MENÜ

Turna Balığı

Turna Balığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Turna Balığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 161 Turna Balığı haberi bulunmuştur.

Turna Balığı Haberleri

Balıkçıların oltasına takıldı... Tam 170 santimetre...

Balıkçıların oltasına takıldı... Tam 170 santimetre...

Atatürk Barajında balıkçıların oltasına 53 kilo ağırlığında, 170 santim uzunluğunda turna balığı takıldı.

29.12.2018Gündem
Bari Ladik ölmesin

Bari Ladik ölmesin

Su seviyesi 4.5 metreden 80 santimetreye düştü, yüzen adaları kayboldu, turna balıkları büyük oranda azaldı. Yok olması engellenemez noktaya gelen Eber ve Burdur göllerinden sonra Samsun’daki Ladik Gölü için de alarm zilleri çalmaya başladı.

6.10.2018Gündem
Botan Çayında 157 kiloluk turna balığı yakaladı

Botan Çayı'nda 157 kiloluk turna balığı yakaladı

BATMAN'da, Botan Çayı'nda avlanan Enver Saygun'un ağına 157 kiloluk turna balığı takıldı. İki kişinin güçlükle kaldırdığı balık, kilosu 25 liradan satışa sunuldu.

18.03.2018Gündem
Ladik Gölü’nde  kuruma tehlikesi

Ladik Gölü’nde kuruma tehlikesi

SAMSUN’da yüzen adacıkları ve endemik balık türleri bulunan ve kuraklık nedeniyle kuruma tehlikesiyle karşı karşıya olan Ladik Gölü'nü kurtarmak için çalışma başlatıldı.

22.10.2017Ekonomi
Oltalar yarıştı

Oltalar yarıştı

10.07.2017Ankara
Trakyanın içme suyu

Trakya'nın içme suyu

TEKİRDAĞ´ın Şarköy ilçesinde Trakya Bölgesi´nin büyük bir bölümünün içme suyu ihtiyacını karşılamak üzere Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan ve ‘Trakya’nın GAP´ı’ olarak nitelendirilen Çokal Barajı’nda sıfır oksijen yüzünden balık ölümleri yaşanıyor.

7.07.2017Gündem
Eberde toplu balık ölümleri

Eber'de toplu balık ölümleri

20.02.2017Afyonkarahisar
Babamızı değil balığı yiyelim

Babamızı değil balığı yiyelim

Evliya Çelebi, İstanbul dalyanlarından kılıç, paçozluk, palarya, istarid, kolyoz, atarina, çukurya, iskorpit, gelincik, kaya, gümüş, huruşiye avlandığını belirtir. Şimdi bu dalyanlar da balıklar da yok.

15.10.2016Hürriyet Pazar
Mavi Göle 10 bin sazan

Mavi Göl'e 10 bin sazan

21.07.2016Ankara
Kaçak avcı operasyonu

Kaçak avcı operasyonu

24.03.2016Ankara
Dev turna balığı görenleri şaşırttı

Dev turna balığı görenleri şaşırttı

Elazığ'da balıkçılar tarafından yakalanan 1 metre 65 santimetre uzunluğunda ve 103 kilogram ağırlığındaki turna balığı görenleri şaşırttı.

10.12.2015Gündem
Sapanca Gölünde doğal hayat yok olabilir

Sapanca Gölü'nde doğal hayat yok olabilir

SAPANCA Gölü Sulak alanı alt havzasında Orman ve su İşleri Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Sapanca Gölü biyolojik çesitlilik, arazi ve literatür çalışmaları tamamlandı. Göl sulak alanı ve gölün bulunduğu havzanın yoğun baskı altında olmasına rağmen hala doğal yapısını koruduğu, su kodunun 28 metreye düşmesi halinde gölün yüzde 7.5 oranında küçüleceği, doğal hayatın yok olacağı ve gölün bataklık haline dönüşeceği belirtildi.

12.02.2015Gündem
Ramazanda dondurma

Ramazanda dondurma

Ramazan sofralarının ödülüdür tatlı. Ancak biraz da dikkat etmek gerekir. Fazlasıyla ağır, şerbetli tatlılarla araya mesafe koymak sağlık açısından faydalı olabilir. İşte bu noktada sofrayı taçlandıracak olan dondurmadır.

4.07.2014Hürriyet Pazar
Ramazan’da Dondurma

Ramazan’da Dondurma

Ramazan sofralarının ödülüdür tatlı.

4.07.2014Advertorial
Putin’in balığı avcı yalanı

Putin’in balığı avcı yalanı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in geçen haftasonu bir gölde oltayla 21 kg ağırlığında bir turna balığı yakaladığı açıklanmıştı.

29.07.2013Gündem
PUTİN 21 KİLO AĞIRLIĞINDA TURNA BALIĞI TUTTU

PUTİN 21 KİLO AĞIRLIĞINDA TURNA BALIĞI TUTTU

Bugüne kadar kamuoyunun önüne çok değişik görüntüleri ile çıkan RusyaFederasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, tatil için gittiği Sibirya'dakiTuva bölgesinde bulunan Tokpak Hol Gölü'nde ağ atarken 21 kilo ağırlığındaturna balığı tuttu. Putin'in tatiline Başbakan Dmitri Medvedev ve Türk kökenli Savunma Bakanı Sergey Şoygu da katıldı. Üzerinde askeri üniformayı andıran elbise bulunan Putin'in attığı ağlarda 21 kilo ağırlığında balık tutması yöredeki balıkçıları da şaşırttı. Bölgede ilk kez bu büyüklükte balık yakalandığı, Putin'in bunu güçlükle çekebildiği belirtildi. Putin'in avladığı, elleriyle kısa süre tutup öptüğü balığın pişirilerek orada yenildiği açıklandı.İhsan DÖRTKARDEŞ/DHA

28.07.2013Haber
Oltayla 21 kg’lik balık yakaladı

Oltayla 21 kg’lik balık yakaladı

Aksiyon adamı diye bilinen Rusya lideri Vladimir Putin, bu konudaki becerisini bir kez daha gösterdi.

27.07.2013Gündem
TUNCELİDE BÜYÜK SKANDAL BARAJ KAPAKLARI TAMAMEN KAPATILINCA OLANLAR OLDU

TUNCELİ'DE BÜYÜK SKANDAL! BARAJ KAPAKLARI TAMAMEN KAPATILINCA OLANLAR OLDU

Tunceli merkez Elmalı Köyü yakınlarında Peri Çayı üzerinde 9 Temmuz 2008 tarihinde temeli atılan ve bu yıl içerisinde yapımı tamamlanan Tatar Barajı ve HES Baraj Gölü'nde, su tutma işlemi için baraj kapakları tamamen kapatıldı. Kapakların kademeli kapatılması gerekirken tamamen kapatılması ile birlikte Peri Çayı'nın 2 kilometrelik alanda suların çekilmesi, balık katliamına yol açtı. 2 kilometrelik uzunluktaki mesafede suların kurumasıyla Peri Çayı'nda yaşayan karabalık, sazan, aynalı sazan, küpeli, tahta balık, alabalık, kaya balığı, kum balığı ve turna balığı gibi binlerce balık, toprak zeminde kalarak telef oldu.Tunceli'deki baraj, HES ve çevre konularına karşı yıllardır mücadele veren avukat Barış Yıldırım, Tatar Barajı ve HES inşaatının gövdesinin yapıldığı kısıma giderek yaptığı basın açıklamasında balık ölümlerine sebebiyet veren yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ve derhal Peri Çayı'na can suyu bırakılmasını istedi. Ferit DEMİR-TUNCELİ-DHA

15.06.2013Haber
67 KİLOLUK TURNA BALIĞI YAKALANDI

67 KİLOLUK TURNA BALIĞI YAKALANDI

Erzincan'da balıkçı Erdoğan Mercan, bir arkadaşıyla bilikte Kemah ilçesi yakınları Fırat Nehrinin kolu olan Karasu'da ava çıktı. Yaklaşık 30 yıldır balıkçılık yapan 46 yaşındaki Erdoğan Mercan, gece 02.00'de ağa takılan Turna balığını yarım saatlik mücadelenin ardından bota çıkarmayı başardı. Erdoğan Mercan'ın Sultan Melik Caddesi'ndeki tezgahına koyduğu 67 kilogram, 1 metre 65 santim uzunluğundaki Turna vatandaşların ilgisini çekti. İlk kez bu kadar büyük bir balık yakaladığını söyleyen Erdoğan Mercan "Daha öncede büyük turna balığı yakalamıştım ama, bu kadar büyüğünü ilk kez gördüm. Balığı parçalara ayırdıktan sonra kilosun 20 liradan satacağım" dedi.Recep DEMİRCİ / ERZİNCAN - DHA

30.03.2013Haber
KEBAN BARAJ GÖLÜNDE DEV TURNA BEREKETİ

KEBAN BARAJ GÖLÜ'NDE DEV TURNA BEREKETİ

Elazığ yakınlarındaki Keban Baraj Gölü'nde, son günlerde ağlara takılan dev turna balıkları balıkçıların yüzünü güldürürken, bölgede yaşayan vatandaşlar arasında da adeta kapışılıyor. Keban Baraj Gölü'nün Pertek iskelesindeki balıkçılar, 76 kiloluk dev turna balığı yakaladı. Balıkçı Murat Kaya, balık avlama yasağının başlamasına bir ay kala, dev turna balığı bereketinin yaşandığını belirterek, "Şimdiye kadar ağlarımıza böyle balıklar gelmiyordu. Bundan sonra işte son kapanışa bir ay kala böyle balıklar yakalamaya başladık. Balıkçıların yüzü biraz bu şekilde gülmeye başladı. Mutluyuz. Bunlar da kılçık olmadığı ve yağlı olduğu için eti çok lezzetlidir. O küçük balıklarda kılçık olduğu için hem satışta, hem de müşteride, lezzet olarak farklı bir balık. Onun için satışları daha fazla. Kilo olarak biraz pahalıdır ama lezzet olarak farklı olduğu için müşteriler daha çok bunu tercih ediyor. Onun için biz böyle balık yakaladığımız zaman seviniyoruz" dedi.Şahismail GEZİCİ/ELAZIĞ/DHA

4.03.2013Haber
Keban kuzusu

Keban kuzusu

Elazığ yakınlarındaki Keban Baraj Gölü’nde, son günlerde ağlara takılan dev turna balıkları balıkçıların yüzünü güldürdü.

3.03.2013Gündem
97 KİLOLUK TURNA BALIĞI YAKALANDI

97 KİLOLUK TURNA BALIĞI YAKALANDI

Elezığ'daki balıkçılar, Keban Baraj Gölü ile Peri Nehri'nin birleştiği noktada 97 kilo ağırlığında 1 metre 74 santim uzunluğunda turna balığı yakaladı. Balıkçı Mehmet Akdeniz, turna balığını tezgaha koymaları ile birlikte, İstanbul'dan aldıkları siparişle satıldığını söyledi.Keban baraj gölü ile Peri Nehri'nin birleştiği noktada bugün sabaha karşı ağlara takılan 97 kiloluk turna balığı, Elazığlı balıkçıların yüzünü güldürdü. Dev turna balığı, getirildiği Sanayi Nahallesi'ndeki balıkçı tezgahında vatandaşların ilgi odağı oldu. Görenlerin şaşkınlıkla baktığı dev turna balığı 97 kilo ağırlığında ve 1 metre 74 santim uzunluğunda. Bir adam boyundaki balığın yanında duran çocuklar ellerini kaldırmalarına rağmen balığın boyuna yetişemediği görüldü. Dev turna balığını gören bazı vatandaşlar ise bunu cep telefonlarıyla kayıtaltına aldığı gözlendi.Haber-Kamera: Şahismail GEZİCİ/ELAZIĞ- DHA

13.02.2013Haber

Yazar Sonuçları

Babamızı değil balığı yiyelim

Evliya Çelebi, İstanbul dalyanlarından kılıç, paçozluk, palarya, istarid, kolyoz, atarina, çukurya, iskorpit, gelincik, kaya, gümüş, huruşiye avlandığını belirtir. Şimdi bu dalyanlar da balıklar da yok. 

15.10.2016

Ramazanda dondurma

Ramazan sofralarının ödülüdür tatlı. Ancak biraz da dikkat etmek gerekir. Fazlasıyla ağır, şerbetli tatlılarla araya mesafe koymak sağlık açısından faydalı olabilir. İşte bu noktada sofrayı taçlandıracak olan dondurmadır.

4.07.2014

Gölyazı'nın balıkçı kadınları

Geçen aylarda Bursa’nın tarihi ve doğal güzelliklerle bezeli olan Uluabat Gölü kıyısındaki Gölyazı’ya gittim. Sabahın erken saatlerinde balıkçı tekneleriyle göle açılan kadınların “vira bismillah” sesleriyle karşılaşmak beni nasıl heyecanlandırdı, anlatamam.

3.05.2014

TURNA ÇIKTI YOSUN ÇOĞALDI

Başkent'in yoğun genel ve yerel siyasi gündeminden uzak ilginç bir çalışmayı sizlerle paylaşacağım.

26.11.2012