MENÜ

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.318 Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberi bulunmuştur.

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu Haberleri

Palandökenden kira sigortası değerlendirmesi

Palandöken'den "kira sigortası" değerlendirmesi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Kira sigortası ile konut kiralama işlemlerinin tümü kayıt altında olacak ve devletin vergi kaybı olmayacak" açıklamasında bulundu.

10.07.2017Ekonomi
Takas komisyonları tartışması alevlendi

Takas komisyonları tartışması alevlendi

TESK Genel Başkanı Palandöken: "Esnafımız bu komisyonların azalmasını beklerken tam tersine artması esnafın belini büker"

6.07.2017Ekonomi
Yapılandırmada bugün son gün

Yapılandırmada bugün son gün

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasında başvuru süresinin bugün sona ereceğini anımsatarak, "Bu tarihi bir fırsattır. Her esnaf ve sanatkar 30 Haziran'ı milat kabul etmeli ve bu tarihi kaçırmadan yapılandırmasını mutlaka yapmalıdır" ifadesini kullandı.

29.06.2017Ekonomi
Palandökenden sürücülere uyarı

Palandöken'den sürücülere uyarı

TESK Genel Başkanı Palandöken: "Arife gününden bu yana yaşanan kazalarda 66 kişi hayatını kaybetti. Tatile çıkan sürücüler trafik kurallarına mutlaka uymalı" açıklamasında bulundu.

27.06.2017Ekonomi
267 bin KOBİnin kredisini onay

267 bin KOBİ'nin kredisini 'onay'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, KOSGEB'in talebini onayladığı 460 bin 167 işletmeden 267 binine kredi olanağı sağlandığını belirterek, "Esnaf ve sanatkarlarımız dertlerine derman olabilecek krediyi almak için bankalara gittiklerinde sudan bahanelerle kapıdan geri çevriliyor." ifadesini kullandı.

25.06.2017Ekonomi
Trafik sigortası ile ilgili çok çarpıcı açıklama

Trafik sigortası ile ilgili çok çarpıcı açıklama

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bazı sigorta şirketlerinin müşterilerine tavan fiyatın üzerinde poliçe düzenlemeyi teklif ettiğini ve bu fiyatı kabul etmeyenlerin araçlarını sigortalamadıklarını belirterek, "Oysa kanunen tavan fiyattan poliçe düzenlemek zorundalar. Esnafımız böyle teklifleri kabul etmemeli ve mutlaka cezai müeyyide uygulanabilmesi için ilgili mercilere gerekli başvuruları yapmalı." ifadesini kullandı.

24.06.2017Ekonomi
Bu yıl 650 bin düğün yapılması bekleniyor

Bu yıl 650 bin düğün yapılması bekleniyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu yıl düğün sezonunda 650 bin çiftin evlenmesi ve ortalama her düğün için 30 bin lira harcanması halinde ekonomiye 19 milyar 500 milyon lira katkı sağlanabileceğini belirtti.

18.06.2017Ekonomi
Palandökenden taklit ürün uyarısı

Palandöken'den taklit ürün uyarısı

TESK Genel Başkanı Palandöken: "Taklit gıda ürünlerinden uzak durulmalı, ne kadar fazla ucuza kaçarsak sağlığımızı o kadar tehlikeye atarız" açıklamasında bulundu.

27.05.2017 Ekonomi
Palandökenden askıya ekmek ve pide bırakma

Palandöken'den "askıya ekmek ve pide bırakma"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ramazan ayında maddi imkanları yeterli olmayanlar için askıya pide ve ekmek bırakılması çağrısında bulundu.

21.05.2017Ekonomi
Esnaf dükkanlarını korumalıyız

"Esnaf dükkanlarını korumalıyız"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, cadde mağazalarının, AVM'lerin sermaye gücüne ve haksız rekabetine dayanamayarak yok olduklarını belirterek, "Kültürümüzün, tarihimizin hatta yaşantımızın bir parçası olan esnaf dükkanlarını korumak gerekiyor." ifadesini kullandı.

1.05.2017Ekonomi
Doğum borçlanması sigortalılık tarihinden önceye çekilmeli

"Doğum borçlanması sigortalılık tarihinden önceye çekilmeli"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Kadınların doğum borçlanması yapabilme hakkı, ilk kez sigortalı oldukları tarihinden önceye çekilmeli." ifadesini kullandı.

23.04.2017Ekonomi
Akaryakıta zam tüm ürünlere yansıyor

"Akaryakıta zam tüm ürünlere yansıyor"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, akaryakıta yapılan zammın birçok ürünün fiyatını etkilediğini belirterek, "Çiftçinin mahsulünden tutun esnafın rafına koyduğu ürünlere kadar her şeyin fiyatı artıyor." ifadesini kullandı.

11.04.2017Ekonomi
Bir koyudan iki post çıkarmak istiyorlar

'Bir koyudan iki post çıkarmak istiyorlar'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "yemek kartı şirketlerinin haksız kazanç elde ettiklerini" öne sürerek, "Yüksek komisyon oranları ve uzun vade, esnafımızı artık gereğinden fazla zorlamaktadır. Yemek kartı şirketleri adeta bir koyundan iki post çıkarmaya çalışırken esnaf artık ayakta kalmaya zorlanıyor." ifadelerini kullandı.

22.03.2017Ekonomi
Esnaftan sicil  affı mektubu

Esnaftan sicil affı mektubu

KREDİ, çek senet ve kredi kartı borcu nedeniyle bankaların kara listesine giren esnaf, vatandaş ve şirketlerin yararlanması için çıkarılan sicil affında hayal kırıklığı yaşanıyor.

20.03.2017Ekonomi
Meslek kolu sayısı 307ye düştü

"Meslek kolu sayısı 307'ye düştü"

TESK Genel Başkanı Palandöken: "491 olan meslek kolu sayısının, yapılan düzenlemeyle 307'ye düştü. Yeni sistemle, teşkilatımız ve esnafımız güçlenecek" açıklamasında bulundu.

18.03.2017Ekonomi
Evliliğin maliyeti  20 binden başlıyor

Evliliğin maliyeti 20 binden başlıyor

DÜĞÜN sezonunun yaklaşmasıyla hazırlıklar ve koşuşturma süreci başladı.

11.03.2017Ekonomi
Evlilik 20 bin TLden başlıyor

Evlilik 20 bin TL'den başlıyor

Bahar aylarının gelmesi ve düğün sezonunun yaklaşmasıyla hazırlık ve koşuşturma süreci başladı.

11.03.2017Ekonomi