MENÜ

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.319 Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberi bulunmuştur.

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu Haberleri

Çıraklıktaki staj dönemi emekliliğe sayılmalı

"Çıraklıktaki staj dönemi emekliliğe sayılmalı"

Esnafın genç potansiyel iş gücüne ihtiyacı olduğunu söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ara eleman ihtiyacını karşılamak ve esnaflığın geleceğini korumak için mesleki eğitim yaygınlaştırılmalı. Bunun yanı sıra çırakların sigortalılık başlangıcı eğitim döneminde çalıştığı süreden başlatılmalıdır" dedi.

12.09.2017Ekonomi
Türkiye, AVM çöplüğüne dönmesin

"Türkiye, AVM çöplüğüne dönmesin"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, şu ana kadar sadece Ankara'da 8 AVM'nin kapandığını, kapanan AVM'lerle milli servetin heba olduğunu belirtti.

11.09.2017Ekonomi
“Vergi indirimleri yılsonuna kadar uzatılmalı”

“Vergi indirimleri yılsonuna kadar uzatılmalı”

Beyaz eşya, mobilya ve inşaat sektöründe yapılan vergi indirimlerinin süresinin bu ayın sonunda biteceğini hatırlatan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Vergi indirimlerinin ekonomik canlanmaya etkisi büyük oldu. Bu indirimlerin süresi yılsonuna kadar uzatılmalı” dedi.

10.09.2017Ekonomi
Sürdürülebilir kalkınmanın aracı teknik okullardır

'Sürdürülebilir kalkınmanın aracı teknik okullardır'

ESNAFIN geleceği için genç potansiyel iş gücüne ve mesleki eğitime ihtiyaç olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ülkenin ve ekonominin temel yapı taşı olan esnaflığın özellikle genç potansiyele her zaman ihtiyacı var. Nasıl mimar, mühendis, doktor, avukat gerekliyse aynı ölçüde esnaf ve sanatkar da gerekli. Bu sebeple mesleki teknik liseler ve yüksekokullara teşvik önemli. Ara eleman ihtiyacını karşılamak ve esnaflığın geleceğini korumak için mesleki eğitim yaygınlaştırılmalı. Bunun yanı sıra çırakların sigortalılık başlangıcı eğitim döneminde çalıştığı süreden başlatılmalıdır" dedi.

8.09.2017Ekonomi
Veliler diyor ki: Kamera zorunlu olsun

Veliler diyor ki: Kamera zorunlu olsun

SERVİS şoförleri skandalları sonrasında gözler, çocukların emanet edildiği araçlardaki güvenlik önlemlerine çevrildi. Çocuğunun güvenliğinden endişe eden veliler, servislere iç kamera denetimi zorunluluğu getirilmesini istedi. Özel Okullar Derneği Başkanı Nurullah Dal da kameralı denetime destek vererek, bu uygulamanın öğrenci başına 16-20 lira civarında ek bir maliyet getirebileceğini söyledi.

7.09.2017Gündem
Palandöken: “Veliler okul servislerini ve kantinleri iyi denetlemeli”

Palandöken: “Veliler okul servislerini ve kantinleri iyi denetlemeli”

18 Eylül'de başlayacak 2017-2018 eğitim ve öğretim dönemi öncesi uyarılarda bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Geleceğimizi emanet ettiğimiz okul servislerimizin şoförleri trafik kurallarına harfiyen uymalıdır. Veliler okullarda çocuklarımıza satılan gıda çeşitlerine ve okul kantinlerinin hijyen durumuna dikkat etmelidir. Okul yönetimleri 61 bin 203 okulumuzun çevresinde seyyar ve açıkta satış yapanlara müsaade etmemelidir” dedi.

6.09.2017Ekonomi
Petrol fiyatlarına tavan fiyat uygulanmalı”

"Petrol fiyatlarına tavan fiyat uygulanmalı”

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 6 Eylül 2017 tarihinden itibaren benzin ve motorine yapılacak olan 7 kuruşluk zammın yeniden artışa geçen enflasyonu daha da yükselteceğini ve A’dan Z’ye her ürünün zamlanacağını ve sepete konulan her ürünün zamlandığını söyledi.

5.09.2017Ekonomi
TESK: Bankacılık sektörü büyürken vatandaşın parası küçülüyor

TESK: Bankacılık sektörü büyürken vatandaşın parası küçülüyor

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Bankaların kar oranının yüzde 33, yasal takipli sayısının yüzde 2 arttığını belirtirken, borcu yüzünen 712 bin kişisin yasal takipte olduğunu, kredi ve kredi kartı borcu devam eden 3 milyon kişinin olduğunu belirtirken, "Bankacılık sektörü büyürken vatandaşın parası küçülüyor. Çeşitli adlar altında vatandaştan ücret alınmamalı" dedi.

4.09.2017Ekonomi
Zorunlu trafik sigortasındaki artış enflasyonun 2 katı”

"Zorunlu trafik sigortasındaki artış enflasyonun 2 katı”

Son alınan kararla, zorunlu trafik sigortasındaki aylık artış oranının Eylül ayından itibaren yüzde 1’den yüzde 1,5’a çıkarıldığını söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bu karardan sonra zorunlu trafik sigortasındaki yıllık artış oranı yüzde 18’i buldu. Bu oran enflasyonun 2 katı. Sigorta primlerindeki artış enflasyon oranından daha fazla olmamalı” dedi.

30.08.2017Ekonomi
Yapılandırmada ödeme yapamayanlara yeni hak verilmeli

'Yapılandırmada ödeme yapamayanlara yeni hak verilmeli'

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, onbinlerce esnaf ve sanatkarın yapılandırmada son gün mağduru olduğunu belirterek, "Yapılandırmada ödeme yapamayanlara yeni hak verilmeli" dedi.

20.08.2017Ekonomi
Kadın esnafın ilk tercihi bakkal işletmeciliği

Kadın esnafın ilk tercihi "bakkal işletmeciliği"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 1,7 milyona yakın esnaftan yüzde 15,41'ini kadın girişimcilerin oluşturduğunu belirterek, "Kadın esnafımız en çok büfe, bakkal ve market işletmeciliği yapıyor. Bunu lokantacılık, yemek-içecek sunumu faaliyetleri izliyor." ifadelerini kullandı.

18.08.2017Ekonomi
Palandöken: Sorun işsizlik değil, mesleksizlik

Palandöken: "Sorun işsizlik değil, mesleksizlik"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, genç işsizlik oranlarına dikkati çekerek, "15-24 yaşındaki beş gençten biri işsiz. Özellikle genç işsizlikteki bu artışın tek sebebi var, o da mesleksizlik. Ülkemizde sorun işsizlik değil, mesleksizliktir." ifadelerini kullandı.

16.08.2017Ekonomi
Her şey dahil sisteme son verilmeli

'Her şey dahil sisteme son verilmeli'

Turizm gelirlerinin artması ve esnafı turizmden katkı sağlaması için mutlaka her şey dahil sisteminden vazgeçilmesi gerektiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Turizm gelirlerinin yeniden artabilmesi için her şey dahil sistemine bir son verilmesi gerekir” dedi.

14.08.2017Ekonomi
“Esnafı güçlü olmayan bir ekonomi güçlü olamaz”

“Esnafı güçlü olmayan bir ekonomi güçlü olamaz”

Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için son ve en önemli çalışmalardan biri olan 11. Kalkınma Planının, en büyük kalkınma hamlelerinden birinin alt yapısını hazırlayacağını söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnaf, 11. Kalkınma Planı çalışmalarının her aşamasında güçlü ve en iyi şekilde temsil edilmelidir” dedi.

7.08.2017Ekonomi
Bağ-Kurlulara teminatsız kredi bir şanstır

"Bağ-Kurlulara teminatsız kredi bir şanstır"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeniden yapılandırma kapsamındaki 4B'li (Bağ-Kur) vatandaşlardan mali açıdan yeterli imkana sahip bulunmayanlara, Ziraat Bankasından sunulan teminatsız kredinin "bir şans" olduğunu belirterek, vatandaşların 31 Ağustos 2017'ye kadar bulundukları yerdeki Sosyal Güvenlik Merkezlerine ve Ziraat Bankası şubelerine giderek bu imkandan faydalanabileceklerini bildirdi.

6.08.2017Ekonomi
TESKten çoçuk işçiliği mücadelesi

TESK'ten çoçuk işçiliği mücadelesi

TESK Genel Başkanı Palandöken: "'Çocuk İşçiliği ile Mücadele Yılı' ilan edilecek olan 2018 yılı bizim için de öyle olacak. Bundan sonra daha güçlü şekilde çocuk işçiliği ile mücadele edeceğiz" açıklamasında bulundu.

5.08.2017Ekonomi
Gelir vergisi oranları da düşürülmeli

"Gelir vergisi oranları da düşürülmeli"

Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın talebi üzerine gelir vergisi ile ilgili olarak bir çalışma başlattıklarını söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Gelir Vergisi ile ilgili olarak sahada yaşanan sorunları oda, birlik ve federasyonlarımız aracılığıyla toparlıyoruz. Bunları bir rapor halinde Vergi Konseyine sunacağız” dedi.

2.08.2017Ekonomi
İndirim afişlerine şüphe ile yaklaşın

"İndirim' afişlerine şüphe ile yaklaşın"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, AVM'lerin satışlarını artırmak için hazırladıkları kampanya afişlerine dikkati çekerek, "Vatandaşlarımız, uçuk ve inandırıcı olmayan afişlere, gereksiniminden daha fazlasını almasına yol açan ve israfa sebep olan satış tekniklerine şüpheyle yaklaşmalı, her 'indirim' yazan mağazaya kanmamalı." ifadelerini kullandı.

31.07.2017Ekonomi
“Akaryakıta zam her ürünü etkiler”

“Akaryakıta zam her ürünü etkiler”

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 1 Ağustos 2017 tarihinden itibaren benzin ve motorine yapılacak olan 11 kuruşluk zammın enlasyonu yeniden artışa geçireceğini söyledi.

31.07.2017Ekonomi
Palandöken, “İşyeri kiralarında stopaj vergisi kalkmalı”

Palandöken, “İşyeri kiralarında stopaj vergisi kalkmalı”

Stopaj uygulamasının, bir tahsilat yöntemi olmaktan çıkıp vergi yükünün bir başkasına devredilmesi şekline dönüştüğünü belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “İşyeri kiralarında kira gelirinden doğan vergiyi, kira gelirini elde eden mükellef değil, kiracı konumundaki ticaret erbabı ödemektedir. Yani mal sahibinin vergisini de biz ödüyoruz. Kira stopajı yükü esnafın sırtından kaldırılmalı” dedi.

30.07.2017Ekonomi
Palandökenden “fırın” isyanı

Palandöken'den “fırın” isyanı

"Eğer belediyelerimiz ve yerel yönetimler halka ucuz ve ücretsiz ekmek dağıtmak istiyorlarsa fırıncı esnafından alıp, öyle yardım yapsınlar"

26.07.2017Ekonomi
TESKten emekli maaşına artış talebi

TESK'ten emekli maaşına artış talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, emekli maaşlarının yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirterek, "Emekli maaşlarında artış olduğu takdirde piyasalar rahatlar, emekliler nefes alır." ifadesini kullandı.

24.07.2017Ekonomi