MENÜ

Turizm Güvenliği Uygulaması

Turizm Güvenliği Uygulaması ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Turizm Güvenliği Uygulaması haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 77 Turizm Güvenliği Uygulaması haberi bulunmuştur.

Turizm Güvenliği Uygulaması Haberleri

Yasak dinlemediler, ceza yağdı

Yasak dinlemediler, ceza yağdı

İstanbul Fatih'te turizm polisi akşam saatlerinde Turizm Güvenliği Uygulaması kapsamında ticari taksiler ve yolcu taşımacılığı yapan araçlarda denetim gerçekleştirdi. Turistlerin uğrak yeri olan Sirkeci'de ise daha fazla turist alabilmek için tramvay yoluna giren ticari taksilere para cezası uygulanırken, denetimler kapsamında ehliyeti olmadan yolcu taşımacılığı yapan bir sürücüye idari para cezası kesildi.

20.10.2018Gündem
Ekonomi alanında düzenlemeler içeren kanun Resmi Gazetede

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren kanun Resmi Gazete'de

Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde (KHK) Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

18.01.2019Ekonomi
Son dakika... Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor Kabul edildi

Son dakika... Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Kabul edildi

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

17.01.2019Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Türkiye 2013ten bu yana yaklaşık 26,5 milyon e-vize  verdi

Türkiye 2013'ten bu yana yaklaşık 26,5 milyon e-vize verdi

Sınır kapıları ve havaalanlarındaki kuyrukları engellemek için hayata geçirilen Elektronik Vize Başvuru Sistemi'nin uygulanmaya başlandığı 17 Nisan 2013'ten bu yana 29,8 milyon başvurudan 26 milyon 487 binine e-vize verildi. Türkiye, sistemin devreye girdiği günden bu yana e-vizeden 605 milyon 251 bin 887 dolar gelir elde etti. En çok vize düzenlenen ülkeler İngiltere, Irak ve Hollanda oldu. 106 ülkenin vatandaşlarının yararlanabildiği e-vize başvurusunun yapıldığı, 9 dilde hizmet veren "www.evisa.gov.tr" internet sitesi üzerinden ortalama 3 dakikada e-vize alınabiliyor.

10.12.2018Ekonomi
‘Kim o’ sözü mazide kaldı

‘Kim o’ sözü mazide kaldı

Akıllı zil sistemleri, kullanıcıların evden uzakta olsalar bile ‘Kapıyı kim çaldı’ merakına son veriyor. Wi-Fi üzerinden internete bağlanan yeni nesil ziller, kapıya yaklaşanı kullanıcılara bildiriyor.

27.01.2018Ekonomi
Fransa alarmda 100 bin güvenlik görevlisi şehirlere indi

Fransa alarmda! 100 bin güvenlik görevlisi şehirlere indi

Fransa İçişleri Bakanlığı, Noel ve yılbaşı döneminde artan terör tehdidine karşı ülke genelinde yaklaşık 100 bin güvenlik görevlisinin seferber edildiğini bildirdi.

23.12.2017Dünya
Küreselleşen Uber eylemlerinin son ayağı İstanbul... Bu otoyolda kavga var

Küreselleşen Uber eylemlerinin son ayağı İstanbul... Bu otoyolda kavga var

Geçen haftanın en sıcak konularından biri, İstanbul taksicilerinin Uber ayaklanmasıydı. 60’ın üzerinde ülkede faaliyet gösteren ve yaklaşık dört yıl önce bizde de hizmete giren şehir içi ulaşım uygulaması Uber, yasadışı çalışmakla, emek hırsızlığıyla suçlanıyor. Fakat bırakın destek vermeyi, kamuoyunun bu kadar karşı tepki gösterdiği başka bir protesto zor bulunur. Elbette siyasal eylemleri bir kenara ayıracak olursak... Sosyal medya kullanıcıları, yasadışı ithamına rağmen Uber’in önünde neredeyse etten duvar ördü. Karşılığında bazı taksici dernekleri işi FETÖ’cülük iddialarına kadar vardırdı. Taksici-Uber çatışmasına yakından baktık.

14.10.2017Hürriyet Pazar
Rus ajansından deprem turistleri olumsuz etkiledi iddiası

Rus ajansından 'deprem turistleri olumsuz etkiledi' iddiası

Ege Denizi'nde 21 Temmuzda meydana gelen depremin Rus turistleri Türkiye ve Yunanistan’dan caydırmaya başladığı iddia edildi.

24.07.2017Dünya
Paris’te 30 turistik noktaya özel koruma

Paris’te 30 turistik noktaya özel koruma

Fransa hükümeti, turistlerin güvenliğinin sağlanması için bir dizi önlem aldı. İçişleri Bakanı Matthias Fekl ve Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakan Harlem Desir, alınan önlemleri kamuoyuna açıkladı.

31.03.2017Dünya
Ahmet Davutoğlundan 71 sayfalık cevap

Ahmet Davutoğlu'ndan 71 sayfalık cevap

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu'nun sorularına 71 sayfalık cevap gönderdi.

12.01.2017Gündem
KOSGEB faizsiz kredi başvurusunda son tarih ne zaman

KOSGEB faizsiz kredi başvurusunda son tarih ne zaman?

KOSGEB faizsiz kredi başvurularına dün yoğun talep geldi. KOSGEB, 50 bin TL'ye kadar faizsiz kredi vereceğini geçtiğimiz günlerde açıklamış ve başvuru şartları ve konu hakkındaki detaylar yoğun ilgi görmüştü. Küçük ve Orta ölçekli işletme sahiplerinin bir çoğu dün başvurularını gerçekleştirdi. Peki KOSGEB faizsiz kredi başvurusunda son gün ne zaman?

20.12.2016Ekonomi
Dört yeni üniversite geliyor

Dört yeni üniversite geliyor

6745 Sayılı Yatırımların Proje Bazında Desteklenmesi ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre İstanbul'da Beykoz Üniversitesi, İzmir'de ise İzmir Bakırçay ve İzmir Demokrasi üniversiteleri kuruldu. İstanbul'da bir de İstanbul Kent Üniversitesi adı altında bir vakıf üniversitesi kurulacak.

7.09.2016Ekonomi
İzmirde mavi bayrak bereketi

İzmir'de mavi bayrak bereketi

2006 yılında 29 olan İzmir'deki mavi bayraklı plaj sayısı, 2016 yılında yüzde 62 artışla 47'e yükseldi. Bu artışta en büyük rolü, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sahil bölgelerinde hayata geçirdiği ileri biyolojik arıtma tesisleri rol oynadı.

3.08.2016Ege
YUNANİSTANDA DİKKATLİ, BULGARİSTANDA GÜVENDE OLUN

YUNANİSTAN'DA DİKKATLİ, BULGARİSTAN'DA GÜVENDE OLUN

Avrupa’ya ulaşmak isteyen mülteciler nedeniyle bu yıl Sıla Yolu’nun en sıkıntılı ülkelerinden biri Yunanistan. Ülkeye girmeden önce günlük gelişmeleri televizyon ve gazetelerden mutlaka takip edin.Bulgaristan'da ise bu yıl  Trakya ve Meriç otoyolları kullanıma girdi. Böylece yıllardır izincilerimizin korkulu rüyası haline gelen eski yol dönemi bitti.Ancak yine de güvenliği elden bırakmamak gerek.

15.07.2016Avrupa
RUSYA’DAN SEVGİLERLE

RUSYA’DAN SEVGİLERLE

TÜRKİYE’nin Rus uçağını düşürmesinin ardından, 29 Kasım 2015 tarihinde Türkiye’ye yönelik 6 maddelik ekonomik tedbir kararını imzalayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün ekonomik ilişkilerin tekrar normale dönmesi için hükümetine talimat verdi. Putin, ayrıca Rus turistlerin, Türkiye’yi ziyaret etmesi noktasında getirilen kısıtlamaların kaldırılmasını da istedi.

29.06.2016Ekonomi
Kuşadası’nda Akıllı ihbar sistemi

Kuşadası’nda "Akıllı" ihbar sistemi

Kuşadası’nda terör toplantısı Latif

15.03.2016Ege
Cumhurbaşkanı Erdoğan Birlik Vakfının kuruluş yıldönümü etkinliğine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Birlik Vakfı'nın kuruluş yıldönümü etkinliğine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de son 13 yılda her alanda tarihi bir dönüşüme, tarihi bir değişime şahit olunduğunu belirterek, "Altyapıda, sağlıkta, sosyal yardımlarda, sanayide, ticarette, turizmde ve daha pek çok alanda ülke olarak çok önemli mesafeler katettik. Ancak bu süreçte iki alanda, eğitimde ve kültürde arzu ettiğimiz, hayal ettiğimiz, hedeflediğimiz ilerlemeyi kaydedemediğimizi üzüntüyle ifade etmek istiyorum" dedi.

27.12.2015Gündem
Rusyanın ekonomik yaptırımlarına yanıt için gözler Pariste

Rusya'nın ekonomik yaptırımlarına yanıt için gözler Paris'te

Rusya’nın önceki gün açıkladığı 6 maddelik ekonomik yaptırım paketine Türkiye’nin ne karşılık vereceği halen merak konusu. Her iki ülkedeki karşılıklı yatırımların envanterini çıkaran Türkiye tarafı, sağduyulu ilerlemeyi ve bugün Paris’teki iklim zirvesinde yaşanabilecek olası bir sıcak gelişmeyi bekliyor. Eğer Putin ve Erdoğan’ın da katıldığı zirvede umulduğu gibi sıcak bir temas olmazsa Türkiye’nin benzer bir cevap vermesi bekleniyor.

29.11.2015Ekonomi
Putin’den Türkiye’ye yönelik 6 maddeli tedbir kararnamesi

Putin’den Türkiye’ye yönelik 6 maddeli tedbir kararnamesi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün Türkiye’ye yönelik tedbir kararlarını açıkladı. Yeni bir emre kadar yürürlükte kalacağı belirtilen kararlara göre Rus turistler Türkiye’ye gelemeyecek. Ayrıca 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle de Türk işçilerin Rusya’da işe alınmasına yasak getiriliyor.

28.11.2015Ekonomi
CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
İzmirdeki mavi bayrak sayısı arttı

İzmir'deki mavi bayrak sayısı arttı

İZMİR'de, 2005 yılında 23 olan mavi bayraklı plaj sayısı, 2014 yılında yüzde 90 artışla 43'e yükseldi. Bu artışta, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin sahil bölgelerinde hayata geçirdiği arıtma tesislerinin önemli rolünün bulunduğu belirtildi.

8.05.2014Ege
Akil İnsanların Erdoğana sunduğu rapor

Akil İnsanlar'ın Erdoğan'a sunduğu rapor

Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Grubu’nun "Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı" aracılığıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğu rapor ortaya çıktı. Rapora göre heyet, Malatya, Elazığ, Hakk?ri, Van, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Bitlis, Muş, Iğdır, Kars, Ardahan, Ağrı, Erzurum ile birlikte 14 il, Yüksekova, Tatvan, Doğubeyazıt, Mutki, Güroymak ile birlikte 5 ilçe ve Altınova, Hasköy, Digor, Dağpınar, Susuz beldeleriyle birlikte toplam 24 yerleşim biriminde çalışmalar yürüttü.

26.06.2013Gündem
İnşatta Yılbaşına Özel Fırsatlar

İnşatta Yılbaşına Özel Fırsatlar

Yeni yıla yeni evde girmek için son fırsatlar

5.12.2011Advertorial
Yeter Artık diyenler

"Yeter Artık" diyenler

23.06.2009Gündem
10 bin yeni polis alınacak

10 bin yeni polis alınacak

Artık üniversite mezunu olmayanın polis olamayacağını vurgulayan İçişleri Bakanı Atalay, bu yıl içerisinde de 10 bin yeni polis alınacağını duyurdu.

19.02.2009Gündem
DTP Siyasi Tutum Belgesi

DTP Siyasi Tutum Belgesi

9.11.2007Gündem
DPTnin ABye uyumlu orta vadeli programı yürürlüğe girdi

DPT'nin AB'ye uyumlu orta vadeli programı yürürlüğe girdi

Devlet Planlama Teşkilatı’nın (DPT) hazırladığı ve 2008-2010 dönemini kapsayan üçüncü Orta Vadeli Program yürürlüğe girdi. Enflasyon hedefi 2008 ve 2009 yılları için yüzde 4 olarak saptanırken, yıllık ortalama yüzde 5.6 civarında ekonomik büyüme hedefleniyor. Aynı dönemde ihracatta ise yüzde 11.1 artış öngörülüyor. İstihdamda olanaklarının artırıcı uygulamalarının da etkisiyle program döneminde yaklaşık 1.4 milyon kişiye yeni istihdam yaratılması hedefleniyor.

21.06.2007Ekonomi

Yazar Sonuçları

Türkiye-İsrail normalleşmesi Akdeniz'de yeni bir üçlü işbirliği modeline yol açar mı?

Türkiye'nin İsrail ile olan ilişkilerinin normalleşmesiyle ilgili anlaşma nihayet dün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde ele alınabildi.

17.08.2016

Limanda vize uygulaması hayırlı olsun

Yunanistan, adaları ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarına, ‘limanda vize’ uygulaması başlattı. Adalardaki esnaf sevinçli tabii. Bonkör Türk turist ilaç gibi gelecek

16.06.2012

İzmir tarımda 1 numara

İl Tarım Müdürü Ahmet Güldal, “İzmir bir turizm, liman ve sanayi kenti. Ama hepsinden önemlisi, verimli toprakları, uygun iklimi ve doğasıyla 113 tür bitkisel ürün ve 13 tür hayvan yetiştiriciliği yapılan çok önemli bir tarım kenti. Dolayısıyla, bizim tüm çabamız bu potansiyeli en yüksek katma değere ulaşıncaya kadar değerlendirmeye çalışmak” diyor.

26.05.2011

Akdeniz tatilinde öncülüğümüz sürsün

GAZETELERDE yeralan haberlere göre “İtalya’nın başvurusu üzerine Zeytinyağı, taze sebze, meyve ve ızgara balık gibi yiyeceklerden oluşan Akdeniz Diyeti’ne Birleşmiş Milletler (UNESCO) tarafından Dünya Kültür Mirası ünvanı verilecek.” Aynı haberde İtalyan Tarım Bakanı’nın ünvandan emin olduğu ve “Ülkemiz, mutfak geleneklerimiz ve kültürümüz açısından büyük bir başarı” dediğine de yer veriliyor.

4.09.2010