MENÜ

Tuncay Özilhan

Tuncay Özilhan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tuncay Özilhan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tuncay Özilhan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.922 Tuncay Özilhan haberi bulunmuştur.

Tuncay Özilhan Haberleri

En büyük müşteri

En büyük müşteri

Anadolu Grubu Başkanı Tuncay Özilhan’ın kiralamada ‘liderlik’ istediği Çelik Motor, 30 bin adetlik aracı aşan bir operasyonu yöneterek, 3 yıl içinde hem uzun dönemli hem de günlük kiralamada liderliğe koşuyor. Çelik Motor Genel Müdürü Bora Koçak, “2015’te sattığımızdan daha fazla otomobil alacağız. En büyük müşteri oluyoruz” dedi.

28.12.2014Ekonomi
Üç aileden yarım milyar lira bağış

Üç aileden yarım milyar lira bağış

CAPITAL dergisinin büyük grup ve şirketlerin temsilcisi iş insanlarının son bir yılda yaptıkları bağış tutarına göre belirlediği ‘Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı’ araştırmasında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, ‘Türkiye’nin En Gönlü Zengin’ kişisi oldu.

26.12.2014Ekonomi
Hasan Aratın acı günü

Hasan Arat'ın acı günü

BEŞİKTAŞ'ın eski yöneticilerinden Hasan Arat'ın ağabeyi Hıfzı Arat'ın cenaze töreninde iş, spor ve sanat dünyası bir araya geldi.

23.12.2014Futbol
Reform sözü

Reform sözü

TÜRKİYE’nin dönem başkanlığını üstlendiği G20’nin iş dünyası ayağı B20 Türkiye temsilcileri ve bazı işadamlarıyla ile bir araya gelen Başbakan Davutoğlu, yatırım ortamının iyileştirilmesi konusundaki şikayetleri dinledi, reformlardan vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

20.12.2014Ekonomi
Ne umduk ne bulduk

Ne umduk ne bulduk

Rusya’daki ‘ekonomik ve siyasi’ kriz, Türkiye’nin yaş sebze ve meyve ihracatçılarını iflasın eşiğine getirdi. Ağustos ayında Batılı ülkelerin yaptırımları sonrası yüzde 30-40 büyüme umuduyla sevinen ihracatçılar, 3 ay vadeli ve ruble ile yaptıkları satışlar nedeniyle yüzde 60 zarara girdiler.

17.12.2014Ekonomi
Tarım tek elden yönetilmeli

Tarım tek elden yönetilmeli

TÜRK Sanayicileri ve İşadamları Derneği, (TÜSİAD) Türk tarım sektörünün tüm unsurlarını ele almak amacıyla düzenlediği ‘Gıda, Tarım ve Hayvancılık Rekabet Gücü’ konferansı düzenledi.

27.11.2014Ekonomi
Tuncay Özilhan: Migrosta süreç 2 aya bitebilir

Tuncay Özilhan: Migros'ta süreç 2 aya bitebilir

Anadolu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Migros’ta hisse satın alma sürecinin iki aya tamamlanabileceğini açıkladı.

27.11.2014Ekonomi
SABMiller istiyor Özilhan satmıyor

SABMiller istiyor Özilhan satmıyor

İNGİLİZ bira üreticisi SABMiller Afrika, Ortadoğu ve Rusya pazarında güçlenmek için dev bir satın almaya hazırlanıyor. Bu işlem için SABMiller’ın rotasının Anadolu Efes olduğu iddia edilirken, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, “Anadolu Efes’i satmak gibi bir niyetimiz yok” mesajını verdi.

13.11.2014Ekonomi
Anadolu Vakfı’ndan eğitime destek

Anadolu Vakfı’ndan eğitime destek

Anadolu Vakfı tarafından Ankara’da Kazan Efes Anadolu Lisesi’ne yaptırılan iki atölye, 6 derslik ve 450 kişilik konferans salonu törenle açıldı. Vakıf Başkanı Tuncay Özilhan açılış töreninde öğrencilerle bir süre sohbet ederken, bugün elde ettikleri başarıyı anlatırken, "Her zaman ulaşmayı arzu ettiğiniz hedefler olacak. Bu hedefe ulaşmayı hep isteyeceksiniz. Çalışarak, dürüstlükle ve elbirliği ile sonunda ulaşırsınız" dedi.

23.10.2014Eğitim
4 yıldır ağzımızı sulandırıyordu

4 yıldır ağzımızı sulandırıyordu

MİGROS’un yüzde 40.25 hissesini satın almak üzere özel sermaye şirketi BC Partners’a 1.8 milyar TL’lik bağlayıcı olmayan teklif veren Anadolu Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, “Migros bize çok heyecan veren, 4 yıldır ağzımızı sulandıran, uhdemizde olan bir projeydi. Süpermarketlerine günde 1 milyon 750 bin kişi giriş-çıkış yapıyor. Bu inanılmaz bir rakam. Bu müşteriye sigorta dahil neler satılmaz ki” dedi.

15.10.2014Ekonomi
Elektriğimiz tuttu

Elektriğimiz tuttu!

ANADOLU Grubu, Gürcistan’da 185 milyon dolara kurduğu Paravani Hidroelektrik Santralı’nda ürettiği elektriği yılın 9 ayı Türkiye’ye satacak. Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, “Bu Cumhuriyet tarihinde bir ilk. Yani ilk kez bir Türk şirketi yurtdışında ürettiği elektriği Türkiye’ye satacak” dedi.

12.10.2014Ekonomi
Migros’ta çifte hesap

Migros’ta çifte hesap

MİGROS’un yüzde 40.25 hissesini yüzde 36 pahalı bir fiyatla Anadolu Grubu’na satmaya hazırlanan BC Partners elinde kalan yüzde 40.26 hissenin bir bölümünü de borsada elden çıkaracak. Anadolu Grubu’na satışla artan hisse fiyatları bu yükselen değerini korursa BC Partners’ın Migros satışından elde edeceği kazancı da artıracak. Satışta ilk teklif ise yine Anadolu Grubu’na yapılacak.

4.10.2014Ekonomi
Tuncay Özilhan Migros teklifi sonrası ilk kez konuştu

Tuncay Özilhan Migros teklifi sonrası ilk kez konuştu

Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Özilhan, Migros'un yüzde 40.25 hissesi için teklif vermesiyle ilgili ilk kez konuştu. Özilhan "Bu girişimimiz sektörde büyüme stratejisi olarak okunmalı" dedi.

3.10.2014Ekonomi
Anadolu Endüstri Holding Migrosun yüzde 40.25 hissesi için teklif yaptı

Anadolu Endüstri Holding Migros'un yüzde 40.25 hissesi için teklif yaptı

Bir süredir hisse satışıyla gündeme gelen perakende devi Migros'a Yazıcı Holding'in hissedarı olduğu Anadolu Endüstri Holding'ten teklif geldi. Holding, BC Partners'ın ana ortağı olduğu Migros'un yüzde 40,25 hissesi için hisse başı 26 TL fiyat teklifi yapıldı. Teklif kabul edilir ve gerekli onaylar alınırsa Anadolu Endüstri hisseleri toplam 1.8 milyar TL'ye alacak ve BC Partners ile Migros'ta eşit ortak olacak.

3.10.2014Ekonomi
Sinema zamanı

Sinema zamanı

Tuncay Özilhan, önceki gün oğlu İzzet ve gelini Yasemin’le Kanyon’daydı.

29.09.2014Magazin
Yeni DEİK’ten çifte şok

Yeni DEİK’ten çifte şok

Yeni yönetmelikle hem eski DEİK’in tüm malvarlığı yeni DEİK’e aktarıldı hem de TOBB, TÜSİAD, MÜSİAD, TİM ve Müteahhitler Birliği’ne her yıl gelirlerinin yüzde 1’ini DEİK’e aktarma zorunluluğu getirildi. İş Konseyi başkanları ise 2015’te yapılacak seçimlere kadar görevlerini sürdürecek.

20.09.2014Ekonomi
Torba Yasa hayata geçti DEİK bu sabah kapandı

Torba Yasa hayata geçti DEİK bu sabah kapandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün akşam imzaladığı 'Torba Yasa’yla Ekonomi Bakanlığı’na bağlanan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda gergin bir bekleyiş vardı. Yasanın Resmi Gazete'de yayımlanması ile birlikte DEİK resmen kapanmış oldu. DEİK bünyesindeki iş konseylerinin görev ve yetkileri de fiillen bitti. Ekonomi Bakanlığı bünyesinde yeni bir DEİK'in kurulması gündemde. Bakanlığın konuyla ilgili yönetmelik yayınlayacağı öğrenildi. Bu yönetmelikte mevcut iş konseyleri başkanları ve görevlilerin görevine devam edip etmeyeceğinin belli olacağı tahmin ediliyor. Konsey başkanı iş adamlarının çoğunluğunun göreve devam etmesi bekleniyor. Ekonomi Bakanı Zeybekçi ise "DEİK'in faaliyetlerinden sonradan haberimiz oluyordu" dedi.

12.09.2014Ekonomi
Bir gecede bakana bağlandılar

Bir gecede bakana bağlandılar

İş dünyasının ünlü isimlerinin gönüllü olarak görev yaptığı DEİK bir gecede Ekonomi Bakanlığı’na bağlandı.Bu isimler göreve devam ederse yapacakları her türlü faaliyeti Ekonomi Bakanlığı’na bildirmek zorunda.

11.09.2014Ekonomi
Ve Ünal Aysal da meydan okudu

Ve Ünal Aysal da meydan okudu

Sarı kırmızılıların 1 numarası, ALS hastalığına dikkat çekmek için başından aşağı buzlu su döktürdü.

24.08.2014Futbol
Ünal Aysaldan Bir kova buz kampanyasına destek

Ünal Aysal'dan "Bir kova buz kampanyası"na destek

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, sinir sistemi hastalığı olan "Amiyotropik Yanal Skleroz"a (ALS) dikkati çekmek amacıyla başlayan ve tüm dünyayı saran baştan aşağı buzlu su dökme (Ice Bucket Challange) kampanyasına destek verdi.

24.08.2014Futbol
Ünal Aysal kime meydan okudu

Ünal Aysal kime meydan okudu

Galatasaray başkanı Ünal Aysal da ALS hatalığına destek amacıyla Ice Bucket Challenge kampanyasına katıldı. Aysal, Tuncay Özilhan ve Ömer Sabancı’ya meydan okudu

24.08.2014Haber
Anadolu Grubu iki ayrı sektörde iki şirket kurdu

Anadolu Grubu iki ayrı sektörde iki şirket kurdu

Anadolu Grubu bünyesinde dün iki yeni şirket kuruldu. Şirketlerden biri gayrimenkul diğeri ise yiyecek-içecek sektöründe faaliyet gösterecek. Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, şirketlerden biri ile arazi geliştireceğini diğerinin ise bir takım projeler üzerinde yoğunlaşacağını kaydetti.

12.08.2014Ekonomi
B-20 ittifakı

B-20 ittifakı

İş dünyasının çatı örgütleri G-20 için birlikte çalışacak.

17.07.2014Ekonomi
İşte yeni evleri

İşte yeni evleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görev süresi bittikten sonra İstanbul’da taşınacağı ev belli oldu. Boğaz manzaralı lüks bir sitede yer alan evin satın alındığı iddia edilmişti ancak Cumhurbaşkanlığı villanın Gül'ün damadına ait olduğunu açıkladı.

5.07.2014Gündem
İzzet Özilhan için son görev

İzzet Özilhan için son görev

Anadolu Grubu'nun kurucusu Kocatepe'ye defnedildi.

24.06.2014Ekonomi
Anadolu Grubunun kurucusu İzzet Özilhan toprağa verildi

Anadolu Grubu'nun kurucusu İzzet Özilhan toprağa verildi

ANADOLU Grubu’nun kurucularından işadamı İzzet Özilhan’ın cenazesi İstanbul’da toprağa verildi. 94 yaşında hayata veda eden Özilhan’ın cenaze töreni iş, siyaset dünyasından çok sayıda ismi bir araya getirdi.

24.06.2014Ekonomi
Anadolu Grubunun kurucusu İzzet Özilhan vefat etti

Anadolu Grubu'nun kurucusu İzzet Özilhan vefat etti

Anadolu Grubu’nun kurumsal internet sayfası dün şu cümlelerle açılıyordu:

22.06.2014Ekonomi
Anadolu Grubunun kurucusu İzzet Özilhan hayatını kaybetti

Anadolu Grubu'nun kurucusu İzzet Özilhan hayatını kaybetti

1950 yılında Kamil Yazıcı ile birlikte Anadolu Grubu’nu (Anadolu Endüstri Holding) kuran İzzet Özilhan, 94 yaşında hayatını kaybetti. Anadolu Grubu Başkanı ve TÜSİAD eski başkanı Tuncay Özilhan’ın babası olan İzzet Özilhan’ın aynı ismi taşıyan torunu bulunuyor.

22.06.2014Ekonomi
Özilhan, Kazakistan Konseyi’nde

Özilhan, Kazakistan Konseyi’nde

ANADOLU Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, ‘Kazakistan Cumhuriyeti Yabancı Yatırımcılar Konseyi’ne kabul edildi.

15.06.2014Ekonomi
Ivkovic Anadolu Efeste

Ivkovic Anadolu Efes'te

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Anadolu Efes, yeni bir hedefe yelken açtı. Dünyaca ünlü coach Dusan Ivkovic ile 2 senelik sözleşme imzalandı.

6.06.2014Basketbol
TÜSİADın yeni başkanı Haluk Dinçer oluyor

TÜSİAD'ın yeni başkanı Haluk Dinçer oluyor

TÜSİAD yönetimi 6 aylığına geçici başkanlık yapacak ismi açıklamak için toplandı. Kulislerde yer alan bilgiye göre TÜSİAD'ın geçici başkanlığı için 3 başkan yardımcısından biri olan Haluk Dinçer'in adı öne çıkıyor.

5.06.2014Ekonomi
Peki ya biz

Peki ya biz!

Dün Hürriyet yazarı Şükrü Kızılot 'vergi affı' teklifinden sonra okuycularının içinden neredeyse herkesin 'biz enayi miyiz' sorusunu sorduğunu yazdı. Vergi affına iş dünyası da eleştiri getirirken çözüm önerileri sundu. Düzenli vergi, prim ödeyenler hükümetten jest bekliyor.

4.06.2014Ekonomi
TÜSİAD Başkanı Yılmaz istifa etti

TÜSİAD Başkanı Yılmaz istifa etti

Geçtiğimiz yıl 13 Ocak'ta TÜSİAD Başkanı olan Muharrem Yılmaz, SÜTAŞ'la ilgili medyada yer alan haberler nedeniyle istifa etti. Bu karar 43 yıllık TÜSİAD tarihinde bir ilk olarak kayıtlara geçti. TÜSİAD'ın daha önceki hiçbir başkanı görevinden istifa etmemişti. Tek Gıda İş Sendikası'ndan yapılan açıklamada ise Yılmaz'ın yanlış bilgilendirildiği savunuldu.

4.06.2014Ekonomi
Ivkovic mesaiye başladı

Ivkovic mesaiye başladı

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Anadolu Efes, yeni bir hedefe yelken açtı. Dünyaca ünlü coach Dusan Ivkovic ile 2 senelik sözleşme imzalandı.

3.06.2014Futbol
Ivkovic, Anadolu Efeste

Ivkovic, Anadolu Efes'te

Beko Basketbol Ligi takımlarından Anadolu Efes, ünlü Sırp başantrenör Dusan Ivkovic ile anlaştığını açıkladı.

30.05.2014Basketbol
Rahmi Koç’tan 18 uçaklı jet açılış

Rahmi Koç’tan 18 uçaklı jet açılış

RAHMİ Koç Müzecilik ve Kültür Vakfı tarafından müze olarak 9 milyon liraya restore edilen Cunda Adası’ndaki Taksiyarhis Kilisesi, 31 Mayıs’ta Rahmi Koç ve Muhtar Kent’in evsahipliğinde düzenlenecek VIP davet ile açılıyor. Türk ve yabancı jet sosyetenin katılacağı davet için 18 özel uçak kalkacak.

12.05.2014Ekonomi
UçArı Vaka Yarışması sonuçlandı

UçArı Vaka Yarışması sonuçlandı

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen 7. Uçarı Vaka Analizi Yarışması’nın ödül töreni, Anadolu Grubu Genel Merkez binasında yapıldı.

‘Anadolu’nun ilk temeli

‘Anadolu’nun ilk temeli

Meşrubat, otomotiv, perakende, finans, bilişim, enerji, gıda ve sağlık sektörlerinde yatırımları bulanan Anadolu Grubu, ilk gayrimenkul yatırımı için İstanbul Kozyatağı’nı seçti.

30.04.2014Ekonomi
TÜSİAD toplantısında buluştular

TÜSİAD toplantısında buluştular

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül onur konuğu olarak katılırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da ilk kez yer aldı.

17.04.2014Ekonomi
Alkol tüketiminde düşüş var şirketlerde gergin bekleyiş hâkim

Alkol tüketiminde düşüş var şirketlerde gergin bekleyiş hâkim

EFES’in küçülen bira pazarı karşısında fabrika kapatması, tüm alkollü içkiler sektörüne bomba gibi düştü. Başta küçük üreticiler sektör moral kaybı yaşarken, özellikle butik şarap üreticileri havlu atmanın eşiğinde. Türkiye’de toplam alkollü içki pazarı TAPDK yasaklarının arttığı 2013 yılında yüzde 10 azalarak 1 milyar litreye geriledi.

3.04.2014Ekonomi
Yasak sonrası ilk fabrika kapanıyor

Yasak sonrası ilk fabrika kapanıyor

ANADOLU Efes Rusya’dan sonra Türkiye’de Lüleburgaz fabrikasında üretimi durdurdu. Rusya ve Türkiye’de hükümetlerin alkol tüketimini sınırlamaya yönelik düzenlemeleri nedeniyle pazar kaybına uğrayan Anadolu Efes fabrikadaki faaliyeti diğer fabrikalarına kaydıracak.

2.04.2014Ekonomi
Gerginlik bitsin ekonomiye bakalım

Gerginlik bitsin ekonomiye bakalım

Gergin geçen yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından iş dünyası, siyasilere çağrı yaptı. Özellikle yüzde 4’lük 2013 büyüme rakamına dikkat çeken patronlar, “Gerginlik bitsin. Şimdi ekonomiye odaklanalım” mesajı verdi.

31.03.2014Ekonomi
Efes 500de gülemedi

Efes 500'de gülemedi

ANADOLU Efes, Avrupa Kupalarındaki 500. maçı olma özelliğini taşıyan Euroleague TOP 16 karşılaşmasında Panathinaikos’a 60-65 mağlup oldu.

14.03.2014Basketbol

Yazar Sonuçları

Bakana bağlandılar

Torba yasayla DEİK, Ekonomi Bakanlığı’na geçti.

10.09.2014

‘Anadolu’ hep parolamız oldu

ANADOLU Holding’in kurucularından İzzet Özilhan’ın cenazesi için Batı Ataşehir’deki Mimar Sinan Camii’ne doğru yürürken İstanbul Ticaret Borsası (İTB) Onursal Başkanı Nejat Basmacı’yı gördüm:

24.06.2014

TÜSİAD başkanı neden istifa etti?

TARİHLER 2013 yılının ocak ayını gösteriyordu.

4.06.2014

Evlilik hazırlığı

Eski eşi Gamze Manas’tan iki yıl önce boşanan Brightwell Holdings BV Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas, yeniden evlilik yolunda

18.05.2014

Sakıp Ağa şarkılarla anıldı

İşadamı Sakıp Sabancı, vefatının 10’uncu yıldönümünde Levent’teki Sabancı Center’ın Hacı Ömer Konferans Salonu’nda sevdiği şarkılar eşliğinde anıldı.

11.04.2014

Utanç kimin?

Helal olsun bize!! Avrupa’nın en rütbeli marka koçu Zeljko Obradovic’e de UTANÇ yaşatmayı başardık.

9.04.2014