MENÜ

Türk Henkel

Türk Henkel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türk Henkel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 246 Türk Henkel haberi bulunmuştur.

Türk Henkel Haberleri

Keşif Dünyası Darüşşafaka’da

Keşif Dünyası Darüşşafaka’da

Almanya merkezli bir şirket, ‘Keşif Dünyası’ projesi kapsamında dünyada üçüncü, Türkiye’deki ilk merkezini Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda açtı. Tören 11 Aralık’ta Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın Maslak kampüsünde düzenlendi. 

12.12.2018Eğitim
Henkel Kimyaya 7 milyon liralık rekabeti ihlal cezası

Henkel Kimya'ya 7 milyon liralık 'rekabeti' ihlal cezası

Rekabet Kurumu, Türk Henkel Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ'ye yönelik yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. Kurum sitesinden yapılan açıklamaya göre Henkel Kimya'ya 6 milyon 944 bin lira idari para cezası verildi.

22.09.2018Ekonomi
Henkelden sözlü savunma

Henkel'den sözlü savunma

Rekabet Kurulunca Türk Henkel Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ'nin sözlü savunması alındı.

12.09.2018Ekonomi
Rekabet Kurulu, Türk Henkelin savunmasını alacak

Rekabet Kurulu, Türk Henkel'in savunmasını alacak

Rekabet Kurulu, Türk Henkel Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ'nin sözlü savunmasını alacak.

3.08.2018Ekonomi
Gelecek 10 yılda iş dünyasında öne çıkacak beceriler

Gelecek 10 yılda iş dünyasında öne çıkacak beceriler

Gelecekte iş dünyası beklediğiniz gibi bir yer olmayabilir. Hatta sadece birkaç yıl içinde sizden yeni beceri ve bilgiler beklenebilir. Artan iletişim olanakları, sayısallaşan dünya ve akıllı makinelerin yükselişi sektörleri dönüştürürken, geleceğin yeni nesil çalışanlarından beklenilenleri de kökünden değiştiriyor. Peki, 2020’lerde iş dünyasında hangi beceriler ortaya çıkacak? Bu değişime nasıl ayak uydurabiliriz? Cevap bu konuda hazırlanan en kapsamlı raporlardan biri olan ‘Gelecek Meslekleri için Beceriler 2020’de. Phoenix Üniversitesi’ne bağlı olarak çalışmalarını yürüten Gelecek Enstitüsü’nün yakın zamanda yayınladığı ‘Gelecek Meslekleri için Beceriler 2020’ raporunda önümüzdeki 10 yılda iş dünyasında belirleyici olacak 10 beceri ele alınıyor. IBM, Walt Disney, Electronic Arts gibi dünyanın alanlarında önde gelen şirketlerinin yanı sıra Stanford Üniversitesi uzmanlarının desteğiyle hazırlanan raporda, becerilerin değişmesine neden olan altı neden de sıralanıyor.

23.07.2017Eğitim
Türk Henkel Kimya hakkında soruşturma

Türk Henkel Kimya hakkında soruşturma

Rekabet Kurulu (RK), Türk Henkel Kimya hakkında yeniden satış fiyatını tespit etmek suretiyle teşebbüsler arasında rekabeti sınırlayıcı anlaşmaları gerçekleştirip gerçekleştirmediğini tespit etmek için soruşturma başlattı.

4.07.2017Ekonomi
Hasan Alemdar / Türk Henkel A.Ş. Yürütme Kurulu Başkanı Henkel Beauty Care Genel Müdürü - Gökçe Bahadır / Oyuncu

Hasan Alemdar / Türk Henkel A.Ş. Yürütme Kurulu Başkanı Henkel Beauty Care Genel Müdürü - Gökçe Bahadır / Oyuncu

Cannes Lions Entertainment Hasan Alemdar Türk Henkel A.Ş. Yürütme Kurulu Başkanı Henkel Beauty Care Genel Müdürü ve Gökçe Bahadır konuşması

4.05.2017Diğer Videolar
Dünya ile yarıştan vazgeçmeyelim

Dünya ile yarıştan vazgeçmeyelim!

17-24 Haziran’da 64’üncüsü gerçekleşecek ‘Uluslararası Cannes Lions Yaratıcılık Festivali’nin eğlence ayağının Türkiye toplantısı geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi. Cannes Lions Türkiye Temsilcisi Vicky Habif, “Biz dünyanın gerisinde değiliz. Tam aksine, pazarlama, medya ve eğlence sektörümüz yetenekli insanlarla dolu. Kendimize güvenmemiz, dünyayı izlemekten ve yarışmaktan vazgeçmemiz gerekiyor” dedi.

2.04.2017Ekonomi
Henkel’den yeni fabrika

Henkel’den yeni fabrika

HENKEL, Kocaeli Gebze’de hayata geçecek yeni üretim merkezinin temelini attı. 2017 yılının sonunda açılması planlanan yeni fabrika son teknolojiyi kullanacak; ayrıca dünyada tanınırlığı ve kabul edilebilirliği yüksek yeşil bina sertifikası olan LEED Sertifikasını (Leadership in Energy and Environmental Design) alacak şekilde projelendirildi.

10.11.2016Ekonomi
Üniversiteden yetenek avlıyorlar

Üniversiteden yetenek avlıyorlar

Persil, Tursil, Vernel, Pril, Gliss, Taft gibi markalarıyla bilinen Henkel, yetenekleri üniversite sıralarındayken keşfedip, kendi içinde yetiştirmek için farklı programlar uyguluyor. Şimdiye kadar Türkiye’den 50’nin üzerinde yeteneğin yurtdışında rotasyonlara katıldığını söyleyen Türk Henkel İK Yöneticisi Ralph Branderhorst sorularımızı yanıtladı.

19.09.2016İK/Yeni Ekonomi
Kariyer Yolu - Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı

Kariyer Yolu - Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı

Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Alemdar

15.08.2016İK/Yeni Ekonomi
Yeni başlayanlar için CV oluşturma rehberi

Yeni başlayanlar için CV oluşturma rehberi

Üniversiteden yeni mezun biriyseniz, iş hayatına adım atmak için bir CV’ye ihtiyacınız var. Ancak bu göründüğü kadar kolay değil. Daha önce bir iş deneyiminiz yoksa nasıl yapacağınızı, ne yazacağınızı bir türlü bulamayabilirsiniz. Biz de hangi CV’lerin iş dünyasında kabul gördüğünü sizin için araştırdık. Sorularımızı sektörün önde gelen çok uluslu şirketlerinin insan kaynakları direktörleri yanıtladı.

22.05.2016Eğitim
Bu şirketler stajyer arıyor

Bu şirketler stajyer arıyor

Şirketler yaz dönemi stajları için kendi internet sitelerinden veya kariyer portallarından başvuruları toplamaya başladı bile. Adayları tıpkı işe alır gibi sıkı bir elemeden geçiren şirketler onlara gerçek projeler verip, şirketi ve işleyişi tanımalarını sağlıyorlar. Hem şirketler geleceğin yeteneklerini kendilerine çekmiş oluyor, hem de öğrenciler mezun olduklarında ne yapmak istediklerini netleştiriyor. Stajı başarıyla tamamlayanlar, mezun olunca o şirketteki iş fırsatlarında öncelikli değerlendiriliyor. Şirketlerle görüşüp, staj programları hakkında bilgiler aldık.

29.02.2016İK/Yeni Ekonomi
Keşif Dünyası Türkiye’de

Keşif Dünyası Türkiye’de

Henkel’in çocuklara bilimi sevdirmek ve eğlenirken öğrenmelerini sağlamak için dünyanın farklı ülkelerinde sürdürdüğü ‘Keşif Dünyası’ projesi, Türkiye’de Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliğinde gerçekleşiyor.

18.09.2015İK/Yeni Ekonomi
‘Keşif Dünyası’ Türkiye’de

‘Keşif Dünyası’ Türkiye’de

Çocuklara bilimi sevdirmek ve eğlenirken öğrenmelerini sağlamak için dünyanın farklı ülkelerinde sürdürülen ‘Keşif Dünyası’ projesi Türkiye’de de başlatıldı. Proje kapsamında uzmanlar her gün okula giderek, çocuklarla laboratuvarlarda eğitimler veriyor. Çocuklar bilim atölyelerinde yapıştırma, yıkama, temizleme, kozmetik alanlarında ilk bilimsel deneylerine katılıyor.

9.09.2015Eğitim
Bu yol uluslararası şirketlere çıkar

Bu yol uluslararası şirketlere çıkar

Mezun olduktan sonra uluslararası bir şirkette mi çalışmak istiyorsunuz? Belki hayaliniz dünyanın önde gelen bankalarından birinde yöneticilik ya da moda tasarımcısı olmak. O halde önce işe alım koşullarını bilmelisiniz. Belki uluslararası boyutta çalışan bu dört şirketin insan kaynakları yöneticisinden aldığımız bilgiler size fikir verebilir.

7.07.2015Eğitim
Töre Birol - Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım İş Birimi Genel Müdürü

Töre Birol - Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım İş Birimi Genel Müdürü

2006’da Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Kategori ve Ticari Pazarlama Yöneticisi oldu. Henkel’de farklı görevler alan Birol, son olarak Henkel Ukrayna Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürü ve Yürütme Kurulu Başkanı idi.

14.03.2015Atamalar
Yeni liderler bu zirveden çıkacak

Yeni liderler bu zirveden çıkacak!

İş dünyasına yeni liderler kazandırmayı hedefleyen Yönetim Zirvesi, bu yıl 13. kez düzenleniyor.

29.10.2014Ekonomi
Fikir yarışmasında iş teklifi aldılar

Fikir yarışmasında iş teklifi aldılar

Henkel’in üniversite öğrencileri için düzenlediği Innovation Challenge 7 yarışmasının finali, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde yapıldı. 30 ülkeden 21 takımın katıldığı yarışmada öğrenciler 2050’yi hayal ederek ürün tasarladı.

12.04.2014İK/Yeni Ekonomi
Türk Henkelde değişim

Türk Henkel'de değişim

Çamaşır ve ev bakımı, güzellik ve yapıştırıcı teknolojileri alanında faaliyet gösteren Henkel'in Türkiye ofisi İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine 1 Kasım 2013 tarihi itibarıyla Pınar Tuba Temizkan başladı.

5.12.2013Ekonomi
Henkel’den 7 milyon Euro’luk yatırım

Henkel’den 7 milyon Euro’luk yatırım

TÜRK Henkel’in satışları, 2012 yılında yüzde 10’nun üzerinde artarak cirosu yaklaşık 405 milyon Euro’ya ulaştı.

13.04.2013Ekonomi
Türk Henkel 50’nci yılını kutluyor

Türk Henkel 50’nci yılını kutluyor

İlk adımını 1963 yılında atan Henkel, Türkiye’nin en köklü şirketlerinden biri olarak 50’nci yılını kutluyor.

11.04.2013Ekonomi
Ayşe Armanla Yarım Kalan Hayatlar

Ayşe Arman'la Yarım Kalan Hayatlar

Yarım kalmış hayatlar... Şu ya da bu sebeple, başına bir felaket gelmiş ve bıçakla kesilmiş gibi aniden hayatları değişmiş insanlar... Onların yaşadıkları.... Acıları... Şimdi bunun peşindeyim... Ve onlara yardımcı olmanın...

30.01.2013Gündem
“Türkiye’deki faaliyetlerimiz Henkel için çok önemli”

“Türkiye’deki faaliyetlerimiz Henkel için çok önemli”

Türkiye’ye gelen Henkel CEO’su Kasper Rorsted, ziyareti sırasında Türk Henkel’in üst düzey yöneticileri, çalışanları ve bazı önemli müşterileriyle bir araya geldi.

2.10.2012Ekonomi
Henkelin hedefi 2012de de büyümeyi sürdürmek

Henkel'in hedefi 2012'de de büyümeyi sürdürmek

Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Alemdar, Henkel’in, 2012 yılında hem küresel ölçekte, hem de Türkiye’de büyümeye devam edeceğini açıkladı.

17.05.2012Ekonomi
Ayşe Armanla Yarım Kalan Hayatlar

Ayşe Arman'la Yarım Kalan Hayatlar

Yarım kalmış hayatlar... Şu ya da bu sebeple, başına bir felaket gelmiş ve bıçakla kesilmiş gibi aniden hayatları değişmiş insanlar...Onların yaşadıkları.... Acıları... Şimdi bunun peşindeyim... Ve onlara yardımcı olmanın...

17.05.2012Gündem
Henkelin 2011 karı 15.6 milyar euro oldu

Henkel'in 2011 karı 15.6 milyar euro oldu

Almanya’nın Düsseldorf kentinde Henkel CEO’su Kasper Rorsted’in katılımıyla açıklanan 2011 yılı mali sonuçlarına göre, Henkel’in satışları yüzde 3,4 oranında artarak, 15 milyar 605 milyon euroya ulaştı.

9.03.2012Ekonomi
TV’sini İstanbul’dan İzmir’e gönderemedi profesyonelliği bırakıp girişimci oldu

TV’sini İstanbul’dan İzmir’e gönderemedi profesyonelliği bırakıp girişimci oldu

Bundan 8 yıl önce Türk Henkel’e yönetici olanak gelen İngiliz Andrew Smith, Türkiye’yi sevip buradaki iş olanaklarını görünce girişimci oldu. İstanbul’dan İzmir’e göndermek istediği TV’ye garanti alamayınca kargo-lojistik sektörünün Türkiye’deki bir eksiğini fark eden Smith, yerli ve yabancı ortaklarıyla birlikte PSC International’i kurdu.

9.04.2011Ekonomi
350 milyon Euro’ya çıktı, 20 yönetici ‘global’ yükseldi

350 milyon Euro’ya çıktı, 20 yönetici ‘global’ yükseldi

TÜRK Henkel, 2010 yılında 350 milyon Euro ciroya ulaşırken, Henkel’in global organizasyonuna da çeşitli kademelerde görev yapan 20 Türk yöneticiyi ‘ihraç’ etti.

18.03.2011Ekonomi
Beklerken / Eylem Türk

Beklerken / Eylem Türk

1975'te Yeşilköy'de denize düşen uçağın öyküsü... 'Beklerken.'

9.02.2011Kelebek
Şirketler yarışa girdi, 46 milyon lira ikramiye dağıttı

Şirketler yarışa girdi, 46 milyon lira ikramiye dağıttı

Daha fazla müşteri çekerek satışlarını artırmak isteyen birçok şirket, son yıllarda nakit olmayan çekiliş ve piyangolara yöneldi.

31.08.2010Ekonomi
Firmalar piyango peşinde

Firmalar piyango peşinde

Bankalardan alışveriş merkezlerine, spor kulüplerinden otomobil firmalarına, GSM şirketlerinden havaalanı işletmelerine kadar değişik sektörlerden pek çok kuruluş, çekiliş ve piyango düzenlemek için Milli Piyango İdaresine (MPİ) başvurdu.

31.08.2010Ekonomi
Engelli değil yelkenli

Engelli değil yelkenli

Engelli çocuklar Urla’da yelkenle tanıştı. “Engelli Değil Yelkenli” etkinliği ile engelli gençler, yelken sporu öğrendiler,çalıştılar ve yarıştılar.

5.07.2010Spor
Önce illüstrasyonlara epey direndik, ama reklama vurulduk yüzde 53 büyüdük

Önce illüstrasyonlara epey direndik, ama reklama vurulduk yüzde 53 büyüdük

Tatilsepeti.com’un, Alice BBDO ile hazırladığı “Hepimiz tatil için çalışıyoruz” ilanı, Turizm&Seyahat dalında Kırmızı’yı aldı. Tatilsepeti.com ortağı Suat Gücel, Alice BBDO ile önce marka konumlandırması yaptıklarını belirterek, “Slogana ilk sunumda vurulduk ama sıradışı illüstrasyonlara çok direnç gösterdik. İlanlarımız gündem yarattı. 2009’da yüzde 53 büyüdük” dedi.

19.03.2010Ekonomi
Henkelin yeni fabrikası açıldı

Henkel'in yeni fabrikası açıldı

Türk Henkel'in Elmadağ'daki Çamaşır ve Bakım Ürünleri Fabrikası, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

4.06.2009Ekonomi
Kriz, kişisel bakımı eve taşıdı

Kriz, kişisel bakımı eve taşıdı

Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı Erdem Koçak, kriz dönemlerinde tüketicilerin evde bakıma yöneldiğini belirterek, "Böyle zamanlarda tüketiciler artık daha fazla değer sunan ürün istiyor. Temizlik maddelerinin de ucuzuna kaçılıyor. 2009’da zorlu piyasa koşulları devam edecek ama biz büyümemizi koruyacağız" dedi.

15.03.2009Ekonomi
Çamaşır deterjanında konsantrematik dönemi

Çamaşır deterjanında konsantrematik dönemi

SDSD öncülüğünde yürütülen, ‘deterjanda konsantrematik ürünlere geçiş çalışmaları’ tamamlandı.

8.10.2008Ekonomi
15 milyon Euro’ya taşınıyoruz, yeni yatırımlara da hazırız

15 milyon Euro’ya taşınıyoruz, yeni yatırımlara da hazırız

Henkel Orta ve Doğu Avrupa Başkanı Guenter Thumser, Türk Henkel’in Türkiye’de güçlü altyapısı, köklü bir geçmişi ve benimsenmiş markaları olduğunu belirterek, "Bu yıl yeni yatırımlar geliyor. Ankara’ya yeni yatırımlar yapılacak. Türk Henkel’in İzmir’den Ankara’ya taşınması gönüllü olmadı. Henkel’in tarihindeki en büyük taşınma İzmir’den Ankara’ya olacak. Taşınmaya ilişkin 15 milyon Euro yatırım yapılacak. Likit üretim kapasitemizi üçe, toz üretim kapasitemizi de 2’ye katlayacağız" dedi.

19.09.2007Gündem
Henkel Türkiyeden poliüretan tesisi

Henkel Türkiye'den poliüretan tesisi

Henkel, dolgu, montaj ve izolasyon amacıyla kullanılan poliüretan köpük ürünlerinin imal edilmesi için Tuzla'da bulunan Henkel Yapı Kimyasalları Fabrikası içerisinde kurduğu yeni tesisini üretime açtı.

11.07.2007Ekonomi
Türk Henkelin İzmir fabrikası taşınıyor

Türk Henkel'in İzmir fabrikası taşınıyor

Türk Henkel'in İzmir Fabrikasının Ankara'ya taşınacağı bildirildi.

1.06.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Türkiye’nin ilk çamaşır deterjanı

Türkiye'de üretilen ilk çamaşır yıkama sabununun geçmişi 77 yıl önceye dayanıyor.

29.10.2013

Kadınlar! Hayatı sakın ertelemeyin

Henkel, bir kampanya sürdürüyor, çok hoşuma gitti, kadınlara hayatı ertelememelerini öneriyor. Hayatlarını renklendirmelerini söylüyor: Ya anneni düşünüyorsun, ya babanı düşünüyorsun, ya kocanı düşünüyorsun, ya çocuğunu düşünüyorsun... Peki sen neredesin?

20.08.2010

Vadeli işlem Borsa’mızı kaptırmayalım

IŞINSU KESTELLİ, Türkiye’nin ilk kadın Borsa Başkanı. Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası’nı geliştirmeye çalışmasının yanı sıra İzmir’de kalması ve İzmir’in gelişmesi için de yoğun çaba harcıyor. Bu konuda en büyük desteği de biz İzmirlilerden bekliyor.

6.09.2008