MENÜ

Türkiye Psikiyatri Derneği

Türkiye Psikiyatri Derneği ile ilgili tüm haberleri, son dakika Türkiye Psikiyatri Derneği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Türkiye Psikiyatri Derneği haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 475 Türkiye Psikiyatri Derneği haberi bulunmuştur.

Türkiye Psikiyatri Derneği Haberleri

Damgalanmaya karşı kampanya

Stigma, damga demek. Bazı hastalar toplum tarafından damgalanıyor. Örneğin kanser, verem, cüzzam, frengi, sara, AIDS veya psikiyatrik hastalıkları duyunca ne hissediyorsunuz? Stigma, hastaların tedavilerini aksatmalarına, iş bulamamalarına, eşitsizliğe uğramalarına yol açıyor.

2.11.2002Gündem
Ali, Evrim, Hatice...

Ali, Evrim, Hatice...

Pırıl pırıl üç genç; Ali, Evrim ve Hatice... Evrim, psikiyatr olma yolunda ilerliyor. Hatice, bir gazetenin dokümantasyon merkezinde çalışıyor. Ali, kariyer için 'sivil toplum kuruluşunu' seçti. Ortak özellikleri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden burs alarak eğitimlerini tamamlamaları ve bu bursun onlara 'en zor anlarında' yetişmesi. Sivil toplum; vakıflar ve dernekler yoluyla gençlere yardım elini uzatıyor. Çünkü Avrupa Birliği'ne girmeye çalışan Türkiye'de devlet yıllık bütçesinin yalnızca yüzde 7.4'ünü eğitime ayırıyor. AB'de bu oran yüzde 14.

2.11.2002Gündem
Hiperaktif çocuklarda ilaç kullanımı kontrolden çıkıyor mu

Hiperaktif çocuklarda ilaç kullanımı kontrolden çıkıyor mu?

Hiperaktivite ve dikkat eksikliği tedavisinde ilaç kullanımı jet hızıyla artarken, yeni araştırmalar, uzun vadede ilaçların yararı konusunda yoğun şüpheleri gündeme getirdi...

6.05.2002Spor

Yazar Sonuçları

Kahvaltı yapmayan kilo almaya mahkum

Mocan, öztürkçede ideal sahibi anlamına geliyor. Mocan denince kiminin aklına DP eski milletvekili Şevket Mocan gelir; kimi Mocan Yalısı der, kimi de Budapeşte telefon rehberindeki gördüğü Mocan'ları söyler.

6.01.2003