MENÜ

Türkiye-Romanya Ortak Ekonomik Ve Ticaret Komisyonu

Türkiye-Romanya Ortak Ekonomik Ve Ticaret Komisyonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye-Romanya Ortak Ekonomik Ve Ticaret Komisyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 45 Türkiye-Romanya Ortak Ekonomik Ve Ticaret Komisyonu haberi bulunmuştur.

Türkiye-Romanya Ortak Ekonomik Ve Ticaret Komisyonu Haberleri

Bakan Pekcan Türkiye-Romanya JETCO toplantısına katılacak

Bakan Pekcan Türkiye-Romanya JETCO toplantısına katılacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Romanya İş Ortamı, Ticaret ve Girişimcilik Bakanı Stefan Radu Oprea'nın eş başkanlıklarında yarın İstanbul'da "Türkiye-Romanya JETCO I. Dönem Toplantısı" yapılacak.

18.04.2019Ekonomi
Derviş: Ekonomide yukarı çıkış başladı

Derviş: Ekonomide yukarı çıkış başladı

Brüksel`de bulunan Devlet Bakanı Kemal Derviş, ``Türk ekonomisinde yukarı çıkışın başladığını`` söyledi.

5.12.2001Ekonomi
Derviş: Ekonomide yukarı çıkış başladı

Derviş: Ekonomide yukarı çıkış başladı

Avrupa Birliği (AB) Ekonomi ve Maliye Bakanları ile aday ülkelerin bakanlarının ortak toplantısına katılmak üzere Brüksel`de bulunan Devlet Bakanı Kemal Derviş, ``Türk ekonomisinde yukarı çıkışın başladığını`` söyledi.

5.12.2001Ekonomi
Paris Şartı (21 Kasım 1990)

Paris Şartı (21 Kasım 1990)

YENİ BİR DEMOKRASİ, BARIŞ VE BİRLİK ÇAĞI

25.05.2002Gündem
Erdoğan: Zirve tam üyelik zirvesi değil

Erdoğan: Zirve tam üyelik zirvesi değil

Erdoğan, Paris'teki Uluslararası Konferans Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, yapılan görüşmenin AB'nin Türkiye ile müzakerelerin başlaması kararı alınması öncesinde fikir teatisinde bulunulmasına imkan verdiğini ifade etti ve "17 Aralık 2004'de yapılacak zirve, Türkiye açısından bir tam üyelik zirvesi değildir" dedi.

20.07.2004Gündem
AB zirvesi başladı

AB zirvesi başladı

AB üyesi ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarının bir araya geldiği AB zirvesi, Brüksel'de başladı. Adalet ve içişleri, yasadışı göçe karşı mücadele, işsizlik, AB'nin sosyal boyutu ve rekabet gibi konuların ele alınacağı zirvede, Türkiye ve diğer aday ülkeler için hazırlanan ilerleme ve öneri raporları da liderlere sunulacak.

4.11.2004Gündem
Romanya işsizliği Türk girişimciyle yendi

Romanya işsizliği Türk girişimciyle yendi

ROMANYA Ticaret ve Sanayi Bakanı Ioan Codrut Seres, ülkesinde beş yıl önce yüzde 10.5 olan işsizlik oranının yüzde 5.5’e düştüğünü söyleyerek ‘İşsizlik oranımızın düşmesi Türk yatırımcıların sayesinde olmuştur’ dedi.

24.11.2005Ekonomi
Rehn: Enerjimizi Türkiye için kullanmalıyız

Rehn: Enerjimizi Türkiye için kullanmalıyız

AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, “Enerjimizi yeni ülkelerle müzakerelere başlamak yerine, Bulgaristan, Romanya, Hırvatistan ve Türkiye'nin AB'ye katılımını sağlamak için kullanmalıyız” dedi.

27.01.2006Gündem
Erdoğan, Karamanlis ile görüştü

Erdoğan, Karamanlis ile görüştü

Başbakan Tayyip Erdoğan, Selanik'te yapılan Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi için gittiği Selanik'te Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis ile görüştü.

4.05.2006Gündem
Türkiye 2015te ABnin sebze-meyve deposu

'Türkiye 2015'te AB'nin sebze-meyve deposu'

Avrupa Komisyonu içindeki tarım-kırsal kalkınma birimleri uzmanları tarafından hazırlanan ve Avrupa tarımının 2020 yılındaki görünümünü ortaya koymayı hedefleyen raporda Türkiye'nin 2015 yılında AB'ye üye olacağı varsayıldı.

11.02.2007Gündem
Bugün yarım yüzyılı devirdi Avrupa Birliği

Bugün yarım yüzyılı devirdi Avrupa Birliği

19 Eylül 1946. II. Dünya Savaşı sona ereli bir yıl olmuş. Sir Winston Churchill, Zürih Üniversitesi’nde öğrencilere sesleniyor: "Avrupa’nın iyileşmesi için Avrupa Ailesi’ni yeniden yaratmak gerekiyor... Bir tür Avrupa Birleşik Devletleri inşa etmeliyiz... İlk adım Fransa ile Almanya arasında bir ortaklık kurmaktır... Avrupa Birleşik Devletleri’nin yapısı, tek tek devletlerin önemini azaltmalıdır... Eğer Avrupa Birleşik Devletleri’ni (ya da adı her ne olacaksa) kuracaksak, bir an evvel işe koyulmalıyız."

24.03.2007Gündem
AB, Karadeniz Ekonomik İşbirliğine gözlemci üye olmak istiyor

AB, Karadeniz Ekonomik İşbirliği'ne gözlemci üye olmak istiyor

AB, Karadeniz Sinerjisi adını verdiği yeni işbirliği girişimi kapsamında, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'na (KEİ) gözlemci üye olmak istediğini bildirdi.

11.04.2007Gündem
Ermenistandan sıcak mesaj

Ermenistan'dan sıcak mesaj

KEİ 15. Kuruluş Yıldönümü Devlet veya Hükümet Başkanları Doruk Toplantısı, Türkiye’nin ev sahipliğinde Çırağan Sarayı'nda başladı. Toplantıya Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin dahil bir çok devlet ve hükümet başkanı katılıyor. Abdullah Gül, organizasyonun etkin bir uluslararası örgüte dönüşmesi gerektiğini belirtirken, Ermenistan Dışişleri Bakanı Vartan Oskanyan, yaptığı konuşmada sıcak mesajlar verdi.

25.06.2007Gündem
Tüzmen: Hedefimiz Karadenizi serbest ticaret alanı yapmak

Tüzmen: Hedefimiz Karadeniz'i serbest ticaret alanı yapmak

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, hedeflerinin 5 yıl içinde Karadeniz'i serbest ticaret alanı yapmak olduğunu, bu çerçevede Rusya Federasyonu ile Serbest Ticaret Anlaşması (STA) çalışmalarına başladıklarını, Gürcistan'la da imza aşamasına geldiklerini söyledi.

27.06.2007Ekonomi
Otomotivde müthiş fırsatlar

Otomotivde müthiş fırsatlar

Otomobiller hiç bu kadar ucuz olmamıştı. Yüzde 14 ötv indirimi, yüzde 10'u aşan kampanya fırsatları ve yüzde 30'a yakın döviz avantajı...

21.03.2009Ekonomi
Wikileaks Türkiye belgelerinin tüm detayları

Wikileaks Türkiye belgelerinin tüm detayları

Wikileaks'in bugüne kadar yayımladığı belgeler içinde Türkiye'yle ilgili olanların tam metni. Aşağıdaki indekste sıralanan başlıklara tıklayarak, ilgili metne ulaşabilirsiniz.

9.12.2010Gündem
AB ve Türkiye: Birlikte daha güçlü

AB ve Türkiye: Birlikte daha güçlü

Avrupa Birliği'ne üye 16 ülkenin dışişleri bakanları* Hürriyet için ortak bir makale kaleme aldı. Makalede son dönemdeki gelişmeler dikkate alındığında AB ile Türkiye arasındaki ilişkilerin eskisinden de önemli olduğu ifade edildi.

28.06.2012Gündem
Büyümenin Lokomotifi

Büyümenin Lokomotifi

Türk finans sektörünün büyüklüğü 2.5 trilyonu aştı

26.09.2013Advertorial
Romanya Türkiyenin ABye üyeliğini desteklemektedir

"Romanya Türkiye'nin AB'ye üyeliğini desteklemektedir"

Romanya Başbakanı Viorica Dancila, "Türkiye AB'nin anahtar bir ortağıdır, Romanya Türkiye'nin AB'ye üyeliğini desteklemektedir." dedi.

30.03.2019Dünya
Oktaydan verimli Balkan diplomasisi

Oktay'dan verimli Balkan diplomasisi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Romanya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen, "onur konuğu" olarak katıldığı "Romanya-Bulgaristan-Sırbistan-Yunanistan Dörtlü Zirvesi" kapsamında verimli görüşmelerde bulundu.

30.03.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Star Gazetesi alamadık hayali bonoyu göremedik

BAŞBAKANLIK Teftiş Kurulu (BTK), Uzan Grubu'nun İmar Bankası'nda devlete dolayısıyla halka yüklediği 8.5-9 katrilyon liralık faturanın nedenlerini bulmak için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) ile Sermaye Piyasası Kurulu'nda (SPK) inceleme yaptı.

26.01.2004