MENÜ

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 336 Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Haberleri

Açıköğretim öğrencilerine kimlik uyarısı

 Açıköğretim öğrencilerine kimlik uyarısı

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerinin güz dönem sonu sınavına girecek öğrencilerin nüfus cüzdanı dışındaki kimliklerinin ibrasının geçersiz olacağı bildirildi.

11.1.2018Eğitim
2017de doğum, evlenme ve boşanma sayısı düştü

2017'de doğum, evlenme ve boşanma sayısı düştü

2017'de doğum, evlenme ve boşanma sayısı düştü

10.1.2018Merkez
AÖF sınav yerleri Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı... AÖF sınav giriş belgesi çıktı alma sayfası

AÖF sınav yerleri Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı... AÖF sınav giriş belgesi çıktı alma sayfası

AÖF sınav yerleri bilgisini de içeren 'sınav giriş belgesi' bugün adayların erişimine açıldı. İlk duyuruyu sosyal medyadan yapan Anadolu Üniversitesi, sınava katılım sağlayacak olan öğrenciler için önemli bir uyarıda bulundu. Sınav günü bir problem yaşanmaması amacıyla gerekli belgelerin yanlarında bulunmasını talep eden AÖF, konuyla ilgili açıklama yaptı. İşte AÖF Öğrenci Otomasyonu sayfasına ilişkin bilgiler!

9.1.2018Gündem
AÖF sınav yerleri açıklandı mı Sınava girerken bunlara dikkat

AÖF sınav yerleri açıklandı mı? Sınava girerken bunlara dikkat!

AÖF sınav yerleri açıklandı mı sorusu binlerce Açıköğretim Fakültesi öğrencisi tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. AÖF güz dönemi final sınavları için geri sayım başladı. Sınava girecek olan öğrenciler bir yandan hazırlıklarını sürdürüyor, diğer yandan da sınav yerlerini sorguluyorlar. Peki, AÖF sınav yerleri açıklandı mı?

8.1.2018Gündem
AÖF sınav giriş yerleri açıklandı AÖF sınav giriş belgesi

AÖF sınav giriş yerleri açıklandı! AÖF sınav giriş belgesi

13- 14 Ocak tarihli AÖF sınavı için hazırlıklar sürerken sınav yerleri fakültenin internet sitesi üzerinden yayımlandı. Öğrenciler, fotoğraflı AÖF sınav giriş belgesini www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veya bürolardan alabilecekler. Peki AÖF sınavına girişte gerekli belgeler hangileri? İşte detaylar

8.1.2018Gündem
Türkiyenin nüfusu kaç İşte yeni kimlik kartlarına sahip olan kişi sayısı

Türkiye'nin nüfusu kaç? İşte yeni kimlik kartlarına sahip olan kişi sayısı

İçişleri Bakanlığı verilerine göre, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Projesi ile 2017'de 15 milyon 742 bin 126 kişi yeni kimlik kartını aldı. Bununla birlikte vatandaşlar Türkiye nüfusunun şuan kaç olduğunu merak ediyorlar.. İşte yeni kimlik kartlarında son durum ve 2017 verilerine göre Türkiye'nin nüfusu

5.1.2018Gündem
2017de yeni kimlik kartı alanların sayısı 16 milyon

2017'de yeni kimlik kartı alanların sayısı 16 milyon

2017'de yeni kimlik kartlarından alanların sayısı 16 milyona yaklaştı. "Değiştirme" nedeniyle yeni kimlik kartı alanların 7 milyon 201 bin 775'i erkeklerden, 5 milyon 442 bin 438'si ise kadınlardan oluştu. "Kayıp" nedeniyle 1 milyon 498 bin 877, "doğum" nedeniyle 1 milyon 315 bin 958 kişiye yeni kimlik kartı verildi. Bu arada 2017'nin verilerine göre ise Türkiye'nin nüfusu 82 milyon 835 bin 90 kişiye ulaştı.

4.1.2018Gündem
İSG sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından açıklandı

İSG sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından açıklandı

İSG sınav giriş yerleri, ÖSYM internet sitesi üzerinden erişime açıldı. İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı kapsamında düzenlenecek olan 2. dönem sınavının düzenleneceği yeri öğrenecek olan vatandaşlar, 16 Aralık Cumartesi günü sınava katılım sağlayacak. İşte, ÖSYM'nin yayımladığı İSG sınav giriş yerleri

6.12.2017Eğitim
ALES sınav süresi ne kadar ALES yeni sınav sistemi nasıl olacak

ALES sınav süresi ne kadar? ALES yeni sınav sistemi nasıl olacak?

ALES için adayların uzun süredir heyecanla beklediği an geldi. Bugün sınava girecek olan adaylar, akademik kariyerleri için iyi bir puan almaya gayret gösterecek. Alacakları puan üzerinden değerlendirilecek olan adaylar, bu puan türlerine göre üniversitelerde yüksek lisans başvurusunda bulunabilecek. Peki, ALES sınav süresi ne kadar olacak? Yeni uygulamaya geçen ÖSYM, yeni ALES sisteminde neleri uygulayacak? İşte, sınav öncesi kısa detaylar

18.11.2017Gündem
Çipli kimlik kartları (yeni nüfus cüzdanı) ne kadar sürede alınıyor

Çipli kimlik kartları (yeni nüfus cüzdanı) ne kadar sürede alınıyor?

Çipli kimlik kartlarının teslim süresi kısaldıNüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Güner, çiplik kimlik kartlarının teslim süresinin kısaldığını belirtti.

21.9.2017Gündem
Çipli kimlik kartlarının teslim süresi kısaldı

Çipli kimlik kartlarının teslim süresi kısaldı

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, çiplik kimlik kartlarının teslim süresinin kısaldığını belirterek, "Daha önce 3-4 hafta gibi uzun bir teslim süremiz varken, şu anda bu teslim süremizin bir haftaya indiğini görüyoruz." dedi.

21.9.2017Gündem
Yeni kimliklerle ilgili önemli açıklama

Yeni kimliklerle ilgili önemli açıklama

Yeni kimlik kartlarının yıl sonuna kadar yenilenme mecburiyeti olduğu yönünde kamuoyundaki yanlış haberler, Nüfus Müdürlüğü görevlilerine zor anlar yaşatıyor. Bursa Valiliği de yoğunlukların önüne geçebilmek için, "Yeni kimlik kartlarının yenilenme süresi 3 yıl. Yeni kimlik kartı başvurusu acil olmayan vatandaşlarımız randevu alarak müracaat etmeli" açıklaması yaptı.

15.9.2017Gündem
10 milyoncu kimlik sahibine verildi

10 milyoncu kimlik sahibine verildi

10 milyoncu kimlik sahibine verildi

12.9.2017Şanlıurfa
Yeni kimliğe 6 ayda 76 bin başvuru

Yeni kimliğe 6 ayda 76 bin başvuru

Yeni kimliğe 6 ayda 76 bin başvuru

21.7.2017Merkez
LYS ne zaman 2017 LYS sınav tarihleri

LYS ne zaman? 2017 LYS sınav tarihleri

LYS sınav tarihleri için araştırmalar başladı. YGS'de baraj puanına ulaşıp alan sınavlarına girme hakkı elde eden adaylar, bir yandan sınav giriş belgelerini edinmeye çalışırken bir yandan da sınav tarihlerini merak ediyor. 2017- ÖSYS kapsamındaki sınav 5 oturumda gerçekleşecek, bu yıl sınavda ilk kez açık uçlu sorular da yer alacak. Peki, LYS ne zaman?

6.6.2017Eğitim
ÖSYMden LYS adaylarına ‘son uyarılar’

ÖSYM'den LYS adaylarına ‘son uyarılar’

ÖSYM, 10 Haziran'da başlayacak LYS’lere  girecek adaylar için, çekimleri 6 ilde gerçekleşen ve sınav kurallarının yer aldığı bir film hazırladı.

2.6.2017Eğitim
2017 KPSS alan sınavı giriş yerleri ÖSYM tarafından erişime açıldı ÖSYMden sınav için kritik uyarı

2017 KPSS alan sınavı giriş yerleri ÖSYM tarafından erişime açıldı! ÖSYM'den sınav için kritik uyarı

2017 KPSS alan sınavı giriş yerleri birçok vatandaş tarafından merakla bekleniyordu. KPSS alan sınavı giriş yerleri ÖSYM tarafından erişime açıldı. 2017 KPSS alan sınavlarının 1. oturumu (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) 27 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşecek. Binlerce vatandaş ise KPSS alan sınavı giriş yerlerini nasıl sorgulayacağını merak ediyor. İşte, KPSS alan sınavı giriş yerleri sorgulama sayfası.

23.5.2017Eğitim
ALES sınav giriş yerleri açıklandı.. ÖSYMden saat uyarısı

ALES sınav giriş yerleri açıklandı.. ÖSYM'den saat uyarısı

ALES sınavı için giriş yerleri geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. ÖSYM sınav hakkında dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Geçtiğimiz aylarda yapılan YGS sınavında oluşan 'sınav giriş saati' probleminin tekrar yaşanmaması için ÖSYM resmi Twitter hesabından bir duyuruda bulundu. Peki ALES Sınavı yarın saat kaçta başlayacak?

6.5.2017Eğitim
ALES sınav giriş yerleri açıklandı ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır

ALES sınav giriş yerleri açıklandı! ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır?

ALES sınav giriş yerleri geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. ALES sınav giriş yerlerinin açıklanmasının ardından binlerce Üniversite mezunu aday, ALES sınav giriş belgelerinin nasıl çıktı alınacağını merak etmeye başladılar. Üniversite mezunu olduktan sonra akademik kariyerlerinde ilerlemek isteyen mezun adaylar, bu pazar günü ALES'te ter dökecek. Peki, ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır?

5.5.2017Eğitim
ALES sınav giriş belgeleri nasıl alınır Sınavda dikkat edilmesi gerekenler neler

ALES sınav giriş belgeleri nasıl alınır? Sınavda dikkat edilmesi gerekenler neler?

ALES sınav giriş belgelerinin nasıl alınacağı binlerce Üniversite mezunu kişi tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. ALES sınav giriş belgeleri geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. 7 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak olan 2017 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2017 ALES- İlkbahar Dönemi) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Peki, ALES sınav giriş belgeleri nasıl alınır? Sınavda dikkat edilmesi gerekenler neler?

4.5.2017Eğitim
Geçersiz oylar hangileri YSKdan geçerli ve geçersiz oy örnekleri

Geçersiz oylar hangileri? YSK'dan geçerli ve geçersiz oy örnekleri

Referandumda kullanılan oylardan hangilerinin geçersiz sayılacağı Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklandı. Referandum kurallarının hatırlatıldığı YSK’nın resmi internet sitesinde, geçerli ve geçersiz oy pusulasının nasıl göründüğüyle ilgili infografik de yayınlandı. YSK'dan geçerli ve geçersiz oy örnekleri detayda!

16.4.2017Gündem
Nerede oy kullanacağım E- devlet YSK sandık sorgulama

Nerede oy kullanacağım? E- devlet YSK sandık sorgulama

Nerede oy kullanacağım? sorusu günün erken saatlerinden beri vatandaşların gündeminde! Henüz referandum için sandığa gitmemiş olan vatandaşlar, E-Devlet sistemine girerek rahatlıkla YSK sandık sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor. Oy kullanacak vatandaşların nüfus cüzdanı, geçici kimlik belgesi, resmî dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi veya sürücü belgesini yanında bulundurması gerekiyor. Peki, seçmen kağıdı olmayanlar oy kullanabilir mi?

16.4.2017Gündem
LYS başvuruları için son gün ne zaman LYS başvuru ücreti ne kadar

LYS başvuruları için son gün ne zaman? LYS başvuru ücreti ne kadar?

LYS başvurularının ne zaman sona ereceği binlerce Üniversite hayali kuran öğrenci tarafından merak konusu oldu. LYS sınavının yaklaşmasıyla beraber öğrenciler LYS başvurularını tamamlamaya çalışıyorlar. Öğrenciler bir yandan da LYS başvuru ücretinin ne zaman sona ereceğini merak ediyor. Peki, LYS başvuruları için son gün ne zaman? LYS başvuru ücreti ne kadar?

15.4.2017Eğitim
YSK, geçerli ve geçersiz sayılacak oy pusulası örneklerini paylaştı

YSK, geçerli ve geçersiz sayılacak oy pusulası örneklerini paylaştı

YSK, geçerli ve geçersiz sayılacak oy pusulası örneklerini paylaştı

15.4.2017Ankara
YSK sandık sorgulama Hangi sandıkta oy kullanacağım

YSK sandık sorgulama! 'Hangi sandıkta oy kullanacağım?'

YSK seçmen sandık sorgulama işlemi son güne girilmesinin ardından rağbet görmeye başladı. Türkiye genelinde milyonlarca vatandaşın katılım göstereceği referandum öncesi 'Nerede oy kullanacağım?' sorusu ile oy kullanma yeri konusunda cevap aranacak. Peki, YSK seçmen sandık sorgulama işlemi nasıl yapılacak? İşte, seçmen kağıdı eline geçmeyen ya da geçip teyit etmek isteyen yüz binlerce vatandaşın araştırdığı YSK seçmen sandık sorgulama işlemi ve 'Hangi sandıkta oy kullanacağım?' sorusunun cevabı

15.4.2017Gündem
LYS başvuru ücreti ne kadar LYS ücreti hangi bankaya yatırılacak

LYS başvuru ücreti ne kadar? LYS ücreti hangi bankaya yatırılacak?

ÖSYM, adayların LYS başvuru sürecini en doğru şekilde gerçekleştirebilmek için kamu spotu yayınladı. Başvuru süreci için verilen süre 17 Nisan'da dolacak. Ancak LYS başvuru ücretini ödemeyenlerin başvurusu geçerli olmayacak. Peki, LYS ücreti hangi bankaya yatırılacak?

14.4.2017Gündem
YSK sandık sorgulama işlemi ile seçmen listesi öğrenilebilecek İşte, Nerede oy kullanacağım sorusunun cevabı

YSK sandık sorgulama işlemi ile seçmen listesi öğrenilebilecek! İşte, 'Nerede oy kullanacağım?' sorusunun cevabı

YSK sandık sorgulama ekranı aracılığıyla 'Nerede oy kullanacağım?' sorusuna cevap arayan milyonlarca vatandaş, seçmen kağıdında yazan adresi online olarak sorgulama işlemine devam ediyor. Seçmen kağıdı henüz eline ulaşmayan ya da oy kullanacağı yeri teyit etmek isteyen vatandaşlar, YSK sandık sorgulama işlemi ile seçmen bilgilerini ve seçim yeri öğrenme işlemini gerçekleştirmek istedi. Peki, TC ile YSK seçmen sorgulama nasıl yapılır? İşte, merak edilen detaylar

12.4.2017Gündem
YSK sandık bilgisi sorgulama işlemi Oy kullanma yeri sorgulama

YSK sandık bilgisi sorgulama işlemi! Oy kullanma yeri sorgulama!

YSK seçmen sorgulama konusu, 'Nerede oy kullanacağım?' sorusunu yönelten yüz binlerce vatandaş için merak konusu oluyor. Referanduma günler kala oy kullanma yerini hala bilmeyen vatandaşlar, YSK seçmen sandık sorgulama işlemi ile bu durumu açıklığa kavuşturmak istiyor. İşte, milyonlarca vatandaşın merakla araştırdığı YSK seçmen sandık bilgisi sorgulama işlemi ve detaylı bilgiler

11.4.2017Gündem
YSK seçmen sandık sorgulama işlemi - Nerede oy kullanacağım

YSK seçmen sandık sorgulama işlemi - Nerede oy kullanacağım?

Anayasa referandumunda oy kullanacak olan vatandaşlar, 'Nerede oy kullanacağım?' sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Yüksek Seçim Kurulu ve E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilen YSK sandık sorgulama işlemi vatandaşların oy kullanacakları yeri öğrenmesi kolaylaşıyor. İşte, 2017 YSK seçmen sandık sorgulama işlemi hakkında merak edilenler!

8.4.2017Gündem
YSK seçmen sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır Nerede oy kullanacağım

YSK seçmen sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? 'Nerede oy kullanacağım?'

YSK seçmen sorgulama işlemi, referanduma çok az bir süre kala araştırma konusu olmaya devam ediyor. Anayasa maddelerinin hayata geçirilip geçirilmeyeceği konusunda halkın görüşünü almak için referandum düzenleyecek olan YSK, seçmen sandık sorgulama işlemini online olarak erişime açık tutuyor. Peki, seçmenler kadar sandık görevlilerinin de merak ettiği YSK sandık görevlisi sorgulama işlemi nasıl gerçekleştirilecek? İşte, vatandaşların merak ettiği konunun detayları

5.4.2017Gündem
YSK sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır Nerede oy kullanacağım

YSK sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? Nerede oy kullanacağım?

YSK sandık sorgulama işleminin nasıl yapılacağı binlerce vatandaş tarafından, yaklaşan referandum öncesinde merak edilen konular arasında yer aldı. YSK internet sitesi ve E-devlet üzerinden yapılabilen işlem, oyumu nerede kullanacağım sorusuna yanıt olacak. Peki, YSK sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? Nerede oy kullanacağım? İşte detaylar.

2.4.2017Gündem
YSK sandık sorgulama işlemi Seçmen sorgulama 2017

YSK sandık sorgulama işlemi! Seçmen sorgulama 2017

YSK sandık sorgulama işlemi aracılığıyla 16 Nisan tarihinde nerede oy kullanacağını öğrenecek olan vatandaşlar, bu bilgiye seçmen kağıdı olmadan erişebilecek. YSK sandık görevlilerinin belirlenmesinin ardından referandum için resmi işlemler tamamlanmaya devam ederken, henüz 'Nerede oy kullanacağım?' sorusuna cevap bulamayan adaylar, YSK seçmen sandık sorgulama işlemini gerçekleştirecek. İşte, sandık sorgulama işlemi hakkında detaylar

31.3.2017Gündem
2017 YSK seçmen sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır Nerede oy kullanacağım sorusunun cevabı

2017 YSK seçmen sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? Nerede oy kullanacağım sorusunun cevabı

2017 YSK seçmen sandık sorgulama işlemini nasıl yapılacağı yaklaşan referandum öncesinde binlerce vatandaş tarafından sorgulanan konulardan birisi haline geldi. YSK internet sitesi ve E-devlet üzerinden yapılabilen işlem, oyumu nerede kullanacağım sorusuna yanıt olacak. Vatandaşlar 16 Nisan'da yapılacak olan referandum oylaması için oy kullanacakları okullar ve sandık numaralarını merak ediyorlar. Peki, 2017 YSK seçmen sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte, nerede oy kullanacağım sorusunun cevabı.

30.3.2017Gündem
YSK seçmen sandık sorgulama işlemi nasıl yapılacak

YSK seçmen sandık sorgulama işlemi nasıl yapılacak?

YSK seçim görevi ve sandık bilgisi sorgulama işlemi, 'Nerede oy kullanacağım' sorusunu yönelten yüz binlerce seçmen tarafından sorgulanmaya devam ediyor. YSK seçmen sorgulama işlemi ile referanduma hangi sandıkta katılım sağlayacağını öğrenecek olan adaylar, YSK üzerinden gerçekleştirilecek olan sandık sorgulama işlemini gerçekleştirecek. Peki, YSK seçmen sorgulama işlemi nasıl yapılacak? Seçim görevlileri belli oldu mu? İşte, detaylı bilgiler

29.3.2017Gündem
KPSS ne zaman Başvuru ücreti hangi bankaya yatacak

KPSS ne zaman? Başvuru ücreti hangi bankaya yatacak!

KPSS başvurusu dün gece tamamlandı. Birçok kişinin ilgiyle beklediği KPSS başvurusu Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden gerçekleştirildi. Dün gece saatlerinde başvurularını gerçekleştiren adaylar, bugün ücretlerin hangi bankaya yatırılacağını araştırmaya başladı. İnternet üzerinden online ödeme seçeneğinin de olduğu işlemler, bankamatiklerden de gerçekleştirilebilecek. Peki, KPSS ücretleri hangi bankaya yatırılacak? İşte, detaylı bilgiler

24.3.2017Eğitim
YSK seçmen sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır Referandumda nerede oy kullanacağım

YSK seçmen sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? Referandum'da nerede oy kullanacağım?

YSK seçmen sandık sorgulama işleminin nasıl yapılacağını kritik referandum öncesinde binlerce vatandaş araştırmaya devam ediyor. YSK sandık sorgulama işlemi seçmenler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Anayasa maddelerinin oylanacağı YSK sandık sorgulama işlemi, 'Nerede oy kullanacağım' sorusuna yanıt veriyor. Referandum'da hangi sandıkta oy kullanacaklarını öğrenmek isteyen vatandaşlar, bu sorunun cevabına e-Devlet ve YSK'nın resmi internet sitesi üzerinden ulaşabiliyor. Peki, YSK seçmen sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? Referandum'da nerede oy kullanacağım?

23.3.2017Gündem
KPSS ücreti hangi bankaya yatırılacak Dikkat O uygulama KPSSye de geliyor

KPSS ücreti hangi bankaya yatırılacak? Dikkat! O uygulama KPSS'ye de geliyor

Memur adaylarının girdiği KPSS başvuruları için süreç devam ediyor. Belirlenen tarih aralığı içerisinde Kamu Personeli Seçme Sınavı başvurularının tamamlamayan memur adayları sınava giremeyecek. Bu nedenle başvuru sürecinin titizlikle gerçekleştirilmesi gerekiyor. Peki, 2017 KPSS başvuru ücreti ne kadar? İşte KPSS sınav ücreti hangi bankalara yatırılıyor? İşte, tüm detaylar!

21.3.2017Eğitim
2017 YSK sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır Nerede oy kullanacağım

2017 YSK sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? Nerede oy kullanacağım?

2017 YSK sandık sorgulama işleminin nasıl yapılacağı yaklaşan referandum öncesinde binlerce vatandaş tarafından merak konusu oldu. Referandum için geri sayım başladı. Anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek referandumda seçmenlerin hangi sandıkta oy kullanacağına ilişkin liste vatandaşların erişimine açıldı. Anayasa maddelerinin oylanacağı YSK sandık sorgulama işlemi, 'Nerede oy kullanacağım' sorusuna yanıt veriyor. Peki, 2017 YSK sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? Nerede oy kullanacağım? İşte detaylar.

19.3.2017Gündem
YSK seçim sandık sorgulama işlemi nereden yapılır Nerede oy kullanacağım konusunun detayları

YSK seçim sandık sorgulama işlemi nereden yapılır? 'Nerede oy kullanacağım?' konusunun detayları

YSK sandık sorgulama işlemini gerçekleştiren vatandaşlar, 'Nerede oy kullanacağım' sorusuna yanıt aradı. Anayasa maddelerinin değerlendirileceği referandumda seçmen sandık sorgulama işlemi, 'Nerede oy kullanacağım' konusuna cevap olacak. Peki, YSK seçmen sandık sorgulama işlemi nasıl yapılacak? İşte, milyonlarca adayı ilgilendiren YSK sandık sorgulama işlemi ve referandum günü kimliğin önemine dair detaylar

16.3.2017Gündem
2017 YSK sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır Nerede oy kullanacağım

2017 YSK sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? Nerede oy kullanacağım?

YSK seçim yeri ve sandık sorgulama işleminin nasıl yapılacağı referandum öncesinde binlerce vatandaş tarafından oldukça merak konusu oldu. YSK sandık sorgulama işleminin kullanıma açılmasıyla birlikte yüz binlerce vatandaş 'Nerede oy kullanacağım' sorusuna yanıt bulabilecek. Yüksek Seçim Kurulu ve E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilecek olan YSK sandık sorgulama işlemi, vatandaşların seçime hangi merkezlerde gireceği konusunu netleştirecek. Peki, 2017 YSK sandık sorgulama işlemi nasıl yapılır? Nerede oy kullanacağım?

15.3.2017Gündem
Seçmenler, nerede oy kullanacaklarını sandık sorgulama sistemiyle öğrenebilecek

Seçmenler, nerede oy kullanacaklarını sandık sorgulama sistemiyle öğrenebilecek

Seçmenler, nerede oy kullanacaklarını sandık sorgulama sistemiyle öğrenebilecek

15.3.2017Ankara
KPSS sınav giriş ücreti ne kadar 2017 KPSS başvurusu nasıl yapılacak

KPSS sınav giriş ücreti ne kadar? 2017 KPSS başvurusu nasıl yapılacak?

KPSS giriş ücreti konusunda yaşanacak gelişmeleri yakından takip eden adaylar, bir yandan da 'KPSS başvurusu nasıl yapılır?' sorusuna yanıt arıyor. 2017 KPSS başvurusu ile devlet memurluğu için ilk adımı atmış sayılacak olan adaylar, 21 Mayıs tarihinde ilki yapılacak olan sınav için hazırlıklarına devam edecek. Peki, başvuru işlemleri ne zamana kadar açık olacak? Ücret ödemesi hangi bankalara yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

15.3.2017Eğitim
KPSS başvurusu nasıl yapılır KPSS başvurusu yapacaklar bunlara dikkat

KPSS başvurusu nasıl yapılır? KPSS başvurusu yapacaklar bunlara dikkat!

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları dün itibariyle başladı. KPSS başvuruları için tarih aralıkları da ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. Başvurular 10 gün sonra, 23 Mart 2017 tarihinde saat 23:59’da sona erecek. Ücret ödemede son gün ise: 24 Mart 2017. Peki, KPSS başvurusu nasıl yapılır? İşte, başvuru süreciyle ilgili tüm detaylar!

14.3.2017Eğitim
YSK: Çipli kimlik kartı olmayanların oy kullanamayacağı haberleri asılsız

YSK: Çipli kimlik kartı olmayanların oy kullanamayacağı haberleri asılsız

YSK: Çipli kimlik kartı olmayanların oy kullanamayacağı haberleri asılsız

24.2.2017Ankara
YSKdan çipli kimlik kartı açıklaması

YSK'dan 'çipli kimlik kartı' açıklaması

YSK, çipli kimlik kartı olmayan seçmenlerin, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasında oy kullanamayacağına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

24.2.2017Gündem

Vali Taşyapan yeni kimlik kartları için başvuruda bulundu

Vali Taşyapan yeni kimlik kartları için başvuruda bulundu

17.2.2017Van
ÖSYMden YGS adaylarına özel animasyon film

ÖSYM'den YGS adaylarına özel animasyon film

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 12 Mart'ta yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girecek adaylara yönelik hazırlanan animasyon filmde, saat 10.00'da başlayacak sınav için 09.45'te sınav binalarının kapatılacağı ve bu saatten sonra gelenlerin alınmayacağı uyarısı yapıldı.

16.2.2017Gündem
ÖSYMden YGS adaylarına özel animasyon film

ÖSYM'den YGS adaylarına özel animasyon film

ÖSYM tarafından 12 Mart'ta yapılacak YGS’ye girecek adaylara yönelik hazırlanan animasyon filmde, saat 10.00'da başlayacak sınav için 09.45'te sınav binalarının kapatılacağı ve bu saatten sonra gelenlerin alınmayacağı uyarısı yapıldı.

16.2.2017Eğitim
Eski nüfus cüzdanları geçerli

Eski nüfus cüzdanları geçerli

İzmir İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Mehmet Kaya, mevcut soğuk damgalı nüfus cüzdanları ve geçici kimlik belgelerinin, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olacağını bildirdi.

23.1.2017Ekonomi
Eski nüfus cüzdanları geçerli

Eski nüfus cüzdanları geçerli

İZMİR İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Mehmet Kaya, mevcut soğuk damgalı nüfus cüzdanları ve geçici kimlik belgelerinin, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olacağını bildirdi.

23.1.2017İzmir