MENÜ

Türk Sanayicileri Ve İşadamları Derneği

Türk Sanayicileri Ve İşadamları Derneği ile ilgili tüm haberleri, son dakika Türk Sanayicileri Ve İşadamları Derneği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Türk Sanayicileri Ve İşadamları Derneği haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.703 Türk Sanayicileri Ve İşadamları Derneği haberi bulunmuştur.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), 1971 yılında İstanbul merkezli, endüstri ve hizmet kuruluşlarını temsil eden önde gelen gönüllü Türk sermayedarlarınca kurulmuş olan örgütün adıdır. TÜSİAD'ın halihazırda başkanı Cansen Başaran Symes'dir.

Daha önceleri Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği gibi kuruluşlarda bir araya gelen büyük sermaye çevreleri, bağımsız hareket edememek ve hükümete karşı etkili bir güç oluşturamadıkları gerekçesiyle bir derneğin etrafında birleşmeye karar verdiler. 1960'lı yıllarda sendikal hareketlerle sol kesimin siyasi açıdan güçlenmesi ve 12 Mart Muhtırası örgütün kurulmasını hızlandırıcı etkenler oldu. 12 önde gelen sanayicinin 2 Nisan 1971'de verdiği imza sonucunda, hükümet örgütün kuruluşunu 20 Mayıs 1971'de resmen kabul etti.

Türk Sanayicileri Ve İşadamları Derneği Haberleri

Yargı reformu ne zaman açıklanacak

Yargı reformu ne zaman açıklanacak?

2023'e kadar yargı alanında yapılacak reformların ne zaman açıklanacağı, hukukçular başta olmak üzere pek çok vatandaş tarafından merak ediliyor. Söz konusu yargı reformunun detayları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanacak. Peki, yargı reformu ne zaman açıklanacak?

30.05.2019Gündem
TÜSİAD: Saldırıyı kınıyoruz

TÜSİAD: Saldırıyı kınıyoruz

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun uğradığı saldırıyla ilgili Twitter'dan açıklamada bulundu.

21.04.2019Ekonomi
İş dünyası dövizle borçlanmak istemiyor

"İş dünyası dövizle borçlanmak istemiyor"

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, kur riskinin nasıl yönetileceğine ilişkin son 3 yıldır önemli bir farkındalık oluştuğunu, pek çok şirketin, kur riskini yönetmek konusunda eskiye kıyasla çok daha dikkatli davrandığını ve sektörün önde gelen bankalarının da bu anlamda oldukça ihtiyatlı olduğunu belirterek, "İş dünyası da dövizle borçlanmak istemiyor ama gerek maliyet gerekse vade yapısı itibarıyla TL cinsinden borçlanma koşulları oldukça kısıtlı." dedi.

11.01.2018Ekonomi
TÜSİAD Başkanından flaş AB açıklaması

TÜSİAD Başkanı'ndan flaş 'AB' açıklaması

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Avrupa ile ilişkileri iyileştirmenin tam zamanı olduğunu ve bu konuda hiç vakit kaybetmeden adım atılması gerektiğini belirterek, "Uzlaşma adımlarını Gümrük Birliği'nin revizyonu müzakerelerini başlatarak taçlandırırsak, emin olun 2018 yeni bir umut, yeni bir başlangıç yılı olur." dedi.

8.01.2018Ekonomi
Dijitalleşmede henüz pilotuz

Dijitalleşmede henüz pilotuz

TÜSİAD, Sanayi 4.0’ın kaçırılmaması için çalışmalarına bir de araştırma raporu ekledi. İmalat sanayinde 10 farklı sektörde 108 şirket ile gerçekleştirilen araştırma sonuçları Türkiye sanayisinin dijitalleşmede henüz pilot proje döneminde olduğunu, teknoloji kullanımının da siber güvenlikle sınırlı olduğunu gösterdi.

19.12.2017Ekonomi
‘Doların 4.0 olduğu günleri geride bırakmanın bir yolu var’

‘Doların 4.0 olduğu günleri geride bırakmanın bir yolu var’

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, "4. Sanayi Devrimi, gümbür gümbür gelen bir devrimdir. Doların 4.0 olduğu günleri geride bırakmanın bir tane yolu var; Sanayi 4.0'ı yakalamak." dedi.

19.12.2017Ekonomi
Dolar 4.0ı geride bırakmanın yolu Sanayi 4.0ı yakalamak

"Dolar 4.0'ı geride bırakmanın yolu Sanayi 4.0'ı yakalamak"

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bilecik: "4. Sanayi Devrimi, gümbür gümbür gelen bir devrimdir. Doların 4.0 olduğu günleri geride bırakmanın bir tane yolu var; Sanayi 4.0'ı yakalamak. Ekonomi anlamında yeni bir hikayeye ihtiyacımız var. Yapılan çalışmaların çoğunun Sanayi 4.0'ın içinden geçecek öyküyle yeşereceği konusunda inancımız tam. Türkiye, küresel bir güç olmak istiyorsa, bir an evvel kendi teknolojisi ile üretim yapmaya başlamak zorundadır" açıklamasında bulundu.

19.12.2017Ekonomi
Büyüme hakikaten alkışlanacak başarı

"Büyüme hakikaten alkışlanacak başarı "

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, büyümenin sadece Türkiye için değil, dünya için en önemli parametre olduğunu belirterek, "Bu 11,1 büyüme hakikaten alkışlanacak bir başarı, bunun lamı cimi yok." dedi.

12.12.2017Ekonomi
Kutuplaşmadan çalışmak istiyoruz

'Kutuplaşmadan çalışmak istiyoruz'

TÜSİAD YİK toplantısında Başkan Erol Bilecik, bugün ‘faizin seviyesi, doların ateşi’ değil Türkiye’nin geleceğinin tartışılması gerektiğini belirterek, “Tepkilerimizi ve iletişimimizi yeniden gözden geçirmeliyiz! Yoksa kaybederiz” dedi.

7.12.2017Ekonomi
2018 kolay olmayacak

2018 kolay olmayacak

TÜSİAD YİK’in onur konuğu olan Başbakan Binali Yıldırım, iş dünyasına 2018’in kolay bir yıl olmayacağını dile getirerek, “Bunun farkındayız, gereken tedbirleri alıyoruz, büyümeden taviz vermeyeceğiz” diye konuştu.

7.12.2017Ekonomi
TÜSİAD kendi	 isteğiyle ayrıldı

TÜSİAD kendi isteğiyle ayrıldı

DIŞ Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) önceki gün yayımlanan yönetmelik değişikliği sonrasında Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) kurucu üyeler arasında bulunmuyordu.

27.11.2017Ekonomi
TÜSİAD artık DEİK’te yok

TÜSİAD artık DEİK’te yok

DAHA önce torba yasada yapılan bir değişiklikle Ekonomi Bakanlığı’na bağlı bir kuruluş haline getirilen Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) yapısı baştan aşağı değiştirildi.

26.11.2017Ekonomi
Dolar çıkıyor güven düşüyor

Dolar çıkıyor güven düşüyor

Dolar kurunun hareketi ile tüketici güveni tam tersi bir seyir izliyor. Dolar ne kadar değer kaybederse tüketici güveni o kadar artarken, dolar yükselince de tüketici endişelenerek kötümserleşiyor. Dün TÜİK’in Tüketici Güven Endeksi anketi tüketicinin güveninin yüzde 3.2 azaldığını gösterirken dolar 3.9830 ile yeni bir rekor kırdı.

22.11.2017Ekonomi
Gerilimi yükseltmesek kur farklı olurdu

Gerilimi yükseltmesek kur farklı olurdu

TÜRK Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Erol Bilecik, faiz, kur ve enflasyonun aynı anda son dönemde yükselmesinin dış sebepleri olduğu kadar içeride uygulanan mali politikalarla da ilgisi olduğunu vurguladı.

17.11.2017Ekonomi
Sanayi 4.0 ile robotların hukuku devreye giriyor

Sanayi 4.0 ile robotların hukuku devreye giriyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, endüstriyel devrimin ve akıllı topluma geçişin bütçesiyle istihdamı ve hukuk sistemini etkileyeceğini belirterek, "Robotlarla üretim yaptığımız zaman robotların hukuku devreye giriyor. Bir robot iş yaparken kazaya sebep oldu, robotu mu, yazılımını yapanı mı, tasarlayanı mı, sahibini mi, yoksa onu satın alanı mı sorumlu tutacağız? Bu kapsamda bizim dışımızda çalışma yapılması gereken alanları da belirliyoruz, onları Adalet Bakanlığına göndererek çalışmalarını söyleyeceğiz." dedi.

10.11.2017Teknoloji
Bakandan çok sert OHAL açıklaması

Bakan'dan çok sert OHAL açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, OHAL’in kaldırılması gerektiğini belirten Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Erol Bilecik'i eleştirdi. Soylu, "Birilerinin üfürmesiyle beraber Türkiye’nin OHAL şartlarını ortadan kaldırılmasını istiyorsun. Tam FETÖ ile mücadele ettiğimizin ortasında" dedi.

4.11.2017Gündem
İstihdam ‘STEM’i

İstihdam ‘STEM’i

Yeni nesil mesleklerin en kritik konusu STEM yani Fen (Science), Teknoloji (Technology), Mühendislik (Engineering) ve Matematik (Mathematics) dallarının öne çıkması olacak. Bu alanlarda eğitim alan gençler, hem daha kolay iş bulabilecek hem de ülkelerinin kurtarıcı yeteneklerine dönüşecekler.

TÜSİAD Beştepe’de

TÜSİAD Beştepe’de

TÜRK Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüşmesinden “istişarenin” güçlendirilmesi kararı çıktı. TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik Hürriyet’e yaptığı açıklamada “Çok olumlu bir görüşme gerçekleştirdik” dedi.

26.10.2017Ekonomi
TÜSİADtan Silikon Vadisi ziyareti

TÜSİAD'tan Silikon Vadisi ziyareti

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) yönetim kurulu ve üyeleri, Silikon Vadisi Ağı’nın açılışı vesilesiyle 23-24 Ekim'de San Francisco bölgesine bir ziyaret gerçekleştirdi.

24.10.2017Teknoloji
2023e doğru STEM istihdamına dikkat

2023'e doğru STEM istihdamına dikkat

Teknolojinin, robotların ve diğer tüm yeniliklerin sonucunda geleneksel mesleklerin ömürlerinin tükeneceğini ve yepyeni mesleklerin doğacağı son günlerin en çok konuşulan konularının başında geliyor. 100 yıl önce yaptığımız işlerle bugün yaptığımız işler aynı değil. Örneğin; otomobil ustaları geçen dönemlerin hatta bugünün en önemli mesleklerinden birini sürdürüyorlar. Ancak otomobiller konusundaki en önemli mesleğin gelecekteki adayları yazılımcılar olacak. Sürücüsüz otomobillerin hatalarını yazılımcılar giderecek. Dolayısıyla bir meslek tarihe karışırken yepyeni bir alan doğacak. Bunun sonucunda ise yeni dönemin meslekleri olarak adlandırılan 'new colar' meslekleri önem kazanacak. Bu mesleklerin en önemli noktası ise STEM yani Fen (Science), Teknoloji (Technology), Mühendislik (Engineering) ve Matematik (Mathematics) dallarının öne çıkması. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de STEM alanlarında istihdam gereksinimi artacak. Bunun da en iyi göstergelerinden birini Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ile araştırma şirketi PwC'nin hazırladığı son rapor ortaya koyuyor.

17.10.2017Dijital Sanayi
Berker son yolculuğuna uğurlandı

Berker son yolculuğuna uğurlandı

TEKFEN Holding kurucu ortaklarından ve Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) kurucu başkanı Feyyaz Berker, son yolculuğuna uğurlandı. Berker için sabah saatlerinde Tekfen Holding’de tören düzenlendi. Ardından Feyyaz Berker’in cenazesi Bebek Camii’ne getirildi. Burada eşi Alev Berker, kızları Şebnem ve Meltem Berker taziyeleri kabul etti. Berker'in cenaze namazına iş, eğitim ve sanat dünyasından çok sayıda isim katıldı.

24.08.2017Ekonomi
‘Fikir üreten fabrika’nın lideri

‘Fikir üreten fabrika’nın lideri

Necati Akçağlılar ve Nihat Gökyiğit’le birlikte Tekfen Holding’i kurarak 60 yılda 50 milyar dolarlık projeye imza atan Feyyaz Berker, 92 yaşında vefat etti. Vehbi Koç, Feyyaz Berker’le birlikte kurucusu olduğu TÜSİAD için 1971’de şu benzetmeyi yapmıştı; “Bugün, “fikir üreten bir fabrika” kurmaya karar verdik...”

22.08.2017Ekonomi
‘OHAL sona ersin’

‘OHAL sona ersin’

TÜRK Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik ve beraberindeki heyetin yeni görevlerini kutlamak amacıyla Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ü ziyaret ettiği bildirildi. TÜSİAD yaptığı ziyaretlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

8.08.2017Ekonomi
Yaratıcılığın ilacı özgürlük

Yaratıcılığın ilacı özgürlük

Geleceğin teknolojilerinin nabzı olarak görülen Silikon Vadi’sinden yararlanmak için ağ kurduklarını kaydeden TÜSİAD Başkanı Bilecik, Türkiye’nin kaynak yapısı kısıtlı olduğu için startup’ların (girişim) ancak daha fazla demokrasi, daha fazla hukuk üstünlüğü ve daha fazla özgürlükle başarı yakalanabileceğini belirtti.

12.07.2017Ekonomi
TÜSİAD Başkanından Adalet Mitingi yorumu

TÜSİAD Başkanı'ndan 'Adalet Mitingi' yorumu

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Erol Bilecik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Maltepe’de gerçekleştirdiği Adalet Mitingi ile ilgili sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı.

9.07.2017Gündem
TÜSİAD Başkanı Bilecikten çok önemli OHAL açıklaması

TÜSİAD Başkanı Bilecik'ten çok önemli 'OHAL' açıklaması

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, "Bizler her gün iş yapmaya çalışırken yurt dışı paydaşlarımızdan; OHAL koşulları devam ettiği müddetçe Türkiye'ye gelemeyeceklerini duyuyoruz" dedi.

28.05.2017Ekonomi
‘OHAL varken gelmeyiz’

‘OHAL varken gelmeyiz’

TÜRK Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Erol Bilecik, “Bizler her gün iş yapmaya çalışırken yurtdışı paydaşlarımızdan, OHAL koşulları devam ettiği müddetçe Türkiye’ye gelemeyeceklerini duyuyoruz” dedi.

27.05.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

TÜSİAD’dan Almanya için stratejik eylem planı

Almanya’da bugün seçim var. Türkiye’de iş dünyası seçimlerden sonra, gerilen ilişkilerin normale dönmesi için harekete geçiyor. Almanya’ya özel bir stratejik eylem planı hazırlayan Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), ekim ayında siyasetçiler, iş dünyası ve sivil toplum örgütleriyle toplantılar düzenleyecek.

23.09.2017

‘Fikir üreten fabrika’nın lideri

Necati Akçağlılar ve Nihat Gökyiğit’le birlikte Tekfen Holding’i kurarak 60 yılda 50 milyar dolarlık projeye imza atan Feyyaz Berker, 92 yaşında vefat etti. Vehbi Koç, Feyyaz Berker’le birlikte kurucusu olduğu TÜSİAD için 1971’de şu benzetmeyi yapmıştı; “Bugün, “fikir üreten bir fabrika” kurmaya karar verdik...”

22.08.2017

Dâhi mühendis başka iş yapıyor

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, Türkiye’de STEM (fen, teknoloji, matematik, mühendislik) rehavetine dikkat çekerek, “2023 yılı için istihdamın 34 milyonu bulması ve bunun 3.5 milyonunun STEM istihdamı olması bekleniyor. Açık var, çünkü dâhi mühendisler genellikle mesleklerini yapmıyorlar. Bunu çözmeliyiz” diyor.

21.08.2017

THY’yi bıraktı sırada TİM var

2017 iş dünyası örgütlerinde değişim yılı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) seçim kulisleri canlanıyor. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, 15 yıldır yönetim kurulu üyeliği yaptığı Türk Hava Yolları’nı (THY) bıraktı, iki dönem kuralının hâlâ değişmediği TİM Başkanlığı’nı da bırakmaya hazırlanıyor.

10.06.2017