MENÜ

Türkiye Diyanet Vakfı (Tdv)

Türkiye Diyanet Vakfı (Tdv) ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye Diyanet Vakfı (Tdv) haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 189 Türkiye Diyanet Vakfı (Tdv) haberi bulunmuştur.

Türkiye Diyanet Vakfı (Tdv) Haberleri

Gönül elçileri bu kez Arakanlı yetimleri sevindirdi

Gönül elçileri bu kez Arakanlı yetimleri sevindirdi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından ‘Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’ sloganıyla gerçekleştirilen vekaletle kurban kesim organizasyonu kapsamında Arakan’a giden gönül elçileri, yetimhanede eğitim gören öğrencilere bayram hediyesi verdi.

16.08.2019Avrupa
DİTİB’den 150 ülkeye kurban yardımı

DİTİB’den 150 ülkeye kurban yardımı

Merkezi Almanya’nın Köln kentinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Başkanı Kazım Türkmen, bu yıl 150 ülke ve 500’e yakın farklı bölgede kurban yardımı yaptıklarını söyledi.

14.08.2019Avrupa
Fildişi’ne kardeş eli

Fildişi’ne kardeş eli

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) bu Kurban Bayramı’nda da dünyanın dört bir yanında, yardıma muhtaç kişilere bağışlanan kurbanları teslim etti.

12.08.2019Gündem
Almanya’da ‘Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’

Almanya’da ‘Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’

Almanya’nın Köln, Duisburg ve Lünen kentlerinde, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ile Diyanet İşleri Türk İslam Birliğince (DİTİB) ortak yürütülen ‘2019 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’ tanıtım toplantıları düzenlendi.

6.08.2019Avrupa
Türk öğrenciler sıfır atık projesi ile ABDde ödül aldı

Türk öğrenciler sıfır atık projesi ile ABD'de ödül aldı

Türkiye Diyanet Vakfı Bornova Koleji öğrencileri, ABD'deki "Geleceğin Problemlerini Çözme Becerileri" konulu yarışmada, "Sıfır Atık Kesin Kazanç" projesiyle üçüncülük ödülüne layık görüldü.

11.07.2019Teknoloji
Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor Tatil kaç gün olacak

Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor? Tatil kaç gün olacak?

Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın 2019 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelini açıklamasının ardından, yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı tarihi ve tatil günleri, son zamanlarda internette sıklıkla araştırılmaya başlandı. Özellikle kurbanlık almayı planlayan vatandaşlar, 2019 Kurban Bayramı'nin hangi güne denk geleceğini merak ediyor. İşte, Kurban Bayramı tatil günleri ve tarihi ile ilgili bilgiler.

6.07.2019Gündem
Vekalet yoluyla kurbanlık fiyatları ne kadar Diyanet açıkladı

Vekalet yoluyla kurbanlık fiyatları ne kadar? Diyanet açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı her sene olduğu gibi bu sene de vekalet yoluyla kurbanlık fiyatlarını günler öncesinden açıkladı. Peki, vekalet yoluyla kurbanlık fiyatları ne kadar? Vekalet yoluyla kurban nasıl kesilir?

3.07.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünyada bir zalim aranacaksa ta kendisi sensin

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Dünyada bir zalim aranacaksa ta kendisi sensin'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5. Uluslararası İyilik Ödülleri töreninde konuştu. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya tepki gösteren Erdoğan, "Be Netanyahu sen zalimsin zalim. İsrail'de seçim var diye cezaevlerindeki binlerce kadın, çocuk yaşlı bunlara zulmeden sen değil misin? Dünyada bir zalim aranacaksa ta kendisi sensin. Camiye postallarla giren senin askerin, polisin değil mi? Bunu ne ile izah edeceksin? Bunun izahı olmaz. Bizi tahrik etmeye çalışıyorsan biz tahrik olmayacağız. Biz bu oyunlarla tahrik olmayacak kadar evrensel bir dinin mensuplarıyız, bu oyuna gelmeyiz." ifadelerini kullandı.

13.03.2019Gündem
Suriyeye insani yardım

Suriye'ye insani yardım

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Kilis Müftülüğü girişimleriyle temin edilen 3 tır insani yardım malzemesi Suriye'ye gönderildi.

3.10.2018Gündem
Afrikalı çocukların balon şaşkınlığı

Afrikalı çocukların balon şaşkınlığı

İç savaş ve kıtlık nedeniyle yoksulluğun hüküm sürdüğü Burkina Faso'da, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) gönüllüleri aracılığıyla balonla tanışan çocukların şaşkınlığı görüntülere yansıdı.

29.08.2018Haber
Cumadan sonra cemaate kavurma dağıtıldı

Cumadan sonra cemaate kavurma dağıtıldı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Köln Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Merkez Camisi’nde kavurma dağıttı.

25.08.2018Avrupa
Kardeş eli Zanzibar’a uzandı

Kardeş eli Zanzibar’a uzandı

Türkiye Diyanet Vakfı, (TDV) bu Kurban Bayramı’nda dünyanın dört bir tarafındaki yardıma muhtaç kişilere bağışlanan kurbanları teslim etti.

23.08.2018Gündem
DİTİB’den Arakanlı  yetimlere ‘bayram’ çantası

DİTİB’den Arakanlı yetimlere ‘bayram’ çantası

Merkezi Almanya’nın Köln kentinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) heyeti, Arakan’a giderek yetimlere kurban eti ile okul eşyaları dağıttı.

22.08.2018Avrupa
Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek Bayram tatili bu yıl 9 gün mü olacak

Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek? Bayram tatili bu yıl 9 gün mü olacak?

Kurban Bayramı'na artık sayılı günler kala vatandaşlar hem seyahat planlarını yapmak hem de dini vazifelerini yerine getirebilmek için bayram tatilinin kaç gün olacağını merak ediyorlar. Tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de Kurban Bayram'ı tatilinin 9 gün olması mümkün. Peki Kurban Bayramı bu yıl hangi tarihe geliyor? İşte Kurban Bayramı önce merak edilenler

19.07.2018Gündem
Kurban Bayramı bu yıl ne zaman kutlanacak Kurban Bayramı tatili kaç gün

Kurban Bayramı bu yıl ne zaman kutlanacak? Kurban Bayramı tatili kaç gün?

Tarih yaklaştıkça Kurban Bayramı tatili ve takvimine yönelik araştırmalar hız kazandı. Geçen yıl Kurban Bayramı'nın 30 Ağustos'la birleşmesi nedeniyle uzun bir tatil imkanı yakalayan vatandaşlar, 2018 takvimini sorguluyor. Peki, Kurban Bayramı bu yıl ne zaman kutlanacak? Kurban Bayramı tatili kaç gün?

13.07.2018Gündem
Diyanet kurbanlık fiyatlarını açıkladı

Diyanet kurbanlık fiyatlarını açıkladı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 850, yurt dışında 625 lira olarak belirlendiğini bildirdi.

12.07.2018Ekonomi
Kötü hadiseye sevinmek insanlıktan nasibini almamaktır

Kötü hadiseye sevinmek insanlıktan nasibini almamaktır

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Diyanet İşleri Başkanlığı’na “Dinimizle ilgili ilgili yalan yanlış konuşan, milleti inancımızdan soğutmaya çalışanlara geçit vermemek Diyanet İşleri Başkanlığımızın asli görevidir” mesajı verdi. Yıldırım, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Uluslararası İyilik Ödülleri’ töreninde şöyle konuştu:

13.03.2018Gündem
Vekaletle kesim bedeli belli oldu

Vekaletle kesim bedeli belli oldu

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Diyanet İşleri Başkanlığı ile bu yılki Vekaletle Kurban Kesim Programı kapsamında yurt dışında 135 ülkenin 400 bölgesinde kurban kesimi yapacak. Vekalet yoluyla kurban bedeli yurt dışı 600 lira olacak.

31.07.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Dijital bilgi hazinesi

9.Yüzyıl’da yaşayan Harizmî ve İbn Sa’d gibi isimler, bilimsel başarılarının günün birinde herkese açık dev bir ‘dijital bilgi hazinesi’ne dönüşeceğini hayal etmişler midir acaba?

11.03.2017

Vizöre “İyilik” yansıdı

Türkiye Diyanet vakfı, 3 yıldır uluslararası alanda iyiliği yaymak, iyiye olan farkındalığı artırmak için “İyilik” ödülleri veriyor. Ve bu iyilik ödülleri kapsamında her yıl bir de fotoğraf yarışması düzenleniyor.

21.02.2017