MENÜ

Türkiye Dünya Rekorlar Derneği

Türkiye Dünya Rekorlar Derneği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye Dünya Rekorlar Derneği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 95 Türkiye Dünya Rekorlar Derneği haberi bulunmuştur.

Türkiye Dünya Rekorlar Derneği Haberleri

71 yaşında gelen tarihi rekor

71 yaşında gelen tarihi rekor!

71 yaşındaki Hayrettin Sönmez’den tarihi rekor. Sönmez, 250 kilo kaldırarak, 65+ kategorisinde bir ilke imza attı.

9.09.2019Avrupa
Avrupa’nın termosçusu... Şanlıurfa’da 1993 yılında kurulan Termosan Çelik ihracat ile büyüyor

Avrupa’nın termosçusu... Şanlıurfa’da 1993 yılında kurulan Termosan Çelik ihracat ile büyüyor

Yılmaz, Dinçok ve Sonuç aileleri tarafından 2013’te Şanlıurfa’da kurulan Termosan Çelik, bugün Avrupa’nın termos üreticisi konumuna geldi. Kurulduğu günden bu yana sektöründeki ithalatın azalmasına katkı sağlayan şirketin cirosunun yüzde 40’ını ihracat oluşturuyor. Şirket, şimdi de Latin Amerika ve Orta Afrika ülkelerini yakın markaja aldı.

17.09.2019Ekonomi
Pamukkalede ziyaretçi rekoru bekleniyor

Pamukkale'de ziyaretçi rekoru bekleniyor

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Pamukkale'yi bu yıl 3 milyona yakın yerli ve yabancı turistin ziyaret edeceği öngörülüyor.

14.08.2019Seyahat
Pamukkalede 3 milyon turist beklentisi

Pamukkale'de 3 milyon turist beklentisi

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen "Her mevsim ziyaretçi alan Pamukkale bu yıl rekora gidiyor. 2019 yılında 3 milyona yakın yerli ve yabancı ziyaretçinin Pamukkale'yi ziyaret etmesini bekliyoruz" dedi.

14.08.2019Ekonomi
Uykusuz oyun maratonunda yeni rekor

Uykusuz oyun maratonunda yeni rekor

Oyun geliştirme sektörü gerek ulaştığı ekonomik sonuçlar gerekse sektöre duyulan ilgiyle adından söz ettiriyor. Türk oyun geliştiricilerin çeşitli platformlarda ortaya koyduğu oyunlar önemli kitlelere ulaşıyor. Satışlarını büyük ölçüde ihracat olarak yapan sektör, geçen yıl 1 milyar 50 milyon dolar ile bu alandaki rekorunu geliştirdi.

21.01.2019Teknoloji
‘Araplara kum, Türklere lokum satamazsınız’

‘Araplara kum, Türklere lokum satamazsınız’

Tekstil, moda ve tasarım konusunun masaya yatırıldığı seminerde konuşan ORKA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, “İngilizlerin bir sözü var, ‘Araplara kum, Türklere lokum satamazsınız. Tüccar olamazsınız. Yaptığınız işte tüccarlık önemli. Her şeyi yapmak yerine ihtisaslaşmak gerekiyor” diye konuştu.

8.02.2018Ekonomi
Her 100 araçtan 2’sini üretiyoruz

Her 100 araçtan 2’sini üretiyoruz

2017 yılında Türk otomotiv sanayi hem üretim hem ihracatta tarih yazarken, dünya üretiminden aldığı pay da yükseldi. Otomotiv Sanayi Derneği (OSD) Başkanı Kudret Önen, “Bugün 29 milyar dolarlık ihracatı ve 1.7 milyona dayanan üretimi ile otomotiv sanayimiz, dünya üretiminin yüzde 2’sini yapar konuma geldi. Bu oran 2016 yılında yüzde 1.6 civarındaydı” dedi.

4.02.2018Ekonomi
Rekorlar kitabında bir festival: Deve Güreşleri Festivali

Rekorlar kitabında bir festival: Deve Güreşleri Festivali

Tarih boyunca Anadolu’da güçlü yapısı nedeniyle yük ve insan taşımacılığının vazgeçilmezi olan develerin önemi zaman içinde azalmış olmasına rağmen, günümüzde Batı Anadolu’da bu işlevinden farklı bir alanda başrol oyuncusu olarak çıkıyor karşımıza. Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgesi’nin en önemli kış eğlencesi ve kültürel etkinliklerinden biri olan ve binlerce kişi tarafından izlenen ‘Deve Güreşleri’nin tarihi 19. yüzyıl başlarına kadar uzanıyor.

30.01.2018Seyahat
Efsane sahipsiz kaldı Es Esin son maçı mı

Efsane sahipsiz kaldı! Es Es'in son maçı mı?

Türk futbolunda bir çok ilke imza atmış, futbolumuzun efsane kulüplerinden biri olan Eskişehirspor tarihinin en zor günlerini yaşıyor.

26.11.2017Futbol
Son dakika... Spor dünyasının acı kaybı: İsmet Iraz hayatını kaybetti

Son dakika... Spor dünyasının acı kaybı: İsmet Iraz hayatını kaybetti

Taekwondo’nun duayeni, Türk sporunun sevilen yüzü İsmet Iraz yaşamını yitirdi.

14.11.2017Gündem
5 babayiğit çalışmalara bugün İstanbulda başlıyor

5 babayiğit çalışmalara bugün İstanbul'da başlıyor

'Türkiye’nin otomobili’ni yapacak 5 Babayiğit bugün İstanbul’da bir araya gelerek çalışmalara başlıyor. Toplantıya TOBB ve Sanayi Bakanlığı’ndan da temsilciler katılıyor.

5.11.2017Ekonomi
Dostluk bozulmasın

Dostluk bozulmasın

Ezeli rakipler Kaf-Kaf ile Göz-Göz, bugün “Türkiye’de olmaz” denileni başarmak için sahaya çıkıyor. Yıllar sonra ilk kez bir derbide seyirci kontenjanının uygulanmayacağı 90 dakika, İzmir Atatürk Stadı’nda saat 13:30’da başlıyor. Bütün ülkenin ilgiyle izleyeceği dev randevuda, dünya çapında kariyere sahip Cüneyt Çakır düdük çalacak. Biletler herkese 20 TL.

7.11.2015Ege
100’üncü yıl için 1915 metrelik Türk bayrağı

100’üncü yıl için 1915 metrelik Türk bayrağı

ÇANAKKALE Sonkale Derneği, Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yıldönümüne 1915 metre uzunluğunda, 3 metre genişliğindeki Türk Bayrağı ile damga vurmaya hazırlanıyor. Boğazın iki yakası arasına çekilerek, fener alayında omuzlarda taşınacak dev bayrağın Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi için gerekli girişimlerde bulunulacağı da bildirildi.

6.02.2015Ege
Komadan çıktı

Komadan çıktı!

Yaşadığı tarihi iflastan kurtulan otomotivin anavatanı Detroit, dünyaya ‘Kötü günler geride kaldı’ mesajı vererek 2015 yılının ilk büyük şovunu başlatıyor. Büyüyen ABD ekonomisinin gücünü de arkasını alan son yılların ölü şehri Detroit, bugün açılacak fuarla 40 yeni modelin dünya tanıtımına ev sahipliği yapacak.

11.01.2015Ekonomi
Dünyanın En Büyük Omletini yaparak Guinness Rekoru’nu kıran MTL ile birlikte...

'Dünyanın En Büyük Omleti'ni yaparak Guinness Rekoru’nu kıran MTL ile birlikte...

‘Dünyanın En Büyük Omleti’ veya ‘Üzerinde En Çok Logo Olan İlan Panosu’ gibi projelerle adını Guiness rekorlar kitabına yazdıran MTL Organizasyon’u biraz daha yakından tanıyalım dedik. Ne zorları var da bu ilginç işlerin peşinde koşuyorlar sorusu doğrudan kendilerine yönelttik.

25.10.2014Hayat
Yunanistanın rekorunu 4e katladılar

Yunanistan'ın rekorunu 4'e katladılar

RİZE’nin Ovit Yaylası’nda düzenlenen Ekşioğlu Vakfı Uluslararası Ovit Yayla Şenlikleri’nde Yunanistan’ın 303 kiloyla elinde bulundurduğu tek seferde sütlaç pişirme rekoru 1295 kilo ile kırıldı.

3.08.2014Avrupa
Seyahat 10. Yıl ödülleri

Seyahat 10. Yıl ödülleri

İşte 10. yılını kutlayan Hürriyet Seyahat'te ödül kazananlar.

3.07.2013Seyahat
SEYAHAT 10. YIL

SEYAHAT 10. YIL

Seyahat İlavesi 10 yıldır, yazarlarıyla, okurlarıyla dünyayı geziyor.

28.06.2013Advertorial
Doğalgazın başına kazak örecekler

Doğalgazın başına kazak örecekler

Cari açıkla mücadele etmek için Bayrampaşa Belediyesi ve tekstilciler bir araya gelip “Kazak giyelim enerjide yüzde 20 tasarruf edelim” kampanyasını başlattı.

31.01.2013Ekonomi
Mavi kapak projesi bitti

Mavi kapak projesi bitti

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden dünyaya yayılan ‘mavi kapak’ toplama kampanyası, 3 yıllık gönüllü çalışmanın ardından Dekan Prof. Dr. Celal Artunç’un talimatıyla sona erdi.Projede şu ana kadar 400 ton kapak toplandı, 1600 tekerlekli sandalye dağıtıldı. Ayrıca, projenin dünya rekoru kırdığının tescil edilmesi için Guinness Rekorlar Kitabı’na başvuruldu.

3.01.2013Gündem
Hala kapak topluyorsanız, bu haber size

Hala kapak topluyorsanız, bu haber size

Rekor kıran kampanya sona erdi. İşte kampanyanın özeti...

3.01.2013Ege
Keşke tüm hainler benim gibi olsa

"Keşke tüm hainler benim gibi olsa"

2012 Londra Olimpiyat Oyunları ile birlikte 6. kez olimpiyat oyunlarına katılma hakkını elde eden ve bu alanda rekor kıran milli yüzücü Derya Büyükuncu, Türkiye'ye böyle bir başarı kazandırdığı için çok gururlu olduğunu söyledi.

24.07.2012Spor
Noel polis

Noel polis

Türkiye, 2012’ye coşkuyla girdi. İstanbul’daki yılbaşı kutlamalarında daha önceki yıllarda meydana gelen taciz ve gasp olaylarının yaşanmaması için polis ekipleri sabaha kadar nöbetteydi. Yüzlerce polis, Noel Baba, simitçi, biletçi ve kestaneci olarak sokaklarda eğlenen vatandaşların arasında dolaştı, güvenliği sağladı. Kadınları taciz ettiği gerekçesiyle 22 kişi gözaltına alındı.

1.01.2012Gündem
Otomotiv devleri Avrupa’da işçi çıkarıyor Türkiye’de yeni eleman alımı sürüyor

Otomotiv devleri Avrupa’da işçi çıkarıyor Türkiye’de yeni eleman alımı sürüyor

Avrupa’daki borç krizi otomotiv sektörünü de vururken, dev markalar art arda işçi çıkarmaya başladı. Önce PSA (Peugeot-Citroen) ardından Ford, İspanya ve Fransa’daki fabrikalarından 4 biner işçi çıkaracağını açıklarken, Renault ve GM de istihdamı düşürme kararı aldı. Türkiye’de ise Ford, Tofaş ve Toyota yeni model yatırımlarına paralel yeni işçilere kapıyı açtı. 2011’de 4 bine yakın işçi alan sektör, 2012 için de aynı sinyali verdi.

27.11.2011Ekonomi
Ekonomide üçlük atıyoruz kişi başı gelirimiz yakışmıyor

Ekonomide üçlük atıyoruz kişi başı gelirimiz yakışmıyor

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, büyüme, yatırım ve istihdamdaki artış oranlarını, basketteki ‘üçlük’ atışa benze-tirken, milli gelirdeki 54’üncü, insani kalkın-mışlıkta ise 83’üncü sıranın Türkiye’ye yakışmadığını vurguladı.

4.04.2011Ekonomi
Guines Rekorlar Kitabına giren son Türk

Guines Rekorlar Kitabı'na giren son Türk

Milli bayan dalgıç Şahika Ercümen, Avusturya'nın Weissensee Gölü'nde buzun altından 110 metrelik mesafeyi geçerek buzaltı yatay dalış rekorunu kırmanın ve Guines Rekorlar Kitabı'na girmenin gururunu yaşadığını söyledi.

24.02.2011Spor
Kas gücüyle dünyayı dolaştı

Kas gücüyle dünyayı dolaştı

Yalnızca kas gücünü kullanarak çıktığı devrialem yolculuğunu yarılayan Erden Eruç, bugüne kadar, destek verdiği kuruluşlar için 70 bin dolarlık yardıma aracı olabildiğini belirterek, “Kas gücüyle 39 bin kilometre gittim ama topladığım bağışa baktığımda kendimi çok güçlü hissetmiyorum” dedi.

25.01.2011Spor
Amerikada bile Türkiyenin otodaki rekoru konuşuluyor

Amerika'da bile Türkiye'nin otodaki rekoru konuşuluyor

TÜRKİYE'de otomotiv pazarıyla ilgili resmi sonuçların açıklandığı saatlerde Amerika'da Uluslararası Detroit Otomobil Fuarı'nı takip ediyordum. Zaten son 5 aydır rekor kıracağına kesin gözüyle bakılan otomotiv pazarı 2010 yılında tüm rekorları beklenildiği gibi tek tek kırdı.

12.01.2011Ekonomi
Üç sene üzerinde çalıştığım İnsanlık Abidesi’ni yıktırtmam

Üç sene üzerinde çalıştığım İnsanlık Abidesi’ni yıktırtmam

Mehmet Aksoy, dünyada da tanınan bir heykeltraş. Hatta Almanya’daki heykellerinin sayısı Türkiye’dekilerden fazla. Aksoy, konu heykel ve düşünceleri olunca ödün vermeyen bir sanatçı. O nedenle de “Tükürürüm böyle sanatın içine” diyerek Periler Ülkesinde adlı heykelini kaldırtmaya çalışan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile yıllardır süren kavgasında yılmıyor. Aksoy, Kars’ta Türkiye’nin en büyük anıtı olan İnsanlık Abidesi’ni yapma mücadelesini de sürdürüyor

24.07.2010Kelebek

Yazar Sonuçları

‘Dron’un Schumacher’i Türkiye’ye geliyor

Dünya şampiyonu dron takımı XBlades ve onun star pilotu Luke Bannister, GameX İstanbul ve sonra final için Antalya Muratpaşa’da yarışacak. 16 yaşındaki genç milyonere merak ettiklerimi sordum.

31.08.2019

Çin’den ithalata belgeli engel

Ekonomi Bakanlığı Çin’den yapılan ithalatta tekstil, ayakkabı gibi bazı ürünlere ek vergilerden sonra şimdi de ek belge getiriyor. 18 Temmuz’da başlayacak uygulama markaları tedirgin etti. Siparişleri yolda olan markalar büyük zarara uğrayacakları gerekçesiyle erteleme istiyor.

2.06.2018

329 hasta Guinness rekoru kırdı

Gülben Ergen, beyin pili ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Ali Zırh’la 11 Nisan Dünya Parkinson Hastalığı Günü dolayısıyla bir araya geldi. Ergen, Zırh’la tedavi sürecini ve Guinness rekoru kıran beyin pili hastalarını konuştu.

10.04.2018

Bu yakışıklı İzmit’e gelecek, nokta

GÜNEY Koreli otomotiv devi Hyundai, son yıllarda Avrupa’da hızla büyüyen küçük SUV sınıfında yer almak ve Avrupa’da en büyük Asyalı otomotiv üreticisi olmak için atağa kalktı.

14.05.2017

O bir turizm efesi

EKREM Altay, üniversitede jeoloji mühendisliği eğitimi almış. Ama ilkokuldan beri yetenekli olduğu ve severek yaptığı bir sanat dalı olan halk oyunları ona daha cazip gelmiş.

12.08.2016

Erkenden haber veriyorum ona göre

Şu satırları okuyan hiç kimsenin “şiddet” konusunda kayıtsız kalmayacağını biliyorum.

7.02.2014

Herkes, her zaman kandırılamaz

“2005’li yılların aktörleri, 2013 yılında da işbaşında” diye bir basın toplantısı düzenledi, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart...

30.12.2013

Muhalefet neden ‘durgundur’

TOPLUMA zarar vermedikçe parkta herkes oturur.

19.06.2013

Ölümlerin sebebi köktendinci rekabeti

Din, tarihte birçok kere tekrarlandığı gibi yine şiddeti körüklüyor. Ve köktendincilerin didişmesinde insanlar da kendilerine bir saf seçmeye çalışıyor: Kınamaya önce filmle mi başlamalı, yoksa şiddetle mi?

15.09.2012

Keçi sütü öne çıktı 850 milyon lirayı yakaladı

SÜTÜNÜN ‘anne sütü’ne yakın olması, keçi beslemeyi ön plana çıkardı. Keçi çiflikleri geleceğin yatırım alanları arasına girdi. Keçi sütünün 11 milyar TL’lik toplam süt ve süt ürünleri pazarından aldığı pay 850 milyon liraya ulaşırken, keçi çifliklerinin sayısı 20’yi, kayıtlı keçi sayısı 6 milyon 298’i, yıllık süt miktarı da 350 bin tonu buldu.

25.06.2011

Şöhret ve para kazanmak sizin elinizde

Güldürmeye ve gülmeye hazır mısınız? Konak Belediyesi, Türkiye’de ilk kez düzenlenen, bir yarışmanın altına imzasını atıyor.

22.03.2011

Şovsuz ibadet, ibadetten bile sayılmıyor artık!

AKP’li Esenler Belediyesi “İstanbul için rekor vakti” sloganıyla, “aynı anda iftar rekoru” kırıp, Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için, trafiği kesti, caddelere masa kurdu, 70 bin kişiyle “aynı anda iftar rekoru” kırdıklarını açıkladı... Guinness’in Türkiye temsilcisi profesör de, sonuçları İngiltere’ye göndereceğini, “rekor tasdiki”nin bir ay içinde yapılacağını söyledi.

24.08.2010