MENÜ

Turkiye İs Kurumu

Turkiye İs Kurumu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Turkiye İs Kurumu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Turkiye İs Kurumu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 27.511 Turkiye İs Kurumu haberi bulunmuştur.

Turkiye İs Kurumu Haberleri

İşsizlik maaşında barışçıl çözüm

İşsizlik maaşında barışçıl çözüm!

TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, işsizlik maaşının arttırılması ve işsizlik ödeneğinden yararlanma koşullarının kolaylaştırılması gerektiğini belirterek, “Örneğin ikale (karşılıklı fesih) gibi barışçıl çözüm yollarında da işsizlik sigortasından faydalanılsın. Bu tür uygulamalar, hem çalışana hem de işverene olumlu yansır” diye konuştu.

9.08.2019Ekonomi
SÇP ödemeleri ne zaman yatacak

SÇP ödemeleri ne zaman yatacak?

Sosyal Çalışma Programı (SÇP) adı ile İŞKUR'un başladığı programa katılan öğrenciler, maaşlarını ne zaman alacağını sorgulamaya başladı. Peki, programın son ayına girilirken merak edilen SÇP ödemeleri ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

8.08.2019Ekonomi
İŞKURda 48 bin işçi ve personel aranıyor Başvuru şartları neler

İŞKUR'da 48 bin işçi ve personel aranıyor! Başvuru şartları neler?

İŞKUR'un resmi internet sitesi üzerinde yayınladığı son ilanlara göre, 48 bin memur ve personel ve işçi alımı yapılacağı görüldü. İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar, İŞKUR'a başvurunun nasıl yapılacağını merak etmeye başladı. İşte, İŞKUR'da yayımlanan 48 bin personel iş ilanları ile ilgili detaylar...

7.08.2019Gündem
İş beğenmeye sosyal yardım yok

İş beğenmeye sosyal yardım yok

Devletin sunduğu sosyal yardımlarda yeni düzenlemeye gidilecek. Sosyal yardım desteğinden yararlananların istihdamı sağlanacak. İŞKUR’un teklif ettiği işi üçüncü kez kabul etmeyenlerin bir yıl süreyle sosyal yardımı ya durdurulacak ya da azaltılacak.

7.08.2019Ekonomi
Kıvanç Tatlıtuğ ile karşılaşmayı hayal ediyorduk  Uyum çalışması yapan Suriyeli gençler anlatıyor

"Kıvanç Tatlıtuğ ile karşılaşmayı hayal ediyorduk" Uyum çalışması yapan Suriyeli gençler anlatıyor

Muhammed ve Sena... Onlar Türkiye’de yaşayan 4 milyona yakın Suriyeliden ikisi. Ülkelerinden ayrıldıklarında yaşları çok küçüktü. Suriye’yi hayal meyal hatırlıyorlar. Hayallerini, altı yıldır yaşadıkları İstanbul üzerine kuruyorlar. Çok iyi Türkçe konuşan bu iki gençle Türkiye’de Suriyeli olmayı, ülkelerine dönüp dönmeyeceklerini ve sosyal medyadaki tartışmaların onlara ne hissettirdiğini konuştuk.

İŞKUR TYP başvuruları ne zaman başlayacak

İŞKUR TYP başvuruları ne zaman başlayacak?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Toplum Yararına Programlar (TYP) iş ilanları ekranı üzerinden iki yeni iş ilanı yayımlandı. İçişleri Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından yayımlanan ilanda başvuru tarihleri yer alıyor. Peki, İŞKUR TYP başvuruları ne zaman başlayacak?

2.08.2019Gündem
İŞKURda 43 bin işçi ve personel aranıyor Başvuru şartları neler

İŞKUR'da 43 bin işçi ve personel aranıyor! Başvuru şartları neler?

İŞKUR'un resmi internet sitesi üzerinde yayınladığı son ilanlara göre, 43 bin memur ve personel ve işçi alımı yapılacağı görüldü. İş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar, İŞKUR'a başvurunun nasıl yapılacağını merak etmeye başladı. İşte, İŞKUR'da yayımlanan 43 bin personel iş ilanları ile ilgili detaylar...

2.08.2019Gündem
Kurum dışı işçi alımı ilanı başvuruları nereden yapılır

Kurum dışı işçi alımı ilanı başvuruları nereden yapılır?

Kurum dışı işçi alımı ilanları ile bünyelerinde çalıştırmak üzere geçici işçi alımı yapmak isteyen kurumlar, detayları İŞKUR üzerinden yayımlıyor. Peki, kurum dışı işçi alımı ilanları nereden görüntülenir? İşte, tarihlere göre değişiklik gösteren kurum dışı işçi alımı başvuru süreci hakkında detaylı bilgiler

31.07.2019Gündem
HDPli belediyeye iş için başvuran kadının taciz edildiği iddiası

HDP'li belediyeye iş için başvuran kadının taciz edildiği iddiası

Mardin Büyükşehir Belediyesine iş için başvuran 30 yaşındaki G.K, kendisini sözlü taciz ettiği gerekçesiyle MARSU Genel Müdür Yardımcısı A.D. hakkında şikayetçi oldu.

29.07.2019Gündem
İşsizlik maaşı için işten çıkarıyorlar Mahkemelik olabilirsiniz...

İşsizlik maaşı için işten çıkarıyorlar! Mahkemelik olabilirsiniz...

Kendi isteği dışında işveren tarafından iş akdi sonlandırılan kişilere işsizlik maaşı ödeniyor. Bazı işverenler ise bu durumu kullanmaya başladı ve işten çıkarmış gibi gösterilen çalışanlarının işsizlik maaşı almasını sağlıyorlar.

24.07.2019Ekonomi
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü sürekli işçi alımı başvuru şartları neler

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü sürekli işçi alımı başvuru şartları neler?

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden sürekli işçi alımı yapılacağını duyurdu. Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 22/07/2019 - 26/07/2019 tarihleri arasında online olarak yapılacak. Peki, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü sürekli işçi alımı için başvuru şartları neler?

22.07.2019Gündem
Günde binlerce kişi ziyaret ediyor Yerli yabancı Türkiyedeki Maldivlere hayran...

Günde binlerce kişi ziyaret ediyor! Yerli yabancı Türkiye'deki Maldivler'e hayran...

BURDUR’da Maldivler’e benzetilen turkuaz renkli suyu ve bembeyaz kumsalıyla büyük ün yapan Salda Gölü’ne yaz aylarıyla birlikte ziyaretçi akını yaşanıyor. Özellikle hafta sonları yerli ve yabancı ziyaretçi sayısı günlük 30 bine ulaşıyor.

19.07.2019Ekonomi
Türkiyenin gözü orada... Günde 30 bin kişi geliyor

Türkiye'nin gözü orada... Günde 30 bin kişi geliyor

BURDUR'da Maldivler'e benzetilen turkuaz renkli suyu ve bembeyaz kumsalıyla büyük ün yapan Salda Gölü'ne yaz aylarıyla birlikte ziyaretçi akını yaşanıyor. Özellikle hafta sonları yerli ve yabancı ziyaretçi sayısı günlük 30 bine ulaşıyor.

19.07.2019Gündem
GSB mülakat sonuçları açıklandı mı

GSB mülakat sonuçları açıklandı mı?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın (GSB) sözleşmeli personel alımına ilişkin mülakat süreci tamamlandı. Mülakatların ardından yaklaşık iki ay geçmesine rağmen sonuçların açıklanmaması üzerine, bu kapsamda beklenti içinde olan vatandaşlar, 'GSB mülakat sonuçları açıklandı mı?' ve 'GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?' gibi sorularına internette yanıt arıyor. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

17.07.2019Gündem
TÜVASAŞa sürekli işçi alımı yapılıyor Başvuru şartları neler

TÜVASAŞ'a sürekli işçi alımı yapılıyor! Başvuru şartları neler?

Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ), Sakarya'da fabrikada istihdam edilmek üzere 26 sürekli işçi alımı gerçekleştirecek. Söz konusu ilanın Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından, TÜVASAŞ sürekli işçi alımının başvuru şartları ve diğer detaylar merak konusu oldu. İşte, TÜVASAŞ'a sürekli işçi alımı hakkında tüm detaylar...

17.07.2019Gündem
İŞKUR ilanlarıyla 47 bin personel alımı yapılıyor İŞKUR iş başvurusu nasıl yapılır

İŞKUR ilanlarıyla 47 bin personel alımı yapılıyor! İŞKUR iş başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR, iş ilanları aracılığıyla 47 bin civarı bin personel alımı yapılacak. Çok sayıda kurum çeşitli iş kollarında istihdam etmek üzere personel alımını İŞKUR aracılığıyla yapıyor. Beden İşçi, Satış Temsilcisi, Güvenlik Görevlisi, Şoför ve Aşçı gibi çok sayıda meslekte uzmanlaşmış eleman aranan İŞKUR'daki ilanlara başvurmanız oldukça kolay. Peki, İŞKUR ilanlarına nasıl başvurulur?

17.07.2019Gündem
Kültür ve Turizm Bakanlığı sürekli işçi alımı yapıyor Başvuru şartları neler

Kültür ve Turizm Bakanlığı sürekli işçi alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nde görevlendirmek üzere 56 sürekli işçi alımı yapacak. İŞKUR üzerinden yapılacak alımlarda KPSS şartı da aranıyor. Peki, Kültür ve Turizm Bakanlığı sürekli işçi alımı başvuru şartları neler?

16.07.2019Gündem
Türkiye Vagon Sanayii A. Ş. Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden 26 sürekli işçi alımı yapacak

Türkiye Vagon Sanayii A. Ş. Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden 26 sürekli işçi alımı yapacak

Türkiye Vagon Sanayii A. Ş. Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden sürekli işçi alımı için ilan yayımladı. Yapılan duyuruya göre, Türkiye Vagon Sanayii A. Ş. Genel Müdürlüğü'ne 26 sürekli işçi alımı yapılacak.

16.07.2019Gündem
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden sürekli işçi alımı yapacak

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden sürekli işçi alımı yapacak

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 56 sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. Sekiz şehirde istihdam edilecek olan sürekli işçi alımı için başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden gerçekleşecek. Peki, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü işçi alımı için başvuru şartları neler?

12.07.2019Ekonomi
Sahadan canlı yayınla perakende dönemi

Sahadan canlı yayınla perakende dönemi

Teknolojinin hayatımızda sebep olduğu değişikliklerin neticesi olarak, biz de tüm alışkanlıklarımızı bu doğrultuda şekillendiriyoruz. Özellikle bir alan var ki teknolojinin ürün anlamında çeşitlenmesinden ziyade, sunduğu değişimin önemli bir neticesi olarak, bu alandaki eğilimlerimizin tümüne buna göre yön veriyoruz. O alanın adı: Alışveriş!

11.07.2019Teknoloji
Kıdem Tazminatı Reformu, Kalkınma Planına girdi

Kıdem Tazminatı Reformu, Kalkınma Planı'na girdi

On Birinci Kalkınma Planı'na göre, kıdem tazminatı reformu sosyal tarafların mutabakatıyla gerçekleştirilecek. Bireysel hesaplara dayalı kurulacak kıdem tazminatı fonu, Bireysel Emeklilik Sistemi ile entegre edilecek. Planda, 2023'te istihdam oranının yüzde 50,8'e çıkarılması, işsizlik oranının ise yüzde 9,9'a düşürülmesi hedefleniyor.

9.07.2019Ekonomi
Bakan duyurdu... 29 bin personel KPSS ile alınacak, mülakat olmayacak

Bakan duyurdu... 29 bin personel KPSS ile alınacak, mülakat olmayacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2019'da 29 bin 689 sağlık personeli alımı olacağını belirterek, "12 bin sağlık personelinin alımı, bugüne kadar olduğu şekliyle KPSS ile olacak. İkinci etabı ise yani 29 bin 689 sağlık personelin alımını tamamlayacak olan 17 bin 689 personeli de muhtemelen Eylül-Ekim'de ÖSYM'nin takvimine göre planlamış olacağız." dedi.

7.07.2019Gündem
Sosyal Çalışma Programı (SÇP)  zaman başlayacak Bakan açıkladı

Sosyal Çalışma Programı (SÇP) zaman başlayacak? Bakan açıkladı

Üniversite öğrencilerine iş imkanı tanıyan İŞKUR Sosyal Çalışma Programı (SÇP) sonuçları açıkladı. Sonuçların belli olmasında sonra başvuruda bulunan öğrenciler Sosyal Çalışma Programı'nın başlayacağı tarihi merak etmeye başladı. Peki, Sosyal Çalışma Programı (SÇP) sonuçları nasıl öğrenilir? SÇP ne zaman başlayacak? İşte, o konuya dair detaylar.

6.07.2019Ekonomi
İŞKUR SÇP sonuç sorgulama sayfası Üniversitelilerin Sosyal Çalışma Programı sonuçları açıklandı

İŞKUR SÇP sonuç sorgulama sayfası! Üniversitelilerin Sosyal Çalışma Programı sonuçları açıklandı

Üniversitelileri iş hayatına hazırlamak için başlatılan Sosyal Çalışma Programlarında, çalışacak öğrencileri belirleyecek kura çekimi tamamlandı. Öğrenciler programa katıldıkları her bir gün için 67 lira 36 kuruş almaya hak kazanacak. Ayrıca katılımcıların çalıştıkları süre kadar emekliliklerine etki edecek sigorta primleri de ödenecek. İşte, Sosyal Çalışmalar programı sonuç sayfası...

5.07.2019Gündem
GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak Mülakatlar 17 Mayısta tamamlanmıştı

GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Mülakatlar 17 Mayıs'ta tamamlanmıştı

Başvuruları İŞKUR üzerinden alınan GSB mülakatlarının sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. GSB mülakatından başarılı sayılmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekiyor. İŞKUR üzerinden yapılacak olan alımlarda 3 bin 243 personel istihdam edilecek. Peki, GSB mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu mu? İŞKUR'dan açıklama geldi mi? İşte, GSB mülakat sonuçlarıyla ilgili son durum

5.07.2019Gündem
İŞKUR Sosyal Çalışma Programı sonuçları açıklandı SÇP kura sonuç sorgulama ekranı

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı sonuçları açıklandı! SÇP kura sonuç sorgulama ekranı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından İŞKUR işbirliğiyle başlatılan Sosyal Çalışma Programı (SÇP) kura sonuçları açıklandı. İş imkanı yakalamak isteyen toplamda 200 binden fazla üniversite öğrencisinin başvurduğu kurada, 20 bin üniversite öğrencisi belirlenmişti. Peki, SÇP sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, İŞKUR SÇP kura sonuç sorgulama ekranı.

4.07.2019Gündem
SÇP kura sonuçları ne zaman açıklanacak İŞKUR Sosyal Çalışmalar Programı kurası tamamlandı

SÇP kura sonuçları ne zaman açıklanacak? İŞKUR Sosyal Çalışmalar Programı kurası tamamlandı

Doğa korumadan, restorasyon çalışmalarına kütüphanelerin düzeninden kamu kurumlarının daha pek çok sosyal ve kültürel faaliyetlerinde, haftada üç gün ve günlük 67 lira karşılığında çalışacak öğrenciler Ankara'da yapılan kura sonucu belirlendi. Peki, SÇP kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

4.07.2019Gündem
Bakan açıkladı 570 bin kişi işe yerleştirildi

Bakan açıkladı! 570 bin kişi işe yerleştirildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, özel sektörde işe yerleştirmelerin yüzde 30 arttığını söyledi.

4.07.2019Ekonomi
SÇP (Sosyal Çalışma Programı) başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

SÇP (Sosyal Çalışma Programı) başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

İŞKUR tarafından öğrencilere yönelik başlatılan Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuru süreci sona erdi. Başvurularını tamamlayan adaylar şimdi SÇP sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak ediyor. Peki, SÇP (Sosyal Çalışma Programı) başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

2.07.2019Ekonomi
Türkiyede Googlea giren en çok ne arıyor

Türkiye'de Google'a giren en çok ne arıyor?

Google, 24 Haziran-1 Temmuz 2019 tarihlerinde Türkiye genelinde en çok yapılan aramaları paylaştı. Bakın en çok arananlarda neler var neler?

1.07.2019Teknoloji
İŞKUR sosyal çalışma programı (SÇP) başvurusu için son saatler Başvuru nasıl yapılır

İŞKUR sosyal çalışma programı (SÇP) başvurusu için son saatler! Başvuru nasıl yapılır?

Yaz tatilinde üniversite öğrencileri için sosyal programlarda çalışırken gelir kapısı oluşturma şansı verecek olan İŞKUR Sosyal Çalışma Programı (SÇP), son gününde başvuru işlemleri ile gündemde yer almaya devam ediyor. Üniversite öğrencilerinin gerekli koşulları taşımaları halinde başvuru işlemini gerçekleştirebileceği İŞKUR Sosyal Çalışma Programı (SÇP) birçok kişinin gündeminde yer alıyor. Peki, İŞKUR Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuru işlemi nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

28.06.2019Ekonomi
İŞKUR SÇP sonuçları ne zaman açıklanacak

İŞKUR SÇP sonuçları ne zaman açıklanacak?

İŞKUR'un, üniversite öğrencilerinin kamu kurumlarının toplumsal faydası yüksek işlerine katılarak mesleki niteliklerini geliştirebilmeleri için düzenleyeceği, Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuruları bugün sona erecek. Gözler şimdi üniversite öğrencilerine iş imkanı tanıyan SÇP sonuçlarının açıklanacağı tarihte. Peki, İŞKUR SÇP sonuçları ne zaman açıklanacak?

28.06.2019Gündem
İŞKUR SÇP program no nedir

İŞKUR SÇP program no nedir?

İŞKUR SÇP program no, birçok gencin gündemindeki konu olmaya devam ediyor. SÇP programı kapsamında çalışmak istedikleri il için başvuru işlemini gerçekleştirmek isteyen birçok genç, program no kısmının ne anlama geldiğini araştırmaya başladı. Peki, İŞKUR SÇP başvurusu için program no ne anlama gelmektedir? İşte, birçok kişinin merakla araştırdığı o konu hakkında bazı bilgiler

27.06.2019Ekonomi
İŞKUR SÇP öğrenci alımı başvurusu nasıl yapılır Üniversite öğrencilerine iş fırsatı

İŞKUR SÇP öğrenci alımı başvurusu nasıl yapılır? Üniversite öğrencilerine iş fırsatı

Üniversitelileri iş hayatına hazırlamak için uygulanacak, Sosyal Çalışma Programlarına başvurular başladı. Öğrenciler, söz konusu programa nasıl ve hangi tarihler arasında başvuru yapabileceklerinin yanı sıra, programa başvurmaları halinde burslarının kesilip kesilmeyeceğini de merak ediyor. Peki, İŞKUR öğrenci alımı başvurusu nasıl yapılır?

27.06.2019Gündem
İŞKUR sosyal çalışma programı başvurusu nasıl yapılır Üniversite öğrencileri için iş fırsatı

İŞKUR sosyal çalışma programı başvurusu nasıl yapılır? Üniversite öğrencileri için iş fırsatı

Üniversite öğrencileri için yaz tatillerinde ekstra gelir kaynağı oluşturmak amacıyla İŞKUR ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından geliştirilen İŞKUR sosyal çalışma programı için başvuru süreci 25 Haziran tarihinde başladı. Peki, İŞKUR sosyal çalışma programı başvurusu nasıl ve kimler tarafından yapılır? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı sosyal çalışma programı hakkında detaylı bilgiler...

26.06.2019Ekonomi
İŞKUR 30 soruda Sosyal Çalışma Programını anlattı - SÇP nedir

İŞKUR 30 soruda Sosyal Çalışma Programı'nı anlattı - SÇP nedir?

Sosyal Çalışma Programı başvuru süreci İŞKUR üzerinden başladı. Haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında toplumsal faydanın yüksek olduğu alanlarda kamu kurumlarıyla işbirliği halinde düzenlenecek olan SÇP’ye ilgi yoğun oldu. Peki, SÇP nedir, kimler başvuruda bulunabilir, nerede uygulanır, okulu uzayan öğrenci başvurabilir mi? İşte, 30 soruda Sosyal Çalışma Programı’nın detayları

25.06.2019Ekonomi
İŞKUR üzerinden başvurular alınıyor - Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuru şartları neler

İŞKUR üzerinden başvurular alınıyor - Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuru şartları neler?

Öğrencilere müjde başlığıyla verilen Sosyal Çalışma Programı'na başvuru süreci İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) üzerinden başladı. Sosyal Çalışma Programı’na kabul edilen öğrenciler, 5 Temmuz 2019 günü elektronik ortamda kura ile belirlenecek. Öğrenciler, Sosyal Çalışma Programı'na (SÇP) katılım sağladıkları her gün için 67.36 lira ödeme almaya hak kazanacak. Peki, Sosyal Çalışma Programı (SÇP) başvuru şartları neler?

25.06.2019Ekonomi
GSB mülakat sonuçları açıklandı mı Gözler bakanlıkta

GSB mülakat sonuçları açıklandı mı? Gözler bakanlıkta!

İŞKUR aracılığıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) bünyesinde Türkiye'nin 81 ilinde istihdam edilecek olan 3 bin 243 personel alımı mülakat sonuçları gündemdeki yerini koruyor. Bakanlık bünyesinde çalışma fırsatı yakalamak için sözlü sınava katılan adaylar, sonuçların açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyor. Peki, GSB mülakat sonuçları açıklandı mı? İşte, konuya dair detaylar.

20.06.2019Gündem
İŞKUR 3250 büro memuru alımı yapacak İŞKURa nasıl başvuru yapılır

İŞKUR 3250 büro memuru alımı yapacak? İŞKUR'a nasıl başvuru yapılır?

Yurt genelinde birçok vatandaşa istihdam sağlayan İŞKUR, iş ilanlarını yeniledi. İŞKUR'un yayınlamış olduğu son ilanlara göre, 3250 büro memuru alımı yapılacağı görüldü. Farklı illerden alımı yapılacak olan büro memuru ilanında KPSS şartı aranmıyor. Peki, İŞKUR'a nasıl başvuru yapılır? İşte, İŞKUR güncel ilanları ve başvuruları hakkında bazı bilgiler.

20.06.2019Gündem
İŞKUR okul öncesi öğretmen alımı için başvuru işlemi nasıl yapılır

İŞKUR okul öncesi öğretmen alımı için başvuru işlemi nasıl yapılır?

İŞKUR okul öncesi öğretmen alımı için birçok ilanı erişime açtı. İstanbul, Ankara, Adana, Hatay ve birçok il için geçerliliğini koruyan İŞKUR okul öncesi öğretmen alımı başvurusu, vatandaşların araştırdığı konular arasında önemli bir yer tutuyor. Peki, İŞKUR okul öncesi öğretmen alımı başvuru işlemi nasıl yapılabilecek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

19.06.2019Gündem

İŞKUR üniversite öğrencilerine yaz işi başvuru ne zaman başlayacak?

İŞKUR'un, üniversite öğrencilerinin kamu kurumlarının toplumsal faydası yüksek işlerine katılarak mesleki niteliklerini geliştirebilmeleri için düzenleyeceği, Sosyal Çalışma Programı için araştırmalar hız kazandı. Okulların kapanacağı tarihin yaklaşmasıyla birlikte, Sosyal Çalışma Programı başvurularının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. İşte, İŞKUR Sosyal Çalışma Programı hakkında tüm detaylar...

18.06.2019Gündem
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden 47 personel alımı yapacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden 47 personel alımı yapacak

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfasından 47 personel alımı yapacağını duyurdu. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı başvuruları, Türkiye İş Kurumu üzerinden yürütülecek. İşte, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımıyla ilgili detaylar…

17.06.2019Gündem
GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak 3 bin 243 sürekli işçi alımında son durum

GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 3 bin 243 sürekli işçi alımında son durum

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirdiği personel alımında heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Türkiye'de bazı illerde 3 bin 243 personel istihdamının yapılacağı GSB mülakatlarına katılan adayların gözü bakanlıktan gelecek açıklamaya çevrildi. Peki, GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 3 bin 243 sürekli işçi alımında son durum...

13.06.2019Gündem
Merakla beklenen GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak

Merakla beklenen GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

GSB mülakat sonuçları, başvuruda bulunan adaylar tarafından merakla araştırılmaya devam ediliyor. İŞKUR aracılığıyla Türkiye genelinde toplam 3 bin 243 personelin kadroya alınacağı sürecin ardından adaylar, 60 günlük deneme süresine tabi tutulacak. Peki, GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merakla araştırılan bazı detaylar

12.06.2019Gündem
TÜBİTAK personel alımı yapıyor Başvuru şartları neler

TÜBİTAK personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?

TÜBİTAK, Ankara'da görevlendirilmek üzere 14 personel istihdam edecek. Söz konusu ilanın Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından gözler, personel istihdamının detaylarına çevrildi. Peki, TÜBİTAK personel alımı başvuru şartları neler?

11.06.2019Gündem
TÜBİTAK 14 personel alacak

TÜBİTAK 14 personel alacak

TÜBİTAK, Ankara'da görevlendirilmek üzere 14 personel istihdam edecek.

11.06.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

İş beğenmeye sosyal yardım yok

Devletin sunduğu sosyal yardımlarda yeni düzenlemeye gidilecek. Sosyal yardım desteğinden yararlananların istihdamı sağlanacak. İŞKUR’un teklif ettiği işi üçüncü kez kabul etmeyenlerin bir yıl süreyle sosyal yardımı ya durdurulacak ya da azaltılacak.

6.08.2019

Aslında istifa etti ama siz kovulmuş bilin

ÇALIŞAN; eğer kendi isteğiyle işten ayrıldıysa-istifa ettiyse, çıkış işlemi SGK’ya 3 numaralı kodla bildiriliyor. Çalışanın işine işverenin isteğiyle son verilmişse çıkış işlemi SGK’ya 4 numaralı kodla bildiriliyor. Kritik konu da şu; istifa edenler (3 no.lu kod) işsizlik maaşı alamazken, işten çıkartılanlar (4 no.lu kod) işsizlik maaşına hak kazanıyorlar. 

24.07.2019