MENÜ

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.318 Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberi bulunmuştur.

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu Haberleri

TESK’ten LGS için gürültü uyarısı

TESK’ten LGS için gürültü uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken 2 Haziran’da gerçekleştirilecek olan LGS için uyarıda bulundu. Palandöken, “Öğrencilerin kaderini belirleyecek olan sınav sırasında tüm özel ve ticari araç sürücüleri, sınav günü korna çalmamaya özen göstermeli. Gençlerimizin geleceği için hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz” dedi.

28.05.2018Eğitim
Mobilyacılar KDV indirimi bekliyor

"Mobilyacılar KDV indirimi bekliyor"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gayrimenkul sektöründe olduğu gibi mobilyada da katma değer vergisi (KDV) oranının düşürülmesi gerektiğini belirterek, "Sektörde KDV'nin yüzde 18'den yüzde 8'e düşmesi 36 bin mobilya üreticisine, binlerce mobilya satıcısına ve yeni evlenecek çiftlere nefes aldıracaktır." ifadesini kullandı.

27.05.2018Ekonomi
Esnaftan kermes tepkisi: Fırsatçılık yapıyorlar

Esnaftan "kermes" tepkisi: Fırsatçılık yapıyorlar!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, haksız rekabete neden olan kermeslere çözüm getirilmesi gerektiğini belirterek, "Aylarca açık kalan, bir iş yeri gibi satış yapan, yardım kermesi adı altında açılan fırsatçılara müsaade edilmemeli." ifadesini kullandı.

22.05.2018Ekonomi
İş sağlığında yeni dönem

İş sağlığında yeni dönem

İŞ sağlığı ve güvenliğinde 1 milyon 115 bin işyeri için yeni dönem başladı. Az tehlikeli sınıfta yer alan ve çalışan sayısı 50’den az olan bu işyerlerinde artık iş sağlığı ve güvenliği için dışarıdan uzman çalıştırılmasına gerek olmayacak, işveren veya işveren vekilinin iş güvenliği ve sağlığı eğitimi alması yeterli olacak.

21.05.2018Ekonomi
TESKten merdiven altı ürünlere karşı uyarı

TESK'ten merdiven altı ürünlere karşı uyarı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ramazan ayında artan merdiven altı üretim gıda ürünlerini kesinlikle almayın. Yol kenarında araç arkalarında satılan tatlı, ekmek ve kadayıf gibi yıkanmadan yenebilen ürünlerden uzak durun." ifadesini kullandı.

16.05.2018Ekonomi
Askıda pide var’ uygulaması için hazırız”

"Askıda pide var’ uygulaması için hazırız”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ramazan ayında "Askıda pide var" uygulamasının ülke genelinde yayılması için tüm büfe, bakkal, fırın ve lokantaların üzerine düşeni yapmaya hazır olduklarını bildirdi.

15.05.2018Ekonomi
Esnaf Kart’ta imzalar atıldı

Esnaf Kart’ta imzalar atıldı

PTT AŞ ile Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü arasındaki protokolle hayata geçirilen Esnaf Kart’ın tanıtımı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in katılımıyla yapıldı.

14.05.2018Ekonomi
‘Esnafın kredi borçları yapılandırılsın

‘Esnafın kredi borçları yapılandırılsın

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kredi borçlarının yapılandırılması gerektiğini belirterek, "Bununla beraber sicil affı getirilmeli." ifadesini kullandı.

8.05.2018Ekonomi
TESKten faiz ve konut uyarısı

TESK'ten "faiz ve konut" uyarısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, konut kredi faizlerinin ve inşaat sektöründeki abartılı fiyatların düşürülmesi gerektiğini belirterek, "Faizler ve konut fiyatları düşerse vatandaşın ev sahibi olma ihtimali artar, konut satışları arttığında ise birçok sektörde zincirleme canlanma yaşanır." ifadesini kullandı.

3.05.2018Ekonomi
Esnaftan vergi indirimi talebi

Esnaftan vergi indirimi talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, vergi indirimlerinin gündeme gelmesinin esnaf camiasını umutlandırdığını belirterek, "Vergi indirimleri vatandaşın alım gücünü artıracağı için piyasaları canlandıracak, aynı zamanda enflasyonun da azalmasını sağlayacak." ifadesini kullandı.

30.04.2018 Ekonomi
Bu tuzağa kanmayın Çok önemli uyarı

Bu tuzağa kanmayın! Çok önemli uyarı

Yeni bir mevsime daha girmeden özellikle alışveriş merkezlerinin müşteri çekmek ve daha çok alışveriş yapılmasını sağlamak için çılgın ve inandırıcı olmayan aldatıcı kampanyalar yaptığını ileri süren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "İnandırıcı olmayan indirim kampanyalarına şüpheyle bakın ve Ramazan ayına ve bayramına sayılı günler kala alışveriş çılgınlığına kapılıp kredi kartlarınızı şimdiden şişirmeyin" dedi.

28.04.2018Ekonomi
Emeklilik bekleyen esnaf unutulmasın

'Emeklilik bekleyen esnaf unutulmasın'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Seçime sayılı günler kala çok sayıda esnaf ve sanatkarımız, oda ve vergi kayıtları dikkate alınarak son kez geriye dönük borçlanma hakkı verilmesi için hükümetten müjdeli haber beklemektedir." ifadesini kullandı.

25.04.2018Ekonomi
TESKten AVM ve zincir market tepkisi

TESK'ten AVM ve zincir market tepkisi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, AVM ve zincir marketlerin özellikle büyük şehirlerde esnafa darbe vurduğunu belirterek, "Perakende yasasının güncellenmesi ve tam olarak uygulanması gerekiyor. Esnaf az sermayesiyle sokakların, caddelerin vazgeçilmezi ve bekçisidir." ifadesini kullandı.

24.04.2018Ekonomi
TESKten çevre dostu araç kullanımına destek

TESK'ten çevre dostu araç kullanımına destek

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, hibrit ve elektrikle çalışan, çevre dostu araçların kullanımını artırmak için vergi indirimlerinin sağlanması ve teşviklerin artırılması gerektiğini bildirdi.

20.04.2018Ekonomi
“Zincir marketlerin tatil istekleri olumlu”

“Zincir marketlerin tatil istekleri olumlu”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zincir marketlerin haftada bir gün tatil olması yönündeki açıklamaları desteklediklerini söyledi.

16.04.2018Ekonomi
TESKten işlem ücretlerinden vazgeçilsin talebi

TESK'ten işlem ücretlerinden vazgeçilsin talebi

TESK Genel Başkanı Palandöken: "Bankalar vatandaşı da esnafı da mağdur etmek yerine yüksek faiz oranlarından ve işlem ücretlerinden vazgeçmeli" açıklamasında bulundu.

7.04.2018Ekonomi
“Bugüne kadar 324 ürün coğrafi işaret aldı”

“Bugüne kadar 324 ürün coğrafi işaret aldı”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bugüne kadar 324 ürün coğrafi işaret aldı” dedi.

2.04.2018Ekonomi
İndirim tuzaklarına dikkat

İndirim "tuzakları"na dikkat

Bazı mağazaların şişirilmiş fiyatlar üzerinden yaptıkları "sözde" indirimler ve bir malın fiyatını vitrine koyarak indirimin tüm ürünlerde yapılıyormuş gibi sunulması, esnaf ve tekstil sektörü temsilcilerinin tepkisini çekti.

1.04.2018Ekonomi
Yemek kartlarında yeni dönem... Taslağın detayları belli oldu

Yemek kartlarında yeni dönem... Taslağın detayları belli oldu

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nca hazırlanan 'Yemek Kartı Yönetmenlik Taslağı'nın detaylarını paylaştı.

23.03.2018Gündem
Uber toplantısında kriz Mevzuat değişecek, Uber de esnaf olacak...

Uber toplantısında kriz! Mevzuat değişecek, Uber de esnaf olacak...

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanlığı, taksici UBER kavgasını bitirmek için önümüzdeki hafta tarafları bir araya getirmeyi planlarken, bakanlığın masasına kimin oturacağı tartışması yaşanıyor. Hürriyet’e konuşan Türkiye Şoförler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, “Korsan ile masaya oturmayız” diyerek toplantıya katılmayacağını ilan etti. TESK Başkanı Bendevi Palandöken ise UBER için düşünülen çözümü şöyle açıkladı: “Dünya ne yapıyorsa biz onu yapacağız. Bütün masalara otururuz. UBER açısından yasal mevzuat hazırlanacak, meslek odalarıyla entegre edilecek” dedi.

21.03.2018Ekonomi
Esnaf sayısı 2 ayda 3 bin 500 arttı

Esnaf sayısı 2 ayda 3 bin 500 arttı

Açıklanan verilere göre, Türkiye’de bu yılın ilk iki aylık döneminde esnaf ve sanatkâr sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 0,20 artışla 1 milyon 693 bin 357'ye yükseldiği ortaya çıkarken 36 bin 738 ile en fazla esnafın Muğla'da, en az esnafın ise 3 bin 879 ile Şırnak'ta bulunduğu tespit edildi.

13.03.2018Ekonomi
TESKten zincir market tepkisi

TESK'ten zincir market tepkisi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın korunup, geliştirilmesi gerektiğini belirterek, "Zincir marketlerin mantar gibi çoğalmasına kurallar konularak, küçük esnafın ayakta kalması sağlanmalı." ifadesini kullandı.

12.03.2018Ekonomi
Esnafın başı büyük market ve AVMlerle dertte

'Esnafın başı büyük market ve AVM'lerle dertte'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Esnafın, alışveriş merkezleri ve zincir marketlerle başı dertte. Kontrolsüz ve plansız bir şekilde yan yana açılan bu yerler, esnaf ve sanatkarı bitirme noktasına getirdi." ifadelerini kullandı.

4.03.2018Ekonomi
“Hurda araç teşviği hurda ithalatını azaltır”

“Hurda araç teşviği hurda ithalatını azaltır”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Hurda araç teşviği hurda ithalatını azaltır” dedi.

26.02.2018Ekonomi
Çırak sayısı 75 binden 130 bine çıktı

Çırak sayısı 75 binden 130 bine çıktı

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, devletin esnafın yanında çalıştırdığı kişilerle ilgili verdiği destekler sayesinde çırak sayısında artış olduğunu bildirdi.

25.02.2018Ekonomi
Kadın esnaf sayısında artış

Kadın esnaf sayısında artış

Kadın esnaf ve sanatkar sayısının bir önceki yıla göre 10 bin 383 artış gösterdiğini kaydeden Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Sicil Gazetesi’nde yayınlanan verilere göre kadın esnaf ve sanatkar sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre 10 bin 383 artarak 265 bin 245 olarak kayıtlara geçti. Kadın esnaflarımızın sayısındaki bu artış, esnaf ve sanatkar camiası adına oldukça sevindirici. Kadınlarımızın iş yaşamında daha çok yer alması için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

18.02.2018Ekonomi
300 damızlıkla et ithalatı bitecek

300 damızlıkla et ithalatı bitecek

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, köyüne geri dönen çiftçi ailelere sağlanacak 300 baş damızlık koyun, asgari ücret ve sigorta desteğinden memnuniyet duyduklarını belirterek, “Bu projeyle et ithalatı bitecek, köyler yeniden canlanacak ve işsizlik oranı düşecek” ifadesini kullandı.

11.02.2018Ekonomi
Palandöken: Bu projeyle et ithalatı biter

Palandöken: Bu projeyle et ithalatı biter

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, köyüne geri dönen çiftçi ailelere sağlanacak 300 baş damızlık koyun, asgari ücret ve sigorta desteğinden memnuniyet duyduklarını belirterek, "Bu projeyle et ithalatı bitecek, köyler yeniden canlanacak ve işsizlik oranı düşecek." ifadesini kullandı.

11.02.2018Ekonomi
Dizilerde bölgesel ürünlere daha çok yer vermeli

Dizilerde bölgesel ürünlere daha çok yer vermeli

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yerli yapımların dünyaya açılmasıyla turistlerin Türkiye’nin kültürünü ve doğal güzelliklerini görmek için ülkeye gelmeye başladığını vurgulayarak, “Dizi ve filmlerde bölgesel ürünlere ve turistik tanıtımlarımıza daha çok yer verilmeliyiz” ifadesini kullandı.

5.02.2018Ekonomi
SSKlı-Bağkurlu ayrımına son verilmeli

"SSK'lı-Bağkur'lu ayrımına son verilmeli"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Bağkur'lu esnaf ve sanatkarın, diğer kesimlerle eşit haklara sahip olmadığını belirterek, "Esnaf ve sanatkarın emekli olması için ödemesi gereken 9 bin gün prim sayısının SSK'lılarda olduğu gibi 7 bin 200 güne indirilmesi gerek." ifadesini kullandı.

29.01.2018Ekonomi
Suriye sınırındaki esnafa destek talebi

Suriye sınırındaki esnafa destek talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Suriye sınırındaki esnafa, vergi ve prim borcu ile banka kredisi konularında kolaylık sağlanmasını talep etti.

28.01.2018Ekonomi
STK’lar ‘Kilis’te toplandı

STK’lar ‘Kilis’te toplandı

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Hak İşçi Sendikalar Konfederasyonu (HAK-İŞ), Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen), Türkiye Kamu Sen, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) başkan ve temsilcilerilerinden oluşan heyet, Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan'ı ziyaret etti.

27.01.2018Ekonomi
TESKten kredi derecelendirme kuruluşlarına tepki

TESK'ten "kredi derecelendirme kuruluşları"na tepki

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının inandırıcılığını kaybettiğini belirterek, "Üçüncü çeyrekte en hızlı büyüyen ülke olmamıza rağmen, ekonomik verileri daha düşük ülkelerin kredi notu bizden yüksek. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları Türkiye'nin bu büyümesini göz ardı ederek inandırıcılığını kaybetti." ifadesini kullandı.

25.01.2018Ekonomi
TESKten düşük vergili akaryakıt talebi

TESK'ten düşük vergili akaryakıt talebi

TESK Genel Başkanı Palandöken: "Nakliyeci esnafına düşük vergili ucuz akaryakıt istiyoruz" açıklamasında bulundu.

20.01.2018Ekonomi
Büyüme tesadüf mü

Büyüme tesadüf mü?

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, “Yılın 3. çeyreğinde yüzde 11’in üzerinde büyümeyi tesadüf mü zannediyorsunuz. Bunlar önceden tehlikeyi sıkıntıyı görüp alınan tedbirlerin sonucudur. İhracatın 15 yılda ikinci rekora ulaşması bu basiretli kararların bir sonucudur” dedi.

15.01.2018Ekonomi
Cep telefonlarında kredi kartına taksit yasağı kalkmalı

"Cep telefonlarında kredi kartına taksit yasağı kalkmalı"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, cep telefonu satışında uygulanan kredi kartıyla taksitli satış yasağının kalkması gerektiğini ifade etti.

15.01.2018Teknoloji
“Minibüsçünün otobüs vergisi sorunu 2019’da bitecek”

“Minibüsçünün otobüs vergisi sorunu 2019’da bitecek”

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Fevzi Apaydın, “Minibüslerden otobüs vergisi alınması işlemi 2018 yılında son kez uygulanacak. 2019’dan itibaren sorun çözülmüş olacak” dedi.

14.01.2018Ekonomi
“Cep telefonlarında kredi kartına taksit yasağı kalkmalı”

“Cep telefonlarında kredi kartına taksit yasağı kalkmalı”

Taksit sınırlamalarının vatandaşları faizli kredilere yönlendirdiğini ifade eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken,“Cep telefonu başta olmak üzere elektronik eşyalardaki kredi kartına taksit sınırlaması, bu ürünlere olan talebi azaltmıyor. Talep artarak devam ederken vatandaş çözümü banka kredisi kullanmakta buluyor. Sonuçta esnafın işleri azalırken taksit sınırlaması bankaların işine yarıyor” dedi.

14.01.2018Ekonomi