MENÜ

Uber

Uber ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uber haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.101 Uber haberi bulunmuştur.

Uber Haberleri

Endüstri 4.0a karşı Toplum 5.0i gelecekte neler bekliyor

Endüstri 4.0'a karşı Toplum 5.0'i gelecekte neler bekliyor?

İngiltere'de insansız hava araçları bir yıl boyunca bir hektarlık bir tarlaya buğday ekti, sürdü, ilaçladı ve geçtiğimiz günlerde de hasadını yaptı. Tüm bunları yaparken hiçbir yardım almadılar.

20.10.2018Teknoloji
Yasak dinlemediler, ceza yağdı

Yasak dinlemediler, ceza yağdı

İstanbul Fatih'te turizm polisi akşam saatlerinde Turizm Güvenliği Uygulaması kapsamında ticari taksiler ve yolcu taşımacılığı yapan araçlarda denetim gerçekleştirdi. Turistlerin uğrak yeri olan Sirkeci'de ise daha fazla turist alabilmek için tramvay yoluna giren ticari taksilere para cezası uygulanırken, denetimler kapsamında ehliyeti olmadan yolcu taşımacılığı yapan bir sürücüye idari para cezası kesildi.

20.10.2018Gündem
Tüm oklar ona döndü: Dikkat çeken detaylar

Tüm oklar ona döndü: Dikkat çeken detaylar

Suudi gazeteci ve Washington Post gazetesi yazarı Cemal Kaşıkçı'nın kayboluşuyla haberlere yer veren ABD ve Fransız basını, son günlerde tüm okları Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'a çevirerek, eleştirel yayınlar yapmaya başladı. Öte yandan İngiliz dış istihbarat servisi MI6’nın eski başkanı John Sawers, delillerin, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi emrinin çok büyük ihtimalle Veliaht Prens Muhammed bin Selman tarafından verildiğini gösterdiğini söyledi.

19.10.2018Dünya
Son dakika... ABDden Riyada boykot

Son dakika... ABD'den Riyad'a boykot

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın ev sahipliğinde Riyad'da düzenlenecek "Geleceğe Yatırım Girişimi" (FII) konferansına katılmayacağını açıkladı.

18.10.2018Dünya
Taksici ile UBER sürücüsünün kavgası kamerada

Taksici ile UBER sürücüsünün kavgası kamerada

Taksici ile UBER sürücüsünün kavgası kamerada

18.10.2018Pendik
Taxi drivers beat Uber driver in Istanbul

Taxi drivers beat Uber driver in Istanbul

Taxi drivers beat Uber driver in Istanbul

18.10.2018HDN
UBER sürücüsü ile taksici arasındaki yumruk ve tokatlı kavga kamerada

UBER sürücüsü ile taksici arasındaki yumruk ve tokatlı kavga kamerada

Eminönü’nde kadın bir müşteriyi araca almayan taksicileri görüntüleyen UBER sürücüsü, önündeki taksicinin de turistlere sahte dolar verdiğini iddia etmesi üzerine başka bir taksici ile aralarında kavga çıktı. Yumruk ve tokatların havada uçuştuğu kavga cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

18.10.2018Haber
UBER sürücüsü ile taksici birbirine girdi

UBER sürücüsü ile taksici birbirine girdi!

Emiönü’nde taksici turiste sahte dolar verdiğini iddia eden UBER sürücüsüne saldırdı. Taksicilerin kadın müşteriyi araca almaması da kameralara yansıdı.

18.10.2018Gündem
Akılalmaz kavga UBERcinin o iddiası taksiciyi çıldırttı...

Akılalmaz kavga! UBER'cinin o iddiası taksiciyi çıldırttı...

İstanbul'da UBER sürücüsü ile taksici, turiste sahte dolar verildiği iddiası nedeniyle kavga etti. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

18.10.2018Gündem
Çöl Davosuna Kaşıkçı boykotu

'Çöl Davosu'na Kaşıkçı boykotu

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğüne dair şüphelerin güçlenmesi Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenmesi planlanan ‘Geleceğe Yatırım Girişimi’ (FII) konferansını da etkiledi. Birçok sponsor konferanstan desteğini çektiğini duyururken katılımcılar da Riyad’a gelmekten vazgeçiyor. ‘Çöldeki Davos’ olarak nitelendirilen konferanstan çekilen son isim ise IMF Başkanı Christine Lagarde oldu.

17.10.2018Ekonomi
IMF Başkanı Lagarde da Riyaddaki konferansa katılmayacak

IMF Başkanı Lagarde da Riyad'daki konferansa katılmayacak

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın himayesinde gelecek hafta Riyad'da düzenlenecek yatırım konferansına katılmaktan vazgeçenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. IMF Başkanı Christine Lagarde, "Çöldeki Davos" olarak nitelendirilen konferanstan çekildiğini açıklayan son isim oldu.

17.10.2018Ekonomi
IMF Başkanı Lagarde da Riyaddaki konferansa katılmayacak

IMF Başkanı Lagarde da Riyad'daki konferansa katılmayacak

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman'ın himayesinde gelecek hafta Riyad'da düzenlenecek yatırım konferansına IMF Başkanı Christine Lagarde da katılmaktan vazgeçti.

17.10.2018Dünya
Dünya devleri birer birer çekiliyor

Dünya devleri birer birer çekiliyor

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürüldüğüne dair şüphelerin güçlenmesi, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın himayesinde Riyad’ta düzenlenmesi planlanan "Geleceğe Yatırım Girişimi" (FII) konferansından çekilenlere yeni isimlerin eklenmesine neden oldu.

16.10.2018Ekonomi
Kültür şirketlerin ürünlerini şekillendiriyor

"Kültür şirketlerin ürünlerini şekillendiriyor"

"Kültür şirketlerin ürünlerini şekillendiriyor"

16.10.2018Merkez
Polis 13 gün sonra içeride

Polis 13 gün sonra içeride

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ortadan kaybolduğu başkonsolosluk binasında beklenen polis incelemesi başladı. Türk ve Suudi heyetler binada birlikte inceleme yaptı.

15.10.2018Gündem
Batı’da Riyad’a tepki büyüyor

Batı’da Riyad’a tepki büyüyor

ABD’de Suudi gazeteci Kaşıkçı’nın ortadan kaybolmasının ardından Suudi Arabistan’ın ‘Çöldeki Davos’una verilecek tepki tartışılıyor. Çok sayıda firma konferansı boykot etse de ABD Hazine Bakanı konferansa katılacağını duyurdu.

12.10.2018Dünya
BKMden çok önemli Blockchain açıklaması

BKM'den çok önemli Blockchain açıklaması

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü ve Blockchain Türkiye Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Soner Canko, “Henüz blockchain konusunda hiçbir ülke ya da hiçbir şirket öne geçmiş değil. Bu nedenle ülkemiz için bu konuyu çok önemsiyorum. Eğer bu konudaki çabalarımızı doğru organize edersek önemli bir fırsat olarak kullanabiliriz.” dedi.

12.10.2018Teknoloji
“Bitcoin ve kripto paralar finans dünyasının kurallarını tepetaklak edecek özelliklere sahip”

“Bitcoin ve kripto paralar finans dünyasının kurallarını tepetaklak edecek özelliklere sahip”

“Bitcoin ve kripto paralar finans dünyasının kurallarını tepetaklak edecek özelliklere sahip”

12.10.2018Merkez
Virgin Group ve Uberden Suudi Arabistana Kaşıkçı tepkisi

Virgin Group ve Uber'den Suudi Arabistan'a "Kaşıkçı" tepkisi

Uluslararası yatırım şirketi Virgin Group, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayının ardından Suudi Arabistan'la yapılması planlanan 1 milyar dolarlık yatırım projesini askıya aldığını duyururken, uluslararası ulaşım şebekesi şirketi Uber ise Riyad'da yapılacak bir konferansa katılmayacağını açıkladı.

12.10.2018Ekonomi
Ankarada skandal görüntüler

Ankara'da skandal görüntüler

İzmir’in Çiğli ilçesinde 3 yaşındaki Alperen Sakin’in geçen yıl kreş servisinde unutularak hayatını kaybetmesi halen hafızalarda yer alırken, Başkent’te okulların açılmasıyla beraber öğrencileri taşıyan araçların yer aldığı skandal görüntüler ortaya çıktı.

6.10.2018Gündem
Taksiciler AKOM önünde toplandı

Taksiciler AKOM önünde toplandı

Taksiciler AKOM önünde toplandı

3.10.2018Eyüpsultan
Turizmcilerden taşıma yönetmeliği talebi

Turizmcilerden "taşıma yönetmeliği" talebi

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya: "(Uber şikayetleri sonrası alınan kararlar) Seyahat acentalarının münhasır hakkı olan 'tur ve transfer', yeni çıkan yasalar ve yönetmeliklerle bizim açımızdan bir biçimde kullanılamaz halde. Turisti biz getiriyoruz ama şu an transferini yapamaz, tura çıkartamaz durumdayız.Turizm için ayrı bir turizm taşıma yönetmeliğinin düzenlenmesinin elzem olduğunu, aksi takdirde büyük sıkıntılar doğuracağını söylüyoruz. Turist bizim için çok değerli.Bu işin ana muhatabı Kültür ve Turizm Bakanlığıdır. Bakanlığın masada hakim olmasını istiyoruz. Her şeye turizm gözlüğüyle, perspektifiyle bakılması gerekiyor." ifadelerinde bulundu.

1.10.2018Ekonomi
İBB Başkanı Uysal açıkladı Yanlış park eden yandı…

İBB Başkanı Uysal açıkladı! Yanlış park eden yandı…

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Bakırköy'deki Ulaşım Yönetim Merkezi'nin (UYM) tanıtım toplantısında, yanlış parklanmalar konusunda Emniyet Genel Müdürlüğü ile görüşmelerin yapıldığını söyledi. Uysal, "Büyük bir ihtimal, şu anda o görüşmeler çerçevesinde, yanlış parklanmaların çekilmesi konusunda da İBB olarak hızlı, aktif, o problemi çözücü adımlar atılmış olacak. Önemli bir rahatlama olacak" dedi.

27.09.2018Gündem
İBB Başkanı Uysal:   Yanlış park edilen araçlar çekilecek, trafik rahatlayacak

İBB Başkanı Uysal: Yanlış park edilen araçlar çekilecek, trafik rahatlayacak

İBB Başkanı Uysal: Yanlış park edilen araçlar çekilecek, trafik rahatlayacak

27.09.2018Bakırköy
Göçmen olarak geldi dev şirketin başına geçti İran devriminde mal varlıklarına el konuldu

Göçmen olarak geldi dev şirketin başına geçti! İran devriminde mal varlıklarına el konuldu

Kurucu ortağı ve CEO'su Travis Kalanick'i şirketteki ayrımcı, cinsiyetçi kültür yüzünden kovan yönetim kurulu, sonunda yeni CEO için kararını verdi. Tatil sitesi Expedia CEO'su Dara Khosrowshahi, artık Uber'i yönetecek. İşte ABD'ye göçmen olarak gelen Khosrowshahi'nin başından geçenler

26.09.2018Ekonomi
Uber’de e-fatura dönemi

Uber’de e-fatura dönemi

Türkiye’de sık sık tartışılan ve taksicilerin tepkisini çeken yeni nesil ulaşım platformu Uber, Türkiye’ye uyum sağlayan bir adım attı. Daha önce kullanıcıların e-posta adreslerine yapılan yolculuklara ilişkin bilgilendirme metni gönderen şirket, şimdi Türkiye’deki kullanıcılarına özel e-fatura gönderecek.

24.09.2018Ekonomi
Uber, Türkiyede e-Fatura sistemine geçiyor

Uber, Türkiye'de e-Fatura sistemine geçiyor

Uber, tüm mevcut UberXL sürücü ortaklarıyla birlikte e-Fatura sistemine geçtiğini duyurdu. Uber aynı zamanda geçtiğimiz günlerde kendisiyle aynı iş kolunda faaliyet gösteren Dubai merkezli ulaştırma servisi Careem'i satın almak için 2.5 milyar dolar değerinde bir teklif sundu

24.09.2018Teknoloji
Uber Türkiye’den çok önemli ‘Fatura’ açıklaması

Uber Türkiye’den çok önemli ‘Fatura’ açıklaması

Uber, uzun süredir yasal boyutu tartışılan ve taksicilerden tepki gören operasyonlarında flaş bir adım attı. Uber, Twitter'dan yaptığı açıklamada Türkiye'deki iş ortaklarıyla birlikte Maliye Bakanlığı onaylı e-fatura dönemine geçtiğini duyurdu.

24.09.2018Ekonomi
Kadınlara, “Her kimin aklına geldiyse Allah razı olsun” dedirten uygulama: Glamy

Kadınlara, “Her kimin aklına geldiyse Allah razı olsun” dedirten uygulama: Glamy

Kadınların, gün geçtikçe daha da artan kıyafet fiyatları karşısında yaşadığı mağduriyet hepimizin kulağına çalınmıştır. Hele bir de sadece tek gece giyilip bir daha yüzüne bakılmayan ama tonla para dökülen kıyafetler yok mu! Ne olacak onlar? İşte cevap: Glamy! Glamy’yi yaratıcılarından Nilsu Sertatıl’dan dinleyelim.

24.09.2018Kampüs
Gündem 24 Saat- 21.09.2018

Gündem 24 Saat- 21.09.2018

...

21.09.2018Özet
Uberden flaş satın alma hamlesi Teklifi 2 katına çıkardı

Uber'den flaş satın alma hamlesi! Teklifi 2 katına çıkardı

Uber, geçtiğimiz aylarda da gündeme gelen Dubaili rakibi Careem'i satın almak için bir kez daha harekete geçti. Uber, daha önce 1 milyar dolar teklifini 2.5 milyar dolara çıkardı. ancak bu teklifin de reddebileceği belirtiliyor. İki firmadan konuyla ilgili resmi bir yorum gelmedi.

21.09.2018Ekonomi
Yer İstanbul... Etrafını çevirip dehşeti yaşattılar

Yer İstanbul... Etrafını çevirip dehşeti yaşattılar!

İstanbul’da bir grup taksici UBER aracının önünü keserek içindeki yolcuları aşağı indirdi. O anlar ise böyle görüntülendi.

20.09.2018Gündem
Esenyurtta UBER-Taksici kavgası

Esenyurt'ta UBER-Taksici kavgası

Esenyurt'ta kaydedilen görüntüde bir grup taksici, UBER olduğunu düşündüğü aracı durdurup yolcularını tek tek aşağı indirdi. Aracın kapısını da zorla açan taksiciler şoförü tartaklama başladı. Yaşananlar bir kişinin cep telefonu kamerasına saniye saniye böyle yansıdı. CNNTURK

20.09.2018Haber
Milyar dolarlık scooter yarışı

Milyar dolarlık scooter yarışı

Ulaşım sektörünü ve şehirleri dönüştürmek isteyen girişimcilerin son gözdesi elektrikli scooter kiralama alanı. Yatırımcıların da ilgisini çeken ve şu anda kadar toplamda 5.7 milyar dolar yatırım alan elektrikli scooter kiralama girişimleri arasında kıyasıya bir yarış başladı.

15.09.2018İK/Yeni Ekonomi
Uber aracılığıyla korsana para cezası

Uber aracılığıyla korsana para cezası

Danimarka’da Yüksek Mahkeme, özel otomobil sahiplerinin mobil uygulama aracılığıyla taksicilik yapmasına imkan sağlayan Uber uygulaması aracılığıyla kazanç elde ettiği belirlenen 4 sürücüye verilen toplam 700 bin kron para cezasını onadı.

14.09.2018Avrupa
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: Turizmde sosyal medya kullanılacak

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: Turizmde sosyal medya kullanılacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile kabinede ezber bozan atamalar olduğuna dikkat çekerek, “Açıkçası Ankara’ya çok uzak, siyasete uzak olan isimler de Ankara’da kabinede yer buldu bizler gibi” dedi.

12.09.2018 Gündem
Dört yıl içinde Londradan Parise uçan taksi hedefleniyor

Dört yıl içinde Londra'dan Paris'e uçan taksi hedefleniyor

İngiltere merkezli Vertical Aerospace şirketi, saatte 300 kilometre hıza çıkabilen uçan taksileri 2022 yılında hizmete almayı hedefliyor.

10.09.2018Teknoloji
Londra-Paris arası uçan taksi

Londra-Paris arası uçan taksi

İngiltere merkezli Vertical Aerospace şirketi, saatte 300 kilometre hızla uçan taksileri 2022 yılında hizmete almayı hedefliyor. Şirketin geliştirdiği model şu anda 160 kilometre mesafeyi katedebiliyor ancak taksiler hizmete girene kadar bu mesafenin 500 kilometreye ulaşması hedefleniyor.

10.09.2018Ekonomi
Türkiye bu olayı konuşmuştu UBER şoförü hakkında flaş karar

Türkiye bu olayı konuşmuştu! UBER şoförü hakkında flaş karar

Geçtiğimiz aylarda İstanbul Sarıyer’den Atatürk Havalimanı'na gitmek için Uber aracıyla seyahat eden Birgül E.’nin şoför tarafından kolundan fırlatılarak tekmelenerek darp edilmesi iddiasıyla ilgili Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma tamamlandı. Şüpheli Uber şoförü Mikail Ü. hakkında ‘Yaralama’, ‘Tehdit’ ve ‘Hakaret’ suçları kapsamında dava açıldı.

10.09.2018Gündem
Güle güle yaz ekranı

Güle güle yaz ekranı

Bu hafta yeni sezon açılışı yapan dizilerle birlikte yaz sezonunu resmi olarak uğurluyoruz. Ama platformlarda hâlâ dikkat çeken işler var. Bu hafta yazın son gözdelerini derledim.

7.09.2018Hürriyet Cumartesi
Uber CEO: 2019da halka açılma yolunda ilerliyoruz

Uber CEO: 2019'da halka açılma yolunda ilerliyoruz

Uber CEO: 2019'da halka açılma yolunda ilerliyoruz

6.09.2018Merkez
Uber 2019da halka açılma yolunda ilerliyor

Uber 2019'da halka açılma yolunda ilerliyor

Uber CEO'su Dara Khosrowshahi, gelecek yıl halka açılma yolunda ilerlemeye devam ettiklerini ve Şirket'in sürücüsüz araz araştırma bölümünü satma planları olmadığını bildirdi.

6.09.2018Teknoloji
Uber, Almanya’da taşeron şirketle mi çalışacak

Uber, Almanya’da taşeron şirketle mi çalışacak?

Uber’in Almanya’da doğrudan Alman taksi sektörüne meydan okumak yerine, sürücüleri, otomobilleri ve yükümlülükleri yönetmek için, özel araç hizmeti veren şirketleri taşeron olarak kullanmaya başlayacağı iddia edildi.

2.09.2018Teknoloji
Uber, Almanya’da taşeron şirketle mi çalışacak

Uber, Almanya’da taşeron şirketle mi çalışacak?

Uber’in Almanya’da doğrudan Alman taksi sektörüne meydan okumak yerine, sürücüleri, otomobilleri ve yükümlülükleri yönetmek için, özel araç hizmeti veren şirketleri taşeron olarak kullanmaya başlayacağı iddia edildi.

31.08.2018Avrupa
UBER uygulamasında sürücülere ve turistler ceza yağdı

UBER uygulamasında sürücülere ve turistler ceza yağdı

İstanbul Etiler’de Sivil Trafik Ekipler Amirliği'ne bağlı görevlilerin UBER ve Scotty araçlarına yönelik gerçekleştirdiği uygulamada sürücülere ve yolculara ceza yağdı. Uygulamada durdurulan UBER araçlarında seyahat eden ve kendilerine ceza yazılacağını öğrenen Arap turistler şoke oldu.

31.08.2018Haber

Yazar Sonuçları

Şehir Atlası

Popüler mekanlar bu hafta sezon açılış partileriyle gündemde. Ayrıca ilk kez kapılarını açan yeni bir mekan da var. Buyurun şehrin sosyal atlasına, neler olup bittiğinin mini özetine...

2.10.2018

Birce Akalay’ın derdi “nitelik”le

Birce Akalay, evinin bulunduğu Koşuyolu’ndaki mekanları Instagram hesabı üzerinden şikayet etmiş.

25.09.2018

Sosyal hayat eylül ortası patlayacak

Eylül geldi ama İstanbul’un sosyal hayatı hâlâ tatsız tuzsuz.

4.09.2018

Türkbükü pozlarıyla “Burning Man” Süreyya

Yılın o zamanı geldi. Yani Burning Man zamanı.

1.09.2018