MENÜ

Türk Diplomata Saldırı

Türk Diplomata Saldırı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türk Diplomata Saldırı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11 Türk Diplomata Saldırı haberi bulunmuştur.

Türk Diplomata Saldırı Haberleri

MGK bugün toplanacak: Beştepe’de kritik 6 başlık

MGK bugün toplanacak: Beştepe’de kritik 6 başlık

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak Milli Güvenlik Kurulu’nda (MGK) kritik başlıklar gündeme gelecek. Suriye sınırında oluşturulacak güvenli bölge, Fırat’ın doğusuna olası operasyon ve Kuzey Irak’ta yürütülen operasyonlar, Türkiye’ye teslimatına başlanan S-400’ler, ABD’nin F-35 kararı, Doğu Akdeniz’deki gelişmeler ele alınacak.

30.07.2019Gündem
Erbildeki hain saldırıya dünyadan tepkiler

Erbil'deki hain saldırıya dünyadan tepkiler

Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli diplomatın şehit edildiği silahlı saldırıya dünyadan sert tepkiler verildi.

17.07.2019Dünya
Türkiye Rusyayı uyardı Bir daha olursa...

Türkiye Rusya'yı uyardı! 'Bir daha olursa...'

Rusya'nın Ankara Maslahatgüzarı, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD kontrolündeki Afrin'den açılan ateş sonucunda Hatay'daki bir Türk askerinin şehit olması üzerine Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

23.03.2017Dünya
Talibanın Kabil saldırısının ayrıntıları ortaya çıkıyor

Taliban'ın Kabil saldırısının ayrıntıları ortaya çıkıyor

Taliban militanlarının Afganistan'ın başkenti Kabil'de ve ülkenin doğusundaki eyaletlerde eşzamanlı olarak başlattıkları büyük saldırı dalgası, NATO ve ABD'nin 2014 yılında ülkeden çekilme kararını yeniden tartışmaya açabilir. Uzmanlara göre Taliban 10 yıllık savaşa rağmen hala diri ve ülkeyi sarsacak eylemlere imza atabilecek potansiyele sahip.

16.04.2012Gündem
Wikileaks Türkiye belgelerinin tüm detayları

Wikileaks Türkiye belgelerinin tüm detayları

Wikileaks'in bugüne kadar yayımladığı belgeler içinde Türkiye'yle ilgili olanların tam metni. Aşağıdaki indekste sıralanan başlıklara tıklayarak, ilgili metne ulaşabilirsiniz.

9.12.2010Gündem
Türkler ABD Kongresine çıkartma hazırlığında

Türkler ABD Kongresi'ne çıkartma hazırlığında

Anavatan'dan ayağının tozuyla gelen Kaya Boztepe çok mutlu. '' Beklentilerimizin üstünde bir ziyaret yaptık. Devlet, hükümet ve askeri kuvvetlerimizin üst kademelerinde yetkililerle görüştük. Gündemleri hayli yoğun olmasına rağmen bize ayırdıkları zamanı dahi ikiye katladılar. Anıtkabirin görkeminden, Ata'nın huzurunda olmaktan tarifi imkansız etkilendim. Tüm yorgunluğumuza rağmen New York'a döner dönmez Türkiye'de depoladığımız enerjiyle derhal işe koyulduk.'' dedi Boztepe, iki nefes arasında.

16.03.2010Dünya
Bana diplomat olduğunu söylemediler

Bana diplomat olduğunu söylemediler

Türk Büyükelçilik Müsteşarı Ömer Sipahioğlu'na 1994 yılında düzenlenen suikastta rol alan ‘‘Aris’’ Kod adlı 17 Kasım teröristi Sotiris Kondilis, saldırı hakkında ilk kez konuşurken, ‘‘Türk’ün diplomat olduğunu bilmiyordum. Ajan olduğunu söylediler’’ dedi.

15.03.2003Dünya

Yazar Sonuçları

Washington’dan kulis öyküleri

Geçen gün söylendi. Geçmişte, aynı yönetim dönemi içinde, Amerika’dan Türkiye’ye hem başkan hem de başkan yardımcısının geldiği vaki değil diye.

10.12.2011

Bir telekulak skandalı daha

ERCAN Çitlioğlu’nu herhalde ekranlardan ve yazılarından tanırsınız.

4.08.2006