MENÜ

Tuncay Özilhan

Tuncay Özilhan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tuncay Özilhan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tuncay Özilhan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.925 Tuncay Özilhan haberi bulunmuştur.

Tuncay Özilhan Haberleri

Yine gıpta edilen bir ülke olabiliriz

Yine gıpta edilen bir ülke olabiliriz

TÜSİAD Başkanlığı’na veda eden Cansen Başaran-Symes, Türkiye’nin yeniden dünyanın gıpta ederek baktığı, bölge toplumları için bir örnek diye el üstünde tuttuğu ülke olabileceğini belirterek, “Dış politikada yanlışlarımızı itiraf etmeyi bilebildik. Sırada ekonomiyi rayına oturtacak kararların olması gerekir” dedi.

12.01.2017Ekonomi
Endişeli değiliz

Endişeli değiliz

TÜSİAD’ın 18’inci başkanı Hürriyet’in geçen hafta duyurduğu gibi Erol Bilecik oldu. Yeni başkan olarak çıktığı kürsüde teröre karşı sağduyu ve birlik mesajı veren Bilecik, “Zorlu bir dönemde olduğumuzu inkâr etmek mümkün değil. Ama önümüzdeki dönemin zorlu olması, gerçekten bizleri endişelendirmiyor. Tam aksine daha fazla çalışmak adına motive ediyor” dedi.

12.01.2017Ekonomi
Son dakika: TÜSİADın yeni başkanı Erol Bilecik oldu

Son dakika: TÜSİAD'ın yeni başkanı Erol Bilecik oldu

47. Genel Kurul Toplantısı'nın yapıldığı TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı bugün belli oluyor. Genel Kurul'da konuşan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes "Laiklik olmadan Ortadoğu'da tanık olduğumuz acıların ülkemizi de içine çekmesini engellememiz mümkün değil" dedi. TÜSİAD'ın yeni başkanı Erol Bilecik oldu.

12.01.2017Ekonomi
Tuncay Özilhan, koltuğu Zorluya devrediyor

Tuncay Özilhan, koltuğu Zorlu'ya devrediyor

Anadolu Grubu üst yönetiminde gerçekleştirilen atama ile Anadolu Grubu İcra Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Hurşit Zorlu, Anadolu Grubu İcra Başkanı olarak atandı.

9.01.2017Ekonomi
TÜSİAD 47. Genel Kurul Toplantısı 12 Ocakta

TÜSİAD 47. Genel Kurul Toplantısı 12 Ocak'ta

TÜSİAD 47. Genel Kurul Toplantısı 12 Ocak'ta yapılacak

9.01.2017Ekonomi
Bizler bu oyuna gelmeyeceğiz

'Bizler bu oyuna gelmeyeceğiz'

Türk iş dünyası, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yapılan hain saldırıyı kınarken, “Rusya ile ilişkilerin düzelme sürecinde gerçekleşen bu saldırı oldukça manidar. Ancak bizler bu oyuna gelmeyeceğiz” mesajını verdiler. Yapılan açıklamalarda Karlov’un iki ülke arasındaki ticaretin normalleşme sürecine de büyük desteği verdiği belirtildi.

19.12.2016Ekonomi
Katarlılar ABankın tamamını satın aldı

Katarlılar ABank'ın tamamını satın aldı

Katarlı The Commercial Bank, Anadolu Grubu’nda bulunan yüzde 25’lik hisseyi de alarak, ABank’ın tamamının sahibi oldu.

19.12.2016Ekonomi
Canınızı sıkmayın hep yanınızdayız

Canınızı sıkmayın hep yanınızdayız

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında iş dünyasına piyasada dalgalanmanın 20 Ocak’a kadar süreceğini belirten Başbakan Binali Yıldırım “Bugünlerde yaşadıklarınız canınızı sıkabilir ama merak etmeyin işler daha iyi olacak. İyimserlik pompalamıyorum” diye konuştu.

1.12.2016Ekonomi
TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında önemli açıklamalar

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında önemli açıklamalar

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) toplantısında konuşan TÜSİAD YİK Başkanı Tuncay Özilhan "AB-Türkiye ilişkilerinin iyice gerilmiş olmasını endişeyle izliyoruz, burada AB'nin yapıcı olmayan tavrının da payı büyük" dedi. Toplantıda konuşan TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes ise "Ekonomideki sarsıntının, giderek yatırımların azalabileceği ve daha yavaş büyüyecek bir Türkiye’nin habercisi olduğunu görmeliyiz" şeklinde konuştu.

1.12.2016Ekonomi
DEİK’e aidat zorunlu değil

DEİK’e aidat zorunlu değil

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) Ekonomi Bakanlığı’na bağlanmasına ve üyeliğin zorunlu tutulmasına karşı geçen yıl Danıştay’da dava açan Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’ne (TÜSİAD) mahkemeden iyi haber geldi. Davadan TÜSİAD’ın yıllık gelirinin yüzde 1’ini DEİK’e aidat olarak ödemesine ilişkin olarak ‘yürütmeyi durdurma’ kararı çıktı.

11.09.2016Ekonomi
100 milyar $’a 2019’da ulaşırız

100 milyar $’a 2019’da ulaşırız

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başbakanı Vladimir Putin arasında önceki gün St. Petersburg'da gerçekleştirilen görüşmenin ardından iki ülke arasındaki yatırımların hız kazanması bekleniyor.

11.08.2016Ekonomi
Muhtar Kentten Millilerimize tam destek

Muhtar Kent'ten Millilerimize tam destek!

Rio Olimpiyatları'nda Fransa ile karşılaşan ve maçı kaybeden A Milli Kadın Basketbol Takımımıza destek geldi.

6.08.2016Spor Arena
İş dünyası: Yatırımlar devam edecek

İş dünyası: Yatırımlar devam edecek

Darbe girişimi, ülke ekonomisine inancını sürdüren iş dünyası temsilcilerinin yatırımlarında herhangi bir değişikliğe yol açmadı.

18.07.2016Ekonomi
Orta Asya devi oldu

Orta Asya devi oldu

Anadolu Grubu’nun Orta Asya’ya son 10 yılda yaptığı yatırımların toplamı 500 milyon doları bulurken, bunun yarısı Kazakistan’da gerçekleşti. Coca-Cola İçecek’in Kazakistan’da 80 milyon dolar yatırımla kurduğu ikinci fabrikasının açılış töreninde konuşan Anadolu Grubu Başkanı Tuncay Özilhan, 3 yıl içinde bu ülkeye 50 milyon dolar daha yatıracaklarını belirtti.

30.05.2016Ekonomi
TÜSİAD: Bu bütün partilere çağrıdır

TÜSİAD: Bu bütün partilere çağrıdır

TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Tuncay Özilhan’dan önemli karamsarlık uyarısı geldi. Özilhan, “İçerideki ve dışarıdaki karamsarlık ekonomi için zaafiyet yaratıyor” dedi. Özilhan terör olaylarına bir an önce çözüm bulunması gerektiğini ifade ederek şöyle dedi: "Bu tüm partilere bir çağrıdır. Gün birlik günüdür."

12.05.2016Ekonomi
Anadolu Efeste deprem

Anadolu Efes'te deprem!

Spor Toto Basketbol Ligi ekiplerinde Anadolu Efes'te şok bir gelişme yaşandı... Avrupa'nın en kariyerli antrenörleri arasında yer alan Dusan Ivkovic'in görevine son verildi ve yerine Ahmet Çakı getirildi.

24.04.2016Basketbol
Anadolu Efes: 91 - Panathinaikos: 86

Anadolu Efes: 91 - Panathinaikos: 86

Basketbol THY Avrupa Ligi Top 16 Turu E Grubu'nun 14. ve son hafta karşılaşmasında Anadolu Efes, Yunanistan temsilcisi Panathinaikos'u 91-86 yendi.

7.04.2016Basketbol
Migros’ta başkan Tuncay Özilhan

Migros’ta başkan Tuncay Özilhan

MİGROS’ta pek çok ilke imza atan Bülend Özaydınlı, Migros Ticaret Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devretti. Anadolu Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan Migros’un yeni Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

28.03.2016Ekonomi
Migros’ta yönetim kurulu başkanlığını Bülend Özaydınlı, Tuncay Özilhana devretti

Migros’ta yönetim kurulu başkanlığını Bülend Özaydınlı, Tuncay Özilhan'a devretti

Perakende sektörünün önemli oyuncularından Migros'ta yönetim kurulu başkanı değişti. Bülend Özaydınlı, başkanlık görevini Tuncay Özilhan'a devretti.

28.03.2016Ekonomi
Anadolu Grubu’ndan Adel için 77 milyon TL yatırım

Anadolu Grubu’ndan Adel için 77 milyon TL yatırım

Türkiye kırtasiye sektörünün lider markası Adel, 1969 yılında ilk kez üretime başladığı Kartal’daki üretim tesisini 77 milyon TL yatırımla 36 bin m2’lik alana kurulan Çayırova’ya taşıdı.

6.03.2016Ekonomi
Tuncay Özilhana açık mektup

Tuncay Özilhan'a açık mektup!

Basketbolda Avrupa'nın en pahalı kadrolarından birine sahip olan Anadolu Efes'te işler yolunda gitmiyor. Lacivert beyazlı takım her ne kadar Spor Toto Basketbol Ligi'nde zirvede yer alıyor olsa da, THY Avrupa Ligi'nde sergilediği performans tam bir hayal kırıklığı. Basketbolu Türkiye'ye sevdiren kulüplerin başında gelen Anadolu Efes, THY Avrupa Ligi'nde oynadığı son 4 maçı da kaybetti ve çeyrek finale çıkma şansını mucizelere bıraktı. 'hurriyet.com.tr' yazarı Ateş Bakan, Anadolu Efes Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan'a hitaben bir yazı yazdı.

4.03.2016Basketbol
Tuncay Özilhandan açıklamalar

Tuncay Özilhan'dan açıklamalar

TÜRK Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) dün gerçekleşen 46. genel kurulunda Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan da açıklamalarda bulundu. Özilhan, "Ölen bir çocuğa kimin demeden beraber üzülelim. Çocuk öldüren her kör kurşunu kimin tabancasından çıkarsa çıksın beraber lanetleyelim. Kutuplaşmayı ret edip birbirimizi önyargısız dinleyelim" diye konuştu.

12.02.2016Ekonomi
Çokseslilikten korkmayın

Çokseslilikten korkmayın

TÜSİAD’ın Mustafa Koç’suz ilk genel kurulunda, artan terör olayları ve ifade özgürlüğüne ilişkin endişelerin dile getirlirken, düşük büyüme ve yüksek enflasyona dikkat çekildi. Başkan Cansen Başaran Symes, “Barışa her zamankinden çok ihtiyacımız var. Şiddete çağrı yoksa çok seslilikten korkmamalıyız” dedi.

11.02.2016Ekonomi
TÜSİAD Mustafa Koçu anacak

TÜSİAD Mustafa Koç'u anacak

TÜSİAD, 46. Genel Kurul Toplantısı'nı gelecek hafta gerçekleştirecek. Toplantıda geçtiğimiz haftalarda zamansız vefatıyla Türkiye'yi yasa boğan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜSİAD üyesi Mustafa Koç için özel bir bölüm düzenlenecek.

4.02.2016Ekonomi
İş dünyası Koç ailesini yalnız bırakmadı

İş dünyası Koç ailesini yalnız bırakmadı

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un Türkiye'yi yasa boğan vefatının ardından, iş, sanat ve spor dünyasından çok sayıda isim Koç ailesini yalnız bırakmadı.

27.01.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

TÜSİAD’a başkan aranıyor

İş dünyasının önemli örgütlerinden TÜSİAD’da seçimler yaklaşıyor. 600 üyeli derneğin genel kurulu 12 Ocak’ta toplanıyor. Genel kurula bu kadar az kalmışken TÜSİAD’ın başkanı kim olacak sorusu hâlâ yanıt bulmuş değil.

1.01.2017

TÜSİAD’a başkan aranıyor

İş dünyasının önemli örgütlerinden TÜSİAD’da seçimler yaklaşıyor. 600 üyeli derneğin genel kurulu 12 Ocak’ta toplanıyor. Genel kurula bu kadar az kalmışken TÜSİAD’ın başkanı kim olacak sorusu hâlâ yanıt bulmuş değil. 

31.12.2016

Yeşilçam’ın ‘kötü adam’ına döndük

Dövizdeki hızlı artışın ardından, dolarla kira aldıkları için eleştirilerin odağına oturan alışveriş merkezi (AVM) yatırımcıları, yaşadıklarını “Kâbusun içindeyiz” diye özetliyor.

17.12.2016

Dolar!

CUMHURBAŞKANI ve hükümet piyasada dolar talebini azaltacak, böylece doların yükselişini dizginleyecek uygulamaları açıklıyor, vatandaşları ellerindeki doları altına veya TL’ye çevirmeye çağırıyor.

2.12.2016

Sana borçluyuz...

Geçmiş yıllarda 10 Kasım’larda koskoca bir ülkenin saat 9’u 5 geçe Ata’sının huzurunda saygı duruşuna kalkmasını da eleştirdiler.

10.11.2016

Prens albert’in Türk başkanı

Prens Albert, Monte Carlo’da Cumhuriyet Bayramı ve Tarkan konserlerini organize eden Hülya Biren’i terfi ettirip başkan yaptı.

6.11.2016

3.5 milyon ağaç için 20 milyon arı ‘çalıştırıyor’

ANADOLU Holding, Özgörkey Holding ve Brezilyalı Sucocitrico Cutrale Ltd. 2009 yılında Türkiye’de meyve tarımı-meyve suyu konsantresi üretimine girme kararı verdiğinde hedef belirlendi:

30.07.2016

50 milyon Euro dış kredi aldık S&P’ye kapak olsun

ÖNCEKİ gün Anadolu Holding ve Anadolu Etap Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Anadolu Etap Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Özgörkey, Yönetim Kurulu Üyesi Armağan Özgörkey, Genel Müdür Demir Şarman, Plantasyon Operasyonları Direktörü Bahadır Açık’la birlikte şirketin Çanakkale’deki Kumkale Çiftliği’ni geziyoruz.

22.07.2016

Cezaevinde 1.6 milyon kazandı...

İlk günden beri söylüyorum, Deniz Seki bu cezaevinden çok daha güçlü, çok daha büyük bir şekilde çıkacak diye...

16.07.2016

Büyükekşi: Doğa Koleji’ni üç ortak alıyoruz

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Doğa Koleji satılıyor. Hisselerinin yüzde 80’i Turkven Yatırım Fonu’na ait olan Doğa Koleji’nin alıcıları ise üç kişilik bir konsorsiyum. Konsorsiyumu oluşturan üç işadamı Muharrem Usta, Haydar Sancak ve Mehmet Büyükekşi.

18.06.2016

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünürü Bayraktar kimdir

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın yeni dünürü makine mühendisi Özdemir Bayraktar’la 7-8 yıldır tanışırız.

14.05.2016

Düğünde ‘İHA’ gururu

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’la Baykar Makina’nın kurucusu Özdemir Bayraktar’ın oğlu Selçuk Bayraktar’ın nikahının kıyıldığı Yahya Kemal Beyatlı (YKB) Gösteri Merkezi’ne girdiğimde saat 13.30’du.

14.05.2016

“Ya biz sorunları çözeceğiz, ya sorunlar bizi çözecek”

Bu sözler Türkiye’nin kıdemli sanayicilerinden, TÜSİAD İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan’a ait.

12.05.2016

Pakistan’da ‘Anadolu’ atağı

Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, büyük hissedarı oldukları Coca-Cola İçecek (CCI) ile Pakistan’a 2008’den bu yana 500 milyon doları aşan yatırım yaptıklarını belirterek, “Ülkedeki 6’ncı tesisimizi 70 milyon dolara Multan’da açtık.

13.03.2016

Sayın Tuncay Özilhan;

Her zaman istikrardan yanayımdır.

4.03.2016