MENÜ

Türk Yapı Malzemeleri Sektör Komitesi

Türk Yapı Malzemeleri Sektör Komitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türk Yapı Malzemeleri Sektör Komitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17 Türk Yapı Malzemeleri Sektör Komitesi haberi bulunmuştur.

Türk Yapı Malzemeleri Sektör Komitesi Haberleri

Türk yapı sektörü Katara çıkarma yapacak

Türk yapı sektörü Katar'a çıkarma yapacak

Türk Yapı Malzemeleri Sektör Komitesi, Doha'da düzenlenecek olan İnşaat Teknolojisi, Yapı Malzemeleri, Ekipmanları ve Çevre Teknolojileri Ticaret Fuarı'nda (Project Qatar) yer alacak.

8.04.2019Ekonomi
Müteahhitler Kopenhag’da toplandı

Müteahhitler Kopenhag’da toplandı

Avrupa Uluslararası Müteahhitler (EIC) Birliği’nin her yıl iki defa Avrupa’nın farklı şehirlerinde gerçekleştirdiği genel kurul toplantısı Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da 108 müteahhitlik firmasının bir araya gelmesi ile yapıldı.

13.05.2017Ekonomi
Avrupalı Müteahhitler  İstanbul’da buluşacak

Avrupalı Müteahhitler İstanbul’da buluşacak

Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği (EIC), genel kurul toplantısını Brüksel’de yaptı.

18.10.2016Ekonomi
Avrupalı müteahhitlerin Türkiyeye güveni tam

Avrupalı müteahhitlerin Türkiye'ye güveni tam

Avrupa’nın farklı kentlerinde toplanan Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği ay başında Belçika’da bir araya geldi.

13.10.2016Ekonomi
Yapı malzemeleri ihracatında yeni strateji

Yapı malzemeleri ihracatında yeni strateji

Türkiye’nin yapı malzemeleri ihracatının arttırılması için geleneksel alım heyetlerinin davet edilmesi yerine yeni bir strateji geliştirilerek “mercek harekatına” başlanıldı. İhracatta mercek harekatının ilk uygulaması İstanbul’da 21-25 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Turkey Build 38. Yapı Fuarı’nda gerçekleştirildi.

24.04.2015Ekonomi
Ekonomi alanında düzenlemeler içeren kanun Resmi Gazetede

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren kanun Resmi Gazete'de

Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde (KHK) Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

18.01.2019Ekonomi
Son dakika... Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor Kabul edildi

Son dakika... Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Kabul edildi

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

17.01.2019Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Katar’da Türk şovu

Katar’da Türk şovu

Türkiye, Expo Turkey by Qatar’a 150 firmayla çıkarma yaptı. Fuarı organize eden Medyacity’nin Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt, Türk müteahhitlerin Katar’daki 170 milyar dolarlık iş fırsatından 20 milyar dolar pay alabileceğini söyledi.

27.04.2017Ekonomi
Rusya ile normalleşme 700 milyon dolar getirecek

Rusya ile normalleşme 700 milyon dolar getirecek

Rusya ile Türkiye arasında düzelen ikili ilişkilerle, ertelenen siparişlerin tekrar gönderilmeye başladığını  aktaran İMMİB Yapı Komitesi Başkanı Serdar Urfalılar, “Sektör ihracatımız 2014 yılında 710 milyon dolardı. Olumlu süreç devam ederse kısa sürede bu rakamı tekrar yakalayacağımızı düşünüyoruz” dedi.

1.08.2016Ekonomi
Türk yapı sektörünün yeni hedefi Afrika pazarı

Türk yapı sektörünün yeni hedefi Afrika pazarı

İMMİB Yapı Malzemeleri Komitesi, 3.4 milyar dolarlık Güney Afrika pazarından daha fazla pay almak için Afrika’nın en büyük fuarı olan Bauma Conexpo fuarına ilk defa milli katılım gerçekleştiriyor.

4.07.2015Ekonomi
Iraktaki kriz yapı malzemeleri sektörünü de vurdu

Irak'taki kriz yapı malzemeleri sektörünü de vurdu

Türkiye’nin ihracatı için son derece kritik bir öneme sahip olan Irak’ta yaşanan kargaşa ortamı, bu ülkeye ihracat yapan sektörleri olumsuz etkiliyor.

26.06.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları

Plastikçi 39 milyar dolara çıkıp Avrupa lideri olacak

Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasında plastik işleme kapasitesi açısından 5’inci sırada yer alan Türk plastik sektörü, mevcut büyüme hızını koruyabilirse 2014’te Almanya ile birlikte liderlik koltuğuna oturacak.

23.03.2008