MENÜ

Uganda

Uganda ile ilgili tüm haberleri, son dakika Uganda haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Uganda haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.992 Uganda haberi bulunmuştur.

Uganda Haberleri

Ugandanın en çirkin adamı 8. kez baba oldu

Uganda'nın 'en çirkin' adamı 8. kez baba oldu

Uganda'da yaşayan 'her şeyin en çirkini' lakaplı Godfrey Baguma adlı adam sekizinci kez baba oldu.

25.06.2015Kelebek
Uganda’nın ‘en çirkin’ adamı

Uganda’nın ‘en çirkin’ adamı

Uganda’nın ‘en çirkin’ adamı olarak bilinen Godfrey Baguma 8. Kez babaoldu. Tüm fiziksel olumsuzluklarına rağmen hayatından memnun olan Godfrey aynızamanda müzisyen.

25.06.2015Haber
Bu bakış için 7 hafta bekledim 4 saat yürüdüm

Bu bakış için 7 hafta bekledim 4 saat yürüdüm

Nesli kritik seviyede tehlike altında olan dağ gorillerini dünyada her yıl sadece 29.200 kişi görebiliyor. O şanslı kişilerden biri de bendim. Ruanda’daki gümüşsırtlı dağ gorilleri ile bir saat vakit geçirdim. Olağanüstüydü.

13.06.2015Seyahat
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimler sonrası ilk kez konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimler sonrası ilk kez konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenecek 4. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Hükümet kurma çalışmalarına değinen ve "Kimse ben deme hakkına sahip değil" diyen Erdoğan, "Herkes egolarını bir kenara koyup, bir an önce ülkemizde hükümet kurulmalı" ifadelerini kullandı.

12.06.2015Gündem
Ugandalı Cemilin hikâyesi ağlattı

Ugandalı Cemil'in hikâyesi ağlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen 4. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Türkiye'de burslu okuyan Ugandalı Cemil'in hikâyesi törene damga vurdu.

11.06.2015Dünya
Türkiye’nin yaşı 29.6

Türkiye’nin yaşı 29.6

CIA Factbook’un verilere göre Türkiye’nin yaş ortalaması 29.6 olarak açıklandı.

10.06.2015Ekonomi
İşte Türkiyenin yaş ortalaması

İşte Türkiye'nin yaş ortalaması

CIA'in yaptığı araştırmaya göre dünyanın orta yaşlı ülkeleri belirlendi. Grafiğe göre orta yaş aralığının en genç ülkeleri Güney Afrika'da. Orta yaş grafiğinin son evresi olan 40'larındaki ülkeler ise Kuzey Amerika ve Kuzey Avrupa'da.

10.06.2015Kelebek
Dünyaya ün salan görsel efekt videosu

Dünyaya ün salan görsel efekt videosu

Uganda'da çekilen filmde kullanılan görsel efektler, o sahneleri kısa sürede dünya çapında üne kavuşturdu.

2.05.2015Haber
Dünyayı şaşkına çeviren 14 gerçek

Dünyayı şaşkına çeviren 14 gerçek

Bilim, dünyadaki tuhaflıkları açıklamaya çalışıyor ama hala gizemli kalan birçok nokta var. İşte, içinde yaşadığımız dünyada sizi aydınlatacak bazı gerçekler. Uyaralım, içlerinden bazıları aklınızı daha da karıştırabilir...

27.04.2015Keyif
Asgari ücret vaatleri açıklandı, en yükseği 5 bin lira

Asgari ücret vaatleri açıklandı, en yükseği 5 bin lira

Genel seçimler yaklaşırken, partilerin ekonomi programlarında asgari ücret vaatleri dikkat çekiyor. Şimdiye kadar açıklanan en yüksek vaat aylık 5 bin lira net asgari ücret oldu.

21.04.2015Ekonomi
Antimolotof geliyor

Antimolotof geliyor

Kimya sektörünün Microsoft’u iddiasıyla yola çıkan ISONEM, enerji tasarrufu sağlayan ve sivrisinek kovan boya ile yanmaz solüsyon gibi ürünüyle dikkat çekiyor.

15.04.2015Ege
Selin Sayek Böke: İzmir’de dayımda kalacağım

Selin Sayek Böke: İzmir’de dayımda kalacağım

CHP İzmir 2’nci bölge 1’inci sıradan milletvekili adayı olan, ekonomi politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımısı Selin Sayek Böke, dedesi ve dayısının İzmir’de yaşadığını, seçim çalışmaları sırasında dayısında kalacağını söyledi. Böke, "İzmir’in taşıdığı değerler, hayalini kurduğumuz ve iktidarımızda tüm Türkiye’ye yaymak istediğimiz değerler. İzmir’i temsil etmektern onur duyacağım" dedi.

7.04.2015Ege
Badmintoncular Ugandadan madalya ile dönüyor

Badmintoncular Uganda'dan madalya ile dönüyor

Türk badmintoncular, Uganda'da düzenlenen uluslararası turnuvada, bir altın, bir gümüş ve bir bronz olmak üzere 3 madalya kazandı.

22.02.2015Diğer
En sağlıklı beslenen ülkeler beslenemeyenler

En sağlıklı beslenen ülkeler 'beslenemeyenler'

Dünyada meyve, sebze ve sağlıklı yiyecekleri tüketme imkanları eskisinden daha iyi olmasına rağmen insanların daha çok abur cubur yediği bildirildi.

19.02.2015Sağlık
Papa: İdeal çocuk sayısı üç

Papa: İdeal çocuk sayısı üç

Katolik aleminin ruhani lideri Papa Françesko, "Bazıları, iyi bir Katolik olmak için tavşanlar gibi çok çocuk yapmamız gerektiğine inanıyor" diyerek bu görüştekilere tepki gösterdi ve bir ailenin sahip olması gereken çocuk sayısını üç olarak açıkladı.

20.01.2015Dünya
Çocuklarım tehlikede gibi

Çocuklarım tehlikede gibi

Kaptan June Haimoff bugün 92 yaşında. İztuzu kumsalındaki işletmelerin özelleştirilmesine karşı çıkanların eylemlerine soğuk demeden o da destek oldu. İztuzu’nda yaşananları konuşmak için Dalyan’da buluştuğumuzda hâlâ aynı aşkla 40 yıl önce geldiği kumsalı ve caretta’ları anlattı.

10.01.2015Gündem
Binbir tepe ülkesinin goril ailesi Hirwa

Binbir tepe ülkesinin goril ailesi Hirwa

Yağmur ormanlarının arasında, yağmurlara olan kızgınlığını püskürtmek isteyen volkanik bir kara parçası Ruanda. Kendi dilinde kelime anlamıysa ‘binbir tepe ülkesi’. Adı soykırımla özdeşleşen Ruanda, şimdi bambaşka bir görüntüye sahip. Güvenli ve tertemiz sokaklarıyla karşılıyor sizi. Volcanoes Ulusal Parkı ise ülkenin en önemli yeri. Ev sahibiyse tabii ki goriller...

28.12.2014Seyahat
Bizde Japon Kültürü olsaydı Bakanlar Kurulunda kimse kalmazdı

Bizde Japon Kültürü olsaydı Bakanlar Kurulu'nda kimse kalmazdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Barolar Birliğindeki Güvenlik Stratejileri Araştırma Merkezinin "17/25 Sempozyumu'"nda konuştu. Kılıçdaroğlu, "Japonya’dan örnek vermek istemiyorum ama yine de vereyim. Tarım bakanı suçlandı, intihar etti. Bizde Japon kültürü olsaydı Bakanlar Kurulu'nda kimse kalmazdı" dedi.

17.12.2014Gündem
Kılıçdaroğlu: AKPnin maliyeti 1 yılda 30 milyar dolar

Kılıçdaroğlu: AKP'nin maliyeti 1 yılda 30 milyar dolar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hukuki öngörülemezlik nedeniyle son dönemde 30 milyar liralık doğrudan yabancı sermaye yatırımı Türkiye'den kaçtı. Bu rakam yolsuzluğun ve hukuk tanımaz bir hükümetin Türkiye'ye ödettiği faturadır. AKP rejiminin Türkiye'ye maliyeti senede 30 milyar dolardır" dedi.

17.12.2014Gündem
Ugandalı dadı, 18 aylık bebeği dövdüğünü itiraf etti

Ugandalı dadı, 18 aylık bebeği dövdüğünü itiraf etti

Doğu Afrika ülkesi Uganda'da 18 aylık bebeği döverken çekilen görüntüleri, gizli kamerayla kaydedilen dadı, suçunu itiraf etti.

9.12.2014Dünya
Yeni nesil turizm

Yeni nesil turizm

TÜRKİYE’de, turistik organizasyonların da ‘şekli’ değişti. Özellikle üst düzey yöneticiler için ‘farklılık’ yaratan tur operatörleri, artık Romanya’daki Dracula’nın şatosunda misafilerini ağırlıyor ya da 165 metreden Formula 1 yarışı seyrettiriyor.

6.12.2014Ekonomi
Türkiye ‘yolsuzluk endişesi’ artışında ilk 3’e girdi

Türkiye ‘yolsuzluk endişesi’ artışında ilk 3’e girdi

Araştırma şirketi Pew'e göre 7 yılda yolsuzluk endişesi 20 ülke içinde yüzde 20 arttı. Siyasilerin yolsuzluğa bulaşmış olmasının büyük problem olduğunu düşünenlerin sayısı Türkiye'de 2007'de yüzde 37 iken 2014'te yüzde 62'ye yükseldi. Türkiye 25 puanlık artışla Malezya ve Gana'nın ardından Tanzanya'nın önünde yolsuzluk endişesi artışı liginde üçüncü sırada yer aldı.

6.12.2014Ekonomi
Eşcinsellere iltica hakkı

Eşcinsellere iltica hakkı

Avrupa Adalet Divanı, son kararında, eşcinsellik nedeniyle iltica başvurusunda bulunanların taleplerinin dikkatlice incelenmesine hükmetti. Eşcinsellik bir iltica sebebi olarak kabul edilebilecek.

2.12.2014Dünya
Bir tek Ay kaldı

Bir tek Ay kaldı

Otomotiv sektörü, yılın 10 ayında, uzak-yakın, zengin-fakir ayrımı gözetmeden ihracat yaptığı ülke sayısını 180’e çıkardı. İhracatın yüzde 74’ünü AB’ye yapan sektörün ihracat yapmadığı tek yer ‘Ay’ kaldı.

24.11.2014Ekonomi
Bakıcı dehşeti Küçük kızı tekmeledi, tokatladı, yerden yere vurdu

Bakıcı dehşeti! Küçük kızı tekmeledi, tokatladı, yerden yere vurdu

Sosyal medyaya yüklenen bir video izleyenlerin adeta tüylerini ürpertiyor. Uganda'da gizli kamera ile kaydedildiği belirtilen görüntülerde bebek bakıcısı, ailesinin emanet ettiği küçük kıza vuruyor, tekmeliyor ve yerden yere fırlatıyor. Gözü dönmüş kadın küçük ağlayan kıza eline geçirdiği bir cisimle de vuruyor ve ardından üzerinde tepiniyor. Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından sosyal medya kanallarında bakıcıya büyük tepki gösterilerek yetkililerin bakıcı kadına, gereken cezayı vermesi istendi. DHA

22.11.2014Haber
Emenike üzüldü Fenerbahçe sevindi

Emenike üzüldü Fenerbahçe sevindi

17 Ocak-8 Şubat 2015 tarihlerinde yapılacak Afrika Uluslar Kupası'na katılacak ülkeler belli oldu. Evsahibi Ekvator Ginesi'nin doğrudan katılacağı turnuvada Güney Afrika, Kongo, Cezayir, Mali, Gabon, Burkina Faso, Kamerun, Fildişi Sahili, Gana, Gine, Yeşil Burun Adaları, Zambiya, Tunus, Senegal ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti mücadele edecek.

20.11.2014Futbol

Yazar Sonuçları

Türk eşcinselden ABD Dışişleri’ne konferans

SON altı gündür Ertuğrul Özkök’le artık ikimizin de birbirimizden sıkılacağı kadar çok zaman geçirmiş ve son akşam yemeğimize gitmeye hazırlanıyorduk.

6.06.2015

Kıyamet elbet kopar

ARTIŞ sadece iki puan, sosyal yardımların milli gelire oranı bugün yüzde 12.2 iken, CHP sosyal yardım paketi bu oranı yüzde 14.6’ya yükseltiyor.

21.04.2015

Amerikalı profesör soykırım savunucularına bakın ne dedi

BEN 55 yıldır Amerika’da Ermenilerin soykırımı iddialarına karşı burada yaşayan bir avuç Türk vatandaşı ile savaş verirken, CHP’nin adeta soykırımı destekleyen yürüyüşüne lanet ediyorum.

24.01.2015