MENÜ

Tüyap Kitap Fuarı Ne Zaman

Tüyap Kitap Fuarı Ne Zaman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tüyap Kitap Fuarı Ne Zaman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 250 Tüyap Kitap Fuarı Ne Zaman haberi bulunmuştur.

Tüyap Kitap Fuarı Ne Zaman Haberleri

TÜYAP Kitap Fuarı ne zaman bitecek TÜYAP fuarı ziyaret saatleri

TÜYAP Kitap Fuarı ne zaman bitecek? TÜYAP fuarı ziyaret saatleri

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, bu yıl 'Edebiyatımızda 50 Kuşağı' ana temasıyla TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece'de ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz cumartesi günü açılan fuarın ne zaman kapanacağı ve gün içi ziyaret saatleri merak konusu oldu. Peki, TÜYAP Kitap Fuarı ne zaman bitecek?

5.11.2019Gündem
TÜYAP kitap fuarı ne zaman TÜYAP imza günleri takvimi

TÜYAP kitap fuarı ne zaman? TÜYAP imza günleri takvimi

TÜYAP kitap fuarı için geri sayım devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı beklenen TÜYAP’ta, panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinliklerinde ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşacak. Peki, TÜYAP kitap fuarı ne zaman? TÜYAP imza günleri takvimi…

30.10.2019Gündem
2019 TÜYAP Kitap Fuarı ne zaman açılıyor İşte İstanbul Kitap Fuarı ziyaret saatleri

2019 TÜYAP Kitap Fuarı ne zaman açılıyor? İşte İstanbul Kitap Fuarı ziyaret saatleri

İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı, ziyaretçilerine kapılarını açmak için geri sayıma başladı. Çok sayıda okurun imza günleri, etkinlikler ve yazarlarla buluşacağı TÜYAP, bu sene 9 gün boyunca çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Peki, 2019 TÜYAP Kitap Fuarı ne zaman? İşte, İstanbul Kitap Fuarı açılış tarihi ve ziyaret saatlerine yönelik detaylı bilgiler.

29.10.2019Gündem
İstanbul Kitap Fuarı için geri sayım devam ediyor... 2019 TÜYAP ne zaman

İstanbul Kitap Fuarı için geri sayım devam ediyor... 2019 TÜYAP ne zaman?

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, bu sene de çok sayıda okuyucuyu yazarlar ve kitaplarla buluşturmaya hazırlanıyor. Çeşitli etkinliklerin düzenleneceği İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı, imza günlerinde bu sene de ziyaretçilere kapısını açacak. Uluslararası Salon, fuarın ilk dört günü boyunca açık olacak. Peki, 2019 istanbul İstanbul Kitap Fuarı ne zaman organize edilecek? İşte, merak edilenler.

26.10.2019Gündem
2019 TÜYAP Kitap Fuarı ne zaman başlayacak

2019 TÜYAP Kitap Fuarı ne zaman başlayacak?

Her yıl yarım milyon ziyaretçiye ulaşan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı (TÜYAP), için geri sayım devam ediyor. TÜYAP boyunca imza günleri, sergiler ve çeşitli etkinliklerle kitap ve sanatseverlere ulaşılacak. Peki, 2019 Tüyap Kitap Fuarı ne zaman?

14.10.2019Gündem
2019 TÜYAP Kitap Fuarı ne zaman başlayacak

2019 TÜYAP Kitap Fuarı ne zaman başlayacak?

TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle her yıl düzenlenen, Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bu yıl 38'nci kez kapılarını kitapseverlere açacak. Yarım milyona yakın ziyaretçisi ile Avrupa’nın okura ulaşan en büyük fuarlarından biri olan TÜYAP kitap fuarının, 2019'da ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Peki, TÜYAP kitap fuarı ne zaman?

9.10.2019Gündem
İstanbul TÜYAP kitap fuarı ne zaman

İstanbul TÜYAP kitap fuarı ne zaman?

Her yıl okurları kitap ve yazarlarla buluşturan İstanbul TÜYAP kitap fuarı için geri sayım başladı. Yurt içi ve yurt dışından pek çok yazarla buluşmaya hazırlanan kitapseverler, İstanbul TÜYAP kitap fuarının bu sene ne zaman yapılacağını merak edip sorgulamaya başladı. Peki, İstanbul TÜYAP kitap fuarı ne zaman? TÜYAP nerede? İşte, merak edilen o konular hakkında detaylar.

5.10.2019Gündem
TÜYAP kitap fuarı ne zaman başlayacak 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

TÜYAP kitap fuarı ne zaman başlayacak? 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

TÜYAP kitap fuarı ne zaman başlayacak sorusu binlerce okur tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Her yıl çeşitli etkinlikler yapmaya devam eden TÜYAP kitap fuarı bu yıl da binlerce okur ve yazarı bir araya getirecek. Peki, TÜYAP kitap fuarı ne zaman başlayacak?

30.10.2018Gündem
TÜYAP kitap fuarı ne zaman

TÜYAP kitap fuarı ne zaman?

TÜYAP kitap fuarı ne zaman sorusunun yanıtı yüz binlerce okur tarafından araştırılan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Sevdiği kitaplar ve yazarlarla buluşmak isteyen okurlar, 2018 yılında TÜYAP kitap fuarının ne zaman ve nerede yapılacağını sorguluyor. İşte detaylar.

23.10.2018Gündem
TÜYAP kitap fuarı ne zaman 2018 TÜYAP kitap fuarı açılış tarihi

TÜYAP kitap fuarı ne zaman? 2018 TÜYAP kitap fuarı açılış tarihi

TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle her yıl düzenlenen, Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bu yıl 37'inci kez kapılarını kitapseverlere açacak. Yarım milyona yakın ziyaretçisi ile Avrupa’nın okura ulaşan en büyük fuarlarından biri olan TÜYAP kitap fuarının, ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Peki, TÜYAP kitap fuarı ne zaman?

5.10.2018Gündem
2017 TÜYAP Kitap Fuarı ne zaman başlayacak Fuar saat kaça kadar açık olacak

2017 TÜYAP Kitap Fuarı ne zaman başlayacak? Fuar saat kaça kadar açık olacak?

Öğrencilerin ve kitapseverlerin büyük bir merakla takip ettiği 2017 TÜYAP kitap fuarı için kısa bir süre kaldı. 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 4 Kasım’da kapılarını açacak. Peki, TÜYAP Kitap Fuarı ne zaman kadar devam edecek? Fuar saat kaça kadar açık olacak?

1.11.2017Gündem
TÜYAP Kitap Fuarı 7 Kasımda

TÜYAP Kitap Fuarı 7 Kasım'da

Kitapseverlerin heyecanla beklediği TÜYAP Kitap Fuarı ne zaman? Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle gerçekleştirilen TÜYAP Kitap Fuarı, bu sene 7 Kasım'da kapılarını açacak.

7.09.2015Keyif
İstanbul Kitap Fuarı ne zaman başlayacak

İstanbul Kitap Fuarı ne zaman başlayacak?

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, yurt içi ve yurt dışından pek çok yazarı bir araya getirecek. Yüzlerce imza günü ve farklı etkinliklerin düzenleneceği fuarın ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Peki, İstanbul Kitap Fuarı ne zaman başlayacak?

22.10.2019Gündem
Diyarbakır çağrışımları

Diyarbakır çağrışımları

Diyarbakır, izleri belleğimden silinmeyen kentlerden... İlk gittiğimde, bir edebiyat öğretmeni ve eşi bana rehberlik yaptılar. Daha sonra TÜYAP Kitap Fuarı’na gittiğimde orayı özümsemeye başladım.

25.09.2019Kitap Sanat
1950 kuşağı...

1950 kuşağı...

1950 kuşağının fotoğraflarını ben çektim... Agfa marka fotoğraf makinemle çektiklerim arasında Ece Ayhan, Berna Moran, Onat Kutlar, Erdal Öz, Namık Kemal Yalçınkaya vardı...

12.09.2019Kitap Sanat
Sınıf’ın ozanıyım mimli,  Hababam Sınıfı’nın yazarıyım ünlü...Sonsuza kadar yaşayacaksın Rıfat Ilgaz

Sınıf’ın ozanıyım mimli, Hababam Sınıfı’nın yazarıyım ünlü...Sonsuza kadar yaşayacaksın Rıfat Ilgaz

“Kim ne derse desin, çocuklar için yazdım hep” diyordu. Yazdıklarıyla sinemacılara, videoculara altın çağını yaşatırken bir göz evi bile olmamıştı. Hayatı hep kaçak ve sürgün yüzünden otellerde geçti. Nice acıya ve çileye karşı onurla direnen ömrü, 26 yıl önce bugün durdu. Türkiye’nin ölümsüz edebiyat ustalarından Rıfat Ilgaz’ın hüzün dolu yaşamını, onun belgeselini de çeken gazeteci Nebil Özgentürk yazdı.

Şöyle bir hava almaya çıktım, dünyanın ucundaki fuara geldim

Şöyle bir hava almaya çıktım, dünyanın ucundaki fuara geldim

Kitap fuarına gitmek öyle basit bir aktivite değil. Bir ekspedisyon, insanın kendini ve içinde yaşadığı toplumu yeniden tanımasını sağlayan bir macera, olgunlaşma; tevekkül ve cinnetin kapılarını aralayan bir yaşam deneyimi...

18.11.2018Hürriyet Pazar
Akın akın geldiler Herkes oraya koştu

Akın akın geldiler! Herkes oraya koştu

Bu yıl 37’ncisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın ilk gününde kitapseverler fuarın düzenlendiği TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ne akın etti.

10.11.2018Gündem
TÜYAP fuarı için son gün ne zaman İşte 37. Uluslarası İstanbul Kitap Fuarı İmza günleri

TÜYAP fuarı için son gün ne zaman? İşte 37. Uluslarası İstanbul Kitap Fuarı İmza günleri

Bu yıl ki ana teması ‘Hayatı Edebiyatla Kuşatmak’ olan 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, yarın kapılarını açacak. Dokuz gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinlikleri ve imza günlerinin düzenleneceği TÜYAP fuarında bir de Sanat Fuarı gerçekleşecek. İşte, fuara katılmayı planlar için takvim ve 37. Uluslarası İstanbul Kitap Fuarı İmza günlerinin listesi

9.11.2018Gündem
Bir zamanlar Bâb-ı Âli’deki yayınevleri

Bir zamanlar Bâb-ı Âli’deki yayınevleri

Yeni bir kitap fuarının açılması beni anılarımda kalmış, artık yaşamayan yayınevlerinin olduğu hayali bir kitap fuarına götürdü...

7.11.2018Kitap Sanat
TÜYAP 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ne zaman

TÜYAP 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ne zaman?

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle gerçekleşecek olan 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı için geri sayım başladı. Yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı beklenen TÜYAP fuarı, kasım ayı içerisinde gerçekleşecek. Peki, TÜYAP 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ne zaman başlayacak?

16.10.2018Gündem
‘Diyarbakır benim bir parçam, ben de Diyarbakır’ın bir parçasıyım’

‘Diyarbakır benim bir parçam, ben de Diyarbakır’ın bir parçasıyım’

Diyarbakır insanını en iyi anlatan yazarlardan biri olan Mıgırdiç Margosyan dört yıl aradan sonra yeniden düzenlenen Diyarbakır Kitap Fuarı’nın onur konuğu oldu. Margosyan’la yazın hayatını ve değişen Diyarbakır’ı konuştuk.

20.09.2018Kitap Sanat
‘Kitapsız asla’ diyenler için yeni sezon

‘Kitapsız asla’ diyenler için yeni sezon

Yayın dünyasında yeni sezon için geri sayım başladı. Eylülden itibaren merakla beklenen kitaplar art arda raflardaki yerini alacak. Peki yeni sezonda bizleri neler bekliyor? Jo Nesbo’dan Selim İleri’ye, Haruki Murakami’den, Gündüz Vassaf’a onlarca yazar, yeni kitaplarını okuyucunun beğenisine sunacak. İşte yeni sezondan en heyecan verici kitaplar...

23.08.2018Kitap Sanat
Bu kez Kuşadasında cinayet... Av okurlarıyla buluşuyor

Bu kez Kuşadası'nda cinayet... 'Av' okurlarıyla buluşuyor

Gazeteci yazar Önay Yılmaz, yeni polisiye romanı “Av” ile yeniden okuyucuyla buluşuyor. Yılmaz romanında, Kuşadası’nda Milli Park yakınlarındaki yazlık bir sitede işlenen cinayeti konu ediniyor.

19.04.2018Kitap Sanat
2017’den karakter çizgileri…

2017’den karakter çizgileri…

2018’de daha canlı ve verimli bir yayın dünyasının olacağını kestirmek zor değil. Umutları sayılardan hareketle canlı tutmanın keyfini de çıkarmalı. Ama düşünerek, eleştirel aklı yitirmeyerek...

28.12.2017Kitap Sanat
TÜYAP Kitap Fuarı son gün ne zaman Fuar saat kaça kadar açık

TÜYAP Kitap Fuarı son gün ne zaman? Fuar saat kaça kadar açık?

Her yıl binlerce kitapseveri ağırlayan TÜYAP Kitap Fuarı bu yıl 4 Kasım Cumartesi günü başladı. Devam eden fuarda birçok yayınevi, portföylerindeki kitapları kitapseverlere yüksek indirimlerle sunuyor. Peki birçok ünlü ismin de sevenleriyle buluştuğu TÜYAP Kitap Fuarı son gün ne zaman? Fuar saat kaça kadar açık?

11.11.2017Gündem
Fuarda aramızdan ayrılanları anımsamak

Fuarda aramızdan ayrılanları anımsamak

İstanbul Kitap Fuarı’nda Onur Yazarı seçilen yazarların birçoğunun fuardaki yaşamına tanık oldum. Turgut Özakman, fenomen kitabı ‘Şu Çılgın Türkler’i saatlerce imzalamıştı. Üşümeden korktuğu için de bir kulübe içinde kitaplarını imzalardı.

9.11.2017Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

''Türkiye'de İlk Defa Bir Türk Çizgi Film Markası Milyon Adet Kitap Satıyor''

Ekim ayında vizyona giren Kral Şakir Korsanlar Diyarı gişede rekor kıran ilk yerli animasyon filmi oldu. Ailelerin de çocuklarıyla birlikte izleyerek eğlendiği Kral Şakir’i, mimarı Varol Yaşaroğlu’na sorduk. Kendisiyle çok keyifli bir röportaj yaptık. Röportaj ortasında zıplayan kediciği de unutmayacağım…

16.11.2019

Ayaz Müzesi 10 yaşında

Ankaralı ünlü ressam Mustafa Ayaz, kendi ismini verdiği Balgat’taki müzenin kuruluşunun 10. yılını kutlayacak. Kutlama nedeniyle müzede Ayaz’ın seçkin eserlerinden oluşan özel bir sergi açılacak. Salı günkü törende değişik sanatsal faaliyetler de yapılacak.

4.11.2019

Dijital diye hepsini kötü mü sandınız!

Çocuklar dijital oyun oynamaya bayılıyor, bilgisayarın başından kalkmıyor. Anne-babalar şikâyetçi olsa da çocuklar bundan büyük keyif alıyor. Peki, onlar için hiç yararlı bilgisayar oyunu yok mu? Dijital oyun tasarımcısı ve akademisyen Dr. Yavuz Samur’a sorduk.

13.04.2019

Kitabın başkenti Bursa

Bursa’ya her gidişimde Bursa üzerine kitapları okurum. Bursa ile kartpostalların kitabını görmüştüm, orada uygarlık ve şehir olma düzeyinin nasıl yüksek olduğunu o belgelerden anlamıştım.

7.03.2019

Popüler dergilerin içeriği

POPÜLER kültür dergilerinin işleviyle eksikliğine daha önceleri de değinmiştim. Birçok yazarı, şairi daha geniş bir okur kitlesine ulaştırdığı iddia edilebilir. Rakamlarla bunu ispatlayamasalar da diyelim ki bu doğru olsun.

15.01.2019

Dergiler aracılığıyla edebiyatı izlemek

Edebiyat dergileri sadece edebiyat çerçevesi içinde var olmamışlardır, o günün dünya görüşünü, ülkenin kültürel hayatındaki yerini de yansıtmışlardır. Aslı Uçar’ın ‘1950’ler Türkiye’sinde Edebiyat Dergileri’ adlı çalışması, iyi bir dergi okuru olduğum günlerle örtüştüğünden ilgimi çekti.

1.12.2018

Evrenin sırrı deneyimde gizli

Radyo ve televizyon yayınlarıyla tanınan Mert Ruscuklu, “insan oluş”un hakikatini Ruhsal Deneyim kitabında okuyucularıyla buluşturdu. Uzun yıllar üzerinde çalıştığı kişisel gelişim projelerinden elde ettiği deneyimleriyle bir yaşam modeli kurguladığına dikkat çeken Ruscuklu, “Akıl, bilinç ve ruh üçlemesi ile kendi deneyimini yaşayanlar, aslında evrenden ne istemesi gerektiğini de anlıyor; ancak o gerçekliğe ulaşma yolunda insan olmanın erdemine ulaşmak gibi önemli bir süreç var” diyor.

26.11.2018

Tarihi edebiyattan okumak ve Mıgırdiç Margosyan

DİYARBAKIR’da açılan TÜYAP Kitap Fuarı’nın onur konuğu Mıgırdiç Margosyan için Şeyhmus Diken’in hazırladığı Gittin Ki, Tez Gelesin kitabını okuduğumda her zaman savunduğum bir saptamayı tekrarlamak arzusuna kapıldım.

27.09.2018

Erzurum’da kitap fuarı

BUGÜN Erzurum’da kitap fuarı açılıyor. Bir hafta kitabın başkenti bu önemli şehir olacak.

7.05.2018

Enver Ercan kitapları

KISA bir süre önce kaybettiğimiz şair, yayıncı Enver Ercan’la ilgili iki kitap yayımlandı.

19.04.2018

Adana, Çukurova’ya nefes aldırdı

PORTAKAL, mandalina, greyfurt, limon ağaçlarının çiçek açtığı bu günlerde, Adana’da hafta sonu yapılan karnavalın çoşkusu karşısında şaşırmamak elde değil.

10.04.2018

Kendi kanınızla tedavi

TÜYAP’ta, Türkiye’nin medikal alandaki en önemli buluşma fuarı EXPOMED2018’e katılan firma (yüzde 20) ve artan ziyaretçi (yüzde 23) sayılarında rekor kırıldı.

29.03.2018

Sanat baharı

Soğuk ve kasvetli bir haftayı geride bıraktık.Dışımız da içimiz de donuyor. Dışımız baharın ilk güneşiyle biraz olsun ısınacak. Kalın kıyafetler yerini incelerine bırakacak, yüzler artan ısıyla biraz olsun gülecek. Baharın ısısı, doğayla birlikte, onun ayrılmaz parçası olan bizleri de canlandıracak. Dıştan gelen ısı içimizi ısıtırken, Bursa’da ruhlara da bahar gelecek, hem de sanatla.

5.03.2018

‘Bir gün ben de doğduğum topraklara döneceğim'

Güney Kore’nin en ünlü yazarlarından biri olan Ahn Do-Hyun bu yıl ilk kez Türkiye’ye geldi. Güney Kore’de satış rekorları kıran ve on dört dile çevrilen Gümüş Somon’un Uzun Yolculuğu kitabı bu yıl Doğan Egmont Yayınları tarafından Türkçeye çevrildi. Türkiye’de bulunmaktan çok büyük bir mutluluk duyduğunu belirten yazarla buluştuk, kitabını, Türk ve Kore dostluğunu, yabancılaşmayı ve insanın, tıpkı somon balığı gibi doğduğu yere, yani özüne dönme çabasını konuştuk.

14.11.2017

Çocuğunuza ‘farklı olanı sevmeyi’ öğretin

Günümüz çocukları yaşıtlarına karşı acımasız ve birbirlerinin eksik yönleriyle dalga geçiyorlar. Bu durum baskın karakterdeki çocuklar için şiddet eğilimine, kurban konumundaki çocuklar için ise içe kapanmaya sebep oluyor. Usta yazar Feyza Hepçilingirler, çocuklar arasındaki bu sorunların aileleriyle ilgili olduğunu söylüyor ve çözüm olarak farklı olanı kabul etmeyi içselleştirmelerini öneriyor. Yazarla buluştuk, Doğan Egmont’tan çıkan son kitapları ‘Ezber Bozan Hatice Teyze’ ve ‘Kara Kargalar ile Ak Martılar’ı konuştuk.

10.11.2017

Edebiyatçının çoğul yalnızlığı

İYİ bir yazar, çevirmen yakın dostunuzsa, onunla kitapların ötesinde bir gönül bağı da kurmuşsanız ölüm haberini aldığınızda acısı daha da yürek yakıyor!

2.08.2017

Gaziantep denince...

OKURLARIM bilir, şehirleri yazarlarla anarım.

4.05.2017

Deniz eskisi gibi temiz mi birileri açıklama yapacak mı

AKLIMA geldikçe yineliyorum. Geçen 18 Aralık’ta Çeşme Pırasa Adası yakınlarında Lady Tuna adlı gemi, karaya oturdu. İddiaya göre, gemiden sızan 75 bin 484 metrik ton yakıt çeşitli yöntemlerle bloke edildi ve denize karışması engellendi.

28.04.2017

İlk Onur Konuğu Cemil Kavukçu için özel bir kitap

KİTAP fuarlarında, başka yerlerde bulamayacağım kitapları alırım.

22.03.2017