MENÜ

Ufo

Ufo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ufo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 712 Ufo haberi bulunmuştur.

Ufo Haberleri

İşte TEOG’da çıkan UFO sorusu

İşte TEOG’da çıkan UFO sorusu

TEOG sınavının ikinci oturumları da bitti ancak sosyal medya yankıları sürüyor. Türkçe'de dün çıkan 'selfie' sorusu gibi bugün de TEOG İngilizce'deki 'UFO' sorusu çok konuşuluyor.

27.11.2014Eğitim
Fen soruları zorladı, günün konusu UFOydu

Fen soruları zorladı, günün konusu UFO'ydu

TEOG kapsamında uygulanan merkezi ortak sınavların 26-27 Kasım’da gerçekleştirilen birinci dönem oturumları tamamlandı.

27.11.2014Eğitim
TEOG maratonu bitti, sıra sonuçlarda

TEOG maratonu bitti, sıra sonuçlarda

TEOG kapsamında yapılan ortak sınavlar tamamlandı. 26-27 Kasım’da TEOG kapsamında uygulanan sınavlara katılanlar rahat bir nefes alırken, katılamayan öğrenciler için aralık ayında mazeret sınavları yapılacak. TEOG sonuçlarının ise ocak ayında açıklanması bekleniyor.

27.11.2014Eğitim
Uçağın altından geçen UFO kameraya kaydedildi

Uçağın altından geçen UFO kameraya kaydedildi

İran'da uçakta uçarken bir yolcunun aşağıyı çektiği sırada geçen UFO'nun kameraya takılması izleyenleri hayretler içerisinde bıraktı. Gerçek olup olmadığı hakkında birçok tartışma programı yapılan UFO ile ilgili bir görüntü daha arşivlere geçmiş oldu.

12.11.2014Haber
NASA bir UFO’yu görüntüledi

NASA bir UFO’yu görüntüledi

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) bulunan astronotlar, bir UFO görüntüledi. NASA astronotu Reid Wiseman ile Avrupa Uzay Ajansı’ndan Alexander Gerst, görüntü çekildiği sırada istasyonun dışında bakım işleri yapmaktaydı. Kameranın açısı değişmeden önce birkaç saniyeliğine görülen UFO’yla ilgili bugüne dek bir açıklama gelmezken, görüntüler bizzat NASA tarafından Youtube’daki kanallarına yüklendi. Bu yüzden de bu seferki görüntünün, şu ana kadarki tüm UFO görüntülerinden daha gerçekçi olduğu düşünülüyor.

22.10.2014Haber
İşte Appleın UFOsu

İşte Apple'ın UFO'su!

Apple'ın 2016'da tamamlanması beklenen "UFO'su", bugün yukarıdan bakınca nasıl görünüyor

2.09.2014Teknoloji
İşte Appleın uzay üssünün son hali

İşte Apple'ın uzay üssünün son hali

Apple'ın 2016'da tamamlanması beklenen "UFO'su", bugün yukarıdan bakınca nasıl görünüyor?Apple'ın yeryüzüne inmiş bir uzay gemisini andıran, inşaat halindeki kampüsü için her şey yolunda gitmiyor olabilir. Planlanandan 2.5 milyar daha pahalıya gelen projenin tamamlanması da bir yıl öteye atılmış durumda. Ancak kampüs için çalışmalar devam ediyor. Peki dev yapı, şu an itibariyle nasıl görünüyor?DJI Phantom 2'ye bir GoPro kamerası monte eden Twitter kullanıcısı jmcminn, Apple'ın milyar dolarlık kampüsünün inşaatının son halini kuşbakışı kaydetmeyi başardı. Videoda kampüsün gerçekten de dev bir uzay aracına benzeyeceği gözlemlenebiliyor. Kampüsün boyutunun büyüklüğü de şaşırtan detaylardan.Yapının 2016'dan önce tamamlanması beklenmiyor. Düz bir hesapla kampüsün tamamlanmasının iPhone 8'e denk geleceğini söyleyebiliriz.

2.09.2014Haber
Houstonda görülen UFOnun videosu ortaya çıktı

Houston'da görülen UFO'nun videosu ortaya çıktı

Bu hafta içinde ABD'nin Houston kentinde UFO görülmüş, görgü tanıkları cismin fotoğrafını çekip, sosyal medyada yayınlamıştı. Olayın video kaydı da çıktı. İşte o görüntüler...

21.08.2014Haber
Funikanın şirketleri birer birer kurtuldu

Funika'nın şirketleri birer birer kurtuldu

‘Ufo’cu işadamı’ olarak anılan Denizlili işadamı Osman Nuri Sözkesen 5 yıl önce intihar ettiğinde geride, iflas erteleme sürecindeki 4 şirket ve yüzlerce çalışan bıraktı. Sözkesen'in intihar sonrası bıraktığı notta ise alacakları ve borçları yazılıydı. Sözkesen'den sonra işlerin başına eşi İlknur ve 20'li yaşlardaki iki oğlu geçti. Kayyum denetimindeki şirketler 5 yıl sonra iflas ertelemeden çıktı. Şirketlerin üzerindeki tedbirler de kaldırıldı. Babası intihar ettiği süreçte öğrenci olan Kemal Sözkesen iflas erteleme sürecinde zor günler geçirdiklerini, ancak işleri yoluna koyduklarını söyledi.

29.07.2014Ekonomi
UFOdan haciz açıklaması

UFO'dan haciz açıklaması

UFO Hürriyet'te yayınlanan "Türkiye’nin dev markasında kriz çanları” haberi ile ilgili açıklama yaptı.

25.07.2014Ekonomi
Türkiyede UFO gününde

Türkiye'de 'UFO' gününde

1990’ların sonu. Doktor Aylin Radomisli’nin Manhattan’da nehre nazır dairesinde ateşli bir sohbet içindeyiz. Oturma odasında Apollo 15’in pilotu James Irwin, Türk siyasetinin temel taşlarından CHP’li Kasım Gülek var. Dr. Radomisli’nin kız kardeşi Nilüfer aynı zamanda Gülek’in eşi.

21.07.2014Dünya
UFOlar Bodrumu çok sevdi

UFO'lar Bodrum'u çok sevdi

SİRİUS Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi, merkeze ulaşan Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde çekilen görüntü ve fotoğrafların yapılan inceleme ve analizler sonucunda UFO olduklarını internet sitesinden yaptığı açıklama ile duyurdu. Fotoğraf ve görüntüler ise kamuoyuyla internet sitesi aracılığıyla paylaşıldı.

18.07.2014Ege
Türkiyenin dev markası UFO hacizlerle boğuşuyor

Türkiye'nin dev markası UFO hacizlerle boğuşuyor

Türkiye ısıtıcı pazarının yüzde 85’ini elinde bulunduran UFO hacizlerle boğuşuyor. Grup şirketlerine 50’ye yakın icra takibi yapılmış durumda. UFO’nun İtalyanlarla ortak kurduğu şirket de icra takibinden nasibini aldı. Bir çok alacaklı, haciz işlemi için kuyruğa girdi. Alacaklılarda biri geçtiğimiz cuma günü depodaki 2 bin 500 ısıtıcı haczetti. UFO’nun iki büyük fabrikasında ise faaliyet durma noktasında. Şirket sahipleri konu ile ilgili açıklama yapmazken, yaşanan sıkıntının temelinde organik tarıma yapılan yatırımın yattığı ifade ediliyor.

17.07.2014Ekonomi
Bilim adamlarını şaşkına çeviren delik

Bilim adamlarını şaşkına çeviren delik

Rusya'da keşfedilen devasa delik görenleri şaşkına çeviriyor. Peki derinliği 80 metreye ulaşan bu delik nasıl açıldı? Bir göktaşı mı? Yoksa metan gazı patlaması sonucu oluşan bir görüntü mü?

16.07.2014Teknoloji
Kan donduran tarikatlar

Kan donduran tarikatlar

Dünya üzerinde bulunan tarikatların arasında dini ve ruhani fanatik eğilimleriyle tanınan ve terörist faaliyetleri ile dehşet saçan topluluklar giderek artıyor.

5.06.2014Gündem
Tanımlanamayan bir cisim yaklaşıyor

Tanımlanamayan bir cisim yaklaşıyor

UFO gören masum köylü demeyin, ben de bir tane gördüm. Hadi Eva bir kenara, askeri uçaklar da görmüş ki peşine takılmış. Durur muyum hiç, atladım konuya

17.05.2014Kelebek
Ufo gördüm

Ufo gördüm

Saba Tümer’le Bu Gece programına sanatçı İntizar konuk oldu.

7.05.2014Kelebek
Ata Nirun Hitlerin yıldız haritasını çıkardı

Ata Nirun Hitler'in yıldız haritasını çıkardı

Ata Nirun, 30 yılık mesleki kariyerinde yaptığı araştırmanın ürünü olan ve yüzlerce makale, film ve kitap, binlerce fotoğraf inceleyerek hazırladığı başyapıt niteliğindeki kitabı "Adolf'un Kavgası", önemli araştırmaları destekleyen Wizard Yayınevi tarafından çıkartıldı.

15.04.2014Gündem
GÖREN UFO SANDI

GÖREN UFO SANDI

NASA'nın Kennedy Uzay Merkezi’nde test sürüşlerini yaptığı Morpheus uzay aracı adeta UFO'yu andırıyor. 7 milyon dolarlık Morpheus projesiyle amaçlanan, otonom navigasyon sistemlerini ve diğer uzay uçuşu teknolojilerini test etmek. Bugüne dek birçok testten geçen Morpheus, 2 yıl önce test uçuşu sırasında yere çakılmış, alev alan uzay aracı güçlükle söndürülmüştü.

6.03.2014Haber
NASANIN MARSTA ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFTA İLGİNÇ AYRINTI

NASA'NIN MARS'TA ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFTA İLGİNÇ AYRINTI

NASA'nın Mars'taki robotları gökyüzünde hareket eden bir nesne belirledi.Curiosity’nin Mars’ta çektiği son görüntülerde gökyüzünde birden koni şekilli bir cisim beliriyor. UFO avcılarına göre havada duman izleri bırakan bu şekil UFO’ların uzayda yolculuk ettiğine dair önemli bir ip ucu olabilir. UFO avcıları Curiosity’nin çektiği fotoğrafın uzaylıların varolduğuna dair bir kanıt olduğunu düşünüyor. Söz konusu parlak obje Mars yüzeyinden açıkça görülebiliyor.

30.01.2014Haber
BREMENDE UFO ALARMI.. HERKES ŞAŞKIN

BREMEN'DE UFO ALARMI..!! HERKES ŞAŞKIN

Kuzey Almanya'nın Bremen kentinde Pazartesi akşamı Havaalanı civarında UFO (Bilinmeyen Gök Cismi) görüldüğü iddia edildi. Bu iddia havaalanı ve Bremen kentinde büyük heyecan yarattı. Bremen Havaalanı kule görevlileri tarafından görülen ve radarda tespit edilen cisim nedeniyle bazı uçuşlar iptal edilip, havaalanına inişler de ertelendi. Güvenlik görevlileri görülen gökcismini araştırmaya başladı. Görüldüğü iddia edilen UFO hikayesine bazıları inanıyor bazıları ise inanmıyor. UFO'nun havaalanında heyecan yarattığını anlatan turizmci Bünyamin Şereflioğlu, "Ben 1996 yılından beri burada iş yapıyorum. İlk kez böyle bir olayla karşılaştık. UFO nedeniyle uçak iniş ve kalkışları iptal edildi. Helikopterler kaldırıldı. Araştırmalar yapılıyor. Heyecan ve şaşkınlık var. Kule görevlisi UFO'yu gördüğünü söyledi" dedi.. DHA

8.01.2014Haber
Ankaranın yılbaşı adresi Güvenpark oldu

Ankara'nın yılbaşı adresi Güvenpark oldu

Ankaralılar, 2014 yılına, Kızılay Meydanı’ndaki kutlamalarla “merhaba” dedi. Güvenpark’ta dilek fenerleri uçuruldu.

1.01.2014Ankara
RUSYADAN TARTIŞMA YARATACAK UZAYLI İDDİASI

RUSYA'DAN TARTIŞMA YARATACAK UZAYLI İDDİASI

Rusya’da yayın yapan TNT televizyon kanalı dünyamızı ziyaret eden uzaylılarla ilgili eski bir tartışmayı yeniden canlandırdı. Yayınlanan belgeselde, 1942’de gizli servis KGB ile UFO’lar arasında direkt temas kurulduğu iddia edildi. KGB arşivlerinde bulunan gizli belgelere dayandırılan iddiaya göre, uzaylılarla KGB arasında 19 yıl devam eden mesajlaşmanın ardından 1961’de ilk yüz yüze randevu planlandı. 1969’da bir UFO aracı Sovyet savaş uçağı MIG-25 tarafından vurularak düşürüldü. Düşen UFO askeri birlikler tarafından incelendi. Belgeselde uzaylıların otopsi süreci ekrana getirildi. Söz konusu film çelişkili yorumlara da yol açtı. Böyle bir çekimin gerçekten var olduğunu kabul eden eski KGB çalışanları, konunun çarpıtılarak kamuya sunulduğu imâsında bulundu. İsmini açıklamayan eski ajanlar bu filmlerin zamanında ABD’yi korkutmak için hazırlandığını, Sovyetler Birliği’nin uzaylılardan yeni teknolojiler alan bir ülke olarak gösterilmek istendiğini söyledi. Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA-KURGU:

13.12.2013Haber
İncirlik Üssü’nde Ufo görüntülendi iddiası

İncirlik Üssü’nde Ufo görüntülendi iddiası

SİRİUS Ufo Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan, Adana’daki İncirlik Üssü’nün üzerinde ufo görüntülendiğini iddia etti.

6.11.2013Gündem
Şu çılgın Führer

Şu çılgın Führer

Türkiye’de internet üzerinden yükselişe geçen ırkçılık şaka kaldırmayacak durumda. En çok dikkat çeken kendilerine ‘Türk Naziler’ diyenler.

20.10.2013Avrupa
BU GÖRÜNTÜLER GERÇEK Mİ

BU GÖRÜNTÜLER GERÇEK Mİ

Kanada'da çekildiği ileri sürülen bu görüntüler sanal alemde tartışma yarattı.. İnternet dünyasına düşen habere göre, inanılmaz olay Kanada'da yaşandı. Vancouver'de ikinci ligdeki bir beyzbol maçını izlemek için tribünleri dolduran taraftarlar görüntülere göre karşılarında UFO gördü. Bilinen UFO tanımına bire bir uyan beyaz ve mavi ışık yayan cisme zoom yapan taraftar, cismin net görünmesini sağlarken, akıllarda da soru işareti bıraktı.. Söz konusu haberde "Herkes şahit oldu" dense de görüntüler dikkatli incelendiğinde, ağaçların üstünde asılı duran cisme sadece kameramanın odaklandığı anlaşılıyor.. "UFO'nun ufukta belirmesiyle birlikte bütün statta şaşkınlık nidaları yükseldi" denilen haberde, maçı seyreden insanların sahada oynanan topa mı, yoksa ağaçların üzerinde belirdiği ileri sürülen cisme mi tepki gösterdikleri anlaşılmıyor. Yetkililer, bu tip görüntülere temkinli yaklaşılmasını belirtirken, sanal alemde çok iyi kurgulanmış "Fake" denilen videolarında bulunduğunu söylediler.

11.09.2013Haber
Evini duvar yerine akvaryumla çevirdi

Evini duvar yerine akvaryumla çevirdi

ÇEŞMELİ işadamı Mehmet Ali Gökçeoğlu, denizi evine getirdi.

11.08.2013Ege
UZMANLAR ŞAŞKIN

UZMANLAR ŞAŞKIN

Hollanda Hayvanat Bahçesi'ndeki bu ilginç durum herkesi şaşkına çevirdi. Hayvanat bahçesinde bulunan 112 babun türü maymun birden bire garip davranmaya başladı. Ziyaretçiler geldiğinde maymunların hepsi insanlara sırtını dönüp yemeden içmeden kesiliyor. Emmen Dierenpark'taki bu durumu şaşkınlıkla karşılayan zoologlar, bu garip davranışa bir anlam veremedi. Şu ana kadar yaptıkları çalışmalardan da bir sonuç alamadılar. Maymunların bu tuhaf davranışı üzerine görülmeyen bir tehdit algılaması gündeme geldi. Hatta bu davranışın olası bir deprem veya UFO'dan olmuş olabileceği tezi bile geliştirildi. Son derece iştahlı olan maymunların birden bire iştahtan kesilip taşların üstünde sabit oturmasına anlam veremeyen uzmanlar, bu tuhaf davranışın nedenini araştırıyor. Hayvanat bahçesi yetkilileri son 20 yılda 4 kez bu tür davranış olduğunu belirterek, "Ziyaretçilerden birisi veya üzerindeki tişörtteki simge onları bu hale getirmiş olabilir" dedi.

6.08.2013Haber

GÖRÜNTÜLER YAVAŞLATILINCA ORTAYA ÇIKTI

Paris havaalanından yolculardan birinin uçak havalanırken çektiği görüntüler yavaşlatıldığında ortaya çıkan görüntü hayrete düşürdü.Uçağın kalkışı esnasında insan gözünün seçemeyeceği bir hızda geçip giden ve görüntüler yavaşlatılıp kare kare oynatılınca görülebilen cismin, Ufo olup olmadığı iddası kafaları karıştırdı. Görüntüleri izleyenlerin cismin Ufo olduğuna dair iddalar ortaya atsalarda, yetkililerden herhangi bir açıklama gelmedi.

25.07.2013Haber
Üçüncü Türden Yakınlaşmalar

Üçüncü Türden Yakınlaşmalar

1945'de esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuş bir uçak, aniden Mojave Çölü'nde ortaya çıkar. Bir yolcu uçağının pilotu gökyüzünde tanımlanamaz, parlak bir nesneyle karşılaşır. Basit bir elektrik teknisyeni olan Roy Neary'da bir UFO görür. Hatta gördüğünü iddia ettiği UFO'dan geriye bir de güneş yanığı hatıra kalır. Bütün işi bırakıp evde tuhaf bir projeye gömülen Roy, yaptıklarıyla karısını fazlasıyla endişelendirir. Roy yalnız değildir.

19.07.2013Ekran
SADECE DİKKATLİ BAKANLAR GÖREBİLDİ

SADECE DİKKATLİ BAKANLAR GÖREBİLDİ

Ufo meraklılarını heyecanlandıran bu görüntüler Chicago'dan geldi. 4 Temmuz bağımsızlık kutlamaları sürerken kameralara yansıyan görüntüler ufo iddialarını gündeme getirdi. Gösterileri balkondan izlemek isteyen bir kişi gökyüzündeki cisimleri görünce hemen harekete geçti. Kayda giren kişi üçgen cisimlerin gökyüzündeki hareketini saniye saniye kaydetti. Ufo olduğu öne sürülen cisimler ülkede heyecan yaratırken görüntüler sadece bununla sınırlı kalmadı. Şehirde aynı tarih ve saatlerde çekilen başka görüntülere de tanımlanamayan cisimler yansıdı. Sadece gökyüzüne dikkatli bakanlar tarafından görülen bu görüntüler sosyal paylaşım sitelerinde rekor kırarken uzmanlardan herhangi bir açıklama yapılmadı.

7.07.2013Haber
İngilterenin 50 yıllık UFO belgeleri kamuoyuna sunuldu

İngiltere'nin 50 yıllık UFO belgeleri kamuoyuna sunuldu

İngiltere Savunma Bakanlığı, UFO birimine gönderilen ihbarları gün ışığına çıkardı.

21.06.2013Gündem
ABD UFOsunu denizden uçurdu

ABD "UFO'sunu" denizden uçurdu

ABD Donanması, ilk kez Atlas Okyanusu'ndaki bir savaş gemisinden savaş uçağı büyüklüğünde, insansız uçak kaldırdı.

15.05.2013Gündem
BU GÖRÜNTÜLER DE VANDA KAYDEDİLDİ

BU GÖRÜNTÜLER DE VAN'DA KAYDEDİLDİ

VAN'da kaydedilen bir görüntü, kent semalarında tanımlanamayan uçan cisim (UFO) heyacanı yaşattı. Yerel haftalık Öz Haberci Gazetesi'nin sahibi Murat Çurku, piknik yapmak ve fotoğraf çekmek için Pazar günü Van Gölü kıyısında bulunan İskele sahiline gitti. Bir süre sahilde dolaşıp fotoğraf çeken Çurku, İskele sahilinden görünen Van Gölü'nün Kuzeyine düşen Çarpanak Adası'nın yakınında bir cisim dikkatini çekti. Gördüğü cisim karşısında büyük şaşkınlık yaşayan Çurku şöyle konuştu ;"Hava güzeldi ve fotoğraf çekmek için gittiğim İskele sahilinde, Çarpanak Adası civarında bir cisim gördüm. Önce fazla dikkat etmedim fakat daha sonra cismin hareket edip şekil değiştirdiğini gördüm. Elimdeki makinayla cismi çekmeye başlayınca, cisim UFO'yu andıran şekle geldi. Daha sonra hareket ederek oradan ayrıldı. Hayatımda böyle birşey görmedim. Büyük şaşkınlık içine girdim. Gördüğüm cismin ne olduğunu bilmiyorum ama UFO'ya benzediğini söyleyebilirim" dedi.Gülay ÖZEK /VAN/DHA

29.04.2013Haber
Yerel gazetecinin UFO heyecanı

Yerel gazetecinin UFO heyecanı

VAN’da kaydedilen bir görüntü, kent semalarında tanımlanamayan uçan cisim (UFO) heyacanı yaşattı.

29.04.2013Teknoloji
TÜRKİYEDE UFOLAR BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

TÜRKİYE'DE UFO'LAR BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

Atatürk'ün gözetleme yaptığı yerde de görüldüler..!! Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi'ne 01 Ocak – 23 Nisan tarihleri arasındaki yılın ilk 4 aylık döneminde yapılan UFO ihbar sayısı toplamda 1578'i buldu. Bu ihbarlardan 287 tanesi digital fotoğraf veya video kameralarla kayda alındı. Bu 287 görsel material üzerinde yapılan detaylı analizler ve incelemeler sonucunda, bunların 263 tanesinin uydu, Venüs, çin feneri, kuş, leke, balon, fotomontaj, ışık yansıması ve yanılsama gibi açıklanabilir doğal fenomenler olduğu belirlendi. 24 tanesinin ise 21 fotoğraf ile 3 video nun “UFO” olduğu tespit edildi.Gözlemlerin ve kayıtların yapıldığı bölgeler; İstanbul ve çevresi, Kütahya, Antalya, Alanya, Bursa, Samsun, Ankara, İzmir ve çevresi, Bodrum, Aksaray, Afyon, Uşak, Denizli, Kayseri, Konya, Adana, Erzurum, Sivas, ŞanlıUrfa, Nevşehir, Çanakkale, Kıbrıs ve İzmit olarak kayda geçti.

24.04.2013Haber
Dinlemeyi önleyen o kılıf,  sperme de iyi geliyormuş

Dinlemeyi önleyen o kılıf, sperme de iyi geliyormuş

AK Partili bakan ve parti yöneticilerinin de kullandığı dinlemeyi önleyen telefon kılıflarına talep patladı. TÜBİTAK’ın da test etiği kılıfları üreten Denizlili şirket, dün Meclis’te gazetecilere tanıttığı kılıfları bugün de milletvekillerine tanıtarak hediye ediyor.

17.04.2013Gündem
Rusyaya meteor düştü

Rusya'ya meteor düştü

Rusya’nın Ural bölgesinde bir meteor yağmurundan kaynaklandığı belirtilen gökyüzündeki patlamalar üç büyük şehirde panik yarattı. Görgü tanıkları bölgedeki binaların sarsıldığını, camların kırıldığını ve cep telefonu sinyallerinin kesildiğini bildirdi. Bölgede yaklaşık 1,200 kişinin yaralandığı belirtildi.

15.02.2013Gündem
Ankara bu görüntüleri konuşuyor

Ankara bu görüntüleri konuşuyor

Şubat ayının ilk günlerinde Ankara semalarında görüntülenen ve UFO olduğu iddia edilen ışıklı cisimler, Başkentlileri ikiye böldü.

10.02.2013Ankara
UFO Masalları ve Fizik

UFO Masalları ve Fizik

Bazı İnsanlar normal günlük olayların dışında, aklın alamadığı bilimin açıklayamadığı kimi olaylara şahit olduklarını söyleme ve söylediklerine de inanma eğilimi gösterirler.

8.02.2013Teknoloji
UFO MU DİLEK FENERİ Mİ

UFO MU DİLEK FENERİ Mİ

Şubat ayının ilk günlerinde Ankara semalarında görüntülenen ve UFO olduğu iddia edilen ışıklı cisimler, Başkentlileri ikiye böldü. 2 Şubat gecesi üç ışıklı cismin havaya doğru yükselişi bir Ankaralı tarafından cep telefonu ile kaydedildi. UFO olduğu iddia edilen nesnelere ait görüntüler sosyal paylaşım sitelerinde yayınlandı. Videolara yapılan yorumlarda bir grup, ışıklı nesnelerin UFO’ya benzediğini savunurken, diğer grup ise bir düğün töreni ya da eğlenceden havaya bırakılan “Dilek feneri” olabileceğini iddia etti.. ANKARA / HÜRRİYET Kurgu: Nur Tütüncü

7.02.2013Haber
2013ün ilk UFOları

2013'ün ilk UFO'ları

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sıklıkla UFO gözlemleri yapılmakta, dünyadışı yaşama dair sivil ve resmi kişilerce önemli tanıklıklar yaşanmakta ve zaman zaman bu gözlemler amatör kameralarla fotoğraflanıp, filme alınarak belgeleniyor.

1.02.2013Ege

Yazar Sonuçları

Hem okur hem yazarım! Nerede benim Şamanım?

“EĞİTİM şart” lafı ile yatıp kalkan bir toplumun çocukları üç bin yıl öncesinin Şaman kültüründen medet umacak hale geliyorsa koyuverin yakasını gitsin.

29.10.2014

‘Kehanet Boşa Çıktığında...’

YIL 1956. Amerika’da bir tarikat, UFO’larıyla gelecek olan uzaylıların dünyayı işgal edeceğine ve kıyametin kopacağına inanmıştır.

4.04.2014

Nee, yoksa uzaylılar hiç gelmemiş mi?

Sohbet her seferinde buna benzer bir biçimde gelişiyor.

24.08.2013

ABD başkanlarının yanıt alamadığı iki soru

Saygı duyulan bilim adamı Stephen Hawking, as futbolcu David Beckham’ın eşi Victoria, iki ABD başkanı baba ve oğul Bush’lar, şampiyon Muhammed Ali, Hz.İsa’dan önce yaşamış Büyük İskender, Beatle John’un ortak yönleri nedir diye araştırmaya kalksanız karşınıza ‘Uçan Daireler’’(UFO) ile uzay yaratıklarının varlığına inanan yüzlerce şöhret, milyonları aşkın insan çıkar.

4.08.2013

ABD başkanlarının yanıt alamadığı iki soru

Saygı duyulan bilim adamı Stephen Hawking, as futbolcu David Beckham’ın eşi Victoria, iki ABD başkanı baba ve oğul Bush’lar, şampiyon Muhammed Ali, Hz.İsa’dan önce yaşamış Büyük İskender, Beatle John’un ortak yönleri nedir diye araştırmaya kalksanız karşınıza ‘Uçan Daireler’’(UFO) ile uzay yaratıklarının varlığına inanan yüzlerce şöhret, milyonları aşkın insan çıkar.

29.07.2013

Gerçek yıldız kumaşı

2009’da tanışmıştım Ankaralı’dan gelen dört gencecik tipten kurulu Softa grubuyla. İyi müzik yapıyorlardı eyvallah fakat asıl farkları diğer yarışmacılara göre daha orijinal, daha doğal olmalarıydı. Onlarda gerçek yıldız kumaşı vardı...

10.05.2013