MENÜ

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.319 Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu haberi bulunmuştur.

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu Haberleri

Düğün mevsimi açıldı sahte altına dikkat

Düğün mevsimi açıldı sahte altına dikkat

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, ilkbaharda başlayan ve yaz mevsiminde hızlanan düğün sezonunda evlenecek 650 bin genç çiftin 12 milyar TL harcayacağını ifade ederek, “Bu aylarda en çok taklit ve sahte altına dikkat edilmesi gerekiyor” dedi.

10.06.2012Ekonomi
İşçi patron bir oldu, teröre lanet kustu

İşçi patron bir oldu, teröre lanet kustu

Hakkari'de terör örgütü tarafından gerçekleştirilen saldırıda şehit olan 8 asker ile yaralanan 16 asker için iş dünyası işçisiyle, patronuyla birlik oldu. Çeşitli sendika ve sivil toplum örgütlerinden gelen tepkilerde teröre lanet yağdı.

19.06.2012Ekonomi
Çarşı pazarda bayram hareketliliği

Çarşı pazarda bayram hareketliliği

Ramazan Bayramı öncesinde çarşı pazarda hareketlilik artarak devam ediyor. Piyasadaki bu hareketlilik, Başbakan Yardımcısı ve Hükumet Sözcüsü Bülent Arınç'tan gelen emekli maaşlarına erken ödeme müjdesiyle ivme kazandı.

18.08.2012Ekonomi
“Elektrik ve doğalgaz fiyatlarına dokunulmamalı”

“Elektrik ve doğalgaz fiyatlarına dokunulmamalı”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranlarında yapılan düzenlemelerin ardından elektrik ve doğalgaz fiyatlarına zam yapılacağı söylentileri olduğunu belirterek, “Bu artışların üzerine elektrik ve doğalgaz fiyatlarına dokunulmamalı” görüşünü ifade etti.

25.09.2012Ekonomi
Girişimci esnafa 30 bin lirası ‘hibeli’ kredi

Girişimci esnafa 30 bin lirası ‘hibeli’ kredi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ile KOSGEB İdaresi Başkanlığı arasında 9 Ekim 2012 tarihinde İşbirliği Protokolü imzalanacak.

6.10.2012Ekonomi
Süre daralıyor, kış lastiği yetersiz

'Süre daralıyor, kış lastiği yetersiz'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeterli kar lastiği üretimi olmadığı için kar lastiği bulunamadığını belirterek, kar lastiği uygulaması için belirlenen sürenin uzatılması gerektiğini ifade etti.

28.11.2012Ekonomi
Yeni nesil esnafa 100 bin lira

'Yeni nesil esnaf'a 100 bin lira

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” ile “yeni nesil esnaf”ların yetiştirilmesi hedefleniyor. 100'e yakın başvurunun yapıldığı eğitimin ardından projesi onaylananlara, 30 bin lirası hibe, 70 bin lirası da sıfır faizli 4 yıl vadeli olmak üzere toplam 100 bin lira verilecek.

8.12.2012Ekonomi
Yeni nesil esnafa 100 bin lira kredi

Yeni nesil esnafa 100 bin lira kredi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” ile “yeni nesil esnaf”ların yetiştirilmesi hedefleniyor.

8.12.2012Ekonomi
“Dış ambalajı janjanlı ama içi aynı kalitede değil”

“Dış ambalajı janjanlı ama içi aynı kalitede değil”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yılbaşı için satışa sunulan hediye sepeti alacak vatandaşları uyararak, “Dış ambalajı janjanlı ama içi aynı kalitede değil. Bandrolsüz veya kaçak içkilerin kullanıldığı, çakma gömlek kravatların kullanılarak esnafa da haksız rekabetin yapıldığı hediye sepetlerini iyi denetlemek gerekiyor” dedi.

11.12.2012Ekonomi
AA ekibine çirkin saldırı

AA ekibine çirkin saldırı

Ankara'da belediyenin kar temizleme çalışmalarını görüntüleyen Anadolu Ajansı'nın (AA) gece ekibi, 5 kişinin saldırısı sonucu yaralandı.

8.01.2013Gündem
KOÇ BİLE BİZİM TEZGAHLARDAN ÇIKTI

KOÇ BİLE BİZİM TEZGAHLARDAN ÇIKTI

Türkiye'de büyük marketlerle bakkallar arasındaki savaş devam ediyor. Durumun devamlı kendi aleyhlerinde geliştiğini söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, "Koç bile bakkal olarak sektöre girip zamanla gelişerek adını bugünlere getirdi. Artık Türkiye'de kimse duayenlerinin yetiştiği gibi o tezgahlardan, o aşamalardan geçerek yetişmeyecek" dedi.

11.01.2013Ekonomi
“Ticari araçların hepsi aynı kefeye konulmamalı”

“Ticari araçların hepsi aynı kefeye konulmamalı”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zorunlu sigorta uygulamasında şehir içinde çalışan taksi, minibüs ve servis araçları ile halk otobüsleri gibi ticari araçların hepsinin aynı kefeye konulmaması gerektiğini ifade etti.

15.01.2013Gündem
Hiçbir bakkala yumurta cezası kesilmedi

Hiçbir bakkala 'yumurta cezası' kesilmedi

Yumurta satışının sadece soğuk hava deposu olan yerlerde yapılabilmesine yönelik AB uyum yasalarının devreye girdiği 1 Ocak'tan bu yana Türkiye'de hiçbir bakkala ceza kesilmedi.

12.02.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

ABD bankalarından daha duyarlıyız

‘BANKA var bankacılık var’ (4 Kasım) yazısı tepki topladı.

6.11.2012

Yurtlarda da Kuran kursu

BİR okurumuz yazmış; öğrencilere gönderiliyormuş.

31.12.2012