MENÜ

Türkiye Cumhurbaşkanı

Türkiye Cumhurbaşkanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye Cumhurbaşkanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 91.671 Türkiye Cumhurbaşkanı haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhurbaşkanı Haberleri

Yeni Zelandadaki terör mağduru Zekeriyanın ailesi umutla bekliyor

Yeni Zelanda'daki terör mağduru Zekeriya'nın ailesi umutla bekliyor

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde cuma namazı sırasında iki camiye yapılan terör saldırısının ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun bulunduğu uçakla Yeni Zelanda'ya giden Zekeriya Tuyan'ın babası Ahmet Tuyan ve kardeşi Yahya Tuyan, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

18.03.2019Dünya
Bahçeli: Hiç kimse beka sorunu yok demesin

Bahçeli: "Hiç kimse beka sorunu yok demesin"

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir'de ortak miting düzenledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ey Haçlılar biz buradayız, gelin de görelim. Ey Haçlılar bekliyoruz sizi, hadi gelin de kanınızda boğalım. Beka sorununa inanmayan çulsuzlar, beka sorununu görmeyen çapulcular nasılsınız iyi misiniz? Türk ve İslam düşmanlarının emellerini hala fark edemediniz mi? Beka düzeyindeki tehlikeleri ve kaynağı yüzyıllar geriye giden husumetler hala idrak edemeyecek misiniz? Hiç kimse 'beka sorunu yok' demesin. Yeni Zelanda'daki bir cani tarafından sıkılan kurşunlar hepimize isabet etmiştir." dedi.

17.03.2019Haber
Devlet Bahçeliden ortak mitingde dikkat çeken mesajlar

Devlet Bahçeli'den ortak mitingde dikkat çeken mesajlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ey Haçlılar biz buradayız, gelin de görelim. Ey Haçlılar bekliyoruz sizi, hadi gelin de kanınızda boğalım. Beka sorununa inanmayan çulsuzlar, beka sorununu görmeyen çapulcular nasılsınız iyi misiniz? Türk ve İslam düşmanlarının emellerini hala fark edemediniz mi? Beka düzeyindeki tehlikeleri ve kaynağı yüzyıllar geriye giden husumetler hala idrak edemeyecek misiniz? Hiç kimse 'beka sorunu yok' demesin. Yeni Zelanda'daki bir cani tarafından sıkılan kurşunlar hepimize isabet etmiştir." dedi.

17.03.2019Gündem
Bahçeli: Bu seçimlerin kutlu ve nurlu bir dirilişe kaynaklık etmesini Rabbimden niyaz ediyorum

Bahçeli: "Bu seçimlerin kutlu ve nurlu bir dirilişe kaynaklık etmesini Rabbim'den niyaz ediyorum"

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir'de ortak miting düzenledi

17.03.2019Haber
MEB yapay zekalı bilişim sistemine geçecek

MEB yapay zekalı bilişim sistemine geçecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Türkiye'nin ilk yapay zekaya dayalı, veriye dayalı yönetim sistemini de önümüzdeki birkaç ay içerisinde tamamlamış olacağız" dedi.

17.03.2019Eğitim
Savaş çığırtkanlığı yapanların yeri bellidir dedi ve mesajı verdi: Bedelini ödeyecekler

'Savaş çığırtkanlığı yapanların yeri bellidir' dedi ve mesajı verdi: Bedelini ödeyecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'daki 'Büyük Samsun Buluşması'nda konuştu. Erdoğan "Kulağını Kandil'den gelecek emirlere dikenler, elbette bizim aşkımızın kaynağını öğrenemezler. Ülkede savaş çığırtkanlığı yapanların yeri bellidir. Bedelini ödeyecekler." ifadesini kullandı. Erdoğan AP'nin kararına tepki göstererek "31 Mart aynı zamanda Avrupa Parlamentosu'na da bir cevap olacaktır" dedi.

16.03.2019Gündem
Adalet Bakanı Gülden CHP ve HDPye sert sözler

Adalet Bakanı Gül'den CHP ve HDP'ye sert sözler

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "HDP, 'Ankara'da Mansur Yavaş, İstanbul'da İmamoğlu kazanırsa bize borçlusunuz' diyor. Önceden açık etmeden söylüyorlardı, şimdi alenen söylüyorlar. Karanlık odalarda kurulan ittifakları halkımız sandıkta bozacaktır." dedi.

16.03.2019Gündem
Sosyal konut projesine yoğun talep

Sosyal konut projesine yoğun talep

Türkiye genelinde, "Yatay şehirleşmeyle yükselen Türkiye" sloganıyla başlatılan ve asgari ücretle geçinenlerin ev sahibi olabilmelerinin önünü açan 50 bin konutluk sosyal konut projesi kapsamında büyük şehirlerde 3'ten fazla proje bulunuyor.

16.03.2019Ekonomi
Türkiyeden çok sert Yunanistan açıklaması

Türkiye'den çok sert Yunanistan açıklaması

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan'ın, Türkiye'nin uluslararası hukuka uygun uçuşlarını tehdit olarak algılaması ve ihlal olarak takdim etmesinin müttefiklik ve iyi komşuluk ilişkileriyle hiçbir şekilde bağdaşmadığını bildirdi.

15.03.2019Dünya
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan Gaziantepte önemli mesajlar

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gaziantep'te önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen Gaziantep mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Bugün maalesef Yeni Zelanda’da yaşanan hadiseyi izlediniz mi? İslam düşmanı katiller Cuma namazı için toplanan Müslüman kardeşlerimize saldırıyorlar. Saldırının görüntüleri de canlı olarak yayınlandı. 49 arkadaşımız şehit oldu. 3 Türk vatandaşımız da yaralı. Yaralı Türk kardeşlerimden birine ulaştım, görüştüm" dedi.

15.03.2019Gündem
Canikli: Firmaların iflas etmelerine müsaade etmeyeceğiz

Canikli: Firmaların iflas etmelerine müsaade etmeyeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli "Firma bazlı geçici olarak sıkıntı yaşayanları bulacağız ve problemlerini anında çözeceğiz. Bunların kesinlikle üretimden çekilmelerine iflas etmelerine müsaade etmeyeceğiz" dedi.

15.03.2019Ekonomi
Resmi Gazetede yayımlandı: 3 atama bir görevden alma

Resmi Gazete'de yayımlandı: 3 atama bir görevden alma

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ve Ticaret Bakanlığına ilişkin atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

14.03.2019Gündem
İdlib mutabakatı risk altında

İdlib mutabakatı risk altında

Esed rejimi güçleri son dönemde yoğunlaştırdığı saldırılarla, İdlib'de barınan 4 milyon sivilin can güvenliğini sağlamak için Türkiye ve Rusya'nın vardığı mutabakatı riske attı.

14.03.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Beyaz Masa paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Beyaz Masa' paylaşımı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İBB Beyaz Masa'nın kuruluşunun 25. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı videoyu resmi Twitter hesabından paylaştı.

13.03.2019Gündem
Saraybosna-Belgrad Otoyolunun inşası haziranda başlayacak

Saraybosna-Belgrad Otoyolu'nun inşası haziranda başlayacak

Sırbistan İnşaat Ulaşım ve Altyapı Bakanı Zorana Mihajlovic "Otoyol projesinin Sırbistan tarafında bulunan Sremska Raca-Kuzmin bölümünün inşasına haziranda başlanacak" dedi.

13.03.2019Ekonomi
Bakan açıkladı: O mesafe 115 dakikaya indi

Bakan açıkladı: O mesafe 115 dakikaya indi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Gebze-Halkalı Banliyö Projesi, İstanbul için sadece bir banliyö demir yolu hattı değil bu hat İstanbul’un tüm raylı sistemlerini birleştiren ana omurgadır. Marmaray’ı da içinde bulunduran bu hatta hem metro hatlarını hem yüksek hızlı tren hatlarını hem de yük treni hatlarını birbirine entegre ediyoruz. Toplam 13 istasyondan 16 adet metro ve tramvay hattına bağlantı sağlanacak. Üsküdar-Sirkeci arası 4 dakikada, İstanbul’un iki yakasında Gebze-Halkalı arası 115 dakikada alınabilecek. Bostancı ile Bakırköy arası 37 dakikaya düşecek" açıklamasında bulundu.

12.03.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Hatayda önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıt Alanı’nda düzenlenen İskenderun mitinginde konuştu. Erdoğan, "Suriye'nin kuzeyinde ülkemiz karşıtı bir terör koridorunun oluşturulmasına fırsat vermeyeceğiz." dedi.

10.03.2019Gündem
Merak Akşener Samsun mitinginde konuştu

Merak Akşener Samsun mitinginde konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Samsun mitinginde yaptığı açıklamasında "Bizim için Milliyetçi Hareket Partisi'ne oy veren seçmen kardeşlerim de AK Parti'ye oy veren seçmen kardeşlerim de canımızdan azizdir" ifadelerini kullandı.

10.03.2019Gündem
Bakan Dönmez: 2020den sonra enflasyon ve işsizlikte tek haneye inanıyorum

Bakan Dönmez: 2020'den sonra enflasyon ve işsizlikte tek haneye inanıyorum

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ekonomik tedbirlerle birlikte 2019 yılının 2018'e göre daha iyi geçeceğini söyledi.

9.03.2019Ekonomi
Hisarcıklıoğlu: Kadın girişimci sayısı 130 bine geldi

Hisarcıklıoğlu: Kadın girişimci sayısı 130 bine geldi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "10 sene önce kadın girişimci sayısı sadece 75 bindi, şimdi bu sayı 130 bine geldi. Bu artışta Kadın Girişimci Kurullarımızın çok büyük payı var" - "Aklın cinsiyeti olmaz. Başarının cinsiyeti olmaz. Ekonominin cinsiyeti olmaz" dedi.

8.03.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İbrahim Tatlıses ile vatandaşları selamladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İbrahim Tatlıses ile vatandaşları selamladı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin düzenlediği mitingde vatandaşları selamladı.

8.03.2019Haber
Ekonomiye olan güven her geçen gün artıyor

"Ekonomiye olan güven her geçen gün artıyor"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye ekonomisi kararlı adımlarla yoluna devam ediyor. Ekonomiye olan güven de her geçen gün artıyor. Elbette bunlarla yetinmeyeceğiz. Gündemimizde yerlileşme adımlarımız var. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde savunma sanayimizde yakaladığımız başarıyı, inşallah diğer alanlarda da elde edeceğiz. Milli teknoloji, güçlü sanayi anlayışını Türkiye'nin en önemli gündem maddelerinden birisi yapacağız" açıklamasında bulundu.

8.03.2019Ekonomi
BİST Başkanı Arıcan: Müreffeh bir toplumun inşasının, kadınların eliyle olacağı inanıyorum

BİST Başkanı Arıcan: Müreffeh bir toplumun inşasının, kadınların eliyle olacağı inanıyorum

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erişah Arıcan "İleri bir toplum için kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, farkındalığın yaratılması, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk gibi alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabiliyor olmaları, büyük önem taşımakla beraber, gelişmiş ve müreffeh bir toplumun inşasının, kadınların eliyle olacağı inanıyorum" dedi.

8.03.2019Ekonomi
Tarihin sıfır noktasına nanoteknolojik örtüyle koruma

Tarihin sıfır noktasına "nanoteknolojik örtüyle" koruma

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Bu bölgenin 12 bin yıllık tarihini korumak adına en iyisini yapmaya çalıştık. Tarih Yeniden Canlanıyor Projesi kapsamında 10 milyon avro harcadık. Bu yatırım misliyle Şanlıurfa'ya ve ülkemize dönecek, Türkiye'nin tanıtımına eşsiz katkılar sağlayacak" dedi.

8.03.2019Ekonomi
Emine Erdoğan: Sizler birer kahramansınız ve iyi ki varsınız

Emine Erdoğan: "Sizler birer kahramansınız ve iyi ki varsınız"

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Bakım ve eğitim masrafları devlet tarafından karşılanan bu çocuklarımıza açacağınız şey sadece gönülleriniz. Bir insana, içinde bayram sabahlarının, yaz tatillerinin, karne günü kutlamalarının birlikte geçirildiği bir çocukluğu hediye etmekten daha anlamlı ne olabilir?" dedi.

7.03.2019Haber
Ünlü akını... 8 Marta özel koruyucu aile yemeği

Ünlü akını... 8 Mart'a özel koruyucu aile yemeği

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Bakım ve eğitim masrafları devlet tarafından karşılanan bu çocuklarımıza açacağınız şey sadece gönülleriniz. Bir insana, içinde bayram sabahlarının, yaz tatillerinin, karne günü kutlamalarının birlikte geçirildiği bir çocukluğu hediye etmekten daha anlamlı ne olabilir?" dedi.

7.03.2019Gündem
Bakan Kurum genelge yayımladı 7 gün 24 saat açık olacaklar

Bakan Kurum genelge yayımladı! 7 gün 24 saat açık olacaklar

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum imzasıyla yayımlanan, belediyelerin 7 gün 24 saat esasına göre hizmet vermesine ilişkin genelge 81 ile gönderildi.

7.03.2019Ekonomi
Bayraktar İHA Ukraynada test uçuşlarına başlayacak

Bayraktar İHA Ukrayna'da test uçuşlarına başlayacak

Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko, Türkiye'den satın alınan Bayraktar TB2 tipi insansız hava aracının test uçuşlarına başlanacağını açıkladı.

6.03.2019Dünya
Erdoğan altını böyle çizdi: İşi bitirdik, geri dönüşümüz asla olamaz

Erdoğan altını böyle çizdi: İşi bitirdik, geri dönüşümüz asla olamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı bir canlı yayında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun 'YPG bize saldırmaz' sözüne sert tepki göstererek beka sorunu vurgusu yaptı. Erdoğan S-400 konusunda işi bitirdik, geri dönüşümüz asla olamaz. Ruslarla anlaştık, ortak üretime gireceğiz, belki S-400'den sonra S-500'e gireceğiz" ifadelerini kullandı. Erdoğan, ABD'ye PKK'ya verilen silahlar için ise masaya otururuz dedi ve çağrı yaptı: "Silahlarını götüreceklerse tamam, değilse bize versinler..."

6.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP Yunan gazetelerine manşet oluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP Yunan gazetelerine manşet oluyor

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da düzenlenen mitingde halka hitap etti.

6.03.2019Haber
Modernize edilen Sarp Sınır Kapısı yeni yüzüyle hizmete girdi

Modernize edilen Sarp Sınır Kapısı yeni yüzüyle hizmete girdi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Sarp Sınır Kapısı, Türkiye'de en fazla yaya geçişinin olduğu kapımız. Yaklaşık 7 milyon yaya, 700 bin araç geçişi var" dedi.

2.03.2019Ekonomi
Pakistan’dan Erdoğan’a ‘arabuluculuk’ telefonu

Pakistan’dan Erdoğan’a ‘arabuluculuk’ telefonu

Hindistan ile Pakistan arasında önceki gün patlak veren uçak krizi sonrası, İslamabad’dan tansiyonu düşürecek adımlar geldi. Pakistan Başbakanı İmran Han, düşürülen uçaklardan birinin gözaltına alınan yaralı pilotunu ‘barışçıl niyet göstergesi olarak’ bugün serbest bırakacaklarını duyurdu. Han ayrıca normalleşme sağlamak için Türkiye’nin arabuluculuğunu talep etmek üzere Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı aradı.

1.03.2019Dünya
Erdoğan, Senegalli mevkidaşı Salli kutladı

Erdoğan, Senegalli mevkidaşı Sall'i kutladı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall'i yeniden göreve seçilmesinden ötürü kutladı.

28.02.2019Gündem
Son dakika... Pakistandan önemli hazırlık Erdoğanı arayacaklar

Son dakika... Pakistan'dan önemli hazırlık! Erdoğan'ı arayacaklar

Pakistan Başbakanı İmran Han, Hindistan'la gerilimin azaltılmasında rol oynaması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayacağını açıkladı.

28.02.2019Dünya
Elektrik desteği ödemesi nedir Elektrik desteğinden kimler yararlanabilir

Elektrik desteği ödemesi nedir? Elektrik desteğinden kimler yararlanabilir?

İhtiyaç sahibi hanelere elektrik tüketim desteği verilmesine yönelik Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yer aldı. Elektrik tüketim desteği, öncelikle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu kaynakları kullanılarak yapılacak. Peki, elektrik desteği ödemesi nedir? Elektrik desteğinden kimler yararlanabilir?

28.02.2019Gündem
ABD bir kez daha bozguna uğrayacak

"ABD bir kez daha bozguna uğrayacak"

Venezuela Dışişleri Bakanı Arreaza, Maduro-Trump görüşmesine yönelik yaptığı teklifin reddedilmesine dair, "Bu onların her zaman yaptığı bir şey. Diyalog istemiyorlar. Savaşı düşünüyorlar. Ama bir kez daha bozguna uğrayacaklar." dedi.

28.02.2019Dünya
Muhtaç ailelerin elektrik faturasını devlet ödeyecek

Muhtaç ailelerin elektrik faturasını devlet ödeyecek

İhtiyaç sahibi hanelere elektrik tüketim desteği verilmesine yönelik Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yer aldı.

28.02.2019Ekonomi
Beyaz Saray’dan Erdoğan-Kushner görüşmesiyle ilgili açıklama

Beyaz Saray’dan Erdoğan-Kushner görüşmesiyle ilgili açıklama

Beyaz Saray'dan, ABD Başkanı Donald Trump'ın kıdemli danışmanı ve asistanı Jared Kushner'in Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştüğü bildirildi.

28.02.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 4 anlaşma imzaladık

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 4 anlaşma imzaladık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çad Cumhurbaşkanı İdris Debi Itno ile görüştü. Görüşme sonrası iki lider Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'de ortak basın toplantısı düzenledi.

27.02.2019Gündem
Emine Erdoğan, öğrencilerle kurabiye yaptı

Emine Erdoğan, öğrencilerle kurabiye yaptı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Etimesgut'taki bir ilkokulda pilot uygulaması yapılan Tasarım Beceri Atölyeleri'ni (TBA) gezdi. Öğrencilerle etkinliklere katılan Emine Erdoğan, kurabiye yaptı.

27.02.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün bize ihanet edenler yarın gittikleri yere ihanet edecektir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Bugün bize ihanet edenler yarın gittikleri yere ihanet edecektir''

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tokat Gaziosmanpaşa Stadyumu önünde düzenlenen mitinge katılarak vatandaşlara hitap etti.

25.02.2019Haber
TMOnun FİSKOBİRLİKe 10 bin ton fındık aktarması

TMO'nun FİSKOBİRLİK'e 10 bin ton fındık aktarması

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, "TMO stoklarında bulunan fındıkların FİSKOBİRLİK aracılığıyla işlenerek piyasaya arz edilmesi, kurumu sektörde söz sahibi haline getireceği gibi piyasanın korunmasını da sağlayacaktır" açıklamasında bulundu.

25.02.2019Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mansur Yavaş'a: Parti ambleminden korkan aday

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hatay mitinginde konuştu. Erdoğan, konuşmasında "Mansur Yavaş'a Ankara'da daha önce iki kez hezimete uğramış bir adamı yine piyasaya sürdüler, ama kimin adayı belli değil, parti ambleminden korkan aday olur mu?" ifadelerini kullandı.

24.02.2019Gündem
FETÖ elebaşının iadesiyle ilgili Bakan Akardan açıklama

FETÖ elebaşının iadesiyle ilgili Bakan Akar'dan açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'deki görüşmelerine ilişkin, "Suriye'den çekilme kararının uygulanması konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Çekilme sırasında herhangi bir şekilde otorite boşluğu bırakılmaması hususunu da muhataplarımıza hatırlattık." dedi. Ayrıca Bakan Akar, ''FETÖ elebaşının ve örgütün diğer üyelerinin iadesi konusunu da gündeme getirdik. Önümüzdeki günlerde bunu yakından takip etmeye devam edeceğiz" açıklamasında bulundu

23.02.2019Gündem
Bakan Akar ve Genelkurmay Başkanı Güler Pentagonda... Böyle karşılandılar

Bakan Akar ve Genelkurmay Başkanı Güler Pentagon'da... Böyle karşılandılar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile geldiği ABD Savunma Bakanlığında (Pentagon) askeri törenle karşılandı.

22.02.2019Gündem
Bakan Turhan açıkladı: İstihdam 1 milyona yaklaştı

Bakan Turhan açıkladı: İstihdam 1 milyona yaklaştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Türk gemileri dünyanın dört bir yanında rahatça dolaşabiliyor" dedi.

22.02.2019Ekonomi
ABDnin 200 askeri bir süre daha Suriyede kalacak

ABD'nin 200 askeri bir süre daha Suriye'de kalacak

Beyaz Saray, ABD'nin Suriye'den çekilmesinin ardından "barışı koruma" göreviyle yaklaşık 200 askerin bir süre daha bu ülkede kalacağını duyurdu.

22.02.2019Dünya
Erdoğan, Kış-2019 tatbikatına katılan birliklere seslendi

Erdoğan, Kış-2019 tatbikatına katılan birliklere seslendi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Kış-2019 Birleşik Müşterek Fiili Tatbikatı’nın Seçkin Gözlemci Gününe katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile telefonla görüşerek, başarılı geçen tatbikat dolayısıyla Türk Silahlı Kuvvetlerini (TSK) tebrik etti.

21.02.2019Haber
Yüksek hızlı tren ilk defa Avrupa Yakasına geçti

Yüksek hızlı tren ilk defa Avrupa Yakası'na geçti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Gebze-Halkalı Marmaray Hattı'nın devam eden test sürüşlerine katıldı.

21.02.2019Ekonomi