MENÜ

Türk Metal

Türk Metal ile ilgili tüm haberleri, son dakika Türk Metal haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Türk Metal haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.511 Türk Metal haberi bulunmuştur.

Türk Metal Haberleri

Metal işçileri asgari ücreti bekliyor

Metal işçileri asgari ücreti bekliyor

Yaklaşık 210 bin metal işçisini yakından ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinde, asgari ücret zammı beklenecek. Türk Metal Sendikası Başkanı Pevrul Kavlak, “İşe girişler asgari ücretle orantılanarak yapılıyor. O yüzden asgari ücretteki artışı görerek, toplu sözleşmeleri bitirmek istiyoruz” dedi.

19.11.2019Ekonomi
Kırıkkaleye Süper Lig takımı geliyor 11 yıl sonra ilk kez...

Kırıkkale'ye Süper Lig takımı geliyor! 11 yıl sonra ilk kez...

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 6'ncı Grup'ta mücadele eden Büyük Anadolu Kırıkkalespor, Ziraat Türkiye Kupası'nda 26 Eylül Perşembe günü kendi sahasında Süper Lig takımlarından Gazişehir Gaziantep FK ile karşı karşı gelecek.

20.09.2019Futbol
Metalde ilk talep yüzde 26.28 zam

Metalde ilk talep yüzde 26.28 zam

YAKLAŞIK 120 bin işçiyi ilgilendiren ve Türkiye’nin en büyük sanayi tesislerini kapsayan metal toplu sözleşme görüşmelerinde işçiler ilk talep paketini açıkladı.

6.09.2019Ekonomi
Toplu sözleşmelerde sıra özel sektörde

Toplu sözleşmelerde sıra özel sektörde

KAMUDA işçiler ve memurlarla yapılan Toplu sözleşme görüşmelerinin tamamlanmasının ardından, sıra özel sektör Toplusözleşme görüşmelerine geldi.

3.09.2019Ekonomi
İzmitte sendikacıya muştalı saldırı

İzmit'te sendikacıya muştalı saldırı

Türk-İş Kocaeli İl Temsilcisi, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yakup Yıldız (52), kent merkezinde 2 kişinin muştalı saldırısına uğradı. Yaralanan Yıldız, hastaneye kaldırılırken saldırganlar ise gözaltına alındı.

23.08.2019Gündem
Yeni nesil sendikacılık

Yeni nesil sendikacılık

Metal sektöründe örgütlü ve oldukça geleneksel yapısıyla bilinen Türk Metal’de değişim rüzgârları esiyor. Türk Metal Başkanı Pevrul Kavlak, üyelerinin hayatına sadece ücret artışında değil her yönüyle dokunmak istediklerini belirterek Ankara, İstanbul ve Eskişehir’e yurt kuracaklarını açıkladı. Kavlak, Emek Üniversitesi için de çalıştıklarını duyurdu.

8.07.2019Ekonomi
Uzel Fabrikası arazisi ve binası satıldı

Uzel Fabrikası arazisi ve binası satıldı

Yıllardır boş duran İstanbul'da bulunan Uzel Traktör Fabrikası'nın arazisi ve binasının satış ihalesi gerçekleşti.

15.05.2019Ekonomi
Metal hırdavat sektöründen 54 firmayla tanıtım atağı

Metal hırdavat sektöründen 54 firmayla tanıtım atağı

İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki "Fuar, sektör açısından çok önemli bir buluşma noktası. Fuara katılan 54 Türk firması, önemli bağlantılarla geri döndü ve ürünlerini 91 ülkeden gelen ziyaretçilere gösterme fırsatı buldu" dedi.

6.04.2019Ekonomi
Mersin’de İYİ Partili Ayfer Yılmaz DP adayı

Mersin’de İYİ Partili Ayfer Yılmaz DP adayı

İYİ Parti’de Mersin adaylığı düğümü çözüldü. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), Burhanettin Kocamaz’ın adaylığını reddetmesinin ardından DP adaylığı da kabul edilmeyen Burhanettin Kocamaz’ın yerine eski bakan Ayfer Yılmaz aday gösterildi. Yılmaz, 31 Mart’ta DP’nin adayı olarak yarışacak. Kocamaz, seçimde Ayfer Yılmaz’ı destekleyeceklerini açıkladı.

1.03.2019Gündem
Akşener: Mersinde yeni bir isimle seçime gireceğiz

Akşener: 'Mersin'de yeni bir isimle seçime gireceğiz'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Mersin'de yeni bir isimle seçime gireceğiz, bugün gün içerisinde bildireceğiz. Mersin'de yarıştan kopmuş değiliz. Size bir süprizimiz olacak. Adayımız var kazanacak bir aday. Yeni bir isim ama bildiğiniz bir isim" dedi.

28.02.2019Gündem
Market alışverişine ‘Emek Kart’ desteği

Market alışverişine ‘Emek Kart’ desteği

Türkiye’nin ilk sendika kartı uygulamaya girdi. Proje, sendika üyesi çalışanlara verilecek kartla yapılacak alışverişlerden yüzde 8 ile 20 arasında nakit para kazanılmasını içeriyor.

24.02.2019Ekonomi
Sendikalı işçi sayısı arttı

Sendikalı işçi sayısı arttı

Türkiye genelindeki 13 milyon 411 bin 983 işçiden, 1 milyon 859 bin 38'inin sendikaya üyeliği bulunuyor. Ocak 2018'de yüzde 12,38 olan işçilerin sendikalaşma oranı, aradan geçen sürede yüzde 13,86'ya yükseldi. Türk-İş 975 bin 300 işçiyle en fazla üyeye sahip işçi konfederasyonu, Hizmet-İş ise 315 bin 199 işçiyle en fazla üyesi bulunan işçi sendikası oldu.

31.01.2019Ekonomi
Eski metalciler bardak olmaz

Eski metalciler bardak olmaz

Sokağa bazen ayrı bir coşkulu çıkarım. Gün sayarak beklediğim konser söz konusu olunca da o coşkuyu ziyadesiyle taşıdım. (Mehmet İren)

27.01.2019Hürriyet Pazar
Türk bilim insanlarından 3D görüntüleme teknolojisi

Türk bilim insanlarından 3D görüntüleme teknolojisi

Başkent ve Atılım Üniversitesinde çalışmalarına devam eden Doktor Öğretim Üyeleri Hüseyin Kurtuldu ve Göksel Durkaya tarafından TÜBİTAK destekli proje sonucunda geliştirilen çok amaçlı spektral çözünürlüklü üç boyutlu tarama teknolojisi ile metal sanayicilerimiz artık üretim bandındaki yüksek sıcaklıklardaki işlenen ürünlerinin ileri düzeyde kalite kontrolünü yapabilecekler.

20.12.2018Teknoloji
“Emeğine sahip çık, kendi ürettiğini tüket” kampanyası

“Emeğine sahip çık, kendi ürettiğini tüket” kampanyası

Türk Metal Sendikası Balıkesir Şubesi, Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik durumdan yerli üretimle kurtulacağına inanarak “Emeğine Sahip Çık Kendi Ürettiğini Tüket” kampanyasını başlattı.

12.11.2018Ekonomi
Kendin üret kendin tüket

Kendin üret kendin tüket

Ekonomide yaşanan gelişmeler hem üretim hem tüketim ayağında ‘yerlileşme’ hamlelerinin artmasını sağlıyor. Son olarak da Türk-Metal, ‘Yerli Tüketim’ kampanyası başlattı. Türk-Metal Başkanı Pevrul Kavlak, “200 binden fazla üyemizle, yerli üretim ürünlerinin tüketilmesi için ‘Emeğine sahip çık, kendi ürettiğini tüket’ sloganı ile bir seferberlik başlatıyoruz” dedi.

1.11.2018Ekonomi
Renaultdan Bursaya 100 milyon avroluk yatırım

Renault'dan Bursa'ya 100 milyon avroluk yatırım

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Renault tarafından Bursa'da kurulacak Yüksek Basınçlı Alüminyum Enjeksiyon Fabrikasına ilişkin, "Bu yatırım proje bazlı teşvik sistemi sayesinde gerçekleşti. Bu tesisle birlikte ülkemizde ilk defa alüminyum motor bloğu üretilecek. Bu bloklar Renault'un hibrit araçlar için geliştirdiği yüksek teknolojili yeni nesil motorlarda kullanılacak ve üretimin büyük bir bölümü ihraç edilecek." dedi.

19.10.2018Ekonomi
Devlere meydan okudular

Devlere meydan okudular

Yerli akıllı telefonlar en son teknolojik özelliklere kavuşarak teknoloji devlerine meydan okumaya başladılar. Yapay zekâdan Dolby ses kalitesine kadar pek çok yenilik yerli akıllı telefonların özellikleri arasında yer alıyor.

25.08.2018Ekonomi
İş kolu istatistikleri açıklandı

İş kolu istatistikleri açıklandı

Türkiye genelindeki toplam 14 milyon 121 bin 664 işçiden 1 milyon 802 bin 155'inin bir sendikaya üyeliği bulunuyor. En fazla üyeye sahip konfederasyon 958 bin 618 işçi ile Türk-İş olurken, bunu 654 bin 722 işçi ile Hak-İş takip etti.

28.07.2018Ekonomi
Bakan Sarıeroğlu taşeron işçilerin kadro durumlarını açıkladı..KİTler kadroya alınacak mı

Bakan Sarıeroğlu taşeron işçilerin kadro durumlarını açıkladı..KİT'ler kadroya alınacak mı?

Taşeron işçilerin kadro işlemlerinin tamamlanmasının ardından ilk basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplam 27 bin 77 başvuru ve itiraz merkezinin kurulduğunu açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, bakanlık bünyesinde vatandaşlara hizmet veren ALO 170 hattının bu süreçte 745 bin çağrıya cevap verdiğini açıkladı. Peki, taşeron işçilerin maaş ve promosyon durumu nasıl olacak? İşte, taşerona dair merak edilen tüm detaylar

3.04.2018Gündem
Taşeron işçiler kadro geçişini tamamladı.. KİTler ve eski hükümlüler için önemli açıklama

Taşeron işçiler kadro geçişini tamamladı.. KİT'ler ve eski hükümlüler için önemli açıklama

Taşeron işçiler kadroya geçiş işlemlerini 2 Nisan Pazartesi günü sonlandırdı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile birçok bakanlığın ortak çalışması sonucu tamamlanan süreçte, on binlerce çalışan kamu bünyesine alındı. Alımların tamamlanmasının ardından gözler KİT'ler ve eski hükümlü işçilere çevrildi. İşte, taşeron için eski hükümlü ve KİT'ler konusunda bazı mercilerden gelen açıklamalar ve maaş ödemeleri hakkında bazı bilgiler

2.04.2018Ekonomi
Hürriyet’e ‘Emek Dostu’ ödülü

Hürriyet’e ‘Emek Dostu’ ödülü

TÜRK Metal Sendikası, 55. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlediği törende “Emek Dostu” gazetecilere ödül verdi. Hürriyet Gazetesi Muhabiri Hacer Boyacıoğlu da “Emek Dostu Gazeteci” ödülüne layık görüldü.

31.03.2018Ekonomi
Notumuz halkın notudur

Notumuz halkın notudur

ULUSLARARASI kredi derecelendirme kurumu Moody’s’in Türkiye’nin kredi notunu Ba1’den Ba2’ye düşürmesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yanıt geldi.

9.03.2018Ekonomi
Metalde anlaşma tamam

Metalde anlaşma tamam

METAL sektöründe eylül ayından bu yana devam eden toplu sözleşme görüşmelerinden sabaha karşı anlaşma çıktı. Önce Türk Metal, sonrasında ise Birleşik Metal-İş işveren temsilcisi MESS’le toplu sözleşme konusunda uzlaştı. Varılan anlaşmayla ücretlere yapılan zammın ortalama yüzde 24-26 olduğu belirtilirken, Türk Metal Başkanı Pevrul Kavlak, “Düğünümüz var. Olağanüstü koşulların arkasına sığınmayan MESS yönetimine de teşekkür ederiz” dedi.

30.01.2018Ekonomi
Binlerce metal işçisi bu haberi bekliyordu

Binlerce metal işçisi bu haberi bekliyordu

Metal sektöründe uzun süredir devam eden toplu sözleşme görüşmeleri tamamlandı. Anlaşma yüzde 25-26 oranında zam verilmesiyle sağlandı.

30.01.2018Ekonomi
Metal grevine erteleme

Metal grevine erteleme

Türkiye’nin dev işyerlerinde 2 Şubat’tan itibaren uygulanmaya başlayacak olan grev kararına Bakanlar Kurulu’ndan 60 gün erteleme geldi. Bakanlar Kurulu ‘milli güvenlik gerekçesiyle’ grevi ertelerken, işveren sendikası MESS işçi sendikaları ile bir araya gelerek zam teklifini yüzde 6.4’ten yüzde 13.2’ye çıkardı.

26.01.2018Ekonomi
Görüşmeye saatler kala grev ertelendi

Görüşmeye saatler kala grev ertelendi

Metal sektöründe 2 Şubat’ta başlama kararı alınan grev, milli güvenlik gerekçesiyle ertelendi.

26.01.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Metal fırtınayı başlatan tablo

2017 yılı otomotiv, demir çelik ve beyaz eşya sektörü için büyüme rekorlarının yaşandığı yıl oldu. Üretim ve ihracatta yaşanan artış toplusözleşme görüşmelerinde talepleri arttırdı. MESS sorunu masada çözmeye çalışıyor. Grev ertelense de görüşmeler sürüyor. Umutlar pazartesi ve salı günü yapılacak görüşmelerde. Anlaşma olmazsa 2 Şubat’ta fabrikalar boşalacak.

27.01.2018