MENÜ

Uber Yasal Mı

Uber Yasal Mı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uber Yasal Mı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25 Uber Yasal Mı haberi bulunmuştur.

Uber Yasal Mı Haberleri

Eski Google mühendisi ticari sırları Ubere satmakla suçlandı

Eski Google mühendisi ticari sırları Uber'e satmakla suçlandı

Eski Google mühendisi Anthony Levandowski, şirketin sürücüsüz araç birimi Waymo'da çalıştığı dönemde şirketin ticari sırlarını mobil ulaşım uygulaması Uber'e satmakla suçlandı.

29.08.2019Teknoloji
Yüzlerce lüks araç otoparklara çekildi

Yüzlerce lüks araç otoparklara çekildi

İSTANBUL'DA yediemin otoparkları, Uber uygulamasıyla yolcu taşımacılığı yaparken bağlanan lüks araçlarla dolu. Sadece yılbaşı gecesi yaklaşık 400 aracın bağlandığını söyleyen Uber araç sürücüleri, yetkililerden bir an önce yasal bir düzenleme istiyor. Lüks minibüslerle dolu otoparklar havadan da görüntülendi.

15.01.2019Gündem
Ankarada skandal görüntüler

Ankara'da skandal görüntüler

İzmir’in Çiğli ilçesinde 3 yaşındaki Alperen Sakin’in geçen yıl kreş servisinde unutularak hayatını kaybetmesi halen hafızalarda yer alırken, Başkent’te okulların açılmasıyla beraber öğrencileri taşıyan araçların yer aldığı skandal görüntüler ortaya çıktı.

6.10.2018Gündem
Turizmcilerden taşıma yönetmeliği talebi

Turizmcilerden "taşıma yönetmeliği" talebi

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya: "(Uber şikayetleri sonrası alınan kararlar) Seyahat acentalarının münhasır hakkı olan 'tur ve transfer', yeni çıkan yasalar ve yönetmeliklerle bizim açımızdan bir biçimde kullanılamaz halde. Turisti biz getiriyoruz ama şu an transferini yapamaz, tura çıkartamaz durumdayız.Turizm için ayrı bir turizm taşıma yönetmeliğinin düzenlenmesinin elzem olduğunu, aksi takdirde büyük sıkıntılar doğuracağını söylüyoruz. Turist bizim için çok değerli.Bu işin ana muhatabı Kültür ve Turizm Bakanlığıdır. Bakanlığın masada hakim olmasını istiyoruz. Her şeye turizm gözlüğüyle, perspektifiyle bakılması gerekiyor." ifadelerinde bulundu.

1.10.2018Ekonomi
6 soruda paylaşım ekonomisi

6 soruda paylaşım ekonomisi

Teknolojiinin gelişmesi ve tüketici alışkanlıklarının değişmesi paylaşım ekonomisini kaçınılmaz hale getirdi. İşte 6 soruda paylaşım ekonomisi...

26.05.2018Kobi
Uber kavgasına karşı yerli ve milli taksi

Uber kavgasına karşı yerli ve 'milli' taksi

Taksicilerin ‘yasadışı taşımacılık yapıldığı’ gerekçesiyle büyük tepki gösterdiği ‘Uber’ kavgasına çare aranıyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde Ulaştırma Daire Başkanı olan, TBMM Ulaştırma Komisyonu sözcüsü Mustafa Ilıcalı’nın teklifi tek merkezden yönetilecek bir Taksi A.Ş. Önerisini kısa sürede Meclis’e de sunacak olan Ilıcalı, ayrıntıları ilk kez Hürriyet ile paylaştı.

8.04.2018Gündem
Çillerlerin Nişantaşı’ndaki yeni mekânı SETS

Çillerlerin Nişantaşı’ndaki yeni mekânı SETS

Tansu Çiller’in oğlu Berk Çiller’in, Atiye Sokak’taki yeni mekânı Sets’in açılışında Nefise Karatay, Sumru Yavrucuk, Bekir Aksoy hatta Özer Uçuran Çiller bile vardı ama gözler eşi Tansu Hanım’ı nafile aradı....

19 soruda Uber’le devriâlem

19 soruda Uber’le devriâlem

Sarı taksi mi Uber mi? Bu soruyu sadece Türkiye değil bütün dünya soruyor. Verilen cevaplardan biri, yılda 4 milyar seyahat… Bir diğeri de onlarca dava ve protesto gösterisi… Geçen hafta İstanbullu taksiciler Uber’i haksız rekabet yaratmakla, sosyal medya kullanıcıları ise taksicileri keyfi davranmak ve özensiz çalışmakla suçladı. Dananın kuyruğunun kopacağı noktaya adım adım yaklaşıyoruz. Uber kurulduğu günden beri hızla koşuyor ama nereye koşuyor?

17.03.2018Hürriyet Pazar
Bakan Tüfenkci: Çiftlik Bank gibi 11 girişim daha var

Bakan Tüfenkci: Çiftlik Bank gibi 11 girişim daha var

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye kamuoyunda günlerdir tartışılan Çiftlik Bank ve Uber - taksici gerilimiyle ilgili konuştu. Tüfenkci, Çiftlik Bank benzeri 11 girişimin olduğunu ve incelemenin sürdüğünü söyledi. Bakan Tüfenkci, Uber gerilimiyle ilgili olarak da Uber temsilcileriyle taksicileri aynı masada buluşturacak...

16.03.2018Ekonomi
Bakandan Uber açıklaması

Bakan'dan Uber açıklaması

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanlığı, İstanbul’daki UBER-taksici gerilimini çözmek üzere devreye girdi. Bakanlık, önümüzdeki günlerde UBER temsilcileri ile taksicileri aynı masada buluşturmayı hedefliyor. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “UBER vatandaşta bir karşılık buluyor. Taksici esnafımız kendini check etmeli, vatandaş neden UBER’i tercih ediyor bunu iyi analiz etmeliyiz. Önümüzdeki günlerde tarafları dinlemek istiyoruz” dedi.

16.03.2018Ekonomi
Teknoloji ve etik çatışması

Teknoloji ve etik çatışması

Dijitalleşen dünya insanların hayatını hızla değiştirirken etik tartışmalarını da beraberinde getiriyor. Kişisel veri toplayan alanların genişlemesi ve bireylerin mahremiyet alanlarının daralması, sürücüsüz otomobillerin kaza anında ne yapacağı gibi önemli kararların yapay zekaya bırakılması bu tartışmalardan sadece bazıları.

ABden sert Uber kararı Googledan sonra...

AB'den sert Uber kararı! Google'dan sonra...

AB Adalet Divanı Başsavcısı Szpunar, üye devletlerin, Uber’in yasa dışı bulunan ulaştırma hizmetlerini yasaklayabileceği ve cezalandırılabileceği yönünde görüş verdi.

4.07.2017Ekonomi
Fordun sürücüsüz otomobili geliyor

Ford'un sürücüsüz otomobili geliyor!

Otomotiv devi Ford, tamamen kendi kendine giden direksiyonsuz ilk otomobilini, satışa sunmak üzere üretmeye 2021'de başlayacağını açıkladı.

18.08.2016Teknoloji
HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ sorularınızı yanıtlıyor...

3.02.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bence taksici sorununu seviyoruz!

YIL 2013... İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çalışma ruhsatı verilebilmesi için taksi sahipleri ve sürücülerden adli sicil kaydı talep edileceğini duyurdu.

13.11.2018

Gölcük’te VW’ye ‘ticari’ üretilir mi?

12 yıldır Türkiye’de yatırım yapması için hükümetin bastırdığı Alman Volkswagen’in geçtiğimiz hafta Ford’la yapacağını açıkladığı ticari araç işbirliği sonrası dolaylı yoldan Gölcük’te üretimi gündeme geldi. Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Önümüzdeki aylarda detaylar belli olur” dedi.

24.06.2018

Türkiye 1 puan fazla büyüse 7’nci büyük ekonomi olurduk

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, önceki akşam İstanbul’daki Vahdettin Köşkü’nde gazete ve televizyonların yöneticileriyle düzenlediği iftar buluşmasında Cumhuriyet tarihinin büyüme verilerini irdeledi:

3.06.2018

Metal fırtınayı başlatan tablo

2017 yılı otomotiv, demir çelik ve beyaz eşya sektörü için büyüme rekorlarının yaşandığı yıl oldu. Üretim ve ihracatta yaşanan artış toplusözleşme görüşmelerinde talepleri arttırdı. MESS sorunu masada çözmeye çalışıyor. Grev ertelense de görüşmeler sürüyor. Umutlar pazartesi ve salı günü yapılacak görüşmelerde. Anlaşma olmazsa 2 Şubat’ta fabrikalar boşalacak.

27.01.2018

Erol Evgin’e haksızlık bu...

Pantene Altın Kelebek’te ilk başta açıkladığımız oylama prosedürü neyse yola aynen öyle devam ediyoruz...

23.11.2017

Pardon, ayakkabınızı bardan alır mısınız

İstanbul’un popüler mekanlarından 22 yıllık Sunset, rezervasyon yaptıran müşterilerine her seferinde genel bir mail yollar.

22.05.2016

Havalimanından çıkmak için kuyruğa giriyorsun

Gece kulübü kapısında kuyruğa girmek gibi.

28.04.2016

Uber taksiler bir kadına emanet...

Önceki gün Uber’in Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı’yla öğle yemeğinde buluştuk...

26.04.2016

Uber’e binen iki kadına sivil sorgusu: ‘Nereye gidiyorsunuz?’

Son zamanların popüler aplikasyonlarından biri, özel şoförlü araç imkanı sunan Uber.

18.02.2016