MENÜ

Tus Sonucu

Tus Sonucu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tus Sonucu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 72 Tus Sonucu haberi bulunmuştur.

Tus Sonucu Haberleri

AÖF sınav yerleri belli oldu | AÖF sınav giriş sayfası çöktü mü

AÖF sınav yerleri belli oldu | AÖF sınav giriş sayfası çöktü mü?

14-15 Nisan tarihlerinde yapılacak olan AÖF sınavlarına ait sınav giriş yerleri adayların erişimine açıldı. Söz konusu sınava girecek adaylar, AÖF sınav giriş belgesini nasıl sorgulayabileceğini araştırıyor. Ancak, sistemde erişim sorunları olması nedeniyle öğrencilerin kafasında bazı soru işaretleri oldu. Peki, AÖF sınav giriş sayfası çöktü mü?

8.04.2018Eğitim
Gazali kimdir

Gazali kimdir?

'Bir sözü söyleyeceğin zaman düşün. Eğer o sözü söylemediğin zaman mesul olacaksan söyle. Yoksa sus.' İranlı İslam âlimi, mutasavvıfı ve müderrisi. Lakapları, Hüccet-ül-İslam ve Zeyüddin’dir. Peki Gazali kimdir?

28.03.2018Gündem
TUS sonuçları ne zaman açıklanacak

TUS sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından 25 Şubat’ta yapılan TUS’a, soru iptaliyle ilgili mahkemeye başvuru olmadı. TUS'ta hiçbir soru iptal edilmedi ve sonuçlar planlandığı gibi, 15 Mart’ta açıklanacak.

12.03.2018Eğitim
E-lon bi-zi u-za-ya gö-tür

E-lon bi-zi u-za-ya gö-tür!

Bugünün dünyasının en ilginç insanlarından biri o. Elon Musk’ın işi geleceği tasarlamak... İnsanlığın çıkışının Mars’ta olduğuna inanıyor, robotları dize getirmek için beynimize bilgisayar yerleştirmek istiyor, eğlenmek için vampirlere karşı alev püskürten silah üretiyor. Geçen hafta uzaya araba gönderen bu adam aslında kim? İşte 20 maddede Elon Musk...

10.02.2018Hürriyet Pazar
Herkes ‘like’ının peşinde

Herkes ‘like’ının peşinde

Bilim uyarıyor: Teknoloji ve sosyal medya; günümüzün en tehlikeli bağımlılıkları arasında uyuşturucu, alkol gibi rakiplerini geride bırakmak üzere. Uzmanlara göre insanları şu an ayakta tutan tek güç: ‘Like’ (Beğeni). Gerçekten hepimiz, farkında olmadan, ‘minik kalp’ ve ‘mavi başparmak’ bağımlısına dönüşmüş olabilir miyiz?

15.04.2017Hayat
Umudu  yeni  ‘Galaxy’de

Umudu yeni ‘Galaxy’de

‘Note7’ modelini üretim hatasından dolayı piyasadan çekmek zorunda kalan Samsung, amiral gemisi modeli olarak ifade edilen Galaxy S8 ile yeniden atağa kalkmaya hazırlanıyor. Tasarım ve özellikleri bakımından iddialı olan model, Koreli markaya geri kaldığı akıllı telefon pazarında moral verecek.

30.03.2017Ekonomi
AÖF sınav yerleri belli oldu AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır

AÖF sınav yerleri belli oldu! AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır?

AÖF sınav yerleri bu kez kısa sürede netlik kazandı. Adayların merakla beklediği sınav giriş belgeleri Açıköğretim Fakültesi'nin resmi sayfası üzerinden erişime açıldı. AÖF sınav giriş belgelerini almak isteyen öğrenciler, kendilerinden istenilen bilgileri online sistem üzerinden girerek sınav giriş belgelerini edinebilecek: Peki, sınav yerleri bilgisinin de içerisinde bulunduğu AÖF sınav giriş belgeleri nasıl alınır?

8.01.2017Eğitim
AÖF sınav giriş belgeleri açıklandı.. AÖF sınavına girecek adaylar dikkat

AÖF sınav giriş belgeleri açıklandı.. AÖF sınavına girecek adaylar dikkat!

AÖF sınav giriş belgeleri dün yayınlandı. AÖF sınavı öncesinde adayların merakla beklediği sınav giriş belgeleri resmi olarak duyuruldu. Yapılan açıklamada AÖF sınav giriş belgeleri hakkında merak edilen detaylarda açıklandı. Peki AÖF sınav giriş belgelerine nasıl ulaşılacak? İşte AÖF sınav giriş belgeleri hakkında tüm detaylar

7.01.2017Eğitim
Her 4 cep telefonundan biri tamire gidiyor

Her 4 cep telefonundan biri tamire gidiyor

Yılda 12 milyon akıllı telefonun satıldığı Türkiye’de, hasar alan veya bozulan cihazların sayısı da dikkat çekiyor. Sektör yetkililerinin paylaştığı bilgilere göre Türkiye’de satılan her 4 cep telefonundan biri tamire gidiyor.

3.07.2016Teknoloji
YÖK’ten tercih yapacaklara sanal rehber

YÖK’ten tercih yapacaklara sanal rehber

YÖK Başkanı Yekta Saraç, "Yükseköğretim Program Atlası ile üniversite tercihlerinin yönlendirilmesi hususunda öğrencilerimiz sanal ortamda, cep telefonuyla bile erişebilecekleri güvenilir bir bilgi kaynağına, sanal bir rehbere kavuşmuş olacak" dedi.

10.03.2016Eğitim
TUS yeniden hesaplandı

TUS yeniden hesaplandı

2014 yılının ilkbahar döneminde düzenlenen Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS), davalık olan bir soru ile ilgili İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararı nedeniyle yeniden hesaplandı. Puanı hesaplanan adaylar 9-14 Ekim arasında tercih yapabilecek.

6.10.2015Eğitim
Hekimlerin cerrahi branşlara ilgisi azalıyor

Hekimlerin cerrahi branşlara ilgisi azalıyor

Tıp öğrencileri artık cerrahi bölümleri seçmiyor, uzmanlar ise bunun ilerde iyi cerrahların yetişmesinin önünde engel olabileceğini belirtti.

28.08.2015Sağlık
2 parmakla mucize

2 parmakla mucize

SADECE iki parmağınızı hareket ettiriyor olsanız hayata ne katabilirdiniz? Bu sorunun yanıtı çok zor. Hayata geçirebilmek ise daha da zor.

11.06.2015Ege
Boğaziçi Üniversitesinden ‘E klavye’

Boğaziçi Üniversitesi'nden ‘E klavye’

Boğaziçi Üniversitesi'nde on parmak yazım ilkeleri göz önüne alınarak Türkçe'ye uygun 'E Klavye' geliştirildi.

24.02.2015Eğitim
F ve Qdan sonra sıra E Klavyede

F ve Q'dan sonra sıra E Klavye'de!

Boğaziçi Üniversitesi Türkçeye uygun ergonomik ve optimal bir klavye geliştirdi: E Klavye. On parmak yazım ilkeleri göz önüne alınarak hazırlanan klavye, hızlı yazım performansının yanı sıra sağlık ve konfor açısından da kullanıcılara avantaj sağlayacak.

24.02.2015Teknoloji
2013-TUS tercihleri başladı

2013-TUS tercihleri başladı

ÖSYM Başkanlığı, 2013-TUS Sonbahar Dönemi İdare Mahkemesi kararıyla iptal edilen 6 soru sonrası yapılacak işlemler hakkında duyuru yayımladı. Duyuruda tercih işlemeleri ve sonuçlarıyla ilgili bilgilere yer verildi. Buna göre 2013-TUS Sonbahar Dönemi Sınavı’nın yeni değerlendirme sonuçlarına göre tercih yapma hakkı bulunan adaylar tercihlerini 26-28 Ocak tarihleri arasında yapabilecek. Duyurunun tam metni şöyle:

26.01.2015Eğitim
2015’te öne çıkacak 15 yeni C-seviye pozisyon

2015’te öne çıkacak 15 yeni C-seviye pozisyon

Üst düzey yönetici yerleştirme şirketi Korn Ferry, kendi danışmanları ve üst düzey yöneticilerle yaptığı araştırmalar sonucu 2015’te önce çıkacak 15 yeni C-seviye pozisyonu belirledi.

16.01.2015İK/Yeni Ekonomi
10 bin genç doktor yeniden tercih yapacak

10 bin genç doktor yeniden tercih yapacak

ÖSYM, 8 Eylül 2013 tarihinde yapılan ve idari yargının 6 soru ile ilgili verdiği yürütmeyi durdurma kararı nedeniyle, Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) sonuçlarının yeniden hesaplandığını açıkladı. Adaylar 26-31 Aralık’ta yeniden tercih yapacak. Ancak üst mahkeme aksi yönde bir karar verirse, bu yerleştirmeler geçerli sayılmayacak.

27.12.2014Eğitim
Gigasetten biyonik tasarımlı telefon

Gigaset'ten biyonik tasarımlı telefon

Gigaset, doğadan ilham alarak tasarladığı CL540 serisinin son üyesi Dune’u sundu.

26.05.2014Teknoloji
Görülmemiş karışıklık

Görülmemiş karışıklık

Rakibini karıştıran güreşçi, yan taraftaki müsabakaya dahil oldu, Rakibi sandığı güreşçiyi tuş eden sporcu, hakemlerin uyarısıyla durumu öğrendi.

3.09.2013Spor
Yeni TL simgesi için güncelleme çıktı

Yeni TL simgesi için güncelleme çıktı

İlk olarak Windows 8 ile birlikte gelen yeni Türk Lirası simgesi yeni yayınlanan güncelleme ile artık Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2’ye de geldi.

20.10.2012Teknoloji
Yeni TL simgesi Windows 8de

Yeni TL simgesi Windows 8'de

Windows 8'de Türk Lirası'nın yeni TL simgesi de yer alıyor.

2.08.2012Teknoloji
Microsoft, Windows 8’in tamamlandığını duyurdu

Microsoft, Windows 8’in tamamlandığını duyurdu

Windows 8'in geliştirme çalışmalarının tamamlandığı RTM (Release to Manufacturing / Üreticiler İçin Sağlanan) sürümüyle ilan edildi. Final RTM sürümünde Türk Lirası’nın yeni TL simgesi de yer alıyor.

2.08.2012Teknoloji
Cenk madalyaya koşuyor

Cenk madalyaya koşuyor

Dünya Güreş Şampiyonası'nın ilk gününde 96 kiloda mindere çıkan ve birbirinden zorlu dört maç yapan ve hepsinden zaferle ayrılan Cenk İldem, Ermeni rakibi Arthur Aleksiyan'ı da saf dışı bırakarak yarı finale yükseldi ve kilosunda Londra Olimpiyatları'na gitmeyi garantiledi.

12.09.2011Spor
ÖSYM TUSta 4 soruyu iptal etti

ÖSYM TUS'ta 4 soruyu iptal etti

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 12 Aralıkta yapılan Tıpta Uzmanlık Sınavı'ndaki (TUS) 4 soruyu hatalı olduğu gerekçesiyle iptal etti.

21.12.2010Gündem
Ahmedinecad nükleer mücadelede dost arayışında

Ahmedinecad nükleer mücadelede dost arayışında

İran, Washington'daki nükleer silahsızlanma zirvesine misilleme olarak düzenlediği konferansta, birçok ülkenin desteğini kazanmaya çalıştı

20.04.2010Gündem
Ahmedinecad dost arıyor

Ahmedinecad dost arıyor

İran, haftasonu günü Washington'daki nükleer silahsızlanma zirvesine misilleme olarak düzenlediği konferansta, Türkiye dahil birçok dünya ülkesinin desteğini kazanmaya yönelik bir sürece girdi.

19.04.2010Gündem
Oyunlar ve düdükler

Oyunlar ve düdükler

Ercan Saatçi sordu Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil yanıtladı.

15.04.2010Futbol
Kombinizi nasıl seçeceksiniz

Kombinizi nasıl seçeceksiniz

Önümüz kış. Kömür 'out', doğalgaz 'in' olduğundan beri kombilere rağbet arttı.

21.10.2009Kelebek
Kombinizi nasıl seçeceksiniz

Kombinizi nasıl seçeceksiniz

Önümüz kış. Kömür “out”, doğalgaz “in” olduğundan beri kombilere rağbet arttı. Piyasada bacalı, hermetik ve yoğuşmalı olmak üzere üç çeşit kombi var. Peki evimize uygun kombiyi nasıl seçeriz? Kombi alırken nelere dikkat etmeliyiz? Uzmanlar sizin için yanıtladı.

16.10.2009Kelebek
Almanya Kupasında toplu sonuçlar

Almanya Kupası'nda toplu sonuçlar

Almanya Kupası 1. turunda 12 maç yapıldı.

2.08.2009Futbol
Kredi kartı dolandırıcılarına darbe

Kredi kartı dolandırıcılarına darbe

Adana, Ankara ve Antalya'da eş zamanlı operasyonlarda, kredi kartı dolandırıcılığı yaptıkları, bilgileri kopyalama işlemi için ATM ve BTM cihazlarının tuş takımı ve kart giriş haznelerini değiştirdikleri tespit edilen 6 kişi gözaltına alındı.

7.11.2008Gündem

Kırkpınar'da yarı finalistler belli oldu

647. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde, baş güreşlerde çeyrek final güreşleri yapıldı.

6.07.2008Spor
İşte yeni Türk Klarneti

İşte yeni Türk Klarneti

Üflmeli çalgılar üreticisi 165 yıllık Amati-Denak, Türk müziğine uygun sol klarnet üretti. Yeni klarnetin tasarımını genç bir Türk klarnetçi yaptı. Çalışmaları bir yıl süren klarneti TRT sanatçıları beğendi ve birer tane edindi. Ama yeni klarnetle bir albüm yapmak yine tasarımı yapan ve klarnete de adı verilen Serkan Çağrı’ya nasip oldu.

15.03.2008Kelebek

Yazar Sonuçları

BABAM

Babalar günü geçti, 18’i de babamın doğum günüydü.

20.06.2014

Spora başladım ey dostlar

Şu televizyon denilen kutu insanı fena gösteriyor. Ünlüler der dururlardı; “Ay, ben normalde zayıfım, bu televizyon en az beş kilo koyuyor” diye “Hadi be” derdim, “yemeyin bizi”

2.11.2010

KPSS

Günlerdir tüm köşe yazarları gibi ben de KPSS mağdurlarından mailler alıyorum.

19.09.2010

Bu zeminde bu kadar

BU kadar kötü zeminde futbol seyretmek de oynamak da zor. Atatürk Stadı’nın zemini futbolcuları rakiplerinden daha çok zorladı.

18.09.2010

Humeyni, İran’ın ’Hürriyet Gazetesi’ Ayandegan’a neden çok öfkeliydi

Ayandegan, İran’ın en etkili ve en çok satan gazetesiydi. Fransız Le Monde Gazetesi’nden çevrilen bir haber, Humeyni ile Ayandegan’ı karşı karşıya getirdi.

13.09.2008