MENÜ

Turhan Çakar

Turhan Çakar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Turhan Çakar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 348 Turhan Çakar haberi bulunmuştur.

Turhan Çakar Haberleri

Ön ödemeli sayaçlarla ilgili önemli açıklama

Ön ödemeli sayaçlarla ilgili önemli açıklama

Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar, EPDK’nin ön ödemeli ile faturalı sayaç kullanan tüketiciler arasındaki eşitsizlik ve farklı uygulamaları ortadan kaldırma amacıyla yaptığı düzenlemeye ilişkin, “Kartlı-ön ödemeli doğal gaz sayacı kullanan tüketiciler cezalandırılıyor” açıklamasında bulundu.

1.08.2018Ekonomi
Temassız kredi kartı olanları bekleyen tehlike

Temassız kredi kartı olanları bekleyen tehlike

Toplu taşıma araçları gibi kalabalık yerlerde yanınıza yaklaşan bu kişiler, rakamı önceden girdiği ufak tutarları, pos cihazını size yaklaştırarak temassız özellik sayesinde çekiyor.

11.09.2017Ekonomi
Sürücüleri isyan ettiren HGS ve OGS cezaları

Sürücüleri isyan ettiren HGS ve OGS cezaları

HGS ve OGS cezalarına sürücülerden tepki var. Ceza yiyen sürücülerin bir kısmı 15 gün içinde para yatırmalarına rağmen kaçak geçiş ücretinin bakiyeden düşmediğini öne sürerken, bazıları ise OGS ve HGS geçişlerinde plakaların yanlış okunduğunu iddia ediyor.

8.08.2017Ekonomi
Kredi ve kredi kartı kullananlar dikkat

Kredi ve kredi kartı kullananlar dikkat!

Kendi aralarında anlaşarak kredi ve mevduat faizi belirleyen bankalar için yeni bir karar çıktı. Müşteriler, bankalar aleyhine dava açıp, zararlarının karşılanmasını isteyebilecek.

7.03.2017Ekonomi
Tüketiciler TÜBİS’e takıldı

Tüketiciler TÜBİS’e takıldı

TÜKETİCİ şikayetlerinin daha hızlı çözülebilmesi için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Tüketici Bilgi Sistemi’ndeki (TÜBİS) çalışmalar nedeniyle vatandaşlar, 1 Ocak’tan bu yana e-Devlet üzerinden başvurularını yapamıyorlar.

27.01.2017Ekonomi
Ukrayna’dan geri gönderilen 29 ton mandalinaya ne oldu

Ukrayna’dan geri gönderilen 29 ton mandalinaya ne oldu?

Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, "Ukrayna’ya girişine izin verilmeyerek Türkiye’ye geri gönderilen 29 ton mandalinaya ne oldu?" diye sordu.

2.11.2016Ekonomi
Jatomi  Fitness üyeleri iptal için bankaya koştu

Jatomi Fitness üyeleri 'iptal' için bankaya koştu!

Önceki gün akşam saatlerinde, 'iflas' açıklaması gündeme bomba gibi düşen Jatomi Fitness üyeleri bankalara akın ediyor. 40 bin kişinin mağdur olduğu Jatomi'de çok sayıda ödedikleri paraları geri almak için bankalara başvuru yapıyor.

2.06.2016Ekonomi
Tarım Bakanlığı’na çağrı: “Antibiyotikleri Gıdamızdan Çekin”

Tarım Bakanlığı’na çağrı: “Antibiyotikleri Gıdamızdan Çekin”

Tüketici Hakları Derneği, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na çağrıda bulunarak, “Antibiyotiksiz inek, antibiyotiksiz tavuk, antibiyotiksiz balık istiyoruz. Antibiyotikleri gıdamızdan çekin” dedi.

23.03.2016Sağlık
Bonfilede yüksek tavan

Bonfilede yüksek tavan

13.02.2016Ankara
10 yıllık ödemeleri geri almak için bu dilekçeleri verdiler

10 yıllık ödemeleri geri almak için bu dilekçeleri verdiler

Tüketici Hakları Derneği (THD) Başkanı "Elektrikte Soyguna Son Kampanyası" başlatarak, kayıp-kaçak,dağıtım, iletim, perakende satış hizmet ve sayaç okuma bedellerini geri istedi.

11.02.2016Ekonomi
Ankarada suya yüzde 10 zam geldi

Ankara'da suya yüzde 10 zam geldi

Ankara'da belediye, Büyükşehir Yasası'yla birlikte Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) giderlerinin ‘artmasını' gerekçe göstererek, suya yüzde 10.11 oranında zam yaptı. Böylece 13 Ekim 2014'te yapılan yüzde 9'luk zamla birlikte, iki yılda Ankara'da suya yaklaşık yüzde 20 oranında zam yapılmış oldu.

15.12.2015Ekonomi
Kredi kullanacaklara önemli uyarı: Bunlara dikkat edin

Kredi kullanacaklara önemli uyarı: Bunlara dikkat edin!

TÜKETİCİ Hakları Derneği (THD), Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın dün itibariyle yürürlüğe giren ‘Tüketici Kredi Sözleşmeleri Yönetmeliği’ konusunda milyonlarca tüketiciyi uyardı. THD Başkanı Turhan Çakar, kredi çekecek tüketicilerin bankalar tarafından bilgilendirileceğini, kredi çeken kişilerin artık 14 gün içinde hiçbir ceza ödemeden sözleşmeden vazgeçebileceğini belirtti.

22.11.2015Ekonomi
Türk bisikleti 70 ülkede yollarda

Türk bisikleti 70 ülkede yollarda

Son beş yılda 70 ülkeye iki tekerlekli bisiklet ihracatı gerçekleştiren Türkiye, bu ticarete karşılık 185 milyon 789 bin 902 dolar kazanç sağladı.

5.10.2015Ekonomi
SMS tacizi bitmiyor

SMS tacizi bitmiyor

5.10.2015Ankara
Mercimek emekliyi dörde katladı

Mercimek emekliyi dörde katladı

Geçen yıl ağustostan bu yıl ağustosa emekli memurun maaş artış oranı yüzde 7.9, emekli işçininki yüzde 10.03’te kalırken, mercimek yüzde 38.13, et yüzde 28.52, zeytinyağı yüzde 93.92, patlıcan yüzde 30 zamlandı.

9.09.2015Tarım
At yarışı, piyango biletine değil; soğan, mercimek, şekere bakın

'At yarışı, piyango biletine değil; soğan, mercimek, şekere bakın'

Tüketici Hakları Derneği, içinde at yarışı, şans oyunlarının yer aldığı enflasyon sepetine itiraz etti. Çalışanların, emeklilerin mutfağındaki yangını göstermek için '66 üründen oluşan’ yeni bir sepet hazırladı.

9.04.2015Ekonomi
Erdoğan için suç duyurusunda bulunan başkanın davası düştü

Erdoğan için suç duyurusunda bulunan başkanın davası düştü

Başkan, biber gazı davasından beraat etti. Mahkeme 'suç teşkil edecek herhangi bir unsur' bulunamadığı gerekçesiyle Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar'ın 'beraatine' karar verdi.

26.02.2015Ekonomi
Erdoğan için suç duyurusunda bulundu hakkında dava açıldı

Erdoğan için suç duyurusunda bulundu hakkında dava açıldı

Tüketici Hakları Derneği Başkanı'na şok dava. Dernek Başkanı Turhan Çakar'a, Gezi olayları sırasında dönemin Başbakanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Muammer Güler ile vali ve emniyet müdürü hakkında suç duyurusunda bulunduğu için dava açıldı. Açılan kamu davasının gerekçesi, "Tüzüğünde belirtilmeyen faaliyetle uğraşmak." Davanın ilk duruşması yarın Ankara 32.Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılacak.

25.02.2015Gündem
Kayıp-kaçak bedelinin yasal temeli güçleniyor

Kayıp-kaçak bedelinin yasal temeli güçleniyor

Elektrik abonelerinden alınan ‘kayıp-kaçak’ bedelleri yasal hale geliyor. Hükümet elektrik piyasası kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısını TBMM'ye sevketti. Tasarıda yer alan bir madde ile, elektrik şirketlerinin kayıp kaçak bedellerini, abonelere yansıtması yasal temeli güçleniyor.

29.01.2015Ekonomi
Gazda 1 lira hesabı

Gazda 1 lira hesabı

24.12.2014Ankara
Mahkeme PTT için 1 TL iade kararı verdi

Mahkeme PTT için 1 TL iade kararı verdi

Başkent Doğalgaz A.Ş adına, bayilerinde tüketicilere doğalgaz satışı yapan PTT’nin tüketicilerden almış olduğu 1 TL işlem ücretinin tüketiciye iade edilmesi konusunda, Sincan Tüketici Hakem Heyeti'nin vermiş olduğu kararın iptali için PTT’nin açmış olduğu dava, Ankara Batı 3. Tüketici Mahkemesi tarafından reddedildi. Buna göre, tüketici, doğalgaz alımı yaparken PTT şubesine ödemiş olduğu 1 TL’yi geri almış oldu.

23.12.2014Ekonomi
Bu dolandırıcılık yönetimine dikkat

Bu dolandırıcılık yönetimine dikkat!

Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, tüketicileri, bankalardan dosya masrafı ve yıllık kart aidatlarını geri alma girişimlerinde dolandırıcıların tuzağına düşmemeleri konusunda uyararak, bankacılık ve diğer konular hakkındaki şikayetleri için THD genel merkez ve şubelerine başvurarak yardım istemelerini önerdi.

20.10.2014Ekonomi
Facebooktan isyan ettiren özellik

Facebook'tan isyan ettiren özellik

Facebook videoları otomatik oynatması kullanıcılara yaramadı; internet kotaları kısa sürede tükenen kullanıcılar fazladan internete para ödemeye başladı. Şikayetler artınca Facebook da konuyla ilgili açıklama yapma gereği hissetti.

12.09.2014Avrupa
Facebooktan isyan ettiren uygulama

Facebook'tan isyan ettiren uygulama

Facebook'un videoları otomatik oynatması kullanıcılara yaramadı; internet kotaları kısa sürede tükenen kullanıcılar fazladan internete para ödemeye başladı. Şikayetler artınca Facebook da konuyla ilgili açıklama yapma gereği hissetti.

4.09.2014Teknoloji
İnşaattan aldım 140 m2 eve geldim 80 m2

İnşaattan aldım 140 m2 eve geldim 80 m2

İnşaat sektöründeki metrekare sorunu büyük problem yaratıyor. Özellikle büyükşehirlerde görülen ve konutun metrekaresine otopark, asansör boşluğu ve hatta su depolarının da eklenmesiyle ortaya çıkan ’brüt metrekare’ hesabı akılları karıştırıyor. Uzmanlar konut almak isteyen vatandaşları mutlaka net metrekareleri öğrenmeleri yönünde uyarıyor.

30.05.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sipahi, Çekmeköy DP adayı oldu

ESKİ Beşiktaş meclis üyesi Hüseyin Avni Sipahi, Demokrat Parti’den Çekmeköy Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu açıklayarak “2009’da CHP’den 308 oyla kaybettiğim seçimi, 10 yıl belediye başkanlığı yaptığım yerde yeniden kazanacağım” dedi.

7.02.2019