MENÜ

Türkiye Yayıncılar Birliği

Türkiye Yayıncılar Birliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye Yayıncılar Birliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 956 Türkiye Yayıncılar Birliği haberi bulunmuştur.

Türkiye Yayıncılar Birliği Haberleri

Daha çok kitap okunsun diye, ‘Benden Sana’ kitap hediye

Daha çok kitap okunsun diye, ‘Benden Sana’ kitap hediye

Türkiye’de kitap okumayı sevdirmek, yaygınlaştırmak ve daha fazla insanı kitapla buluşturmak amacıyla, “Okuyan Türkiye İçin, Herkese Her Yerde Kitap” sloganıyla gönüllü çalışmalar yürüten Herkese Kitap Vakfı, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle Türkiye’nin ilk Kitap Hediye Günü organizasyonunu başlattı.

5.04.2017Kitap Sanat
‘Edebiyatın kapalı kapıları yoktur’

‘Edebiyatın kapalı kapıları yoktur’

Ermenistanlı ve Türkiyeli yayıncılar İstanbul’da bir araya geldi. Türkiye Yayıncılar Birliği’nin Antares Yayın Grubu işbirliğiyle organize ettiği buluşmada sınırın iki tarafından yayıncılar, edebiyat ve yayıncılık dünyasından karşılıklı haberler, veriler paylaştı. İki ülke arasındaki kültürel ilişkiyi yayıncılık kanalıyla geliştirme yolları tartışıldı.

23.02.2017Kitap Sanat
621 bin kişinin ziyaretiyle sona erdi

621 bin kişinin ziyaretiyle sona erdi

TÜYAP Kitap ve Sanat Fuarlarını ziyaret eden kitapsever ve sanatsever sayısı geçtiğimiz yıla oranla %11,3’lük bir artış göstererek 621 bine ulaştı.

21.11.2016Kampüs
35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı başladı

35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı başladı

13 bin metrekarelik bir alan... Silme kitap dolu... Dahası; yüzlerce yazar, şair, çizer de orada... Bir kitapsever için bundan daha iyi ne olabilir? TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle hazırlanan kitap fuarı bugün açıldı. Bu yılki teması ‘Felsefe ve İnsan’, onur yazarı Prof. Dr. İoanna Kuçuradi, onur konuğu ülkesiyse Almanya...

11.11.2016Keyif
Türkler darbeden sonra hangi tür kitapları okuyor

Türkler darbeden sonra hangi tür kitapları okuyor?

Dünyanın en büyük kitap fuarı Frankfurt Kitap Fuarı’nda bu yıl Türkiye Ulusal Standı’nda Türk edebiyatı ve edebiyatçılarının yanı sıra öne çıkan bir konu daha vardı: 15 Temmuz darbe girişimi... Darbe girişiminin etkileri hem Türkiye Ulusal Standı’nda hem de Türkiye ile ilgili düzenlenen panellerde hissedildi. Peki, okur cephesinden bakınca ülkenin içinden geçmekte olduğu olağanüstü süreç nasıl görünüyor? Okurların roman ve hikayelere mi ilgisi artıyor, yoksa süreci anlama kaygısıyla inceleme-araştırma kitaplarına mı? Deutsche Welle Türkçe, bu soruları Türk yayıncılara ve yayınevi yöneticilerine sordu.

23.10.2016Dünya
Almanya’dan iade-i ziyaret

Almanya’dan iade-i ziyaret

Bu sene 35’incisi düzenlenecek olan ve 12-20 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın onur konuğu Almanya olacak.

6.09.2016Gündem
‘Çağımızın dilsiz tanığı’

‘Çağımızın dilsiz tanığı’

17 Ağustos akşamı Özgür Gündem gazetesine yapılan polis baskınının ardından, gazetenin yayın danışma kurulu üyesi ve yazarı Aslı Erdoğan gözaltına alınmış ve duruşmasında tutuklama kararı çıkması üzerine Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne sevk edilmişti. Pazartesi günü Aslı Erdoğan için cezaevi önünde başlatılan ‘Özgürlük Nöbeti’ devam ediyor.

24.08.2016Gündem
Yazar Aslı Erdoğan gözaltına alındı

Yazar Aslı Erdoğan gözaltına alındı

Özgür Gündem gazetesine dün akşam yapılan polis baskınının ardından Özgür Gündem Yayın Danışma Kurulu üyesi, edebiyatçı ve yazar Aslı Erdoğan gözaltına alındı.

17.08.2016Gündem
Hurdalık kitaplar

Hurdalık kitaplar

Kültür Bakanlığı, ülke çapındaki 1130 halk kütüphanesine genelge göndererek, OHAL kapsamında yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname’yle kapatılan 29 yayınevinin kitaplarının kütüphanelerden kaldırılması talimatı verdi. Raflardan kaldırılarak depolara konulması beklenen kitapların ardından hurdaya dönüştürülmesi planlanıyor.

5.08.2016Gündem
İstanbul Kitap Fuarı 35. yaşında felsefeyi selamlıyor

İstanbul Kitap Fuarı 35. yaşında felsefeyi selamlıyor

Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, otuz beşinci yaşını 12-20 Kasım 2016 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de kutlayacak.

4.08.2016Kampüs
‘Mücadelemiz devam edecek’

‘Mücadelemiz devam edecek’

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin 2016 Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülü’nün sahipleri T24 yazarı ve P24 Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Cemal, Kırşehir’de yakılan Gül Kitabevi’nin sahipleri Eşref Odabaşı ve Sait Akıllı ile Alfa Yayın Grubu oldu. Hasan Cemal, “İfade ve düşünce özgürlüğü ile demokrasi mücadelemiz devam edecek” dedi.

2.06.2016Gündem
Haydarpaşa’dan kitaplara yolculuk başlıyor

Haydarpaşa’dan kitaplara yolculuk başlıyor

Altıyüzün üzerinde yazar, yüzün üzerinde yayın evi ve on binlerce okur tarihi Haydarpaşa Garı’nda buluşacak. Kadıköy Belediyesi’nin 8. Kitap Günleri 1 Haziran’da başlıyor.

27.05.2016Kampüs
Haydarpaşadan kitaplara yolculuk

Haydarpaşa'dan kitaplara yolculuk

Kadıköy Belediyesi’nin 8. Kitap Günleri 1 Haziran’da başlıyor. 600'ün üzerinde yazar, yüzün üzerinde yayın evi ve on binlerce okur tarihi Haydarpaşa Garı’nda buluşacak.

26.05.2016Keyif
Muammer Yıldız: Yazarlar Okullarda Projesi, topluma mal oldu

Muammer Yıldız: Yazarlar Okullarda Projesi, topluma mal oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, Yazarlar Okullarda Projesi'nin, aslında bir değerler çalışması olduğunu belirtti. Yıldız, "Bu proje artık topluma mal olmuştur. Bundan sonra kendi yürüyüşünü devam ettirecektir" dedi.

18.04.2016Eğitim

Yazar Sonuçları

Bursa Kitap Fuarı 15 yaşında

TÜRKİYE’NİN kültür haritasını çıkardığımda, yayıncılık ve kitap açısından iyimserim.

15.03.2017

Kitabın ve yayıncılığın başkenti İstanbul

TÜYAP Kitap Fuarı, bu yıl 35 yaşını kutluyor.

12.11.2016

Çevirinin önemi ve çeviri ödülleri

RÖNESANS’IN gerçekleşmesinde çevirinin rolünü anımsatmaya gerek yok.

5.10.2016

Bugün Alevi Kitap Fuarı açılıyor

TÜRKİYE’DE ilk kez gerçekleştirilecek ve bugün saat 11.00’de İstanbul Merdivenköy’deki Şahkulu Sultan Vakfı’nda açılacak olan “Alevi Kitap Fuarı”na 42 yayınevi, 9 kurum, 28 yazar ve sanatçı katılıyor.

1.06.2016

Armağanların en güzeli: Kitap

KİTAP HEDİYE GÜNÜ konusunda bilgiyi, yapılanları Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celâl Zeynioğlu’ndan aldım.

20.04.2016