MENÜ
Arşiv
Etiketler

Ufo

Ufo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ufo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 712 Ufo haberi bulunmuştur.

Ufo Haberleri

Binlerce UFO belgesi yayımlandı

Binlerce UFO belgesi yayımlandı

İngiltere'de bugün 9000'e yakın UFO belgesi kamuoyuna açıklandı.

3.03.2011Dünya
Sivil muhbirler her yerde

Sivil muhbirler her yerde

Eğitimden sağlığa, vize işlemlerinden turizme kadar birçok şikayet hattına gelen ihbarlar sayesinde yaşanan birçok aksaklığın ve ekonomik kayıpların önüne geçiliyor.

18.01.2011Ekonomi
Yeni Zelanda 60 yıllık UFO belgelerini açıkladı

Yeni Zelanda 60 yıllık UFO belgelerini açıkladı

Yeni Zelanda Savunma Gücü, son 60 yıldır gizli tutulan UFO belgelerini bugün açıkladı. Belgelerde yer alan birbirinden ilginç “uzaylılarla karşılaşma vakasında”, ayak numarası 440 olan uzaylılar bile bulunuyor.

22.12.2010Dünya
Türkiyede 52 kez UFO görüldü iddiası

Türkiye'de 52 kez UFO görüldü iddiası

Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi'nden Haktan Akdoğan'ın yayımladığı fotoğraflar UFO tartışmalarını alevlendirdi. Akdoğan, Haziran'dan Kasım sonuna kadar Türkiye'de 23 ilde 38 fotoğraf ve 14 videoda UFO'ya benzer cisimlerin görüldüğünü iddia etti.

22.12.2010Gündem
16 YAŞINDAKİ ÇOCUK ÇEKTİ

16 YAŞINDAKİ ÇOCUK ÇEKTİ

(ÖZEL HABER..İlk kez hurriyet.com.tr'de..) AMERİKA'DAN SONRA AVUSTRALYA'DA DA GÖRÜLDÜ..!! 16 yaşındaki Avustralyalı genç Alex Player, gece geç saatlerde çekim yaparken şoke edici bir olay yaşadı. Genç, evinin bulunduğu arazide tanımlayamadığı bir varlıkla karşılaştı. Elindeki kamerasıyla görüntülediği varlık, kaçırılma olaylarından (abduction) sorumlu oldukları düşünülen Dünya dışı Griler ırkını çağrıştırıyor. hürriyet.com.tr'ye konuşan ufo araştırmacısı Emre Özyumurtacılar, " tüm dünyanın tartıştığı görüntülerin gerçek olup olmadığının tartışılır olduğunu, gerçeğin ileriki günlerde belli olacağını belirtti.

17.12.2010Haber
“Ufo gören masum köylü” öldü

“Ufo gören masum köylü” öldü

Antalya'da bir süredir “zatürre” teşhisi ile tedavi gören, Cem Yılmaz'ın G.O.R.A filminde “Ufo gören masum köylü” karakterini canlandıran 81 yaşındaki Arif Özdemir Gürbilek, hayatını kaybetti

16.12.2010Gündem
UFO GÖREN MASUM KÖYLÜ ÖLDÜ

'UFO GÖREN MASUM KÖYLÜ' ÖLDÜ

Antalya Atatürk Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümünde bir süredir “zatürre” teşhisi ile tedavi gören Arif Özdemir Gürbilek, üç gün önce taburcu edilerek evine gönderildi. Muratpaşa Mahallesi'ndeki evinde rahatsızlanan Gürbilek, hayatını kaybetti.Cem Yılmaz'ın G.O.R.A filmindeki “Ufo gören masum köylü” karakteriyle ün kazanan 4 çocuk, 7 torun sahibi Gürbilek'in cenazesinin, yarın Muratpaşa Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Uncalı Şehir Mezarlığı'nda toprağa verileceği belirtildi.Eşinin ölümünden büyük üzüntü duyduğunu belirten Zeynep Gürbilek, “Eşim öleceği ana kadar Cem Yılmaz'ın kendisini ziyaret etmesini bekledi. Cem Yılmaz, eşimi ziyaret etmediği gibi bir defa olsun telefon bile açmadı. Bizi çok üzdü” dedi.

16.12.2010Haber
Belge depreminin ardından Assangeın ilk açıklaması

Belge depreminin ardından Assange'ın ilk açıklaması

Wikileaks kurucusu Julian Assange, Guardian gazetesinin internet sitesi üzerinden okurların sorularını yanıtlıyor.

8.12.2010Gündem
Geliyorlar

Geliyorlar

ABD’li emekli bir subayın iddiasına göre UFO’lar ocak ayı başında Moskova’ya gelecek, bir hafta sonra da Londra’yı ziyaret edecek.

7.12.2010Dünya
Dünyanın konuştuğu adam ilk kez halkın karşısında

Dünyanın konuştuğu adam ilk kez halkın karşısında

Wikileaks kurucusu Julian Assange, Guardian gazetesinin internet sitesi üzerinden okurların sorularını yanıtladı.

3.12.2010Gündem
Bu hafta sona ermeden

Bu hafta sona ermeden

1.12.2010Kelebek
İşte şüpheli UFO’larımız

İşte şüpheli UFO’larımız

SİRİUS UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Derneği Başkanı Haktan Akdoğan, haziran-kasım 2010 tarihleri arasındaki 6 aylık dönemde kendilerine 1452 UFO ihbarı yapıldığını açıkladı.

29.11.2010Gündem
Türkiye’den 49 UFO başvurusu

Türkiye’den 49 UFO başvurusu

İtiraf etmekten çekinmeyelim. Hepimizin içinde gökyüzünde bir yerlerde başka yaratıklar da olabileceğine dair tuhaf da olsa bir kanaat vardır.

29.11.2010Gündem
UFOLAR TÜRK JETLERİYLE UÇMUŞ

UFO'LAR TÜRK JETLERİYLE UÇMUŞ

Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş, 1983 yılında sekiz arkadaşıyla birlikte uçuş esnasında, Balıkesir civarında bilinmeyen cisimlerle karşılaştıklarını söyledi.Habertürk'te UFO'ların tartışıldığı programa telefonla katılan Karakuş, o geceyi şu sözlerle anlattı:4 numaradaki arkadaşım "Bunlar uçağa benzemiyor, üzerine gideyim' dedi. Ben de bunun üzerine arkadaşımı "Dur herhangi bir harekette bulunma" diye uyardım. Bu arada bir arkadaşım ışıklarını söndürdü. Bu cisimler bu kez de üç numaraya yaklaştılar. Üç numara da ışıklarını söndürünce, bu kez iki numaraya gittiler. Ben sağıma baktığımda kimseyi görmedim ancak sarı bir ışık hüzmesi gördüm. Bizi takipetmeleri Balıkesir'den Denizli'ye kadar yaklaşık 15 dakika devam etti. İki numara da ışıklarını söndürünce benim yanıma geldiler. Ben de ışıklarımı söndürünce, bu cisimler sol tarafıma geçti. Sol tarafıma geçtiklerinde hüzmeler gitti, yerine uçak ışıklarına benzer dört beş tane ışık belirdi. Daha sonra ani bir şekilde kaybolup gittiler.

23.10.2010Haber
Türk jetleri UFOlarla uçmuş

Türk jetleri UFO'larla uçmuş

İlk kez üst düzey bir Türk yetkili, UFO gördüğünü açıkladı. Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş, 1983 yılında sekiz arkadaşıyla birlikte uçuş esnasında, Balıkesir civarında bilinmeyen cisimlerle karşılaştıklarını söyledi.

23.10.2010Gündem
UFO kehaneti gerçekleşti iddiası

'UFO kehaneti' gerçekleşti iddiası

ABD'nin New York kentinde 13 Ekim günü gökyüzünü kaplayan gümüş renkli ve daire şeklindeki cisimler, kısa süreli paniğe neden oldu. Emekli pilot Stanley A. Fulham'ın "gökyüzünü UFO'lar kaplayacak" kehanetinin gerçekleştiği iddia edildi.

15.10.2010Dünya
KEHANET GERÇEK Mİ OLDU

KEHANET GERÇEK Mİ OLDU

NEW YORK'U UFO'LAR BASTI..!! ABD'nin New York kentinde 13 Ekim günü gökyüzünü kaplayan gümüş renkli ve daire şeklindeki cisimler, kısa süreli paniğe neden oldu. Emekli pilot Stanley A. Fulham'ın "gökyüzünü UFO'lar kaplayacak" kehanetinin gerçekleştiği iddia edildi.13 Ekim günü, New York’un Manhattan bölgesinde saat 13.30'da gökyüzünde, sayıları 10’u geçen parlak-gümüş renkli ve dev balona benzeyen cisimler belirdi. Panik yaşayan ABD’liler, New York Polis Teşkilatı (NYPD) ve Federal Havacılık İdaresi’ni (FAA) telefon yağmuruna tutarak gördükleri esrarengiz cisimleri ihbar etti. FAA sözcüsü Jim Peters, “Bazı insanlar gördükleri cisimlerin etrafında sarı ve mavi ışıklar olduğunu belirtti” dedi. Peters, görülen cisimlerin hava balonu olduğunu düşünmediğini, kendilerine cisimlerin gökyüzünde görüldükleri saatte hiçbir hava balonunun uçurulacağı hakkında bilgi verilmediğini belirtti.

15.10.2010Haber
Güldüren Photoshop faciası

Güldüren Photoshop faciası

NASA'nın sitesinde yayınlanan büyüleyici fotoğrafta meğer bir Photoshop faciası saklıymış...

13.10.2010Teknoloji
ABDli eski pilotlardan ilginç UFO açıklaması

ABD'li eski pilotlardan ilginç UFO açıklaması

Amerikalı bir grup kıdemli eski askeri pilot, uzaylıların 1948'den beri İngiltere ve ABD'nin nükleer füze üsleri üzerinde uçtuklarını ve silahları tesirsiz hale getirdiklerini iddia etti.

27.09.2010Dünya
M.Ali’yi yel alsın

M.Ali’yi yel alsın

“Doktorlar” dizisiyle adım attığı oyunculuk kariyerine “Aşk ve Ceza”yla devam etti. Ardından “Çarkıfelek”te hostes olarak karşımıza çıktı. Programda seslendirdiği besteleri, internette büyük ilgi gördü. Ama adı Mehmet Ali Erbil’le aşk dedikodularına karışınca hostesliği bıraktı. Gamze Topuz, şimdi albüm çıkarıp “Müzik dünyasında ben de varım” demeye hazırlanıyor.

25.09.2010Kelebek
UFO nöbeti tutan inşaat mühendisi

UFO nöbeti tutan inşaat mühendisi

İnşaat mühendisi ufolog Semra Şalvan Cezlan bir danışmanlık şirketinin Van temsilcisi. Yakında, Van Gölü’ne kamp kurup uzaylıları gözleyecek.

11.09.2010Gündem
Anneme UFO beklediğimi söylemeyin o beni şantiyede mühendis sanıyor

Anneme UFO beklediğimi söylemeyin o beni şantiyede mühendis sanıyor!

Semra Şalvan Cezlan inşaat mühendisi. Bir danışmanlık şirketinin Van temsilcisi. Evli ve bir kızı var. Kendi deyimiyle sıradan ve normal. Ama uğraştığı konu yüzünden kimi istihbaratçı sanıyor, kimi şizofren. Çünkü o bir ufolog. Yakında Van Gölü’ne kamp kurup uzaylıları gözleyecek. Zira, Van Gölü canavarının USO yani UFO’nun yüzme bileni olduğunu iddia ediyor. Uzaylıların mikroçip taktığı kişilere ekim ayında biyopsi yapılacağını anlatıyor. “UFO gören köylülerin çocukları cahil kalmasın” kampanyasına hazırlanıyor. Allahım bilimkurgu setinde miyim, ne!

11.09.2010 Kelebek
UFO GÖZLEMCİSİNDEN İLGİNÇ İDDİA

UFO GÖZLEMCİSİNDEN İLGİNÇ İDDİA

Van'da inşaat Mühendisliği yapan aynı zamanda 10 yıldır Uzay bilimleri adına profesyonel olarak çalışan 27 yaşındaki Semra Cezlan, Türkiye'de ufo araştırması yapan 2 kadından biri. Cezlan, varlığıyla yokluğu tartışma konusu olan Van Gölü canavarının aslında uzaylılar olabileceğini iddia etti. Van'da tüm enerji kaynaklarını güneşten alacak bir ufo müzesi kurmayı da düşünen Cezlan, yakında Van Gölü kıyısına kamp kurup, gözlem yapacak. Cezlan "Sadece ben değil, dünyanın birçok yerinden Van Gölü'nde uzaylıların üssü olduğunu söyleyen insanlar var. Çok sayıda kişi, Van Gölü içinde çeşitli cisimler gördü. Van'da gözlem yapanlar bizi arıyorlar. Ailesiyle piknik yaparken gölde cisim görenler, akşamın bir vakti farklı bir cisim görüp, polisi çağıranlar oldu. Buda bu iddiayı doğruluyor" diye konuştu. (Gülay ÖZEK - Murat ÇAĞLAR / VAN,(DHA)

31.08.2010Haber
UFO’ları gizleyin

UFO’ları gizleyin

İngiltere tarihinin en önemli başbakanlarından Winston Churchill, 50’li yıllardaki UFO gerçeğini kamuoyundan saklamış.

5.08.2010Dünya
50 yıldır gizlenen UFO belgeleri yayımlandı

50 yıldır gizlenen UFO belgeleri yayımlandı

İngiltere’de İkinci Dünya Savaşı esnasında dönemin İngiltere Başbakanı Winston Churchill tarafından gizlenmesi emredilen UFO belgeleri yayımlandı.

5.08.2010Dünya
ÇİNDE UFO PANİĞİ

ÇİN'DE UFO PANİĞİ

Çin'in doğusunda bulunan Cıciang eyaletinin başkenti Hangcou'da hava trafiği, "tanımlanamayan uçan bir cisim" (UFO) nedeniyle aksadı. Şinhua ajansının yerel makamlardan aldığı bilgiye göre, havaalanı sözcüsü havada UFO'nun belirmesinin ardından Şiaoşan Havaalanının kapatıldığını söyledi.Haberde, bazı uçuşların Ningbo ve Vuşi şehirlerine yönlendirildiği bildirildi.Sözcü, havaalanının uçuşlara açıldığını ve olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü aktardı.

10.07.2010Haber
Bakanlıktan UFO açıklaması

Bakanlık'tan "UFO" açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı, yenilenen Astronomi ve Uzay Bilimleri Dersi Öğretim Programı'nda “ufo ve uzaylılar” gibi hususların yer almadığını bildirdi.

24.06.2010Gündem
Akyazıda ufo heyecanı

Akyazı'da ufo heyecanı

SAKARYA’nın Akyazı İlçesi'nde dün akşam bir kişinin itfaiye ve polisi arayarak, ışıklar saçan bir cismin restoranın üzerine düştüğü yönündeki ihbarı ilçede heyecan yarattı. Polisin restoranın çatısında yaptığı araştırmada herhangi bir cisme rastlanılmadı.

4.06.2010Gündem
Hawking’in uzaylıları nerede yaşıyor

Hawking’in uzaylıları nerede yaşıyor

Son bir iki gündür gazete haberlerinde ünlü astrofizikçi Stephan Hawking’in uzaylılar ile ilgili yaptığı değerlendirmeler yer almıştır.

27.04.2010Teknoloji
Atatürk Havalimanında kavşak inşaatı tamamlandı

Atatürk Havalimanı'nda kavşak inşaatı tamamlandı

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi ile Ulaştırma Bakanlığına bağlı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) arasında yapılan protokol gereğince yapımına yaklaşık 1 yıl önce başlanan "Atatürk Havalimanı Önü Katlı Kavşak ve Bağlantı Yollarının Düzenlenmesi İnşaatı" çalışmaları, çevre düzenlemesi dışında sona erdi. Kavşak trafiğe açıldı. Resmi açılış ise önümüzdeki günlerde yapılacak.

26.04.2010Ekonomi
Koyun katliamında uzaylı şüphesi

Koyun katliamında uzaylı şüphesi

İngiltere'nin Shropshire bölgesindeki çiftçiler, koyun sürülerine yapılan bir dizi saldırıdan "UFO'larla gelen uzaylıları" sorumlu tutuyor.

5.04.2010Dünya
Havalimanı çevresindeki trafik çilesi bitiyor

Havalimanı çevresindeki trafik çilesi bitiyor

Türkiye'nin dünyaya açılan en büyük kapısı Atatürk Havalimanı'na ulaşımı sağlayan toplam altı köprünün yer aldığı “kavşak ve bağlantı yollarının düzenlenmesi inşaatı” çalışmalarında sona gelindi.

26.03.2010Gündem
Chelseanin stadındaki ilginç olay

Chelsea'nin stadındaki ilginç olay

İngiltere'nin başkenti Londra'da bir polisin, 1999'un Mart ayında Chelsea kulübünün maçlarını oynadığı Stamford Bridge stadyumu üzerinde tanımlanamayan uçan cisim (UFO) gördüğü bildirildi.

18.02.2010Spor
Yolun başındayız

Yolun başındayız

Türkiye’nin online alışveriş konusunda henüz yolun çok başında olduğunu belirten “www.hirdavat.com” adlı sitenin yaratıcısı İrfan Toprak, “Online alışveriş, bazen mağaza yönetmekten daha zor bir iş” dedi.

19.01.2010Ankara
Cep telefonunda en gerçekçi oyun

Cep telefonunda en gerçekçi oyun

Bir Fransız firması tarafından geliştirilen ve insansız savaş uçaklarından ilham alan yeni bir video oyunu, en “gerçekçi” cep telefonu uygulamalarından biri.

17.01.2010Dünya
Sigara yasağı ısınmaya yaradı

Sigara yasağı ısınmaya yaradı

Kapalı alanlarda sigara içilmesinin yasak hale getirilmesinin ardından lokanta, kahvehane, kafe ve otel gibi işletmelerin açık hava konseptlerini yaygınlaştırması, ısıtma sektöründeki satışları artırdı.

28.12.2009Ekonomi
Tekstilde 2009 ‘en kötü yıl’ oldu, intihar ve kapanan fabrikalar damgasını vurdu

Tekstilde 2009 ‘en kötü yıl’ oldu, intihar ve kapanan fabrikalar damgasını vurdu

Türk tekstil, hazır giyim ve konfeksiyon sektörü 2009’da en kötü yıllarından birini geçirdi. Sektör Denizli’den gelen bir intihar haberi ile Denizli Basma’nın kapısına kilit vuran patronu Esat Sivri’nin “Anadolu kaplanı değil Anadolu eşeğiyiz” sözleriyle sarsıldı. Hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı yılı yüzde 17 civarında küçülmeyle kapatırken, sektör 2010 için umutlanmak istiyor.

26.12.2009Ekonomi
200 milyon liralık infrared ısıtıcıda 80 taklit marka sancısı yaşanıyor

200 milyon liralık infrared ısıtıcıda 80 taklit marka sancısı yaşanıyor

Infrared ısıtıcı üreticisi Ufo’nun Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdullah Yeşil, Türkiye’de 200 milyon TL büyüklüğündeki ısıtıcı sektörünün yarısına yakınını taklitçi firmaların işgal ettiğini söyledi.

16.12.2009Ekonomi
Yine UFO gördüler, ama...

Yine UFO gördüler, ama...

UFO'lar bu kez de Rusya'da ortaya çıktı. Ya da ortaya çıkan başka bir şeydi. İşin aslı burada...

15.12.2009Teknoloji
Uzaydan gönderildim

Uzaydan gönderildim

Soner Arıca da 'uzaylı şarkıcılar' kervanına katıldı. Ünlü popçu, 'New York'ta öldüğüme ve sonrasında uzaydan görevli olarak dünyaya geldiğime inanıyorum' dedi.

11.12.2009Gündem
Türkiye Nigarı vermedi

Türkiye Nigar'ı vermedi

Türkiye, sahte pasaportla yakalanan İranlı kadın ateist lider Nigar'ı İran'a geri vemedi. İran'a gönderilmesi halinde idam edilecek olan Nigar'ın dramını ortaya çıkaran hurriyet.com.tr, dev bir anket yapmış ve okuyucularına sormuştu: Türkiye İranlı ateist lider Nigar hakkında ne karar almalı? 481.252 kişinin oy kullandığı anketten 'Nigar başka bir ülkeye gönderilsin' sonucu çıkmıştı. Bakanlık da hurriyet.com.tr okurlarının sesine kulak verdi ve Nigar'ı İran'a göndermeme kararı aldı. Nigar, BM'den sığınma talep etti. BM'den karar çıkana kadar Nigar, açıklanmayan bir yerde polis kontrolünde tutulacak.

7.12.2009Gündem
CSK Antalya

CSK Antalya

Hafta sonu için Antalya Belek’teyim.

5.12.2009Yazarlar
Bir besteler nasıl yoktan var edilir

Bir besteler nasıl yoktan var edilir

Remzi Kitabevi’nde, D&R’da ve Kabalcı Kitabevi’nde çok satanlar rafının baş köşesinde duran Kayıp Gül adlı romanı elime aldım.

7.11.2009Kelebek
UFO’cu tekstilcinin ‘icat’ çıkaran Funika’sını oğulları yaşatacak

UFO’cu tekstilcinin ‘icat’ çıkaran Funika’sını oğulları yaşatacak

Dünya dışı varlıklara inanması nedeniyle ‘UFO’cu işadamı olarak anılan Osman Nuri Sözkesen’in, ‘Funika icat çıkarır’ sloganlı şirketini oğulları yaşatacak. Sözkesen’in eşi ve şirketin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlknur Sözkesen, Oğulları Kemal ve Civan ile eşinin bıraktığı maddi ve manevi bütün değerleri sürdürmeye kararlı olduklarını açıkladı.

16.10.2009Ekonomi

‘Funika'yı oğullarımla yaşatacağız’

DENİZLİ'de geçen hafta fabrikasındaki odasında tabancayla intihar eden Funika Holding Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Sözkesen'in eşi İlknur Sözkesen, iki oğlu ve holdingin üst düzey yöneticileriyle birlikte basının toplantısı yaparak, “Funika'yı çocuklarımla yaşatacağız” dedi.

16.10.2009Ekonomi

Yazar Sonuçları

Van Gölü kıyısında bir USO partisi yapsak

Şehir ışıklarının olmadığı, gökyüzündeki tüm yıldızların kabak gibi göründüğü bir gece ortamında şu klişe muhabbet yapılmazsa olmaz:

12.09.2010

Yeni ürünler geliştirdiler 2009’a damgalarını vurdular

DÜNYAYI etkisi altına alan krizle mücadele eden Türk firmaları, geliştirdikleri ürünlerle yeni pazarlar oluşturmayı başardı.

27.12.2009

Bir Bestseller nasıl yoktan var edilir

Çok ama çok ilginç bir olayla karşı karşıyayım. Bu olayın adını muhteviyatını anlattıktan sonra gelin birlikte koyalım isterseniz.

7.11.2009

Bu hikaye beni dağıttı!

Şu hayattan tek beklentim (evet belki tek beklentim olmayabilir, resmen yalan söylüyorum ama neyse şimdi) huzur.

3.11.2009