MENÜ

Türkeli İlçesi

Türkeli İlçesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkeli İlçesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 110 Türkeli İlçesi haberi bulunmuştur.

Türkeli İlçesi Haberleri

Sinopta kayıp balıkçının cesedi bulundu

Sinop'ta kayıp balıkçının cesedi bulundu

Sinop'un Türkeli İlçesi'nde beş gün önce alabora olan balıkçı teknesinden denize düşerek kaybolan balıkçının cesedi bulundu.

31.10.2005Spor Arena
Sezin’in ardından Şerife’yi katlettiler

Sezin’in ardından Şerife’yi katlettiler

Silahlı maganda dehşeti, Türkiye’de bitmek bilmiyor. Önceki gün Bursa’daki düğünde bir maganda, av tüfeğiyle üniversite öğrencisi Sezin Aksoy’u öldürdü. Sezin’in acısı dinmeden Sinop’ta, bir başka düğünde bir başka maganda, 22 yaşındaki Şerife Şenel’i öldürdü.

24.07.2006Gündem
Kurşunları rüyasında görmüş

Kurşunları rüyasında görmüş

Maganda kurşunuyla hayatını kaybeden Şerife Şenel, acı sonu bir gün önce rüyasında görmüş. Annesi, Şerife'nin düğün sabahı kalkar kalkmaz yanına gelerek "Bu akşam ya ben ya da biri ölecek" dediğini anlattı.

25.07.2006Gündem
Yaşlı adam soba kurbanı

Yaşlı adam soba kurbanı

SİNOP'un Türkeli İlçesi'nde, 70 yaşındaki Aslan Çelik, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını yitirdi, eşi 68 yaşındaki Adalet Çelik ise kaldırıldığı hastanede yoğun bakımda tedavi altına alındı.

6.03.2007Gündem
Polisin havaya ateş ederken vurduğu arkadaşı öldü

Polisin havaya ateş ederken vurduğu arkadaşı öldü

SİNOP'un Türkeli İlçesi'nde, bir arkadaşının evinin bahçesinde içki içip eğlenen polis memuru 43 yaşındaki Ziya Yıldız, beylik tabancasıyla hava ateş ederken, arkadaşı 44 yaşındaki Rahmi Özcan'ı vurdu. Ağır yaralanan Özcan, hastaneye kaldırılırken yolda yaşamını yitirdi.

8.07.2007Gündem
Türkelide orman yangını

Türkeli'de orman yangını

Sinop'un Türkeli İlçesi yakınlarındaki ormanlık alanda yangın çıktı. Yangında, 4 hektarlık çamlığın zarar gördüğü açıklandı. Yangına müdahale için bölgeye Karabük'ten helikopter gönderildi.

10.07.2007Gündem
Türkelideki orman yangını kontrol altına alındı

Türkeli'deki orman yangını kontrol altına alındı

Sinop Valisi Zeki Şanal, Türkeli İlçesi'nde, bugün akşam saatlerinde çıkan orman yangınının kontrol altına alındığını söyledi.

10.07.2007Gündem
Polisi bağlayıp kurşuna dizdiler

Polisi bağlayıp kurşuna dizdiler

SİNOP’un Türkeli İlçesi’nde kaymakam koruması olan 24 yaşındaki polis memuru Halil Bahar, kimliği saptanamayan kişiler tarafından önce bağlanıp sonra kurşuna dizildi. Bahar’ın yapılan otopsisinde vücudunda 5 kurşun yarası izine rastlandı.

3.08.2007Gündem
Polisi ağaca bağlayıp kurşuna dizdiler

Polisi ağaca bağlayıp kurşuna dizdiler

Genç polis memuru önce bağlandı sonra kurşuna dizildi.

3.08.2007Gündem
Polisi kurşuna dizdiler

Polisi kurşuna dizdiler

Sinop’ta polis memuru Halil Bahar, elleri bağlanıp kurşuna dizilerek öldürülmüş halde bulundu. Kaymakam korumalığı yapan genç polis memurunun vücuduna 5 mermi isabet ettiği anlaşıldı.

3.08.2007Gündem
‘Eşimi taciz ettiği için öldürdüm’

‘Eşimi taciz ettiği için öldürdüm’

SİNOP'un Türkeli İlçesi'nde kaymakam koruması olarak görev yapan polis memuru 24 yaşındaki Halil Bahar'ı Samsun'un Yakakent İlçesi'nde 5 kurşunla öldürdüğü suçlamasıyla polis memuru Serkan Emir, jandarma tarafından gözaltına alındı. Serkan Emir, ifadesinde suçunu itiraf ederek, meslektaşını eşini taciz ettiği için öldürdüğünü söyledi.

17.08.2007Gündem
Eşime tacizi duyunca çıldırdım

Eşime tacizi duyunca çıldırdım

Sinop’ta meslektaşını öldüren polis memuru Serkan Emir sorgusunda cinayeti ayrıntısıyla anlattı.

17.08.2007Gündem
Düğün magandası ateş açtı: 1 ölü

Düğün magandası ateş açtı: 1 ölü

SİNOP'un Türkeli İlçesi'nde bir düğünde havaya rastgele açılan ateşle 26 yaşındaki Raşit Demir öldü.

6.08.2009Gündem
PTT’nin memuru kalp krizi geçirerek öldü

PTT’nin memuru kalp krizi geçirerek öldü

KASTAMONU PTT Müdürlüğü’nde gelen- giden evrak bölümünde memur olarak çalışan sara hastası evli ve 5 kız çocuk babası 50 yaşındaki Ali Çetin, yolda yürürken kalp krizi geçirerek yere yığıldı. Hastaneye kaldırılan Çetin, kurtarılamadı.

12.02.2010Gündem
Taş ocağında patlatılan dinamit çobanı öldürdü

Taş ocağında patlatılan dinamit çobanı öldürdü

SİNOP’un Türkeli İlçesi’ne bağlı Yazıcı Köyü’ndeki taş ocağında dinamit patlatılması sırasında fırlayan kaya parçası çobanlık yapan 38 yaşındaki Bilal Yaman’ın ölümüne neden oldu.

22.01.2011Gündem
SİNOPTA YAPILAN ARAŞTIRMA GEMİSİ SUYA İNDİRİLDİ

SİNOP'TA YAPILAN ARAŞTIRMA GEMİSİ SUYA İNDİRİLDİ

Sinop Üniversitesi tarafından ulusal ve uluslararası sularda bilimsel araştırma yapılmasını sağlamak amacıyla geçen yıl Eylül ayında Türkeli İlçesi'nde yapımına başlanan araştırma gemisinini yapımı tamamlandı. Türkeli İlçesi'ndeki özel bir tersanede yapılan 22 metre uzunluğunda, 135 gros ton ağırlığında, 7.5 metre genişliğindeki gemi, suya indirildi.Geminin su alıp almadığının kontrol edildiğini ve bir sorunla karşılaşılmadığını söyleyen Prof. Dr. Bircan, "Geminin yapımı tamamlandı. Son olarak suya indirildi. Bir problem yaşanmadı. En kısa zamanda bize teslim edilecek. Biz de 2 ay içerisinde törenle açılışını yapıp hizmete sokmayı planlıyoruz. Şu an içerisinde bulunan labaratuvarların iç donamını yapılıyor. Yeni bir kaç cihaz alımının ardından iç donanım da tamamlanacak" dedi.Yaprak KOÇER- Emin ADIGÜZEL/DHA

9.09.2012Haber
SİNOPTAKİ KÖPEK KATLİAMININ GÖRÜNTÜLERİ

SİNOP'TAKİ KÖPEK KATLİAMININ GÖRÜNTÜLERİ

Sinop'un Türkeli İlçesi'ne bağlı Güzelkent Beldesi'nde, sahipli ve sahipsiz 15 köpek zehirlenerek öldürüldü. Olay Türkeli İlçesi'ne bağlı Güzelkent Beldesi'nde meydana geldi. Zehirli yiyecek verilen sahipli ve sahipsiz 15 köpek, telef oldu. Köpek ölüleri, Belediye ekipleri tarafından toplanıp önce çöp araçlarına, ardından şehir çöplüğüne atıldı. Köpeği zehirlenen vatandaşlar ve hayvanseverler duruma tepki gösterdi. 15 köpeğin vahşice katledildiğini söyleyen kendi köpeği de zehirlenen Muhammet Sönmez, Burada köpekleri katlediyorlar. Cüzdanı ve aşıları dahi olan köpeğimi zehirlediler. Bunu yapanlardan şikayetçiyim. Köpekleri zehirlediler. Belediye de sokak ortasında bulunan bu köpekleri çöp arabasının arkasına atarak aracın hareket eden mekanizmasını çalıştırdılar. Yani köpekler çöp arabasında ezildi. Daha sonra bunları Güzelkent Belediyesi'nin çöplüğüne döktüler. Bunu yapanların cezalarını çekmelerini istiyorum dedi. Belediye yetkilileri ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

24.04.2013Haber
Sinopta köpek katliamı

Sinop'ta köpek katliamı

SİNOP’un Türkeli İlçesi’ne bağlı Güzelkent Beldesi’nde, sahipli ve sahipsiz 15 köpek zehirlenerek öldürüldü. Bu insanlık dışı davranış böyle de son bulmadı. Köpeklerin cansız bedenleri presli (sıkıştırmalı) çöp kamyonuna atıldı. Bir sonraki aşamayı yazmaya dilimiz bile varmıyor. Yaşananlar üzerine sosyal medya ayağa kalktı. Belediye başkanının yaptığı açıklama ise trajı komik kaldı.

24.04.2013Gündem
4üncü kattan düşen çocuk öldü

4'üncü kattan düşen çocuk öldü

SİNOP’un Türkeli İlçesi’nde evinin balkonunda oyun oynadığı sırada 4’üncü kattan düşerek ağır yaralanan 2 yaşındaki Efekan Yıldırım, tedavi gördüğü hastanede öldü.

23.05.2013Gündem
Öldürülen kadın memur için tören düzenlendi

Öldürülen kadın memur için tören düzenlendi

GİRESUN Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde memur olarak çalışırken yaklaşık 1.5 ay önce kaybolan ve önceki gün Sinop’ta cesedi bulunan Nebahat Çakmak (48), hastane önünde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

26.08.2013Gündem
Balıkçıların ağına İHA takıldı

Balıkçıların ağına "İHA" takıldı

Sinop'un Türkeli ilçesinde balıkçıların denize bıraktığı trol ağına Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TAI-TUSAŞ) tarafından geliştirilen insansız hava aracı (İHA) takıldı.

18.11.2013Gündem
Kartopu yüzünden öldü karlara gömüldü

Kartopu yüzünden öldü karlara gömüldü

İSTANBUL’da arkadaşlarıyla oynarken kartopunun isabet ettiği taksinin şoförü tarafından kovalanınca, kaçarken başka bir aracın çarpması sonucu ölen 11 yaşındaki Yusuf Salih Özdağ, bugün Sinop’un Türkeli İlçesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

14.12.2013Gündem
KARTOPU YÜZÜNDEN ÖLEN YUSUFA HÜZÜNLÜ VEDA

KARTOPU YÜZÜNDEN ÖLEN YUSUF'A HÜZÜNLÜ VEDA

İSTANBUL'da arkadaşlarıyla oynarken kartopunun isabet ettiği taksinin şoförü tarafından kovalanınca, kaçarken başka bir aracın çarpması sonucu ölen 11 yaşındaki Yusuf Salih Özdağ, bugün Sinop'un Türkeli İlçesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.Haber-Kamera: Songül KORKMAZ/ TÜRKELİ Sinop-DHA

14.12.2013Haber
Annesinin mezarının evinin bahçesinden kaldırılmasını istiyor

Annesinin mezarının evinin bahçesinden kaldırılmasını istiyor

SİNOP’un Türkeli İlçesi’nde yaşayan 64 yaşındaki Bahattin Erünsal, 8 ay önce Almanya’dan kesin dönüş yaptığında küs olduğu annesi Hasibe Erünsal’ın mezarının kendisine ait evinin bahçesinde olduğunu görünce şaşkına döndü.

11.12.2014Avrupa
Fren yerine gaza basınca otomobil iş yerine girdi

Fren yerine gaza basınca otomobil iş yerine girdi

Sinop'ta aracını park etmek isteyen kadın sürücü, fren yerine gaza basınca kontrolden çıkan otomobil bir iş yerine girerek durabildi.

6.04.2016Gündem
Fren yerine gaza basınca otomobil iş yerine girdi

Fren yerine gaza basınca otomobil iş yerine girdi

 Sinop'ta aracını park etmek isteyen sürücü, fren yerine gaza basınca kontrolden çıkan otomobiliyle bir iş yerine girerek durabildi. Alınan bilgiye göre, Kadriye Tan (53), 57 HA 928 plakalı otomobiliyle alışveriş yapmak için Türkeli ilçesi Güzelyurt Mahallesi'ndeki bir mobilya mağazasına geldi. Aracını iş yerinin önünde bulunan alana park etmek isteyen Tan, yanlışlıkla fren yerine gaza bastı. Kontrolden çıkan araç, iş yerine girerek durabildi. Kaza sırasında iş yerinde bulunan çalışanlar, aracın geldiğini görerek kaçarken mağazada ise hasar oluştu. Bu arada kaza anı güvenlik kameraları tarafından da kaydedildi. SİNOP (AA) 

6.04.2016Haber
Katliam gibi yangın Cansız bedenlerine ulaşıldı

Katliam gibi yangın! Cansız bedenlerine ulaşıldı

Sinop’un Türkeli ilçesinde tek katlı ahşap evde çıkan yangında, Gülten (25) ve oğlu Ramazan Özkaya (4) ile Hanife Özcan (98) yaşamını yitirdi.

22.04.2019Gündem

Yangın faciasında 3 kişi ölmüştü! Yakınlarını arayıp 'Yanıyoruz, kurtarın' diye yardım istemiş

Sinop'un Türkeli ilçesinde tek katlı ahşap evlerinde çıkan yangında 4 yaşındaki oğlu ve eşinin anneannesi ile birlikte yaşamını yitiren Gülten Özkaya'nın (25), yakınlarını telefonla arayıp "Biz yanıyoruz, kurtarın" diyerek yardım istediği ortaya çıktı.

23.04.2019Gündem
Sinoptaki yangın faciasında şoke eden iddia: 2 kişinin cesedi kayıp

Sinop'taki yangın faciasında şoke eden iddia: 2 kişinin cesedi kayıp

Sinop'un Türkeli ilçesinde önceki gün tek katlı ahşap evde çıkan ve 3 kişinin yaşamını yitirdiği belirtilen yangınla ilgili dikkat çeken gelişme yaşandı. Evin enkazında bulunan yanmış haldeki kemiklerin Hanife Özcan'a (105) ait olduğu, Nurten Özkaya (28) ve oğlu Ramazan'ın (4) cesetlerinin ise bulunamadığı iddia edildi. Enkazda kemiklerin karışmış olabileceği ileri sürüldü. Valilik olayla ilgili adli soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğünü, diğer cesetler için arama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

24.04.2019Gündem
Sinoptaki ev yangınında kayıp 2 kişinin sırrını DNA testi çözecek

Sinop'taki ev yangınında kayıp 2 kişinin sırrını DNA testi çözecek

Sinop'un Türkeli ilçesinde pazartesi günü tek katlı ahşap evde çıkan ve 3 kişinin yaşamını yitirdiği belirtilen yangında cesetleri bulunamadığı ifade edilen Nurten (28) ve oğlu Ramazan Özkaya (4) için yanan evin enkazında başlatılan arama çalışmaları tamamlandı. Kayıp anne ve oğluna ait olabileceği düşünülen ve Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderilen bulgulara, DNA testi yapılacak.

25.04.2019Gündem
Sinopta 3 kişinin öldüğü yangında kemikler hayvanlara ait çıktı

Sinop'ta 3 kişinin öldüğü yangında kemikler hayvanlara ait çıktı

Sinop'un Türkeli ilçesinde tek katlı ahşap evde çıkan, Nurten (28) ve oğlu Ramazan Özkaya (4) ile eşinin anneannesi Hanife Özcan'ın (105) yaşamını yitirdiği belirtilen yangının ardından enkazdan elde edilen kemiklere Ankara Adli Tıp Kurumu'nda DNA testi yapıldı. Ancak testte kemiklerin hayvanlara ait olduğu ortaya çıktı. Yangın sırasında sıcaklığın 600-700 santigrat derecelere ulaşması nedeniyle 3 kişinin tamamen yandığı üzerinde durulurken İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek ikinci rapor bekleniyor.

7.05.2019Gündem

Yazar Sonuçları