MENÜ

Türkiye Enerji Zirvesi

Türkiye Enerji Zirvesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye Enerji Zirvesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.804 Türkiye Enerji Zirvesi haberi bulunmuştur.

Türkiye Enerji Zirvesi Haberleri

Güneş topla oteller için

Güneş topla oteller için

Antalya’daki oteller yıllık 50 milyon liraları bulan elektrik maliyetinden kurtulmak için yenilenebilir enerjiye geçmek istiyor. Oteller Antalya’nın farklı bölgelerindeki verimsiz arazilere GES kurmak için gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep ediyor. Bu uygulama gerçekleşirse kısa sürede Türkiye’ye yayılması düşünülüyor.

12.10.2019Ekonomi
Güzelyurt’ta ilk sondaj

Güzelyurt’ta ilk sondaj

Türkiye, Doğu Akdeniz’de Rumlar’ın özel şirketlere tek taraflı ruhsat verdiği 7. Parsel’deki Güzelyurt-1 kuyusunda sondaja başlıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Bu sabah ilk matkap döndü. Yavuz gemisi en derin noktalardan birinde sonuca ulaşmak için çalışıyor. Bölgeye üçüncü sondaj gemisini göndermek için girişimlere başladık” dedi.

8.10.2019Ekonomi
Elektrikte yeni tarife dönemi: 2020de başlayacak

Elektrikte yeni tarife dönemi: 2020'de başlayacak

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Elektrik piyasası kapsamında Yeni tarife döneminde şirketlerimize bizim bir takım bonuslarımız olacak. Tüketici senden memnunsa senin kazancın çok olacak. Yani karşındaki müşteri senden memnun olacak. Müşteri senden memnun değilse kazanmayacaksın, memnunsa kazanacaksın. Akaryakıtta şirket ve bayilerin kar marjı açısından bakıldığında bugün belki bu kararı buruk karşılayabilirsiniz ama bunun gelecekte ne kadar iyi bir karar olduğunu göreceksiniz. Çünkü bizim için harcında adalet olmayan bir piyasa çürüktür ve ufak bir sarsıntıda yıkılır" açıklamasında bulundu.

7.10.2019Ekonomi
Bakan açıkladı Sondaj başlayacak

Bakan açıkladı! Sondaj başlayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez "Yavuz, Güzelyurt-1 lokasyonuna ulaştı, bugün ya da yarın yeni sondajına başlayacak." dedi.

7.10.2019Ekonomi
Türkiyenin ilk sondaj gemisi Fatih ilk seferine çıkıyor

Türkiye'nin ilk sondaj gemisi Fatih ilk seferine çıkıyor

Türkiye’nin envanterine kattığı yeni nesil sondaj gemisi Fatih, bu hafta ilk sondaj seferine çıkıyor.

28.10.2018Gündem
Sektörün enerji piyasasına güveni devam ediyor

"Sektörün enerji piyasasına güveni devam ediyor"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Sektörün enerji piyasasına güveni devam ediyor" dedi.

10.10.2018Ekonomi
9. Türkiye Enerji Zirvesi

9. Türkiye Enerji Zirvesi

EPDK Başkanı Yılmaz: "Doğalgaz borsamızın ilk bir aylık performansı da cesaret verici.Yatırımcının yatırdığını belirli bir sürede geri alabilmesi de gerekli." ifadelerinde bulundu.

9.10.2018Ekonomi
Dolarda 10 kuruşluk artışın faturası 700 milyon TL

Dolarda 10 kuruşluk artışın faturası 700 milyon TL

ELEKTRİK Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen, son dönemde dolar kurunda yaşanan artışlardan sektörün olumsuz etkilendiğini söylerken, oldukça çarpıcı bir rakamı ortaya koydu.

18.10.2017Ekonomi
Kur artışının elektrik dağıtım şirketlerine bedeli ağır

Kur artışının elektrik dağıtım şirketlerine bedeli ağır

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen, mümkün olduğunca döviz riskinden arındırılmış bir enerji piyasası oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, "Sektörün bankalara 7 milyar dolar yükümlülüğü var. Kurdaki 10 kuruşluk bir yükseliş, borcumuzun 700 milyon lira artması anlamına geliyor." dedi.

18.10.2017Ekonomi
Güneş çatıdan  doğacak

Güneş çatıdan doğacak

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, çatılara mikro güneş santralları kurulumu hakkında yeni bir düzenlemenin çıkmak üzere olduğunu belirterek, isteyen herkesin hem elektrik üretici, hem tüketicisi olacağını söyledi. Yılmaz, pil ve depolama ile birlikte, bu sistemde elektrik kesintisi yaşanmayacağını vurguladı.

14.10.2017Ekonomi
100. yılda nükleer hedef

100. yılda nükleer hedef

Enerji Bakanı Berat Albayrak, Mersin Akkuyu’da kurulacak Türkiye’nin ilk nükleer santralını Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023’e yetiştirmek istediklerini belirterek, “29 Ekim 2023’e yetiştirebi-lirsek bizim için bundan daha onurlu, şerefli bir hediye olamaz” dedi.

11.10.2017Ekonomi
Albayrak:  Bu kış doğalgazda kesinti olmayacak

Albayrak: Bu kış doğalgazda kesinti olmayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Antalya’da katıldığı 8. Türkiye Enerji Zirvesi’nde önemli açıklamalarda bulundu. Albayrak, Mersin Akkuyu’da kurulacak Türkiye’nin ilk nükleer santralinin ne zaman devreye gireceğini açıkladı. Bakan Albayrak, bu kış doğalgazda kesinti olmayacağını da açıkladı..

11.10.2017Ekonomi
Bir gece ansızın uyarısı

'Bir gece ansızın uyarısı'

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz’dan akaryakıt sektörüne yönelik ‘bir gece ansızın’ uyarısı geldi. Yılmaz, akaryakıt fiyatlarına gece 24’ten önce zam uygulayan ve tüketiciyi mağdur eden tüm şirketlerin kendilerine çekidüzen vermeleri gerektiğini söyleyerek, “Aksi takdirde bir gece ansızın karar alabiliriz” dedi.

10.10.2017Ekonomi
EPDK Başkanı Yılmazdan zam gelecek fırsatçılarına çarpıcı uyarı

EPDK Başkanı Yılmaz'dan 'zam gelecek' fırsatçılarına çarpıcı uyarı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz’dan akaryakıt sektöründe yönelik “bir gece ansızın” uyarısı geldi.

10.10.2017Ekonomi
Enerji sektörü golf turnuvasında buluştu

Enerji sektörü golf turnuvasında buluştu

Türkiye Enerji Zirvesi kapsamında bu yıl ilki düzenlenen golf turnuvası enerji sektöründe faaliyet gösteren iş insanlarıyla sektör temsilcilerini buluşturdu.

9.10.2017Diğer
İsrail gazı için tek yol Türkiye’de

İsrail gazı için tek yol Türkiye’de

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, İsrail karasularında büyük rezervlere sahip olduğu öngörüsü yapıldığı ve İsrail’in illa ki bu gazı çıkarmak ve ekonomik olarak değerlendirmek istediğini belirterek, Kıbrıs’ta bir çözüm olsa da olmasa da İsrail’in gazını Türkiye üzerinden sevk edeceğini söyledi.

25.11.2016Ekonomi
Teröre karşı sektör tek yürek

Teröre karşı sektör tek yürek

HER yıl geleneksel olarak düzenlenen ve enerji sektörünü bir araya getiren Türkiye Enerji Zirvesi’nin yedincisi bu yıl Adana’da düzenleniyor.

24.11.2016Ekonomi
6. Türkiye Enerji Zirvesi Konyada başladı

6. Türkiye Enerji Zirvesi Konya'da başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) kamu ve özel sektör birlikteliğiyle düzenlediği 6. Türkiye Enerji Zirvesi, Selçuk Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Konya’da başladı.

12.10.2015Enerji
Shell Türkiyeye sosyal sorumluluk ödülü

Shell Türkiye'ye sosyal sorumluluk ödülü

Shell Türkiye, Gaziantep’de düzenlenen ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ın da katıldığı V. Türkiye Enerji Zirvesi’nde “Altın Varil” ödülünü kazandı. Enerji sektöründe yer alan firmaların hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk alanındaki faaliyetlerinin değerlendirildiği Altın Varil ödülüne “Çatalhöyük Arkeoloji Projesi” ile sahip oldu.

16.09.2014Ekonomi
Ağaoğlu’nun açıklamasına buz gibi cevap

Ağaoğlu’nun açıklamasına buz gibi cevap

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, işadamı Ali Ağaoğlu’nun “Bizim EPDK’nın adı Enerji Piyasası Dinamitleme Kurumu’na döndü” şeklindeki açıklamalarına yönelik, “Sokak ağzıyla ve çok seviyesi düşük ağızlarla yapılan şovlara cevap verecek durumda değiliz. Bizim işimiz çok. Ben bunu demeç olarak da kabul etmiyorum. Bu insanların şovdan çok işlerini takip etmesi lazım” şeklinde konuştu.

11.09.2014Ekonomi
Yıldız: Sayaç parası kesin alınmayacak

Yıldız: Sayaç parası kesin alınmayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 25 milyon tüketiciyi yakından ilgilendiren elektrik sayaçlarının değişimi konusunda “Tüketiciden sayaç parası kesinlikle alınmayacak. Dağıtım şirketleri sayaç değişimini yatırım olarak gösterecek ve bu da vergilendirmeyle ilgili bir tasarrufla çözülecek” dedi.

6.06.2013Ekonomi
Enerjinin kalbi kongrelerde atıyor

Enerjinin kalbi kongrelerde atıyor

Çin'den sonra enerji talebinin en fazla arttığı ülke olan Türkiye, son dönemde enerji sektörüyle ilgili çok sayıda ulusal ve uluslararası kongreye de ev sahipliği yapıyor.

6.11.2012Ekonomi
Kaçak en fazla şehirlerarası otobüslerde

'Kaçak en fazla şehirlerarası otobüslerde'

EPDK Başkanı Hasan Köktaş, kaçak akaryakıtla mücadele kapsamında elektronik bir takip sistemi üzerinde çalışıldığını bildirerek, “TÜBİTAK ile ortak yürüttüğümüz bu projenin 6 ay içinde test uygulaması İzmit'te başlayacak. Kısa bir süre içinde depo ve antrepolarda uygulanacak” dedi.

12.10.2012Ekonomi
Şalteri Suriye indirdi

Şalteri Suriye indirdi

SURİYE ile gerilen ilişkiler, ekonomik bağlantıları da koparıyor.

11.10.2012Ekonomi
Suriyeden Türkiyeye elektrikli hamle

Suriye'den Türkiye'ye 'elektrikli' hamle

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Suriye'nin Türkiye'den elektrik enerjisi alımını bir hafta önce durdurduğunu açıkladı.

11.10.2012Ekonomi
Yıldız: Gün ışığına göre mesai psikolojiye de iyi gelir

Yıldız: Gün ışığına göre mesai psikolojiye de iyi gelir

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, gün ışığına göre mesai uygulaması tartışmasını başlatırken, bunun hem enerji hem de insan psikolojisi açısından doğru bir uygulama olacağına dikkat çekti. 2. Uluslararası Türkiye Enerji Zirvesi’nden önce soruları yanıtlayan Yıldız, gün ışığına göre mesai konusunun henüz tartışmaya açık bir fikir olduğunu söylemekle birlikte şöyle konuştu:

14.10.2011Ekonomi
Mesai saatleri erkene alınıyor, cumartesi iş günü oluyor

Mesai saatleri erkene alınıyor, cumartesi iş günü oluyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bugün basına yansıyan mesai saatlerinin erken başlaması ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Yıldız, gün ışımasından bir saat sonra başlayan mesai saatlerini uygun bulduklarını ve bunu tartışmaya açtıklarını söyledi. Cumartesi günü mesaiye ilişkin olarak da Yıldız, "Biz zaten fiili olarak cumartesi, pazarda çalışıyoruz ama buna ne kadar çok katılım olursa, o kadar daha fazla iyi olacaktır" dedi.

14.10.2011Ekonomi
Özel sektöre de petrol aratma planı

Özel sektöre de petrol aratma planı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, üretim ve dağıtımdan sonra arama faaliyetlerini de özelleştirmek istediklerini açıkladı.

27.04.2010Ekonomi
Bakan Yıldız: Bizler kamulaştırılmış insanlarız

Bakan Yıldız: Bizler kamulaştırılmış insanlarız

Ankara'da düzenlenen, “Enerji Piyasası Gas & Power 2010 Türkiye Enerji Zirvesi”ne katılan Enerji Bakanı Yıldız'ın, geçtiğimiz hafta Kayseri'de yaşanan yumruklu saldırı hakkında bir soruya verdiği cevap hayli ilginç oldu.

27.04.2010Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Madem terör örgütüyle bu kadar içli dışlısınız, madem terör örgütünü bu kadar seviyorsunuz ve kolluyorsunuz, madem masumların akan kanının değil de teröristlerin ezilen başlarının derdindesiniz, madem teröristlerin gönlünü etmek uğruna Türkiye'nin müttefikliğini hiçe saymayı göze alıyorsunuz, öyleyse size bir teklifimiz var. Bunun için de teklifimiz, hemen bu gece tüm teröristler silahlarını, malzemelerini, her şeylerini bırakıp, kurdukları tuzakları imha edip belirlediğimiz Güvenli Bölge'den dışarı çıksınlar. Bölgede bu dediğimiz yapıldığında, sadece teröristleri hedef alan Barış Pınarı Harekatımız zaten kendiliğinden sona ermiş olacak" dedi

16.10.2019Siyaset
Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi başlıyor

Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi başlıyor

Mimar ve Mühendisler Grubu’nun (MMG), bu yıl 4.’sünü düzenleyeceği Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi & Sergisi 23 – 24 Ekim’de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in açılış konuşmacıları arasında yer alacağı ve “Yerli Akılla Küresel Pazarlara” temasıyla hayata geçirilecek etkinlikte katılımcılar Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini güçlendirecek konu başlıklarını ele alacaklar. Turkcell ve TCDD’nin ana destekçileri olduğu zirveyle ilgili değerlendirmelerde bulunan MMG Yönetim Kurulu Başkanı Osman Balta şunları kaydediyor: “MMG olarak bu yıl dördüncüsüne imza attığımız bu zirveyi ülkemizin gelecek hedeflerine ulaşmasında etkin rol oynayan tüm tarafları bir araya getirmesi noktasında oldukça önemli buluyoruz. Türkiye’nin kalkınmasını vizyon edinmiş tüm kişi ve kurumları etkinliğimize bekliyoruz.”

14.10.2019Teknoloji
Dijital dönüşüme giden yoldaki vizyon ve çözümlerini iş ortaklarıyla paylaştı

Dijital dönüşüme giden yoldaki vizyon ve çözümlerini iş ortaklarıyla paylaştı

Micro Focus, Türkiye’deki ilk büyük etkinliği olan Micro Focus Türkiye Zirvesi’nde farklı sektörlerden iş ortakları ve müşterileriyle bir araya geldi.

14.10.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

Ankara, enerjide dev zirveye hazırlanıyor

ANKARA, gelecek hafta Türkiye Enerji Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak. Son dönemde büyük önem kazanan enerjide izlenecek yol haritası da bu zirvede masaya yatırılacak.

6.10.2011