sahipliği yapacaktı.

18.12.2017Ekonomi
Hürriyet Kayseri’de...

Hürriyet Kayseri’de...

Son iki yıldır Hürriyet gazetesinin düzenlediği ‘Hürriyet ile Keşfet’ projesi kapsamında gazetemizin yazarları TÜRSAB’a bağlı bazı acentalar bugünden itibaren üç günü boyunca Kayseri’de olacak...

18.12.2017Seyahat
Hürriyet ile Keşfet... 8’inci durak Kayseri oldu

Hürriyet ile Keşfet... 8’inci durak Kayseri oldu!

‘Hürriyet ile Keşfet’ organizasyonlarının 8’incisi Kayseri’de bugün başladı. Hürriyet’in dev yazar kadrosu ile çıkarma yaptığı kentin ekonomisi, tarihi, kültürü ve turistik yerleri ele alınacak. 4 gün sürecek programda Kayseri ile ilgili sosyal medyada da #kayseriyikesfet ve #hurriyetilekeşfet hashtagleri ile Hürriyet yazarları tarafından paylaşımlar yapılacak.

16.12.2017Ekonomi
Son dakika... Fed kritik faiz kararını açıkladı İşte doların ilk tepkisi...

Son dakika... Fed kritik faiz kararını açıkladı! İşte doların ilk tepkisi...

Son dakika... ABD Merkez Bankası (Fed) bu gece faiz kararını açıkladı. Fed bugünkü toplantısında beklenildiği gibi gösterge faizini 25 baz puan artırdı. İşte güne hafif düşüşle 3.83 seviyelerinden başlayan doların karara ilk tepkisi...

13.12.2017Ekonomi
Piyasaların önü açık

Piyasaların önü açık

Türkiye Finans Forumu, ‘Sermaye Piyasaları’ oturumu ile sona erdi. Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ’ın yeni yılda borsada milyarlık halka arzların olacağı müjdesini verdiği oturumda sermaye piyasalarında önümüzdeki 5 yılda güçlü büyüme sağlanacağı vurgulandı.

6.12.2017Ekonomi
Hürriyet’ten dev finans zirvesi

Hürriyet’ten dev finans zirvesi

Finans ve iş dünyası Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen Türkiye Finans Forumu’nda buluşacak.

24.11.2017Ekonomi
Başakşehir uçuşa geçiyor

Başakşehir uçuşa geçiyor

3. havalimanı, 3. köprü gibi büyük kamu projelerine yakınlığıyla öne çıkan Başakşehir, markalı gayrimenkul üreticilerinin de merkez üssü oldu. Başbakan Binali Yıldırım’ın Başakşehir’in yakınından geçeceğini ifade ettiği Kanal İstanbul projesinin de ilçeye değer katacağını belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Kanal İstanbul Başakşehir’i uçuracak” dedi.

9.11.2017Ekonomi
Mersinin 3 Günü

Mersin'in 3 Günü

Uğur Gürses

ABD ve Türkiye’nin vize restleşmesi Türk piyasalarını salladı

ABD ve Türkiye’nin vize restleşmesi Türk piyasalarını salladı

ABD’nin sürpriz bir kararla Türkiye’ye yönelik vize işlemlerini durdurması, buna karşılık Türkiye’nin de ABD vatandaşlarına vize vermeyi askıya alması Türkiye piyasalarına zorlu bir gün geçirtti. Dolar 3.7923 TL, Euro 4.4887 TL, altın 155.7 TL’ye yükseldi. Gösterge tahvil faizi yüzde 12.40’a çıktı, Borsa İstanbul haftaya yüzde 3.66 düşüşle başladı.

9.10.2017Ekonomi
Hürriyet yazarları ABD ile krizi yorumluyor

Hürriyet yazarları ABD ile krizi yorumluyor

ABD, Türkiye’den yapılan vize başvurularını dün akşamdan itibaren durdurdu. Gece yarısına doğru da Türkiye de, ABD vatandaşlarının vize başvurularının askıya alındığını duyurdu. Bu iki karar olay piyasaları salladı. Dolar, Euro hızla yükselirken, Borsa İstanbul’da kayıp yaşanıyor.

9.10.2017Ekonomi
ABD’nin önemi başka ülkelerle kıyaslanamaz

ABD’nin önemi başka ülkelerle kıyaslanamaz

ABD’nin Türkiye ekonomisi için önemi, başka ülkelerle kıyaslanamayacak kadar büyüktür. Dolayısıyla ABD ile yaşanacak çatışmanın etkileri, daha önce çatışma yaşadığımız ülkeler nedeniyle yaşadığımız sıkıntıların kat be kat üstünde olacaktır.

9.10.2017Ekonomi
ABD ‘vize’ gerilimi piyasaları vurdu

ABD ‘vize’ gerilimi piyasaları vurdu

ABD’nin dün akşam Türkiye’ye uygulamaya koyduğu ve Türkiye’nin aynı şekilde karşılık verdiği vize yasağı piyasaların haftaya gergin başlamasına neden oldu.

9.10.2017Ekonomi
İş dünyası bu krizden nasıl etkilenir

İş dünyası bu krizden nasıl etkilenir?

ABD ile vizelerin karşılıklı olarak askıya alınmasına varan krizin ekonomiyi olumsuz etkileyeceğinin işaretlerini para piyasaları sabah ilk işlemlerde verdi.

9.10.2017Ekonomi
Dolar borcu olan vatandaş şu anda ne yapmalı

Dolar borcu olan vatandaş şu anda ne yapmalı?

Türkiye’de en yüksek döviz borçlusu kesim şirketler kesimi. Hane halkının yani bireylerin de döviz borcu var.

9.10.2017Ekonomi
Piyasalar hareketli: Euro ve altın tarihi rekor kırdı, dolar sert yükseldi

Piyasalar hareketli: Euro ve altın tarihi rekor kırdı, dolar sert yükseldi

ALTININ gram fiyatı, Türkiye ile ABD arasındaki diplomatik gelişmelerin ardından haftaya hızlı yükselişle başlayarak 155,7 lira ile tarihi zirvesine çıktı. Gram altın şu sıralarda 152, çeyrek altın ise 250 liradan alıcı buluyor. Dolar fiyatları uluslararası işlemlerde en yüksek 3.7923 seviyesini görürken, sonrasında 3.73 seviyelerinde hareket etti. Euro fiyatları ise 4.4887'yi görerek tarihi rekorunu kırarken, şu sıralarda 4.38 seviyelerinde...

8.10.2017Ekonomi
OVP: Enflasyondan bile düşük kurla pembe tablo

OVP: Enflasyondan bile düşük kurla pembe tablo

Orta Vadeli Program'ın açıklanmasının ardından Hürriyet Gazetesi yazarı Uğur Gürses, rakamları değerlendirdi.

27.09.2017Ekonomi
Ümraniyenin yıldızı parlıyor

Ümraniye'nin yıldızı parlıyor

Konumu, yeni ulaşım yatırımları ve ev sahipliği yaptığı İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesiyle dikkat çeken Ümraniye’nin yıldızı her geçen gün parlıyor. Konut, ofis, otel ve alışveriş merkezi yatırımcılarının gözde ilçesi haline gelen Ümraniye’de kentsel dönüşüm çalışmaları da sürüyor. Son 14 yılda bölgede eski ve riskli olan 85 bin birim yenilendi. Gecekondu bölgelerinde yeni kentsel dönüşüm çalışmaları için de gün sayılıyor.

6.09.2017Ekonomi
Türkiye’nin hızlı balık olması şart

Türkiye’nin hızlı balık olması şart

Panel öncesinde kısa bir değerlendirme yapan Hürriyet Ekonomi Müdürü Sefer Levent, “Dünyaya bakarsak ne yazık ki onümüzdeki 10 yıl geride kalan 10 yıl kadar kolay geçmeyecek. Motive olmamız lazım ama aynı zamanda da tedbirli olmalıyız” diye konuştu.

Sanayi, turizm ve tarım şehri

Sanayi, turizm ve tarım şehri

Sakarya’da, Taş Yapı, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve Hürriyet gazetesinin gerçekleştirdiği ‘Sakarya Ekonomi Zirvesi’nde’ düzenlenen panelde dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durum, reel ekonomi, sanayinin gelişimi ve kurlardaki değişimlerin yatırımlar üzerindeki etkisi gibi konular masaya yatırıldı.

Hatay Ekonomi Zirvesi

Hatay Ekonomi Zirvesi

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Taş Yapı ve Hürriyet gazetesi bir araya gelerek ‘Hatay Ekonomi Zirvesi’ni düzenledi.

Hatay’ın öncelik vermesi gereken konular tartışıldı

Hatay’ın öncelik vermesi gereken konular tartışıldı

Yaklaşık 400 bin Suriyeli mülteciyi sınırlarında misafir eden Hatay’da düzenlenen ‘Ekonomi Zirvesi’nde ilin sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu. Hatay’ın her şeyden önce kamuoyunda oluşan ‘Hatay güvenli değil’ algısını yıkması gerektiğine dikkat çeken panelistler, Hatay’a gerekli desteğin verilmesi konusunda birleşti.

İş dünyası ‘Sakarya’da

İş dünyası ‘Sakarya’da

TÜRKİYE’nin önde gelen firmalarının üretim yaptığı Sakarya’da yarın ‘Ekonomi Zirvesi’ düzenlenecek.

5.07.2017Ekonomi
Vakıfbank ile ilgili çok önemli açıklama

Vakıfbank ile ilgili çok önemli açıklama

Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün Vakıfbank'taki yüzde 58.5 hissesinin Hazine tarafından alınıp Vakıf Katılım'a sermaye olarak aktarılmasının yapılmakta olan torba yasaya gireceğini söyledi.

5.05.2017Ekonomi
Egenin incisi İzmir

Ege'nin incisi İzmir

Yedincisi düzenlenen ‘Keşfet’ organizasyonlarının son durağı İzmir oldu. Hürriyet gazetesi ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin bir araya gelerek düzenlediği organizasyon kapsamında Hürriyet gazetesi yazarları İzmir’e çıkarma yaptı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “İzmir Türkiye ortalamasının kat kat üstünde büyüdü. Bunu tüm şehir dinamiklerini bir araya getirerek başardık. Biz zeybeği tek tek oynuyoruz ama kol kola çalışıp, kol kola üretiyoruz. İzmir yaşayan ve yaşanılacak kenttir” diye konuştu.

2.05.2017Ekonomi
İzmir’i keşfe çıktık

İzmir’i keşfe çıktık

Hürriyet Gazetesi ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin düzenlediği ‘Keşfet’ gezilerinin yedincisi Hatay, Aydın, Mersin, Gaziantep, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Edirne’den sonra İzmir’de gerçekleştiriliyor.

26.04.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Siyasetsiz ekonomi olmaz

ÖNCE Merkez Bankası’nın kararı, sonra Yeni Ekonomi Programı, ardından Bakan Berat Albayrak’ın Almanya ziyareti ve bugünlerdeki Birleşmiş Milletler toplantıları...

26.09.2018

Yeni yıl ve vedalar

YENİ yıl, Hürriyet için de önemli bir kilometre taşı.

31.12.2017

Önce Türkiye

TRUMP niye böylesine akılsızca bir iş yaptı sorusuna cevap veren aklı başında insanlar, onun iç politika hesaplarına dikkat çekiyor.

7.12.2017

İzmir'i keşfet

Hürriyet yazarlarının “İzmir’i Keşfet” kapsamındaki ziyaretleri sonrasında yazdıklarını gazetede okuyorsunuzdur.   Ben de üç günlük yoğun programın Urla’daki enginar festivaline denk gelen iki saatlik bölümüne katılma şansı buldum.  İşte o iki saatte biriktirdiklerim:

30.04.2017