MENÜ

Türkiye-İngiltere

Türkiye-İngiltere ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye-İngiltere haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 62.105 Türkiye-İngiltere haberi bulunmuştur.

Türkiye-İngiltere Haberleri

Gelirinin yüzde 93’ünü yurtdışı pazarlardan

Gelirinin yüzde 93’ünü yurtdışı pazarlardan

Sinemia, ABD açılımı ardından son bir yılda global gelirlerini 38 kat büyüttü. Geçtiğimiz yıl ABD ile birlikte Kanada ve Avustralya açılımını da başlatan ve şu an Türkiye, ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya pazarlarında faaliyet gösteren Sinemia, toplam gelirinin %93’nü yurtdışından elde ediyor. 2018’de üyelik sistemi ABD’de hızla yaygınlaşmaya başlayan ve global açılımlarla büyümeye devam eden Sinemia, ayda 5 milyon üstünde tekil sinemasevere ulaşırken, toplam 6,500 sinema salonu ve 56,000 ekranda hizmet sunuyor.

2.01.2019Ekonomi
Türkiyeden Avrupaya 1,4 milyar çorap ihraç edildi

Türkiye'den Avrupa'ya 1,4 milyar çorap ihraç edildi

Türkiye, yılın 10 ayında ihraç ettiği 1,4 milyar çoraptan 898,8 milyon dolar gelir sağladı. Bu dönemde en çok çorap, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, Hollanda ve İspanya gibi Avrupa ülkelerine satıldı. Çorap ihracatından en yüksek gelirin elde edildiği ülke, 215,3 milyon dolarla Birleşik Krallık oldu. Çorap Sanayicileri Derneği Başkanı İlker Öztaş: "Sektörümüzün AB ülkelerinde pazar payı yüzde 16'nın üzerindedir ve ülkemiz Çin’in ardından en büyük tedarikçidir." açıklamalarında bulundu.

19.12.2018Ekonomi
Ümit Millilerin maç programı belli oldu

Ümit Milliler'in maç programı belli oldu!

2021 UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Futbol Şampiyonası'nın elemelerinde mücadele edecek Ümit Milli Takım'ın maç programı belli oldu.

11.12.2018Futbol
İngiltere’nin AB’den ayrılması Türkiye’yi nasıl etkiler

İngiltere’nin AB’den ayrılması Türkiye’yi nasıl etkiler

BREXIT’in AB ile anlaşmalı ya da anlaşmasız olması Türkiye ile İngiltere’nin ticari ilişkilerini de etkileme potansiyeline sahip. İngiliz Parlamentosu’nun Brexit anlaşmasını kabul etmesi halinde Türkiye ile İngiltere arasında imzalanacak serbest ticaret anlaşmasıyla iki ülke arasındaki 20 milyar Euro’luk ticaret hacminin daha da artması sözkonusu olacak.

11.12.2018Dünya
TikTok uygulamasına Google Play 2018 En İyi Uygulama Ödülü

TikTok uygulamasına Google Play 2018 En İyi Uygulama Ödülü

Kısa video platformu TikTok, dünya genelinde 18 bölgede aldığı “en eğlenceli” kategorisindeki ödüllerle Google Play’in en iyi uygulamalarından biri seçildi.

5.12.2018Teknoloji
Uşak yemekleri, Avrupa’nın unutulmuş yöresel lezzetler kitabına girdi

Uşak yemekleri, Avrupa’nın unutulmuş yöresel lezzetler kitabına girdi

Avrupa’nın Paris, Liverpool ve Fano kentlerinin unutulmaya yüz tutmuş yemeklerinin yer aldığı kitaba, Uşak da kendi yöresel lezzetleriyle girdi.

17.11.2018Lezizz Yemek Kültürü
Bakan Pekcan açıkladı Güçlenerek devam edecek

Bakan Pekcan açıkladı! "Güçlenerek devam edecek"

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ve İngiltere arasındaki iş birliği köprülerinin önümüzdeki dönemde güçlenerek devam edeceğini belirterek, “Bu iş birliğinin Brexit sonrası dönemde her zamankinden fazla artarak devam etmesini bekliyoruz” dedi.

12.09.2018Ekonomi
Son dakika... Türkiye- İngiltere JETCO Mutabakat Zaptı imzalandı

Son dakika... Türkiye- İngiltere JETCO Mutabakat Zaptı imzalandı

6. Dönem Türkiye- İngiltere JETCO Mutabakat Zaptı, Ticaret Bakanı Pekcan ile İngiltere Uluslararası Ticaret Bakanı Fox tarafından imzalandı.

12.09.2018Ekonomi
Kıbrıs Barış Harekatı 44 yaşında

Kıbrıs Barış Harekatı 44 yaşında!

'Ayşe tatile çıktı' parolasıyla başlatılan ve adadaki Türklerin uğradığı zulmü ortadan kaldırmak için Türk Silahlı Kuvvetlerince gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı 44'üncü yılına girdi. Adada akan kanı durduran harekat, TSK'nın zorlu şartlarda gerçekleştirdiği önemli bir başarı olarak da dikkat çekiyor. İşte, üzerinden 44 yıl geçen Kıbrıs Barış Harekatı hakkında detaylar...

20.07.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan BBCye önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BBC'ye önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin İran'la imzaladığı nükleer anlaşmadan çekilmesiyle ilgili olarak, "Obama ile İran arasında atılan o adım, bana göre olumlu bir adımdı, bir barış adımıydı. Ama şimdi bu barış ortadan kaldırılmak suretiyle yeniden bölgede bir sıkıntılı süreç başlayacak" dedi. İsrail ve İran arasındaki gerilimin kontrolden çıkması ihtimalinin sorulması üzerine Erdoğan, şu yanıtı verdi:  "Şu anda kontrolden çıkmasından endişeleniyor musunuz sorusu, bana göre eksik olur. Şu anda İsrail bugün Suriye topraklarına 50 civarında füze atmışsa, bu nedir? Bu adeta bölgede bir "savaşı tahriktir, tetiklemektir. Ve İsrail zaten buralarda, bu bölgede sürekli olarak terör estiriyor. Şimdi atılan bu adım da yine teröre yönelik bir adımdır. Bunları hoş görüyle karşılamak mümkün değil. Niçin bu füzeler atılır, neden atılır, ne yapılmak isteniyor?"

14.05.2018Dünya
Ana üssü Malatya

Ana üssü Malatya

Amerikalı bazı senatörlerin karşı çıkmasına rağmen haziranda Türk Hava Kuvvetleri’ne teslim edilecek olan F-35A’ların ana üssü Malatya olacak. Bu uçaklar için ‘öğretmen pilot’ olarak görev yapacak pilotların eğitimine de yaklaşık üç ay önce başlandı.

11.05.2018Gündem
YPG, PKK bağlarını görüyoruz

YPG, PKK bağlarını görüyoruz

İngiltere’nin yeni Ankara Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Tatlı Dil Forumu’ için gideceği İngiltere ziyareti öncesinde Hürriyet’e konuştu. Türkiye’nin, İngiltere’nin ‘vazgeçilmez ortağı’ olduğunu söyleyen Chilcott, terör örgütü YPG ile ilgili “Naif değiliz, YPG ile PKK arasında çok yakın bağlar olduğunu görüyoruz” dedi.

11.05.2018Dünya

İngiltere’de “Tatlı Dil” zirvesi... Erdoğan, Kraliçe Elizabeth ile görüşecek

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, 13-15 Mayıs’ta Tatlı Dil Forumu için gideceği İngiltere’de Kraliçe 2. Elizabeth ve İngiltere Başbakanı Theresa May ile görüşecek. Görüşmelerde Suriye’deki son durum, Kıbrıs’taki gelişmeler, terörle mücadele, Brexit’in ardından Türkiye ile İngiltere arasında yeni ticaret anlaşması imzalanması, ticaret hacminin 20 milyar dolara çıkarılması konuları ele alınacak.

7.05.2018Gündem
ABD’den İran’a yaptırım Türk üniversitelerine de siber saldırı düzenlenmiş

ABD’den İran’a yaptırım! Türk üniversitelerine de siber saldırı düzenlenmiş

Adalet Bakanlığı, firmanın dünya genelindeki 320 şirket, onlarca şirket ve ABD hükümetinin bazı kısımlarılarını hedef aldığını söyledi.

24.03.2018Dünya
Hollywood’u değiştiriyor

Hollywood’u değiştiriyor

Sinema sektörüne aylık ücretlerle abonelik modeli getiren Sinemia, yurtdışındaki macerasına hızla devam ediyor. Şu anda ABD başta olmak üzere 5 ülkede yer alan Sinemia2018’de 9 ülkeye ulaşmak istiyor. Girişimin kurucusu ve CEO’su Rıfat Oğuz ile Hollywood’ta buluştuk.

24.01.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, May ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, May ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May ile bu akşam telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra Kudüs konusundaki son gelişmeler ele alındı.

18.12.2017Gündem
Dersleri robotlarla anlatıyor

Dersleri robotlarla anlatıyor

Sakarya'da sınıf öğretmenliği yapan Serkan Aydoğdu, kurduğu robotik kulübüyle, açtığı kurslarla öğrencilerini 21’inci yüzyılın teknolojisini ve bilimini robotlarla anlatarak çocukların gelişimine katkıda bulunuyor.

27.11.2017Eğitim
NATO skandalı utanç verici

NATO skandalı utanç verici

İNGİLTERE’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, NATO tatbikatı sırasında yaşanan skandalı ‘utanç verici’ olarak nitelendirdi.

21.11.2017Gündem
Türkiye ile saat farkı 2’ye çıkıyor

Türkiye ile saat farkı 2’ye çıkıyor

Avrupa’da yaz saati uygulaması cumartesiyi pazara bağlayan gece son bulacak. 28 Ekim’i 29’una bağlayan gece 03.00’te saatler bir saat geri alınacak.

28.10.2017Dünya

Yazar Sonuçları

İzmir’den İngiliz elçi geçti

GEÇEN hafta, dünyanın gözlerini oylamanın yapılacağı İngiliz parlamentosuna çevirdiği 11 Aralık Salı günü, Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott İzmir’deydi.

18.12.2018

Londra'da TTM'yi ikiledi, dünyada 35'e çıkmak için gaza bastı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13-15 Mayıs 2018’deki İngiltere seyahati sırasında TİM Tanıtım Organizasyon İç ve Dış Ticaret A.Ş. CEO’su Bahadır Öztanyel’le buluşup, Londra’daki ilk Türk Ticaret Merkezi’ni (TTM) gezdim.

13.09.2018

“Cinsel eğitime başlamak için en uygun zaman soru sormaya başladıkları 3-4 yaş dönemleridir.”

“Ne oldu da bu hale geldik?” sorusuyla başladım bu haftaki röportajıma… Gerçekten… Ne zaman sokaklardan korkar olduk? Ne zaman insanlardan kaçar olduk? Ne ara sokakta ki teyzelerden amcalardan çocuklarımızı kaçırır olduk!

18.07.2018

Venedik Bienali’nde “vardiyamız”  var

TÜRKİYE, bu 26 Mayıs ile 25 Kasım tarihleri arasındaki Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi’ne mimarlık öğrencilerine önemli bir fırsat sunan yaratıcı bir projeyle “Vardiya” ile katılıyor.

9.06.2018

Bu mafya bozuntularına haddini bildirme zamanı

NASIL bir ülke olduk biz... Profesörü çıkıyor, “Silahları gömdük, bizim parti seçilmezse çıkarıp savaşa başlarız” diyor...

5.06.2018