MENÜ

Tuzla Piyade Okulu Komutanı

Tuzla Piyade Okulu Komutanı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tuzla Piyade Okulu Komutanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tuzla Piyade Okulu Komutanı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 40 Tuzla Piyade Okulu Komutanı haberi bulunmuştur.

Tuzla Piyade Okulu Komutanı Haberleri

Yurtta Sulh Harekat Planını 13 Temmuzda öğrendim

'Yurtta Sulh Harekat Planı'nı 13 Temmuz'da öğrendim'

Darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklanan ve zırhlı birlikleri Boğaziçi ve FSM köprüleri ile Fenerbahçe Orduevi ve Üsküdar Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne gönderen Tuğgeneral Özkan Aydoğdu, ifadesinde “Dolayısıyla biz açık ve net olan emrin gereğini yerine getirmek için polisi dinlemeyip yolumuza devam edecektik. Emrin doğru olduğuna emin olduğumdan ve bu vakte kadar emir gereğini yerine getirmek için yetiştirilmiş olduğumdan, emrin gereğini yerine getirmek için çalıştım” dedi. Köprüye gönderilen tank onbaşı ise "Sabah 06.00’a kadar çatışma oldu. Tanklardan ateş edildi. Askerlerden de ateş edenler vardı. Sonrasında komutanlar ‘Pes ediyoruz’ deyip askerleri tank başına topladı. Oradaki polislere teslim oluyoruz dediler" diye ifade verdi.

21.07.2016Gündem
Tuğgeneral hakkında Genelkurmay’a şikâyet

Tuğgeneral hakkında Genelkurmay’a şikâyet

KARA Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı Tuzla Piyade Okulu Komutanı Tuğnegeral İrfan C. hakkında savcılığa ve Genelkurmay Başkanlığı’na başvuruda bulunuldu. Tuğgeneral C., emri altındaki astsubay ve erbaşa hakaret etme, görevini kötüye kullanmakla suçlanıyor.

5.04.2016Gündem
FETÖnün kritik isimlerine ceza yağdı

FETÖ'nün kritik isimlerine ceza yağdı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki ihanet girişiminin ardından Ankara merkezli yürütülen soruşturmalar sonucu çok sayıda dava açıldı. Ankara'daki 52 darbe davasının yanı sıra örgüt üyeliği ve yöneticiliği suçlamasıyla görülen davaların önemli bir kısmı karara bağlandı. Darbe girişimini yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyeleri ile hakim, savcı, gazeteci, futbolcu ve iş adamlarından oluşan örgüt mensuplarına ceza yağdı.

12.07.2019Gündem
Otobüsten vatandaşlara ateş etti, çıkan görüntülerini inkar etti

Otobüsten vatandaşlara ateş etti, çıkan görüntülerini inkar etti

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Tuzla Orhanlı gişelerinde meydana gelen olaylarla otobüsten hedef gözeterek polislere ve toplanan vatandaşların bulunduğu bölgeye silahla ateş eden ve 5 vatandaşın şehit edilmesinden sorumlu tutulan eski üsteğmen Ceyhun Özak, mahkemede "Canlı ya da cansız hiçbir varlığı hedef almadım." diyerek FETÖ'nün inkar stratejisini izledi.

15.03.2019Gündem
Yüzbaşı Burak Akın neden teslim olduğunu itiraf etti Yakalanacağımı anlayınca...

Yüzbaşı Burak Akın neden teslim olduğunu itiraf etti! 'Yakalanacağımı anlayınca...'

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğunu söyleyerek Ankara Emniyet Müdürlüğüne teslim olan, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma subayı yüzbaşı Burak Akın, "yakalanacağını anlayınca teslim olmaya karar verdiğini" bildirdi. Akın, askeri lisede hazırlık okurken kendisine kod adı kullanmak gerektiğinin söylendiğini belirterek, FETÖ içinde "Cenk" kod adını kullandığını söyledi.

9.01.2018Gündem
Biz Suriyeye gitmediğimizde Suriye bize geliyor

'Biz Suriye'ye gitmediğimizde Suriye bize geliyor'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, “Biz Suriye’ye gitmediğimizde Suriye bize geliyor. Oluşturulmak istenen terör koridorunu bozmak mecburiyetindeyiz. Yeni bir Kobani yaşamak istemiyoruz” dedi. Erdoğan AK Parti Afyonkarahisar Kampı kapanış konuşmasında özetle şunları söyledi:

8.10.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın askerlik hatırası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın askerlik hatırası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1982 yılında İstanbul Tuzla Piyade Okulu’nda yedek subay olarak vatani görevi yaparken silah arkadaşlarıyla çektirdiği fotoğraf yıllar sonra ortaya çıktı.

8.10.2017Gündem
Bir çocuktan  darbeci  yaratan karanlık

Bir çocuktan darbeci yaratan karanlık

15 Temmuz darbe teşebbüsü 241 sivilin hayatına mal oldu. Türkiye’ye uzun süre unutamayacağı bir travma yaşatan darbe girişimi, belirsiz bir olağanüstü hal rejimiyle de siyasal hayatın üzerine kâbus gibi çöktü. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın emir subayı, darbeci askerlerden Yarbay Levent Türkkan’ın hâkim karşısında verdiği ifade hem darbeyi hem darbecilere yol açan iklimi anlamak açısından önemli. Türkkan’ın sözleri, bir cemaatin, bir ülkeyi ele geçirme planının, tek bir subayın hayatı üzerinden özeti sayılabilir.

15.10.2016Hayat
Bülent Bostanoğlu darbe gecesi 9 saat dolaşmış, 140 telefon görüşmesi yapmış

Bülent Bostanoğlu darbe gecesi 9 saat dolaşmış, 140 telefon görüşmesi yapmış

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bostanoğlu, darbe gecesi yaşadıklarını anlattı: TSK'nın bazı birliklerinde olağandışı hareketlilik olduğundan, saat 22.23'te gelen telefonla ilk defa haberdar oldum. Kendi telefonundan 80 dakika süren 62, emir subayının telefonundan 77 dakika süren 78 telefon görüşmesi yaptım. Toplamda 9 saat süreyle mobil halde ya da belirli yerlerde duraklayarak aracımızda bekamızı sağladık.

15.08.2016Gündem
İstanbul ve Ankarada söylenti gerginliği

İstanbul ve Ankara'da 'söylenti' gerginliği

Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan 'İstanbul ve Ankara'da hareketlilik' söylentilerinin ardından iki kentin valiliğinden açıklama geldi.

21.07.2016Gündem
Anıtkabirde 19 Mayıs rekoru

Anıtkabir'de 19 Mayıs rekoru

Genelkurmay Başkanlığı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i 236 bin 113 kişinin ziyaret ettiğini bildirdi.

20.05.2014Gündem
1 dava, 3 insan

1 dava, 3 insan

Konu Deniz Yüzbaşı Yekdane Ebru Ercüment, Deniz Pilot Binbaşı Özcan Erdemir ve Piyade Uzman Çavuş Halil Hanbal... Bu hafta sonuçlanacak 56 sanıklı askeri casusluk davasının 3 sanığı.

29.07.2012Gündem
Hedef ’S-1’ listesi mi

Hedef ’S-1’ listesi mi

Dünk operasyonlarda hedefte çoğunlukla özel harekát polisleri vardı. Birçoğunun isminin, 7 Temmuz’da gözaltına alınan Özel Harekát Dairesi eski Başkanvekili ve Susurluk hükümlüsü İbrahim Şahin’in evinde ele geçirilen ve ’kurması istendiğini iddia ettiği 300 kişilik özel birliği oluşturacak’ isimlerin bulunduğu ’S-1’ adı verilen listede yer aldığı öğrenildi.

23.01.2009Gündem
16 ilde Ergenekon operasyonu

16 ilde Ergenekon operasyonu

Ergenekon soruşturması kapsamında 16 ilde operasyon yapılıyor. Şu ana toplam 40 kişi gözaltına alınmıştı ancak Sivas'ta bir kişi ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Gözaltındaki 39 kişiden 17'si özel harekat dairesinde görevli polis, 2'si astsubay, 3'ü teğmen, 2'si dernek başkanı, 7'si gazeteci, 2'si öğretim görevlisi ve 5'i de sendikacı.

22.01.2009Gündem
Şehit astsubay Bursada toprağa verildi

Şehit astsubay Bursa'da toprağa verildi

ANKARA'nın Polatlı İlçesi'nde, bulundukları otobüsün şarampole yuvarlanması sonucu şehit olan Astsubay Çavuş Hasan Hüseyin Daşdemir, memleketi Bursa’da toprağa verildi. Anne Güldener Daşdemir, oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutu başında ‘Elveda Hasanım’ diyerek gözyaşı döktü.

14.12.2006Gündem
Evlatlarımız göreve hazır

Evlatlarımız göreve hazır

Kara, Deniz ve Hava Harp Okulları’nda 2004 yılı mezunu 1147 teğmene diplomaları Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenlerle verildi.

31.08.2004Gündem
Eğitim üzerine derin felsefe-1

Eğitim üzerine derin felsefe-1

Bizdeki eğitim sistemine eskiler, “Napolyon Lisesi” dermiş. Belki de onun için okullar bana kışlayı hatırlatır hep, hele hele yatılı okullar. Ben, Türk okullarının, çocukların kabiliyetini öne çıkarmak, yönelecekleri branşı seçmelerini kolaylamak, kişiliklerini geliştirmek için değil, aksine, bireyi ezmek, kişiliğini yok etmek, herkesi birbirine benzetmek ve tekdüze hale getirmek için var olduğuna inanırım. Önce, niye okul bana kışlayı hatırlatır?

16.09.2003Kelebek
Genelevde intihar ederken bir mektup bırakmış

Genelevde intihar ederken bir mektup bırakmış

Nerede Türk varsa, orayı Türkiye’ye çevirirler, demiş bir Türk büyüğü! Maşallah dünyanın dört bir yanında Türkler var, ve anavatanla iletişimlerini Hürriyetim sayesinde sürdürüyorlar. Lö Temel başlıklı yazı üzerine, Hollanda’dan bir Belçika fıkrası geldi, İsveç’ten de bir askerlik hatırası.

30.10.2002Kelebek

Yazar Sonuçları

Şehitlerimizi diktirip ailelerine öyle gönderdim

Tümgeneral Osman Pamukoğlu, Tuzla Piyade Okulu Komutanı'yken bir Özbek albay ziyaretine gelip tanışmak ister.

18.12.2003

Komşumuz İran, başına 'çuval' geçirtmiyor

UZUN yıllardır ABD ve ortaklarının baskılarıyla karşı karşıya kalan komşumuz İran, son olarak Savunma Bakan Yardımcısı General Ali Rıza Askeri'nın kaçırılması ile gündeme geldi.

29.03.2007

Plan mı pilav mı?

KIRK yıl önceki iktisadi tartışmalarının odağında bu soru vardı. Türkiye, 1961 darbesinden sonra ‘‘planlı ekonomi’’ evresine tekrar girmişti.

18.10.2002