MENÜ

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.330 Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberi bulunmuştur.

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu Haberleri

TESK Başkanı Palandökenden dükkan kapatma açıklaması

TESK Başkanı Palandöken'den dükkan kapatma açıklaması

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, terör örgütünün iş yerlerinin kapatılmasına ilişkin baskılarına yönelik, “Çok küçük ve azınlık tarafından dükkanların kapatılması, ekonomiye ve memleketin imajına zarar veriyor” dedi.

27.07.2011Ekonomi
TESK: Uzun bayram tatili esnafımızı perişan ediyor

TESK: Uzun bayram tatili esnafımızı perişan ediyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, uzun süreli bayram tatillerinin esnafı perişan ettiğini, aynı zamanda trafik kazalarını da artırdığını belirtti. Palandöken, Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olarak ilan edilmesini doğru bulmadığını ifade etti.

29.08.2011Ekonomi
Kasaplar yok olunca et fiyatları yükseliyor

Kasaplar yok olunca et fiyatları yükseliyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, et fiyatlarındaki artışın nedeninin ülke genelindeki kasapların azalması ve büyük marketlerin devreye girmesi olduğunu savundu ve “küçükler yok olunca büyükler fiyatları yükseltiyor. Yani büyükler tekelleşmeye gidiyor” değerlendirmesinde bulundu.

31.08.2011Ekonomi
asd

asd

6.09.2011Ekonomi
İstanbullu esnaf ve sanatkara ‘akıllı kart’

İstanbullu esnaf ve sanatkara ‘akıllı kart’

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) ile Denizbank’ın birlikte geliştirdiği ‘akıllı kart’ 2 milyon esnaf ve sanatkarı hedefliyor.

11.10.2011Ekonomi
TESKten ÖTV zamlarına tepki

TESK'ten ÖTV zamlarına tepki

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "içki ve sigaraya yapılan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) zammının kaçağı arttıracağı" uyarısında bulundu.

13.10.2011Ekonomi
İş dünyası şokta: Büyük ve ani oldu

İş dünyası şokta: Büyük ve ani oldu

Motorlu taşıtlar, içki, sigara ve cep telefonunda ÖTV çeşitli oranlarda artırıldı. ÖTV zammının ardından iş dünyasından yapılan değerlendirmelerde vergi artışının büyük ve ani olduğunu dile getirildi.

13.10.2011Ekonomi
Philsa sigaraya 2 lira zam yaptı, esnaf düşen bayi kârından yakındı

Philsa sigaraya 2 lira zam yaptı, esnaf düşen bayi kârından yakındı

Yüksek motor hacimli otomobiller, cep telefonu, içki ve tütün ürünlerinde yapılan özel tüketim vergisi (ÖTV) artışını ilk yansıtan sigara üretisi Philip Morris/Sabancı (PhilSa) oldu.

17.10.2011Ekonomi
TESK: Terör örgütü iyice azıttı

TESK: Terör örgütü iyice azıttı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, terör örgütünün iyice azıttığını belirterek, beklemenin artık bir anlamı olmadığını bildirdi.

19.10.2011Ekonomi
‘Kirli oyunlara inat’ birlikte yürüyecekler

‘Kirli oyunlara inat’ birlikte yürüyecekler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) öncülüğünde 24 büyük sivil toplum kuruluşunun terörü lanetlemek amacıyla Birliğe Çağrı Platformu’nu kurdu. Platform, “Kirli oyunlara inat birlikte yürüyoruz” sloganıyla 30 Ekim Pazar günü İstanbul’da yürüyüş düzenleyecek. Yürüyüşte sadece Türk bayrakları taşınacak.

23.10.2011Ekonomi
Ustalık belgesi olmayan inşaat işçisi olamayacak

Ustalık belgesi olmayan inşaat işçisi olamayacak

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 1 Ocak 2012'den sonra ustalık belgesi olmayanların inşaatlarda çalışamayacağını belirtti.

4.12.2011Ekonomi
İş dünyasından Fransaya tepki

İş dünyasından Fransa'ya tepki

Kamuoyunda "soykırımı inkar yasası" olarak bilinen ve 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddedilmesini suç sayan yasa teklifinin Fransız Ulusal Meclisi’nde kabul edilmesinin ardından iş dünyasından da tepkiler gelmeye başladı.

22.12.2011Ekonomi
Sivil toplum kuruluşlarından Fransa tepkisi

Sivil toplum kuruluşlarından Fransa tepkisi

Sivil toplum kuruluşları, Fransa Meclisi'nin soykırımı kararının ardından ülke genelinde birlik içinde tepki vermeyi destekleyeceklerini açıkladı.

24.01.2012Ekonomi
Yeni çek kanunu alacaklıların yanında

Yeni çek kanunu alacaklıların yanında

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, yeni Çek Kanunu ile borçlunun, devlete para cezası ödemek zorunda olmayacağından, alacaklının alacağına kavuşması ihtimali artacağını söyledi.

25.01.2012Ekonomi
Bağkur emeklisine müjde

Bağkur emeklisine müjde

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, 2002'de üç aylık dönemde emekli olan 12 bin Bağkurluya 100-150 lira arasında intibak zammı yapılacağını söyledi.

25.01.2012Ekonomi
Bankalar eski defterleri bunu anlayabilmiş değilim

'Bankalar eski defterleri bunu anlayabilmiş değilim'

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, “AVM Yasası” olarak bilinen kanunu bu dönemde çıkarmak istediklerini belirterek, “Belli ki bu alanda bir düzenlemeye ihtiyaç var.

14.02.2012Ekonomi
Kimler içki satıyor

"Kimler içki satıyor"

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’na alkollü içki satan işletmelerin listesini istedi ancak gelen tepkiler üzerine bu talebinden vazgeçti.

18.02.2012Ekonomi
4+4+4e yeni düzenleme

4+4+4'e yeni düzenleme

Açık öğretime ilk 4 yıl yerine 2'inci 4 yılın sonunda geçilebilecek.

27.02.2012Gündem
Şoför iyi, araba kötü

Şoför iyi, araba kötü

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, toplumun bütün kesimlerinin yeni bir Anayasa yapılması konusunda birleştiğini belirterek, “Yapmaya çalıştığımız, vatandaş hangi meseleye nasıl bakıyor, onu tespit ederek Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na aktarmaktır” dedi.

4.03.2012Gündem
TESK, künefeyi Avrupaya tanıtacak

TESK, künefeyi Avrupa'ya tanıtacak

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), 17 Mart'ta düzenlenecek Münih Uluslararası Zanaatkarlar Fuarı'nda stant açarak, künefeyi ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

15.03.2012Ekonomi
Esnaf ve tüccar TL simgesine alıştı

Esnaf ve tüccar TL simgesine alıştı

15 gün önce kamuoyuna tanıtılan Türk Lirasının simgesi, kısa sürede esnaf ve tüccar tarafından büyük kabul gördü.

16.03.2012Ekonomi
20 bin çalışan mesleğine kavuştu

20 bin çalışan mesleğine kavuştu

Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren tebliğle birlikte masörlük ilk defa devlet tarafından meslek kabul edilerek uluslararası standartlara kavuştu. İş güvenliğinden çalışanların haklarına kadar tüm detayların düşünüldüğü düzenlemeyle masaj ve SPA merkezlerinin kalitesinin artması hedefleniyor.

22.03.2012Ekonomi
Esnaf ve sanatkar işletmelerinin açılışı kolaylaşıyor

Esnaf ve sanatkar işletmelerinin açılışı kolaylaşıyor

Şirket kuruluşlarının tescilinde, nüfus cüzdan sureti, ikametgah ilmuhaberi gibi belgeler istenmeyecek. Ticaret sicili, odalar ve borsalar ile esnaf ve sanatkarlar siciline yapılacak başvurularda uygulanacak esaslara ilişkin, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı imzalı genelge, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

4.04.2012Ekonomi
Esnaf yeni yapılandırma dönemini iyi değerlendirmeli

'Esnaf yeni yapılandırma dönemini iyi değerlendirmeli'

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Torba Kanun ile getirilen borç yapılandırmasında 6’ncı taksit itibariyle alınan sonuçların olumlu bulduğunu belirterek, geçmişe dönük borçlarını yapılandıran esnaf ve sanatkarın güncel ödemelerini de aynı zamanda yapma zorunluluğu sebebiyle sıkıntı içinde olduğunu bildirdi.

23.05.2012Ekonomi