MENÜ

Türkiye Cumhurbaşkanı

Türkiye Cumhurbaşkanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye Cumhurbaşkanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 90.216 Türkiye Cumhurbaşkanı haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhurbaşkanı Haberleri

Vizesiz seyahate olumlu sinyal geldi

Vizesiz seyahate olumlu sinyal geldi

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Rusya’nın umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarının bu ülkeye vizesiz seyahat edebilmesine pozitif baktığını açıkladı.

14.12.2018Gündem
3600 ek gösterge yasası ne zaman çıkacak Öğretmenlere 3600 ek gösterge müjdesi

3600 ek gösterge yasası ne zaman çıkacak? Öğretmenlere 3600 ek gösterge müjdesi

Yüz binlerce polis, hemşire, öğretmen ve din görevlisini yakından ilgilendiren 3600 ek gösterge yasasının ne zaman çıkacağı merak ediliyor. Konuya dair son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öğretmenlere 3600 ek gösterge hakkında söyledikleri, bu hususta beklentileri arttırdı. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

14.12.2018Gündem
Son dakika... Erdoğan ve Trump görüştü

Son dakika... Erdoğan ve Trump görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump telefonda görüştü. Kritik görüşmede Suriye'deki son durumun ele alındığı öğrenildi.

14.12.2018Gündem
Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü

Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü (KEİ) 39. Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere geldiği Azerbaycan'da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.

14.12.2018Dünya
Öğretmenlere 3600 ek gösterge müjdesi

Öğretmenlere 3600 ek gösterge müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 'İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nda milli eğitimle ilgili birçok reform ve yenilik yer alıyor. Buna göre, öğretmenlerin ek göstergeleri 3600'e yükseltilecek. Temel eğitimden ortaöğretime geçişte sınavsız okullara yerleştirme kriterleri güncellenecek. Mesleki ve teknik eğitim kurumlarının döner sermayesinde Hazine'nin kesinti oranı yüzden 15'den yüzde 1 indirilecek.

13.12.2018Eğitim
Londra’da Değişen Ortadoğu’da Türkiye paneli düzenlendi

Londra’da "Değişen Ortadoğu’da Türkiye" paneli düzenlendi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından organize edilen "Turkey Today/Bugünün Türkiye’si" panellerinin İngiltere ayağında "Değişen Ortadoğu’da Türkiye" başlıklı panel, Londra'da düzenlendi.

13.12.2018Gündem
Son dakika: Erdoğan duyurdu, panik başladı

Son dakika: Erdoğan duyurdu, panik başladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Fırat'ın doğusunu bölücü terör örgütünden kurtarmaya yönelik harekatımıza birkaç gün içinde başlayacağımızı ifade ettik, ediyoruz" açıklamasının ardından sınır hattının iki tarafı da hareketlendi.

13.12.2018Gündem
Son dakika... Bakan duyurdu... 20 yıllık rüya gerçek oldu

Son dakika... Bakan duyurdu... 20 yıllık rüya gerçek oldu

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Türkiye Uzay Ajansı kurulmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yer aldı. İdari ve mali özerkliği ile özel bütçeye sahip olacak Ajans, Cumhurbaşkanınca belirlenen politikalar doğrultusunda "Milli Uzay Programı"nı hazırlanarak hayata geçirilmesi için çalışmalar yürütecek. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: "Uzay teknolojileriyle ilgili politika ve stratejileri belirleyecek Türkiye Uzay Ajansının kurulmasıyla 20 yıllık rüya gerçek oldu. Türkiye Uzay Ajansı dışa bağımlı olmayan rekabetçi sanayinin geliştirilmesine zemin hazırlayacak. Milli çıkarlarımız uzayda da gözetilecek" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli görüşmesi başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli görüşmesi başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleşen kabul, saat 16.00'da başladı. Erdoğan ile Bahçeli, son görüşmelerini 21 Kasım'da gerçekleştirmişti.

12.12.2018Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Devlet Bahçeli görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Devlet Bahçeli görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen görüşme sona erdi. İki lider arasındaki görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

12.12.2018Gündem
AK Parti MYK toplandı

AK Parti MYK toplandı

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

11.12.2018Gündem
İhracatın yüzde 10u TL ile yapıldı

İhracatın yüzde 10'u TL ile yapıldı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, 158 ülkede ihracatın yaklaşık yüzde 10'unun yerel paralarla TL karşılığında yapıldığını belirterek, "Yaptığımız çalıştaylarla TL ile ihracatın ne kadar önemli olduğunu ve potansiyel barındırdığını gösterdik. Bu kadar yoğun bir ülkeyle yapılması da ayrıca anlamlı." dedi.

11.12.2018Ekonomi
Erdoğan o göreve Fecir Alptekini atadı

Erdoğan o göreve Fecir Alptekin'i atadı

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu üyeliğine yapılan atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

10.12.2018Gündem
İnsanlar ağaçları kesip yiyor

'İnsanlar ağaçları kesip yiyor'

Yemen Yerel Yönetim Bakanlığı Müsteşarı Alsoudi, "Yemen'de temel insani ihtiyaçlara çok acil gereksinim var. Ülkemizde şu anda insanlar ağaçları kesip yiyor. Hayırseverleri acil olarak Yemen'de bir kişi bile olsa kurtarmaya çağırıyoruz." dedi.

10.12.2018Dünya
Yeni fakülte ve yüksekokullar kuruldu

Yeni fakülte ve yüksekokullar kuruldu

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte kurulması ve kapatılması ile adlarının değiştirilmesi hakkındaki Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlı Kerkük ve Cerablus'ta iki ayrı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurulması kararlaştırıldı.

7.12.2018Eğitim
Trumpın Kudüs kararına beklediği destek gelmedi

Trump'ın Kudüs kararına beklediği destek gelmedi

BD Başkanı Trump'ın Tel Aviv Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıma kararı almasının üzerinden bir yıl geçmesine rağmen uluslararası alanda beklediği desteği bulamadı.

6.12.2018Dünya
Emine Erdoğan:  Kadınlarımızın yerel yönetimlerde söz sahibi olmasını destekliyoruz

Emine Erdoğan: Kadınlarımızın yerel yönetimlerde söz sahibi olmasını destekliyoruz

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Türkiye, mart ayında yapılacak yerel seçimlere hazırlanırken, kadınlarımızın yerel yönetimlerde söz sahibi olmasını da güçlü biçimde destekliyoruz. Kadın duyarlılığının, zevkinin yansımasını özellikle şehirlerimizde görmeliyiz." dedi.

5.12.2018Gündem
Türkiyenin en büyük askeri gemisinde önemli gelişme

Türkiye'nin en büyük askeri gemisinde önemli gelişme!

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: "(Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebi üzerine TCG Anadolu'nun) Teslim tarihinin planlanandan bir yıl öne çekilmesiyle ilgili planlamalar ve çalışmalar devam ediyor. Şu anda, 2020'nin son çeyreğinde inşallah geminin teslimini gerçekleştirmek üzere planlamalar, çalışmalar, tedarik süreçleri devam etmekte. (Geminin inşasıyla) Türkiye'nin bir anlamda denizlerde küresel güç olmasının önü açılmış olacak. Eğer bu gemiyi dışarıdan almış olsaydık iki misli fiyat ödemiş olacaktık. Ayrıca, yüzde 65-70 oranında da yerli ürün kullanma şansından mahrum kalacaktık" açıklamasında bulundu.

5.12.2018Ekonomi
Akkuyu NGSnin ofis mobilyaları yerel firmadan

Akkuyu NGS'nin ofis mobilyaları yerel firmadan

Mersin'de yapımı devam eden Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali (NGS) Akkuyu NGS'nin ofis mobilyaları için açılan ihaleyi kazanan yerli firma, ürünleri yetiştirmek için hummalı bir çalışma yürütüyor.

5.12.2018Ekonomi
DSÖ Genel Direktörü, Türkiyeden övgüyle bahsetti

DSÖ Genel Direktörü, Türkiye'den övgüyle bahsetti

DSÖ Genel Direktörü Adhanom, "Türkiye'nin son 13-14 yılda sağlık sistemini değiştirmesi çok önemli. Türkiye sağlıkta büyük ilerleme kaydetti. Bunu ben kendim çok iyi biliyorum." dedi.

4.12.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşbirliğimizi çeşitlendireceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşbirliğimizi çeşitlendireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paraguay ziyaretinin ardından Venezuela’nın başkenti Caracas’a gitti. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile Türkiye Venezuela İş Forumu’na katılan Erdoğan, “5 Ağustos’ta meydana gelen elim hadise, Sayın Maduro ile beraber Venezuela halkının bağımsızlık iradesine yönelik kalleşçe bir saldırıdır” diye konuştu.

4.12.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Venezueladan ayrıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Venezuela'dan ayrıldı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Venezuela'daki temaslarının ardından özel uçak "TC-TRK" ile TSİ 03.15'te başkent Caracas'tan ayrıldı.

4.12.2018Dünya
Maduro: Kardeşlik için kollarımızı Türk halkı için açmaya karar verdik

Maduro: Kardeşlik için kollarımızı Türk halkı için açmaya karar verdik

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, "Venezuela halkı kardeşlik için kollarını açtığında, onu gerçekten açar ve biz uzun bir zaman önce kardeşlik için kollarımızı ve gönlümüzü Türk halkı için açmaya karar verdik." dedi.

4.12.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Venezuelada

Cumhurbaşkanı Erdoğan Venezuela'da

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Teresa Carreno Tiyatro Binası'nda düzenlenen Türkiye-Venezuela İş Forumu'na katıldı.

3.12.2018Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm saldırılara rağmen...

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm saldırılara rağmen...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Son aylarda ağır ekonomik saldırıya maruz kalan bir ülke olarak, küresel ticaret sisteminin parametrelerini yok sayan keyfilikleri tasvip etmiyoruz." dedi. Venezuela'da konuşan "Erdoğan, "Türkiye ekonomisi, sahip olduğu sağlam temeller üzerinde tüm engelleme girişimlerine ve saldırılara rağmen güçlü bir performans sergiliyor." dedi. Erdoğan, "Son aylarda ağır ekonomik saldırıya maruz kalan bir ülke olarak, küresel ticaret sisteminin parametrelerini yok sayan keyfilikleri tasvip etmiyoruz." ifadelerini kullanırken, Türkiye'nin FETÖ ile mücadelesinde Venezuela'nın verdiği destek için teşekkür etti.

3.12.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Paraguayda gurbetçilerle buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Paraguay'da gurbetçilerle buluştu

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paraguay'da gurbetçilerle sohbet etti.

3.12.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Venezuelada

Cumhurbaşkanı Erdoğan Venezuela'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel uçak "TC-TRK" ile TSİ 04.40'ta Venezuela’nın başkenti Caracas'a geldi.

3.12.2018Dünya
İkili görüşmenin ardından ortak açıklama

İkili görüşmenin ardından ortak açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez, yayımladıkları ortak bildiride "iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin giderek güçlendiğini" vurguladı.

2.12.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Paraguayda

Cumhurbaşkanı Erdoğan Paraguay'da

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere özel uçak "TC-TRK" ile TSİ 18.15'te Paraguay'ın başkenti Asuncion'a geldi.

2.12.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arjantinden ayrıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Arjantin'den ayrıldı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Zirvesi'ne katılmak için geldiği Arjantin'in başkenti Buenos Aires'ten ayrıldı.

2.12.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Arjantin'in başkenti Buenos Aires'de düzenlenen G20 Liderler Zirvesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Arjantin'deki G20 zirvesindeki temaslarının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan Doğu Akdeniz'de KKTC'nin haklarının emrivakilerle gaspedilmesine ve Suriye'nin kuzeyinde Türkiye'nin güvenliğine tehdit oluşturan hiçbir yapıya izin verilmeyeceğinin altını çizdi.

1.12.2018Gündem
AK Partiden çarpıcı uyarı: Ses kayıtları bize ulaştı, savcılığa bildirin

AK Parti'den çarpıcı uyarı: Ses kayıtları bize ulaştı, savcılığa bildirin

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, aday adayları ve belediye başkanlarına ulaşan bazı kişilerin, "kamuoyu araştırması yapıp AK Parti Genel Merkezi'ne sunduklarını" söyleyerek, menfaat temin ettikleri yönünde duyumlar aldıklarını açıkladı. Bu tip olaylara ilişkin ses kayıtlarının kendilerine ulaştığını belirten Dağ, "Bu konuda bize gelenleri adli makamlarla doğrudan paylaşıyoruz" dedi.

1.12.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan G20 liderler yemeğine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan G20 liderler yemeğine katıldı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen kültürel etkinliğe ve G20 liderler yemeğine katıldı.

1.12.2018Dünya
Erdoğanın G20 temasları... ABD, Çin, Hollanda

Erdoğan'ın G20 temasları... ABD, Çin, Hollanda

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'nde "Adil ve Sürdürülebilir Gelecek" temalı özel oturuma katıldı. Erdoğan, oturum başlamadan önce ABD Başkanı Donald Trump ile ayaküstü sohbet etti. Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile de görüştü.

30.11.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arjantin’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Arjantin’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Arjantin'in başkenti Buenos Aires'e geldi. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere özel uçak "TC-TRK" ile TSİ 17.00'de Arjantin'in başkenti Buenos Aires'e geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Buenos Aires Ezezia Havalimanı'na gelişinde Arjantin Kültür Bakanı Pablo Avelluto ile Türkiye'nin Buenos Aires Büyükelçisi Meral Barlas ve diğer ilgililer tarafından karşılandı. Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da Buenos Aires'e geldi.

29.11.2018Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Arjantin’de

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Arjantin’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Arjantin'in başkenti Buenos Aires'e geldi.

29.11.2018Gündem
Dünya Helal Zirvesi ve Helal Expo Fuarı başladı

Dünya Helal Zirvesi ve Helal Expo Fuarı başladı

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati: "Daha 3,5 ay öncesinde, yıl başından itibaren atılmış olan adımları hızlandıracak bir şekilde başlayan bir ekonomik operasyon vardı. Gerek döviz fiyatlarındaki gevşemeler, gerek bankadaki (faiz) oranların düşmesi ve gerek piyasaların kendisini hızlı bir şekilde regüle etmesiyle bu sıkıntıları atlattık" açıklamasında bulundu.

29.11.2018Ekonomi
Dev petrokimya yatırımı için düğmeye basıldı

Dev petrokimya yatırımı için düğmeye basıldı

Adana'da, Ceyhan Mega Petrokimya Endüstri Bölgesi'nde 1,2 milyar dolarlık yatırımla inşa edilmesi için projesi imzalanan ve yıllık 450 bin ton üretim kapasitesi bulunan Polipropilen Üretim Tesisi ile Çukurova petrokimya sektöründe de söz sahibi olacak.

29.11.2018Ekonomi
Rusya’dan Batı’ya S-400’lü mesaj

Rusya’dan Batı’ya S-400’lü mesaj

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın Karadeniz’deki krizle ilgili temasları sürerken, Rusya’dan Batı’ya S-400 füzeleriyle ilgili yeni bir ‘uyarı’ geldi.

29.11.2018Dünya
İSEDAK nedir İSEDAK hakkında merak edilenler

İSEDAK nedir? İSEDAK hakkında merak edilenler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daimi başkanlığını yürüttüğü İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) İslam dünyasının en önemli çok taraflı ekonomik ve ticari işbirliği platformudur. İSEDAK, İslam ümmetinin ortak kalkınma sorunlarını ele almak ve bu sorunlara çözüm bulmak amacıyla hizmet veren merkezi bir Forum niteliğindedir. İşte, İSEDAK hakkında tüm detaylar...

28.11.2018Gündem
Kritik MGK başladı

Kritik MGK başladı

Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantı, saat 16.05'te başladı.

27.11.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan soruları yanıtladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan soruları yanıtladı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, "AK Parti 81 ilde aday çıkaracak mı? MHP'ye bir jest olabilir mi?" sorusuna "Eğer bir mutabakat yapıyorsak, karşılıklı jestlerimiz tabii ki olacak." karşılığını verdi

27.11.2018Haber
34. İSEDAK Zirvesi başladı

34. İSEDAK Zirvesi başladı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daimi başkanlığını yürüttüğü İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi'nin 34. toplantısı, Yüksek Düzeyli Uzmanlar Toplantısı ile başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 28 Kasım'da açılış oturumunu yönetmesi beklenen İSEDAK'ın 34. toplantısı kapsamındaki "Bakanlar Oturumu", 28-29 Kasım'da gerçekleştirilecek.

26.11.2018Ekonomi
Gayrimenkul Borsasının yurt dışında tanıtımı için çalışıyoruz

"Gayrimenkul Borsası'nın yurt dışında tanıtımı için çalışıyoruz"

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan: "Gayrimenkul Kıymetler Borsası'nın (GABORAS), İSEDAK üyeleri ve yabancı ülkelere yönelik tanıtımı için çalışıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın (GABORAS'a) desteğinin tam olduğu, MÜSİAD EXPO kapanış konuşmasında açık ve net görülmüştür. Memleket aşkıyla çıktığımız bu yolda gördüğümüz bu destek bizi çok memnun etmiştir." açıklamalarında bulundu.

26.11.2018Ekonomi
34. İSEDAK Zirvesi için geri sayım

34. İSEDAK Zirvesi için geri sayım

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daimi başkanlığını yürüttüğü İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin 34. toplantısı, 26-29 Kasım'da İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Bu yılki teması "Ticaretin Kolaylaştırılması: Gümrüklerde Risk Yönetimi" olarak belirlenen zirvede gerçekleştirilecek "Bakanlar Görüş Alışverişi Oturumu"nda, gümrüklerde risk yönetimi konusunda ülke deneyimleri paylaşılacak ve İslam ülkeleri arasında iş birliğini artırmaya yönelik adımlar değerlendirilecek.

25.11.2018Ekonomi
AK Parti Bitlis Belediye Başkan adayı Nesrullah Tanğlay kimdir

AK Parti Bitlis Belediye Başkan adayı Nesrullah Tanğlay kimdir?

Bitlis Belediye Başkanlığına, AK Parti İl Başkanı Nesrullah Tanğlay aday gösterildi. AK Parti Bitlis İl Başkanı Nesrullah Tanğlay, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde AK Parti'nin Bitlis Belediye Başkan adayı oldu.

24.11.2018Gündem
Bakan Ersoy: Bosna Hersekin, AB ve NATOya girmesini destekliyoruz

Bakan Ersoy: Bosna Hersek'in, AB ve NATO'ya girmesini destekliyoruz

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, "Türkiye Cumhuriyeti olarak Bosna Hersek'in birlikteliği, bütüncüllüğü en büyük arzumuz, isteğimiz. Bu bağlamda Bosna Hersek'in, Avrupa Birliği'ne ve NATO'ya girmesini hararetle destekliyoruz." dedi.

24.11.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Karadeniz'in istikrar ve Türkiye

Karadeniz’deki gerginlik devam ediyor. Rusya ile Ukrayna arasında süren gerginlik ve çatışma ortamı Karadeniz’de ciddi bir istikrarsızlık yaratıyor. Bu durum güney sınırlarında komşusu Suriye’de zaten zor bir durumla karşı karşıya olan Türkiye için, bu kez kuzeyde, Karadeniz’de potansiyel zor dış politika sorunlarıyla karşılaşmak anlamına geliyor.

6.12.2018

Aşıda neler oluyor?

Anayasa Mahkemesi (AYM) anne-baba rızası olmadan çocuğa zorunlu aşı yaptırılmasını Anayasa’nın “kişinin dokunulmazlığı, maddi ve manevi varlığını” düzenleyen 17. ve “temel hak ve hürriyetlerin ancak kanunla sınırlanabileceğine” ilişkin 13. maddesine aykırı bularak ihlal kararı verdi.

26.11.2018