MENÜ
Arşiv
Etiketler

Ufo

Ufo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ufo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.219 Ufo haberi bulunmuştur.

Ufo Haberleri

Artık bize UFO demeyin

"Artık bize UFO demeyin!"

UFO görenler, kaçırılanlar ve hatta uzaylılarla sohbet edenler: Sonunda bunun olacağı belliydi.

9.12.2009Teknoloji
Türkiye Nigarı vermedi

Türkiye Nigar'ı vermedi

Türkiye, sahte pasaportla yakalanan İranlı kadın ateist lider Nigar'ı İran'a geri vemedi. İran'a gönderilmesi halinde idam edilecek olan Nigar'ın dramını ortaya çıkaran hurriyet.com.tr, dev bir anket yapmış ve okuyucularına sormuştu: Türkiye İranlı ateist lider Nigar hakkında ne karar almalı? 481.252 kişinin oy kullandığı anketten 'Nigar başka bir ülkeye gönderilsin' sonucu çıkmıştı. Bakanlık da hurriyet.com.tr okurlarının sesine kulak verdi ve Nigar'ı İran'a göndermeme kararı aldı. Nigar, BM'den sığınma talep etti. BM'den karar çıkana kadar Nigar, açıklanmayan bir yerde polis kontrolünde tutulacak.

7.12.2009Gündem
CSK Antalya

CSK Antalya

Hafta sonu için Antalya Belek’teyim.

5.12.2009Yazarlar
İngiltere UFO ihbar hattını kapattı

İngiltere UFO ihbar hattını kapattı

Birleşik Krallık ordusu, kimliği bilinmeyen obje (UFO) görenlerin başvurduğu ihbar hattını bugün resmen kapattı.

4.12.2009Dünya
Bu kadının hayatı sizin elinizde

Bu kadının hayatı sizin elinizde

İranlı ateist liderin kaderi size bağlı. Çünkü İran'a iade edilirse idamla cezalandırılacak.

28.11.2009Dünya
Bir besteler nasıl yoktan var edilir

Bir besteler nasıl yoktan var edilir

Remzi Kitabevi’nde, D&R’da ve Kabalcı Kitabevi’nde çok satanlar rafının baş köşesinde duran Kayıp Gül adlı romanı elime aldım.

7.11.2009Kelebek
UFO’cu tekstilcinin ‘icat’ çıkaran Funika’sını oğulları yaşatacak

UFO’cu tekstilcinin ‘icat’ çıkaran Funika’sını oğulları yaşatacak

Dünya dışı varlıklara inanması nedeniyle ‘UFO’cu işadamı olarak anılan Osman Nuri Sözkesen’in, ‘Funika icat çıkarır’ sloganlı şirketini oğulları yaşatacak. Sözkesen’in eşi ve şirketin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İlknur Sözkesen, Oğulları Kemal ve Civan ile eşinin bıraktığı maddi ve manevi bütün değerleri sürdürmeye kararlı olduklarını açıkladı.

16.10.2009Ekonomi
‘Funikayı oğullarımla yaşatacağız’

‘Funika'yı oğullarımla yaşatacağız’

DENİZLİ'de geçen hafta fabrikasındaki odasında tabancayla intihar eden Funika Holding Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Sözkesen'in eşi İlknur Sözkesen, iki oğlu ve holdingin üst düzey yöneticileriyle birlikte basının toplantısı yaparak, “Funika'yı çocuklarımla yaşatacağız” dedi.

16.10.2009Ekonomi
Panik yaratan görüntü

Panik yaratan görüntü

Almanya'nın kuzeyinde UFO paniği yaşandı. Almanya'nın kuzeyinde gökyüzünde görülen 1 metre büyüklüğündeki parlak cisim paniğe yol açtı. Ancak yeryüzüne doğru hızla ilerleyen parlak cismin UFO değil bir meteor olduğu anlaşıldı.

15.10.2009Dünya
İntihar eden Osman Nuri Sözkesen için tören

İntihar eden Osman Nuri Sözkesen için tören

Denizli'de önceki gün intihar eden Funika Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Sözkesen için kurduğu fabrikada tören düzenlendi. Sağlığında UFO'lara olan merakı ve neşeli tavırlarıyla tanınan Özkesen'in sloganı da 'mutluluk'tu. Hatta öyle ki Sözkesen, fabrikasının kapısına da 'mutluluk' yazan bir tabela asmıştı. Ancak 9 saat boyunca ikna edilemeyen ve fabrikadaki odasına yaşamına son veren işadamının ölümü tüm sevenlerini acıya boğdu.

9.10.2009Gündem
Gözler intiharla Denizli’ye döndü 60 tekstilci kapıya kilit vurdu

Gözler intiharla Denizli’ye döndü 60 tekstilci kapıya kilit vurdu

Laodikeia’da 7 bin yıl öncesinde dokumacılık yapılan Denizli, tekstil üretiminde köklü tarihinin yanı sıra bu alanda hâlâ Türkiye’nin en büyük üretici şehirlerinden biri. Denizli Basma’nın üretimini durdurmasının ardından, Funika’nın sahibi Osman Nuri Sözkesen’in intiharı gözleri Denizli’ye çevirdi. Kentte son aylarda kapanan tekstil şirketi sayısı 60’ı buldu.

8.10.2009Ekonomi
İran füzesine UFO çalımı

İran füzesine UFO çalımı

İran'ın geçen cumartesi yaptığı iki kısa menzilli füze denemesinin görüntülerini yayınlayan Amerikan FoxNews televizyonu, füzeye bir UFo'nun eşlik ettiğini iddia etti.

8.10.2009Dünya
9 saat uğraştılar, ikna edemediler

9 saat uğraştılar, ikna edemediler

Denizli'de fabrikasındaki odasına kendini kilitleyerek koruma müdürünün tabancasıyla intihar eden Funika Holding Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Sözkesen´in 9 saat boyunca ikna edilemediği ve geride 8 sayfalık not bıraktığı belirlendi.

8.10.2009Gündem
Funika çöktü, UFO’cu patronu intihar etti

Funika çöktü, UFO’cu patronu intihar etti

Denizli’de gök cisimlerine ve uzay bilimlerine olan ilgisi nedeniyle ‘UFO’cu işadamı olarak bilinen Funika Holdin’in sahibi Osman Nuri Sözkesen, Funika Tekstil’deki odasında başına sıktığı kurşunla intihar etti.

7.10.2009Ekonomi
Funikanın sahibi intihar etti

Funika'nın sahibi intihar etti

DENİZLİ'de gök cisimlerine ve uzay bilimlerine olan ilgisi nedeniyle ‘Ufocu işadamı’ olarak bilinen Funika Holding'in sahibi Osman Nuri Sözkesen, Funika Tekstil'deki odasında başına sıktığı kurşunla intihar etti. ‘Anadolu Kaplanı’ olarak tanımlanan Denizli'nin önde gelen sanayi kuruluşunun sahibi olan 3 çocuk babası 53 yaşındaki Sözkesen'in intihar haberi, Denizli'de şok etkisi yarattı.

7.10.2009Gündem
İRAN FÜZE DENERKEN ORTAYA ÇIKTI

İRAN FÜZE DENERKEN ORTAYA ÇIKTI

İran füze denemesi yaparken gökyüzünde tanımlanamayan (UFO) garip bir cisim kameralara takıldı.

7.10.2009Haber
Yalovada UFO heyecanı

Yalova'da UFO heyecanı

Yalova’da balkona çamaşır asmak için çıkan öğretmen Neriman Üstündağ, gökyüzünde ışık saçan ve UFO olduğunu öne sürdüğü cismi kamera ile görüntüledi.

7.10.2009Gündem
Münih’in sıvı altın festivali Oktoberfest

Münih’in sıvı altın festivali Oktoberfest

Dünyanın en büyük açık hava festivali Oktoberfest son haftasına girdi. Global kriz, artan işsizlik bile Münih’teki 400 bin metrekarelik festival alanınını dolduran kalabalıkları azaltamadı. Theresienwiese’e kurulan 14 dev çadırda, fıçılardan Almanların deyişiyle “sıvı altın” akıyor. Hep bir ağızdan şarkılar söyleniyor, dans ediliyor. Şölen 4 Ekim’e kadar sürecek.

27.9.2009Seyahat
UFO değil idrar

UFO değil idrar

Çıplak gözle bile görülebilen ve UFO olduğu iddiaları ortaya atılan bir parlaklığın uzay mekiğinin tuvaletinden boşaltılan idrar olduğu ortaya çıktı.

20.9.2009Dünya
Artık saklanma gereği duymuyorlar

Artık saklanma gereği duymuyorlar

Çinli bilim adamlarının, geçtiğimiz yaz gerçekleşen güneş tutulması sırasında 40 dakika boyunca bir UFO'nun görüntüsünü çektiği bildirildi.

8.9.2009Dünya
Çin’de 40 dakika UFO görüntülendi

Çin’de 40 dakika UFO görüntülendi

Çinli bilim insanları, bu yaz güneş tutulması sırasında 40 dakika boyunca bir UFO’nun görüntüsünü çektiklerini iddia etti.

8.9.2009Dünya
Arjantin’e de Kakaladılar

Arjantin’e de Kakaladılar

Sen yıllarca Müslüman kardeşine, Bosna’ya yardım et, asker gönder, herşeyini ver; sonra Bosna Hersek – Ermenistan maçında Bosna Hersek puan kaybetsin diye dua et. İşte Türkiye A Milli Takımı ve onun patronlarının bizi Güney Afrika’dan önce getirdiği o kutsal nokta.

7.9.2009Yazarlar
Gökyüzünde şaşırtan olay

Gökyüzünde şaşırtan olay

İngiltere'nin Cheltenham şehrinde, 31 yaşındaki Matthew Pinless oğluyla oyun oynarken gökyüzüne baktığında, top şeklinde, ışık saçan ilginç cismi görünce gözlerine inanamadı ve hızla ilerleyen cismi cep telefonunun kamerasıyla görüntülemeyi başardı.

2.9.2009Dünya
Dünya bu yaratığı konuşuyor

Dünya bu yaratığı konuşuyor

Meksika'da 2007'de bir çiftçi tarafından bulundu ve öldürüldü. Cansız bedeni incelendikçe tuhaflıklar birbirini izledi. Kimine göre uzaylı, kimine göre henüz keşfedilmemiş bir hayvan türü. Bilim adamları ise "DNA'sı yok" diye şaşkın. Kimine göre ise her şey tartışmalı.

2.9.2009Dünya
Venuse gitmiş

Venus'e gitmiş

2.9.2009Gündem
Hiç inmeden 5 yıl havada kalacak

Hiç inmeden 5 yıl havada kalacak

Uzaylı teknolojisi gibi görünebilir ama bu bir UFO değil. Güneş enerjisiyle çalışan yeni nesil bir hava aracı. Airtürkhaber.com'da yer alan habere göre Odysseus adı verilen bu garip araçın tam 5 yıl boyunca hiç yere inmeden havada kalması planlanıyor.

22.8.2009Dünya
Komutandan bakana: UFO’yu ciddiye alın

Komutandan bakana: UFO’yu ciddiye alın

İngiltere Ulusal Arşivi’nden çıkan UFO belgeleri, hükümetin bu konuyu yıllardır ne kadar ciddiye aldığını da ortaya çıkardı.

17.8.2009Dünya
Erich Von Daniken Palavraları

Erich Von Daniken Palavraları

Daniken’e göre dünyamıza 20 sene sonra uzaydan fil benzeri canlılar gelecekmiş. Hem de çok arkadaş canlısı imiş bu dost filler. Her halde üstat uzay ile Hindistan’ı karıştırmış.

10.8.2009Teknoloji
UFO diye bir şey yok

'UFO diye bir şey yok'

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ulupınar Gözlemevi Müdürü Prof. Dr. Osman Demircan, “Ufo görüldüğü” yönündeki iddiaların gerçekle bir ilgisinin olmadığını öne sürerek, “Ufo diye bir şey yok, ancak bu, evrende yalnız olduğumuz anlamına gelmiyor' dedi.

10.8.2009Gündem
BBCnin canlı yayınında UFO heyecanı

BBC'nin canlı yayınında UFO heyecanı

BBC'nin canlı yayınında aniden görünen UFO, kelimenin tam anlamıyla manşete çıktı.

7.8.2009Dünya

İstanbul'da UFO müzesi açıldı

Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezince, “Evrendeki Zeki Yaşam ve UFO Gerçeği” konusunun tanıtılmasına katkıda bulunmak amacıyla “Sirius Uluslararası UFO Müze ve Sergisi” açıldı.

1.8.2009Gündem
Mekiğe giderken araba kullanmak uzaya gitmekten daha tehlikeli

Mekiğe giderken araba kullanmak uzaya gitmekten daha tehlikeli

John McBride bir uzay mekiği pilotu. 5 Ekim 1984’te Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nden sekiz günlük bir görev için fırlatılan Challenger Uzay Mekiği’nin pilotuydu. Dünyadaki dördüncü Uzay Kampı olan ESBAŞ Uzay Kampı’nın davetlisi olarak İzmir’e geldi ve gençlere uzay deneyimlerini anlattı.

25.7.2009Kelebek
UFO sanıldı, aydınlatma fişeği çıktı

UFO sanıldı, aydınlatma fişeği çıktı

Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nin üzerinde Alanya istikametine doğru beliren ve UFO heyecanı yaşanmasına neden olan ışıkların, Akdeniz açıklarında tatbikat yapan Deniz ve Hava Kuvvetleri tarafından gökyüzüne atılan aydınlatma fişekleri olduğu anlaşıldı.

24.7.2009Gündem
Konuşursam kaldıramazsınız

Konuşursam kaldıramazsınız

Piyanist-besteci Anjelika Akbar 'Orada Neler Oluyor'da 9 yaşından itibaren UFO gördüğünü söyledi.

19.6.2009Gündem
Kampçılar gece boyunca bu ışıkları izledi

Kampçılar gece boyunca bu ışıkları izledi

İngiltere'de hafta sonunu kamp yaparak geçiren yüzlerce kişi, gece boyunca gözlerini gökyüzünden alamadı.

16.6.2009Dünya
Anjelika Akbar: Üç kez UFO gördüm

Anjelika Akbar: Üç kez UFO gördüm

İstanbul’da düzenlenen 4’üncü UFO ve Yeniçağ Kongresi’ne katılan ünlü piyanist ve besteci Anjelika Akbar, "Dokuz yaşımdayken Taşkent’te gece gökyüzünde bir ışık gördüm. Büyük ve parlaktı. Dikkatimi çekti. Yıldız zannetmiştim. Fakat birden o ışıklı cisim, hızlı hareketlerle zikzak çizerek uzaklaştı" diye konuştu.

14.6.2009Gündem
Dünya UFOcuları İstanbulda

Dünya UFO'cuları İstanbul'da

4. Uluslarası UFO Kongresi İstanbul'da başladı. Kongre'nin en önemli katılımcısı ünlü UFO Bilimcisi,"Tanrıların Arabaları" kitabının yazarı Erich Von Daniken oldu. Daniken yaptığı konuşmada Mayıs ayında Kumburgaz'da çekilen ve dünyanın ilgisini çeken UFO grüntülerinden söz etti, "Dünya dışı varlıklar enerjinin bir formu, belki uçan fil bile olabilir" dedi.

14.6.2009Gündem
GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON JUNE 14

GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON JUNE 14

These are some of the major headlines and their summaries in the Turkish press on June 14, 2009. Hurriyet Daily News Online does not verify these stories and does not vouch for their accuracy.

14.6.2009Gündem
Kumburgazda UFO görüntülendiği iddiası

Kumburgaz'da UFO görüntülendiği iddiası

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ulupınar Gözlemevi Müdürü Prof. Dr. Osman Demircan, Kumburgaz'da UFO görüntülendiği iddialarıyla ilgili olarak, son günlerde televizyon kanallarında hiçbir yeni ve doğru bilgi içermeyen, toplumu yanlış yönlendiren, çağdaş gelişmeyi engelleyen, bilim ve mantık dışı programların arttığını bildirdi.

13.6.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Bir Bestseller nasıl yoktan var edilir

Çok ama çok ilginç bir olayla karşı karşıyayım. Bu olayın adını muhteviyatını anlattıktan sonra gelin birlikte koyalım isterseniz.

7.11.2009

Bu hikaye beni dağıttı!

Şu hayattan tek beklentim (evet belki tek beklentim olmayabilir, resmen yalan söylüyorum ama neyse şimdi) huzur.

3.11.2009

Top oynadın mı?

MAÇI evde seyrediyorum, telefonum sürekli çalıyor.

Arayan Galatasaraylı arkadaşlarımın çok sorusu var ve ben hepsine aynı soru cümlesiyle cevap veriyorum.

25.10.2009

Sigara yasağı oturdu 400 milyon liralık ısıtıcı pazarı canlandı

KRİZ yüzünden geçen yıl yüzde 20 daralan ısıtıcı üreticilerinin imdadına sigara yasağı yetişti. Üreticilerin 2.5 milyondan 2 milyon adede düşen ısıtıcı satışları, yasak nedeniyle müşteri kaybına uğramak istemeyen işletmeler sayesinde yeniden canlandı. Bu işletmelerin açık alanlarını ısıtıcılarla donatması 400 milyon liralık pazarda, kış şartlarına dayanıklı ürünler geliştirildi.

10.10.2009

Ayşe, seni kapak yaptığım sayı satmazsa adını anmayacağım!

O dişi bir kaplan gibi. Öyle tatlı tatlı durduğuna bakmayın yani. Kafasına bir şey koymaya görsün.

18.9.2009

‘Hayattan off alanlar’ diyarındaydım

Yıllık Olimpos umremin vakti gelmişti. Gittim, geldim. ıki gün de yazmadım (oh!). Başka?

4.9.2009

Küçücük bir arsa...

Biliyor musunuz, Habitus başladığından beri bugünü düşünüyorum.

17.8.2009

Uzaya giden Türk yok, çünkü Türk hükümetinden istek yok

ASTRONOT Jon McBride, Kennedy Uzay Merkezi’nde çalışan bir Uzay Mekiği pilotu.

18.7.2009

Almanya’nın moda ve tasarım merkezi

Münih son yıllarda Avrupa’nın en gözde şehirlerinden biri haline geldi. Sanatseverlerin hayranlığını kazanan müzeler, sıra dışı mimarinin muhteşem örnekleri, seçkin restoranlar, şık mağazalar, sonbahardaki Ekim Festivali, kışın yapılan Faşing, kentin her yıl daha çok turist çekmesini sağlıyor.

5.7.2009

Jacko’nun öldüğü gün Glasto’da

Tişörte istediğiniz sloganı yazdırabildiğiniz tezgahta reklam amacıyla hazırlanmış ürün durumumu büyük ölçüde özetliyordu:

3.7.2009

Hülya Avşar yöntemiyle evlilik

Erkekleri rahat ettirirsek biz de rahat ederiz. Değil mi? Konu bu aslında.

23.6.2009