MENÜ

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile ilgili tüm haberleri, son dakika Türkiye Gazeteciler Cemiyeti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Türkiye Gazeteciler Cemiyeti haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.338 Türkiye Gazeteciler Cemiyeti haberi bulunmuştur.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Haberleri

Hürriyetin gurur gecesi

Hürriyet'in gurur gecesi

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 59’uncusunu düzenlediği Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri sahiplerini buldu.

9.05.2018Gündem
Seçimden önce gazeteciler serbest kalsın

'Seçimden önce gazeteciler serbest kalsın'

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC), 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Sağlıklı bir seçime gidilebilmesi için OHAL’in kalkmasını, cezaevlerindeki gazetecilerin serbest bırakılmasını, askıya alınan temel hak ve özgürlüklerin yurttaşlara iadesini bir gereklilik olarak görüyoruz” denildi. TGC Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, cezaevlerinde 148 tutuklu ve hükümlü gazetecinin bulunduğu belirtillerek şu görüşlere yer verildi:

2.05.2018Gündem
TGC’den Hürriyet’e sekiz ödül

TGC’den Hürriyet’e sekiz ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 1959 yılından beri verdiği ‘Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni bu yıl kazananlar belli oldu. Hürriyet sekiz dalda ödüle layık görüldü.

27.03.2018Gündem
Yeni haber diline destek yağdı

Yeni haber diline destek yağdı

Basında cinsiyetçi dilin önüne geçmek için Hürriyet’in hazırlayıp kamuoyuna duyurduğu ‘Cinsiyetçi dile karşı rehber’e STK’lar ve gazetecilik meslek kuruluşları tam destek verdi. Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç: Umarım bu yeni dil yerleşir. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Temsilcisi Gülsüm Kav: Örnek olmasını diliyorum. TGC Kadın Gazeteciler Komisyonu Semiha Öztürk: Alkışlıyoruz. TKDF Başkanı Canan Güllü: Değişim yaratır.

9.03.2018Gündem
Çetin Emeç mezarı başında anıldı

Çetin Emeç mezarı başında anıldı

SUADİYE’deki evinin önünde 7 Mart 1990 günü uğradığı silahlı saldırıda, henüz 55 yaşındayken hayatını kaybeden Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Emeç ile şoförü Sinan Ercan, ölümlerinin 28. yılında mezarları başında anıldı. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, Çetin Emeç için “Hem gazeteleri yönetirken, hem de yazı yazarken asla kalemini eğip bükmedi ve bizlere çok büyük bir örnek oldu. Bizim yetişmemize de çok büyük katkısı vardır” dedi.

7.03.2018Gündem
TGC’den cezaevindeki Cumhuriyet yazarlarına ziyaret

TGC’den cezaevindeki Cumhuriyet yazarlarına ziyaret

Akın Atalay, Ahmet Şık ve Murat Sabuncu ile cezaevinde görüşen TGC Başkanı Turgay Olcayto, “Meslektaşlarımın moralleri yüksek, Adaletin yerini bulmasını bekliyorlar” diye konuştu.

7.03.2018Gündem
TGCden moral ziyareti

TGC'den moral ziyareti

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, MİT TIR’ları davasında ceza alan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nu 2 Mart’ta Maltepe Cezaevi’nde ziyaret etti.

6.03.2018Gündem
Abdi İpekçi ölüm yıl dönümünde anılıyor... Abdi İpekçi kimdir

Abdi İpekçi ölüm yıl dönümünde anılıyor... Abdi İpekçi kimdir?

Şişli’deki evinin önünde düzenlenen suikast sonucu öldürülen Abdi İpekçi'nin ölüm yıl dönümünde büyük bir saygı ve sevgiyle anılıyor. Sosyal medya kullanıcıları da uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Milliyet Gazetesi Genel Yayın Müdürü Abdi İpekçi için mesajlar yayınlıyor. İşte Abdi İpekçi'nin hayatıyla ilgili en çok merak edilenlerin yanıtları!

1.02.2018Gündem
Gazetecilerin sorunu çalışamamak

'Gazetecilerin sorunu çalışamamak'

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’yle ilgili açıklamasında son 10 yılda üç gazeteciden neredeyse birinin işsiz kaldığını, 145’inin ise cezaevinde olduğunu belirtti.

9.01.2018Gündem
TGCden ziyaret

TGC'den ziyaret

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, FETÖ’nün medya yapılanması soruşturması kapsamında Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan gazeteci yazar Nazlı Ilıcak’ı dün ziyaret etti.

29.12.2017Gündem
Ahmet Şıkın savunmasına siyasi engeli

Ahmet Şık'ın savunmasına 'siyasi' engeli

Cumhuriyet gazetesi çalışanları davasının dünkü duruşmasında savunma yapan gazeteci Ahmet Şık, ‘yargının iktidarın güdümünde olduğunu’ savundu. Bunun üzerine mahkeme başkanı, “Bu siyasi bir dava değil” diyerek Şık’ı salondan çıkarttırdı. Salondan çıkarılan Şık, “Bu siyasi davadır” diye bağırdı.

25.12.2017Gündem
Tarık Dağlıoğlunu kaybettik

Tarık Dağlıoğlu'nu kaybettik

Yıllarca Hürriyet Gazetesi’nde editörlük yapan, son olarak Milliyet Gazetesi’nin Gece Yazı İşleri Müdürü olan Haldun Tarık Dağlıoğlu (57), dün hayatını kaybetti.

25.11.2017Gündem
Tutuklu gazeteciler davaları için destek bekliyor

Tutuklu gazeteciler davaları için destek bekliyor

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Cumhuriyet gazetesi muhabiri Ahmet Şık, Birgün gazetesinden Mahir Kanaat ve kapatılan Zaman gazetesinin yazarı Ali Bulaç’ı ziyaret etti.

21.11.2017Gündem
Tweet cezası

Tweet cezası

Cumhuriyet gazetesi internet sitesi genel yayın yönetmeni Oğuz Güven, attığı haber tweet’leri nedeniyle 3 yıl 1 ay 2 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Güven’in cezasını ertelemedi. Basın meslek örgütleri karara tepki gösterdi.

21.11.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Ödüllü habercilik

Hürriyet’te bir süre önce hayata geçirdiğimiz ve bu köşede defalarca size aktardığımız haberciliğin en güzel meyvelerini geçen hafta topladık.

1.04.2018

Gazeteciler Cemiyeti yine magazini yok saydı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti magazin basınını yok saydığı sürece, ben bu yazıyı her yıl yazmaya, cemiyeti eleştirmeye devam edeceğim.

28.03.2018

Gazeteciliğin yeni bir tanıma ihtiyacı var mı?

Fikret Bilâ, Sedat Ergin, Ertuğrul Özkök ve Murat Yetkin, özellikle ABD'de meselenin hararetle tartışıldığı bugünlerde gazeteciliği aşağıda aktardığım gibi tanımladı. Peki sizce gazetecilik nedir? Bana yazabilirsiniz ekizilkaya@hurriyet.com.tr

30.01.2018

‘Yeşil hazine’ye üniversiteler sahip çıkmaya başladı: Kenevir için uyanıyoruz

İSTANBUL Aydın Üniversitesi’nde geçen cumartesi gün boyu gerçekleştirilen ‘Yeşil Hazine: Kenevir’ konulu toplantıda, sanayi kenevirinin tarım ekonomisine yeniden kazanılması konusunda birbirinden değerli konuşmacılar çarpıcı görüşler ortaya sundular. Herkesin aklına şu takıldı “Bu bitkiyi Amerika bizde niye yasaklıyor?”

23.01.2018

Burhan Arpad’ı andık

TGC (Türkiye Gazeteciler Cemiyeti), ‘Meslekte İz Bırakanlar’ toplantılarının 22’ncisinde yazar çevirmen Burhan Arpad’ı andı.

10.01.2018

Memleketimden adalet manzaraları

Yazarken bile insanın içi acıyor. Sadece iki örnek vereceğim, ikisi de aynı 15 Aralık gününden.

17.12.2017

Hürriyet Edirne'yi 'keşfetti', otellerde doluluk tavan yaptı

KEŞANLI Yönetici ve İşadamları Derneği (KEYİAD) Başkanı Ahmet Eler aradı:

14.12.2017

Enis yatarken, biz yazarken, âlem izlerken

“Her mahkûmun iki derdi var” diyor Enis Berberoğlu. “Bir, içeride sağ salim yaşamaya çalışmak, iki dışarıya çıkmanın yolunu aramak”, “tabii ki hukuki” yolu diye eklemiş, Enis’in tünel kazıp çıkacak hali yok ya.

11.12.2017

Gerçek bir ‘Central Park’a ihtiyacımız var

ESKİ İstanbul Orman Bölge Müdürü, Küresel Isınmayla Mücadele Derneği (Kürem-Der) Genel Başkanı Faruk Çebi, son günlerde basına yansıyan “İstanbul, New York’taki Central Park’ın 3 kat büyüklüğünde devasa yeşil alana kavuşuyor” haberiyle ilgili tartışmaları değerlendirdi.

21.11.2017