MENÜ

Türgev

Türgev ile ilgili tüm haberleri, son dakika Türgev haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Türgev haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 347 Türgev haberi bulunmuştur.

Türgev Haberleri

Hizmetsizlik olursa kaynağı biz olmayacağız... Belediyelere yardım edin

"Hizmetsizlik olursa kaynağı biz olmayacağız... Belediyelere yardım edin"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MYK ve MKYK toplantılarında, önümüzdeki günlerde İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da aralarında olduğu bazı CHP’li belediye başkanlarına randevu vermeyi planladığını söyledi. Erdoğan, “Bakanlarımıza ‘Belediyelerden gelen makul talepleri mutlaka yerine getirin’ talimatı verdim. Şehirlerde bir hizmetsizlik olursa kaynağı biz olmayacağız” dedi. Erdoğan, buluşmada vakıflar konusunu da gündeme getireceğini söyledi.

20.09.2019Gündem
Esenler Otogarı 15 gün içinde boşaltılacak

Esenler Otogarı 15 gün içinde boşaltılacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Saraçhane’deki başkanlık binasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

28.08.2019Gündem
‘Altun’a yapılan itibar suikastıdır’

‘Altun’a yapılan itibar suikastıdır’

Ünlü televizyoncu Okan Bayülgen, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a karşı itibar suikastı başlatıldığını söyledi. TV100 ekranlarında yayınlanan İnce Ayar programında Özay Şendir, konuğu olan Okan Bayülgen’e canlı yayında, İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun ve eşinin aldıkları maaş üzerinden hedef alınmasını sordu.

5.08.2019Gündem
Fatmanur Altun: Alıntıladığım cümleler bana aitmiş gibi dünyayı dolaşıyor

Fatmanur Altun: Alıntıladığım cümleler bana aitmiş gibi dünyayı dolaşıyor

TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun, CHP'li Özgür Özel'in "İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun’un evine dört maaş giriyor" iddialarıyla ilgili yazısında tırnak içinde yer verdiği "Vatandaşla alay etmeyin, sabrımızı da sınamayın, ikiyüzlülüğünüzü ve ihanetinizi milletimizin gözlerinin önüne sermeyin" vesselam…" cümlesinin kendi ifadesiymiş gibi paylaşılmasında tepki gösterdi.

4.08.2019Gündem
Meclis 1 Temmuzda tatile girmeyecek

Meclis 1 Temmuz'da tatile girmeyecek

TBMM Genel Kurulunda, Meclisin 1 Temmuz'da tatile girmeyerek çalışmalarını sürdürmesi kararı alındı. Askeralma Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine geçildi.

18.06.2019Gündem
Sayıştay tartışması

Sayıştay tartışması

Cumhur ittifakı İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım ile Millet ittifakı İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu arasında önceki gün yapılan programda Sayıştay’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili olduğu iddia edilen raporu tartışma konusu oldu.

18.06.2019Gündem
TÜRGEV, CHP adayının TVdeki açıklamalarına tepki gösterdi

TÜRGEV, CHP adayının TV'deki açıklamalarına tepki gösterdi

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), İstanbul Büyükşehir Belediyesinin vakfa herhangi bir nakdi veya kaydi ödeme yapmadığını açıkladı.

16.06.2019Gündem
Hürriyet ve Milliyet yazarları tarihi tartışmayı değerlendirdi

Hürriyet ve Milliyet yazarları tarihi tartışmayı değerlendirdi

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldırım ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmamoğlu, ortak yayında soruları yanıtladı. Hürriyet ve Milliyet yazarları programı değerlendirdi.

16.06.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan TÜRGEV yurduna ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TÜRGEV yurduna ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Şişli - Mihri Hatun Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu'na ziyarette bulundu.

21.04.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRGEV yurdunu ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRGEV yurdunu ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Şişli - Mihri Hatun Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu'na ziyarette bulundu.

21.04.2019Gündem
Dr. Fatmanur Altundan TÜRGEV paylaşımı

Dr. Fatmanur Altun'dan 'TÜRGEV' paylaşımı

TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatmanur Altun, TÜRGEV'in kasıtlı olarak yalan haberlere konu edildiğini belirtti.

16.04.2019Gündem
3 tazminata bozma

3 tazminata bozma

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bağış ve yardımlarını eleştirdiği Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nca (TÜRGEV) açılan üç davada toplam 27 bin 500 liralık tazminat cezasını bozdu.

20.02.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan öğrencilere sürpriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğrencilere sürpriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Mehmet Akif Ersoy'u anma programına katılan üniversite öğrencileriyle buluştu. Program sonunda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki servis araçlarına binmeye hazırlanan öğrenciler bir anda karşılarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görünce şaşkınlık yaşadı. Erdoğan'ın öğrencilerle bir araya geldiği anın görüntülerini Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya hesabından paylaştı

28.12.2018Gündem
Dondurmaya Katar imzası

Dondurmaya Katar imzası

Yılbaşında Katarlı bir gruba yüzde 42’lik hissesinin satıldığı iddia edilen Mado’da satışın henüz gerçekleşmediği öğrenildi. Mado’nun sahiplerinden Atilla Kanbur, “Ön sözleşmeyi imzaladık. Ancak ‘Hem Türkçe hem de İngilizce imzalayalım, ihtilaflı konularda da Türkçe sözleşme geçerli olsun’ dedik. Satışa yakınız” dedi.

9.11.2018Ekonomi
Türkiye Batman şehitlerine ağlıyor…

Türkiye Batman şehitlerine ağlıyor…

Batman’da hain saldırı sonucu şehit olan 8 asker için cenaze törenleri düzenlendi. Cenaze törenlerinde yürek yakan anlar yaşandı...

5.10.2018Gündem
Süleymaniye Medreselerinde eğitim başlıyor

Süleymaniye Medreseleri'nde eğitim başlıyor

16’ncı yüzyılda Mimar Sinan tarafından yapılan Süleymaniye Külliyesi’ndeki Süleymaniye Medreseleri, İbn Haldun Üniversitesi tarafından yeniden eğitime kazandırıldı.

3.10.2018Eğitim
Ayşe Kardaş Ergezen kimdir Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakan Yardımcısı

Ayşe Kardaş Ergezen kimdir? Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakan Yardımcısı

Ayşe Kardaş Ergezen, yeni kabinenin oluşmasıyla birlikte Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakan Yardımcılığına atanan isim oldu. Boğaziçi Üniversitesi'nde eğitim gördükten sonra yurt dışında eğitimini sürdüren Ayşe Kardaş Ergezen, yüksek lisans eğitimini ise Bahçeşehir Üniversitesi’nde almıştır. Birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan Kardaş, 2016 yılından bu yana Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı müsteşar yardımcılığı görevinde yer almıştır. Peki, Ayşe Kardaş Ergezen kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

25.07.2018Gündem
Erdoğandan son dakika açıklaması: 800 tanesinin işi bitti akşama kadar sayı artacak

Erdoğan'dan son dakika açıklaması: 800 tanesinin işi bitti akşama kadar sayı artacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afrin'de teröristlerden 800 tanesinin işi bitti. Tabii akşama kadar bu sayı daha da artacak" dedi.

1.02.2018Gündem
İçişleri Bakanı Soylu: Kılıçdaroğlu sen bittin

İçişleri Bakanı Soylu: 'Kılıçdaroğlu sen bittin'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kılıçdaroğlu, senin aklın gibi ipin de çürüktür, sen onu da beceremezsin. Kılıçdaroğlu, sana açık açık söylüyorum sen bittin" dedi.

10.12.2017Gündem
Son dakika... Erdoğandan Kılıçdaroğluna sert sözler

Son dakika... Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına sert yanıt geldi. Erdoğan, "Dün grup toplantısında çıktı, yurt dışındaki bir şirkete şu kişi şu kadar milyon dolar para gönderdi diye bir takım yine sözler söyledi. Elindeki bir tomar kağıdı sallayarak da ‘işte dekontları da bunlar’ dedi. Tabi dekont dediği kağıtları, ne gazetecilere ne adli makamlara vermedi. Avukatlar hemen anında kendisine bunu ilgili savcılığa lütfen veriniz, medyaya veriniz dedi. Ve o kağıtların ne olduğunu şimdilik bir kendisi, bir de onları bu zatın eline tutuşturanlar biliyor. Tabi bu zatın ilk iftira atışı değil" diye konuştu. Erdoğan, "Aslında ticaretle uğraşan birisi yurtiçinde de yurtdışında da şirket kurar satar para havale eder alır. Bu 5 isim, asla o zikrettiği şirkete veya yere para göndermiş de değil. Tam aksine, mevcut şirketlerini satmaları sebebiyle onlara para geldi, oraya para gitmedi. Burada ismi geçen kardeşlerim, eniştem, dünürüm ve diğerleri, üst düzeyden zaten davalarını açacaklar ve hukuki olarak bu işin mücadelesini verip, yakasından bu adamın düşmeyecekler" dedi.

29.11.2017Gündem
Koçyiğit, 3,5 milyon kız öğrenci için yürüdü

Koçyiğit, 3,5 milyon kız öğrenci için yürüdü

Sanatçı Hülya Koçyiğit, "Vodafone 39. İstanbul Maratonu'nda, vatanımızın en çok ihtiyacı olan birlik ve beraberlik ruhuyla, aynı amaç için ortak paydada buluştuk." dedi.

12.11.2017Magazin
Emine Erdoğan, Bangladeşte Rohingyalı sığınmacılara yardım dağıttı

Emine Erdoğan, Bangladeşte Rohingyalı sığınmacılara yardım dağıttı

Rohingyalı (Arakanlı) sığınmacıların Bangladeş’te barındıkları Kutupalong Kampını ziyaret eden ve yardım dağıtan Cumhurbaşkanı Erdoğanın eşi Emine Erdoğan yaptığı açıklamada, "İnsan olarak etkilenmemek mümkün değil. Allah yardımcıları olsun. İnşallah bütün dünya bu konuya eğilir, dikkate alırlar; hem yardım olarak, hem de siyasi çözüm olarak" diye konuştu.

7.09.2017Gündem
Emine Erdoğan, Bangladeşe gidiyor

Emine Erdoğan, Bangladeş'e gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Myanmar'ın Kuzey Rakhayn eyaletindeki insanlık dramına dikkati çekmek ve yaşanan olaylar neticesinde Bangladeş'e sığınmak zorunda kalan Arakanlılara yardım hususunda Türkiye'nin elinden geleni yapacağını göstermek için Bangladeş'e gidiyor.

6.09.2017Gündem
BDDKdaki FETÖ soruşturmasında iddianame tamamlandı

BDDK'daki FETÖ soruşturmasında iddianame tamamlandı

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, BDDK'nın çalışma esaslarına aykırı şekilde bazı iş adamları ile TÜRGEV ve İHH gibi vakıfların banka hesapları usulsüz sorgulanarak elde edilen bilgilerin FETÖ/PDY'ye aktarılmasına ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile dönemin bazı BDDK yönetici ve çalışanlarının da aralarında bulunduğu 33 şüpheli hakkında hazırlanan iddianameyi kabul etti. İlk duruşmanın 29 Kasım'da yapılmasına karar verildi.

8.08.2017Gündem
Son dakika... FETÖnün BDDK yapılanması iddianamesi tamamlandı

Son dakika... FETÖ'nün BDDK yapılanması iddianamesi tamamlandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, BDDK'nın çalışma esaslarına aykırı şekilde bazı iş adamları ile TÜRGEV ve İHH gibi vakıfların banka hesaplarının usulsüz sorgulanarak elde edilen bilgilerin FETÖ/PDY'ye aktarılmasına ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile bazı BDDK yönetici ve çalışanlarının da aralarında bulunduğu 33 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı.

20.07.2017Gündem
Önce taciz etti, yakalanınca bir daha olmaz dedi

Önce taciz etti, yakalanınca bir daha olmaz dedi!

İzmir Bornova'da tacize uğrayan üniversite öğrencisi kendisini taciz eden şahsı kovaladı. Çevredeki vatandaşların yardımıyla yakalanarak polise teslim edilen tacizci ise kendini 'Bir daha olmaz' diyerek savundu. Görüntüler ise sosyal medyada yayınlandı.

2.07.2017Gündem

Yazar Sonuçları

İş dünyasının bavulu elinde değil, kalıcıdır

Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Erol Bilecik, Wyndham Grand İstanbul Europe Oteli’nin girişinde kendisini karşılayan Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) Başkanı Yunus Akdaş’a yapacağı çağrıyı peşinen aktardı:

18.02.2019

'S-300'ü söyledim, o başbakan sustu kaldı'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler’in (BM) 73. Genel Kurulu için bulunduğu New York’tan ayrılmadan önce beraberindeki gazetecilerin sorularını yanıtlarken, ABD’nin İran’a yaptırımlarını anımsattık:

27.09.2018

Manhattan’daki yurt 40 milyon dolara bitecek

TÜRK Ticaret Merkezi’nin (TTM) açılışı için gittiğim New York’ta geçen çarşamba akşamı konakladığımız otele girerken Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, otelden hareket etmeye hazırlanıyordu.

23.09.2017

Silivri’den ‘adalet’ mesajları

CHP’nin gazeteci kökenli milletvekillerinden meslektaşımız Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer bayramın ikinci günü Silivri Cezaevi’ndeki gazetecilerin bir bölümünü ziyaret etti.

27.06.2017