MENÜ

Türk Gençlik Federasyonu

Türk Gençlik Federasyonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türk Gençlik Federasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.227 Türk Gençlik Federasyonu haberi bulunmuştur.

Türk Gençlik Federasyonu Haberleri

Arınçtan soykırım yasası yorumu: Hukuk çıldırmış olmalı

Arınç'tan 'soykırım' yasası yorumu: Hukuk çıldırmış olmalı

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Fransa'da, sözde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan yasa teklifini, “Bu, hukukun çıldırmış olduğunu ortaya koyar. Bu, sadece Türkiye'nin AB içindeki ilerlemesini durdurmaya yönelik değildir, iç politika hesaplarıyla da yapılmış olabilir” diye değerlendirdi.

10.05.2006Gündem
İsveçteki Türkler soykırım tasarısını protesto etti

İsveç'teki Türkler 'soykırım' tasarısını protesto etti

İsveç parlamentosunun "Ermeni soykırımı" ile ilgili kararı bu ülkede yaşayan Türklerin tepkisine neden oldu. Başkent Stockholm'de toplanan yaklaşık 3 bin kişi parlamentoda alınan kararı protesto etti.

22.03.2010Dünya
Büyükelçi Korutürk İsveçe döndü

Büyükelçi Korutürk İsveç'e döndü

Türkiye'nin Stockholm Büyükelçisi Zergün Korutürk, İsveç'e döndü.

30.03.2010Gündem
İsveç’te yaşayacaklar

İsveç’te yaşayacaklar

Başar Başaran, İsveç’teki Türk Gençlik Federasyonu’nda görev yapan Pınar Mermer’le evlendi.

10.08.2012Ege
23 Nisan coşkusu... Meydanları doldurduk

23 Nisan coşkusu... Meydanları doldurduk

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Berlin, Köln, Frankfurt, Bremen, Londra’da, Stockholm ve Brüksel’de de coşkuyla kutlandı. Kutlamalar diğer uluslardan çocuklar da katıldı. İsveç’in başkenti Stockholm, Belçika’nın başkenti Brüksel ve Almanya’nın Offenbach kenti yakınlarındaki Heusenstamm kasabasındaki kutlamalara binlerce kişi katıldı.

24.04.2017Dünya
23 Nisan kutlamaları Londra’da sokağı kapattı, İsveçte 10 bin kişi katıldı

23 Nisan kutlamaları Londra’da sokağı kapattı, İsveç'te 10 bin kişi katıldı

Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Avrupa'da da kutlandı. Londra'daki kutlamalarda Türk Başkonsolosluğu'nun yer aldığı Rutland Lodge Sokağı trafiğe kapatılırken, Stockholm'deki 'Kralın Bahçesi'nde düzenlenen kutlamaya ise 10 bin kişi katıldı.

22.04.2018Avrupa
Avrupa’da 23 Nisan’ı kutluyoruz

Avrupa’da 23 Nisan’ı kutluyoruz

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Avrupa’da da kutlandı. Kutlamalarda rengarenk kostümler giyen çocuklar, şiir okudu, şarkılar- türküler söyledi, halk oyunları oynadı. Kutlamalara başka uluslardan çocuklar da katıldı.

23.04.2018Avrupa
En kral diploma

En 'kral' diploma

İsveç’te Türk Gençlik Federasyonu (TUF) Başkanı Damla Göktan, İsveç Kraliyeti tarafından açılan Liderlik Kursu’nu başarı ile tamamladığını gösteren diplomasını İsveç Kralı Carl 16. Gustaf’ın elinden aldı.

10.05.2019Avrupa

Yazar Sonuçları